2 Bieg Srebrnego Żubra w Świnorojach

Dodane przez e.rynkowska - pon., 05/09/2022 - 14:19

Kategoria

28 sierpnia 2022 roku w Świnorojach pod dębami odbył się po raz drugi Bieg Srebrnego Żubra. Organizatorami była - Narewka Kultur i Pokoleń przy udziale Urzędu Gminy Narewka i Nadleśnictwa Browsk.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie wystartowało 100 uczestników. Część zawodników pokonała biegiem urokliwą trasę trybami w puszczy. Duża grupa osób starszych pokonała trasę z kijkami. W Biegu Srebrnego Żubra nie zabrakło również rodziców z wózkami i z dziećmi, którą pokonał również chory Tymek, dla którego przeprowadzono akcję charytatywną. Z Hajnówki uczestniczyło 13 biegaczy.

Na mecie każdy uczestnik otrzymał piękny medal. Najlepsi otrzymali puchary. Najszybciej na mecie stanęli: Mirek Grygoruk i Marek Bielawski z Białowieży. Nagrodzono również najstarszego uczestnika -Aleksandera Prokopiuka oraz najmłodszego - 4,5 letniego Arka.

Na zakończenie imprezy biegowej organizatorzy zaprosili na bigos, kiełbaski i ciasto przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich OKULANKA. Organizator zabezpieczył również różnego rodzaju napoje. Była loteria i nagrody.

Warto wspomnieć, iż organizator nie pobierał opłat za udział w biegu. Impreza organizacyjnie przeprowadzona na 6. Już dziś wiadomo, że w następnym roku zaplanowano bieg na 20 sierpnia (w takiej samej formie - z dodatkowym biegiem na 10 km).

Polecam udział w tej kameralnej imprezie.