2. Dzień Ulicy Wierobieja

Dodane przez e.rynkowska - pt., 11/08/2023 - 10:53

Impreza dla małych i dużych, dla mieszkańców ulicy Wierobieja, całej Hajnówki, jak i przyjezdnych turystów. Dla jednych było to spotkanie z czymś nowym, dla innych sentymentalna podróż do przeszłości. Jedno jest pewne – wszyscy dobrze wspominają uliczną imprezę. I nawet jak ktoś przyszedł sam – nie czuł się samotny.

Uroczystego otwarcia z większym “przytupem” dokonała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce, pod batutą Krzysztofa Romaniuka. Parada i koncert idealnie wpisały się w klimat święta ulicy.

Na początek organizatorzy zaprosili na spacer ulicą Wierobieja, podczas którego Ryszard Pater na chwilę przeniósł zebraną publiczność w czasie. Wystawa fotografii ulicy Targowa/Buczka/Wierobieja ukazała się w czasach, kiedy stanowiła jedną z głównych ulic w mieście. Wystawa zabytkowych aut dodatkowo poruszyła wyobraźnię i podkręciła klimat.

Następnie odrobina magii w wykonaniu iluzjonisty Tomasza Sadowskiego, jednego z uczestników programu Mam Talent.

Na terenie Świetlicy Socjoterapeutycznej odbyła się wielka wymiana Zabawek #SpokójMamy, warsztaty „Słoiczki Wdzięczności”. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się gość specjalny, czyli kucyk Kasia ze „Stajni pod rozbrykanym kucykiem”.

O zmroku doświadczyliśmy niecodziennej wizyty z zaświatów. Dzięki Agacie i Darkowi Skibińskim z Hajnówka Centralna przez ulicę przeszła Parada Danse Macabre.

Tego dnia nie mogło zabraknąć dobrej muzyki. "Ulicznym" graniem na akordeonie umilił czas Jacek Drużba. Do tańca przygrywali: London '70, DJ SaKuś oraz METRO.

Nieopodal, w “Słodkim Kredensie”, rarytasy z Cukierni "U Lecha" serwowała Marta. Tego dnia wielkim zainteresowaniem cieszył się również punkt z wodą sodową z zabytkowego saturatora oraz inne stoiska lokalnych przedsiębiorców. Na chętnych czekały i konkursy z nagrodami.

A to wszystko dzięki AKCJI HAJNÓWKA oraz uprzejmości i dobrym sercom sponsorów i przedsiębiorców hajnowskich. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach projektu „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 – 2021 oraz budżetu państwa. Fundusze z grantu norweskiego pozyskało Stowarzyszenie Metamorphosis.

Emilia Rynkowska

fot. Andrzej Stasiu Szypulski

Aleksander Wasyluk Photography

Więcej na:

https://www.facebook.com/akcjahajnowka

plakat zapraszający na wydarzenie
organizatorzy z banerem AKCJA HAJNÓWKA
trzy osoby wieszają duże zdjecie na ogrodzeniu
przemarsz orkiestry dętej, jako pierwszy idzie dyrygent
publiczość słucha orkiestry
spacer po ul. Wierobieja, Prowadzi Ryszard Pater
wystawa zdjęć
wystawa samochodów
dzieci maluja baner
magik
publiczność podczas występu
pan nalewa wody sodowej
Pan nalewa wody sodowej
trzy uśmiechnięte osoby w makiecie samochodu
plakat, a na nim uliczny grajek
wyroby cukiernicze
występ zespołu
tańce na ulicy
uśmiechnięta starsza PANI
plakat promujacy wydarzenie
parada grupy teatralnej
przemowa burmistrza na scenie

Strony w dziale: