Akcja krwiodawstwa w Komendzie Powiatowej PSP w Hajnówce

Dodane przez e.rynkowska - śr., 20/12/2023 - 08:17

14 grudnia 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce przy współpracy z Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Terenowym Oddziałem w Hajnówce została zorganizowana akcja honorowego oddawania krwi.

Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce oraz druhowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu hajnowskiego mieli możliwość wspólnie uczestniczyć w akcji i oddać krew.

Jest to już kolejna zbiórka krwi organizowana na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. W dzisiejszej akcji uczestniczyło łącznie 18 osób w tym funkcjonariusze i pracownicy cywilni KP PSP w Hajnówce oraz druhowie z OSP Orzeszkowo, OSP Narew i OSP Nowokornino. Łącznie zabrano 8100 ml krwi.

Do tej pory na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce przeprowadzono 5 zbiórek krwi, podczas których zebrano łącznie 44 550 ml krwi.

Wszystkim, którzy przystąpili do akcji serdecznie dziękujemy!

Oddając krew ratujemy życie !!!

Opracowanie: mgr Urszula Kozaczuk, KP PSP w Hajnówce

Zdjęcia: st. kpt. Marcin Karpiuk, str. Paweł Wołkowycki