Czcimy pamięć dawnych dni- obchody Dnia Niepodległości w Przedszkolu nr 5

Dodane przez e.zubrycka - pt., 18/11/2022 - 10:17

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji,, Szkoła do hymnu'', której celem jest wspólne odśpiewanie hymnu z okazji Święta Niepodległości. 10 listopada starszaki z grupy piątej zaprosiły całą społeczność przedszkola-dyrekcje, personel i dzieci ze wszystkich grup wiekowych na uroczystość patriotyczną, podczas której wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn Polski. Z okazji święta narodowego sześciolatki recytowały wiersze i inscenizacje nawiązujące do historii naszego kraju. Następnie przedstawiono prezentacje, ukazujące trudną drogę Polaków do uzyskania niepodległości Narodu. Poprzez krótki film o marszałku Józefie Piłsudskim wszyscy zgromadzeni na sali mogli bliżej poznać tę postać, tak ważną dla naszego Narodu. W trakcie uroczystości starszaki śpiewały pieśni patriotyczne i piosenki o współczesnej Polsce. Nie zabrakło też tańca ułanów do pieśni ,,Przybyli ułani''. Na koniec uroczystości wystąpiła pani Dyrektor Przedszkola-Małgorzata Saadoon, która podkreśliła ogromną rangę Święta Niepodległości oraz podziękowała dzieciom i nauczycielkom grupy V za przygotowanie uroczystości. Miłym akcentem tego spotkania był poczęstunek w barwach narodowych przygotowany przez panie kucharki z naszego przedszkola. Dziękujemy również rodzicom Dominiki za pomoc przy tworzeniu scenografii, rodzicom Daniela za biało-czerwone słodkości a wszystkim rodzicom dzieci z całego przedszkola- za przygotowanie przepięknych strojów galowych.

11 listopada dzieci z grupy piątej wraz dyrektor przedszkola Małgorzatą Saadoon i nauczycielkami Ewą Anchimiuk i Joanną Suchodoła jako delegacja Przedszkola nr 5 Hajnówce uczestniczyły w miejskich obchodach 104 rocznicy  Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Na skwerze imienia dr Dymitra Wasilewskiego, przy Pomniku „Ofiarom Wojen, i Represji „91” uroczyście złożyły kwiaty i oddały hołd tym, którzy stracili życie walcząc za naszą Ojczyznę.

Przygotowały: Ewa Anchimiuk, Joanna Suchodoła 
Zdjęcia wykonały: Katarzyna Łysakowska, Ewelina Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć:

Na pierwszym zdjęciu grupa sześciolatków stoi na środku sali rozpoczynając uroczystość. Następne trzy zdjęcia przedstawiają gości zaproszonych na uroczystość. Na kolejnych siedmiu zdjęciach dzieci prezentują swoje umiejętności artystyczne ( śpiew, recytacja, taniec). Następne dwa zdjęcia przedstawiają Panią Dyrektor Przedszkola, która w imieniu wszystkich zebranych składa podziękowania dzieciom oraz nauczycielkom za przygotowanie akademii patriotycznej. Następne zdjęcie to uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego przez całą społeczność przedszkolną. Kolejne pięć  zdjęć to zdjęcia pamiątkowe poszczególnych grup przedszkolnych. Przedostatnie zdjęcia przedstawiają wręczanie galaretek w barwach biało – czerwonych wszystkim grupom przygotowanych przez Panie Kucharki z naszego przedszkola. Następnie widać jak dzieci degustują smakołyki. Ostatnie zdjęcia przedstawiają delegację dzieci i nauczycieli stojących przed pomnikiem w parku, składających kwiaty.

Dyplom za udział w akcji "Szkoła Pamięta"

Grupa sześciolatków stoi na środku sali rozpoczynając uroczystość
Dzieci siedząc na krzesłach i na podłodze, ubrane są w biało - czerwone stroje.
Dzieci siedząc na krzesłach i na podłodze, ubrane są w biało - czerwone stroje.
Dzieci siedzą na dywanie, trzymając biało - czerwone flagi.
Dzieci prezentują swoje umiejętności artystyczne
Dzieci prezentują swoje umiejętności artystyczne
Dzieci siedzą z Panią Dyrektor i oglądają występ.
Dzieci prezentują swoje umiejętności artystyczne
Dzieci prezentują swoje umiejętności artystyczne
Pani Dyrektor Przedszkola, która w imieniu wszystkich zebranych składa podziękowania dzieciom oraz nauczycielkom za przygotowanie akademii patriotycznej.
Dzieci i nauczycielki stoją na baczność.
Zdjęcie pamiątkowe poszczególnych grup przedszkolnych.
Zdjęcie pamiątkowe poszczególnych grup przedszkolnych.
Zdjęcie pamiątkowe poszczególnych grup przedszkolnych.
Zdjęcie pamiątkowe poszczególnych grup przedszkolnych.
Zdjęcie pamiątkowe poszczególnych grup przedszkolnych.
Zdjęcie pamiątkowe poszczególnych grup przedszkolnych.
Wwręczanie galaretek w barwach biało – czerwonych wszystkim grupom przygotowanych przez Panie Kucharki.
Dzieci jedzą biało - czerwone galaretki.
Delegacja dzieci i nauczycieli stojących przed pomnikiem w parku, składających kwiaty.
Delegacja dzieci i nauczycieli stojących przed pomnikiem w parku, składających kwiaty.

Strony w dziale: