230 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dodane przez e.zubrycka - czw., 06/05/2021 - 08:34

Hajnowskie obchody 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się w Parku Miejskim. Z powodu pandemii tegoroczne uroczystości odbyły się w wąskim gronie.

Pod Obeliskiem im. Konstytucji 3 Maja przedstawiciele samorządów: Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka, Ireneusz Kiendyś – Zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka, Walentyna Pietroczuk – Przewodnicząca Rady Miasta Hajnówka, Joanna Kojło – Wicestarosta Hajnowski oraz Lucyna Smoktunowicz – Wójt Gminy Wiejskiej Hajnówka złożyli kwiaty i odśpiewali hymn. W trakcie uroczystości Proboszcz Zbigniew Niemyjski wraz z Krzysztofem Kuderskim z Soboru św. Trójcy w Hajnówce odmówli modlitwę za ojczyznę.

Obchody 230 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zakończyły się Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Liturgią Świętą i Molebien w Intencji Ojczyzny w Soborze Świętej Trójcy w Hajnówce.

Biało - czerwone flagi
Burmistrz Miasta wygłaszający przemówienie
Duchowni odmawiający modlitwę.
Delegacja samorządowców składająca kwiaty przy obelisku.
Delegacja samorządowców przy obelisku.