"Posiłek w szkole i w domu" umowa na ponad 840 tys. zł dofinansowania podpisana

Dodane przez e.rynkowska - wt., 02/04/2024 - 12:20

Jerzy Sirak - Burmistrz Miasta Hajnówka i Jacek Brzozowski - Wojewoda Podlaski złożyli podpisy pod umowami dotyczącymi programu "Posiłek w szkole i w domu". Podpisanie umowy odbyło się 28 marca 2024r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim

- Rolą nowoczesnego państwa jest dbałość o to, aby nikt nie był głodny i nikt nie czuł się niezaopiekowany. Jego rolą jest też pomagać wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Takie programy społeczne jak ten wypełniają tę lukę - mówi Jacek Brzozowski, wojewoda podlaski.

Dzięki rządowemu programowi najbardziej potrzebujące dzieci otrzymają darmowe obiady w szkołach, a dorośli dostaną do nich dofinansowanie. Gminy mogą też dostarczać jedzenie do domu dla osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych.

Rządowe dofinansowanie do posiłków wesprze w tym roku aż 34 tysiące dzieci i dorosłych z regionu. Obejmie 118 gmin w województwie podlaskim. Najwięcej osób dorosłych, które potrzebują wsparcia, jest w Białymstoku, Hajnówce i Grajewie, a dzieci w Suwałkach, Łapach i ponownie w stolicy województwa. Hajnówka otrzymała prawie 850 tysięcy złotych wsparcia. Z programu skorzysta ponad 2100 hajnowian.

- Cieszę się, że wsparcie w ramach tego programu jest kontynuowane, a dofinansowanie, jakie otrzymujemy, nawet większe, bo w pierwszej transzy to ponad 840 tys. zł – poinformował burmistrz Jerzy Sirak.

Program będzie realizowany w latach 2024-2028.

źródło: gov.pl

mężczyzn przemawia do mikrtofonów. Obok stoją burmistrzowie oraz prasa.

przemowy

Strony w dziale: