Nadzieja Nazaruk większość swojego stuletniego życia spędziła w Hajnówce

Dodane przez e.rynkowska - pt., 07/05/2021 - 09:42

Nadzieja Nazaruk urodziła się 1 maja 1921 roku w Samarze – w drodze powrotnej rodziców z Rosji do Polski. Wraz z rodzicami Marią i Janem Golonko oraz siostrą i trzema braćmi zamieszkała we wsi Krzywa w powiecie bielskim. Za mąż wyszła 3 marca 1940 roku za hajnowianina Mikołaja Nazaruka. W tym samym roku wspólnie zamieszkali w Hajnówce, gdzie mieszka do dziś. Nasza stulatka przez całe swoje życie zajmowała się gospodarstwem domowym i uprawiała ziemię. Małżonkowie doczekali się dwóch córek – Katarzyny i Elżbiety, wnuka Mirosława i dwójki prawnuków – Wojciecha i Macieja. Pani Nadzieja owdowiała w 2003 roku. Od tego czasu jest pod stałą opieką córki Elżbiety.

Najlepsze życzenia z okazji setnych urodzin, dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze szczęśliwe lata, w imieniu swoim oraz wszystkich mieszkańców Hajnówki, złożyli Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka oraz Małgorzata Dąbrowska – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Hajnówce. Kosz słodyczy i obraz autorstwa hajnowskiego artysty Zbigniewa Budzyńskiego odebrała córka jubilatki – Pani Elżbieta Nazaruk.

Pani Elżbieta nie kryła wzruszenia – Dziękuję bardzo. Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia dla mamy. Brak mi słów.... Mama jest już bardzo chora. Gdyby mogła wiedzieć co dziś otrzymała byłaby szalenie wzruszona. Bardzo lubi słodycze, więc chętnie je skosztuje.

Szanownej jubilatce przekazano również listy gratulacyjne od Mateusza Morawieckiego – Prezesa Rady Ministrów, Bohdana Paszkowskiego – Wojewody Podlaskiego i od Jerzego Siraka - Burmistrza Miasta Hajnówka.

Emilia Rynkowska

Upominki
Obraz Zbigniewa Budzyńskiego opakowany wsążką z logiem 70-lecia praw miasta Hajnówka
Listy gratulacyjne