Gmina Miejska Hajnówka otrzymała dofinansowanie na realizację wycieczek szkolnych w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”

Dodane przez e.rynkowska - czw., 01/06/2023 - 13:45

Gmina Miejska Hajnówka otrzymała dotację celową na realizację zadania polegającego na przygotowaniu i przeprowadzeniu w trakcie roku 2023 wycieczek szkolnych w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Kwota dofinansowania: 37.204,00 zł

Kwota wkładu własnego: 23.368,00 zł

Całkowita wartość zadania: 60.572,00 zł.

Przedmiotem przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę”, ustanowionego przez Ministra Edukacji i Nauki, jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Dyrektorzy szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Hajnówka, złożyli 4 wnioski o udzielenie wsparcia finansowego w roku 2023 na realizację wycieczek jednodniowych, dwudniowych lub trzydniowych w ramach przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę”. Wszystkie wnioski otrzymały dofinansowanie w wysokości do 80% kosztów każdej wycieczki (pozostałe środki stanowią wkład własny finansowy uczestników danej wycieczki).

Na podstawie porozumienia zawartego z Ministrem Edukacji i Nauki Nr MEiN/2023/DPI/1418 z dnia 04.05.2023 r., o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach ww. Przedsięwzięcia, Gmina Miejska Hajnówka otrzymała środki finansowe w formie dotacji celowej w wysokości 37.204 zł.

Wykaz szkół, którym zostały przyznane środki finansowe z MEiN na dofinasowanie wycieczek szkolnych:

Lp.

Nazwa szkoły