I Piknik Służb Mundurowych w Hajnówce

Dodane przez administrator - wt., 16/08/2022 - 13:07

W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego miał miejsce I Piknik Służb Mundurowych. Po oficjalnych uroczystościach na ul. Łagodnej druga część dnia toczyła się w Parku Miejskim. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Jerzy Sirak, a także Joanna Kojło - Wicestarosta Powiatu Hajnowskiego, ks. Zbigniew Niemyjski Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce oraz ppłk dypl Mirosław Dąbrowski Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim.

Artystycznym akcentem wydarzenia były występy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce, Mażoretek z HDK oraz wokalistek ze Studia Piosenki, Zespołu Tańca Ludowego „Przepiórka”.

Na placu przy amfiteatrze prezentowały się jednostki służb mundurowych tj.

- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim,

- Akademia Wojsk Lądowych,

- Wojskowa Akademia Techniczna,

- Podlaski Oddział Straży Granicznej,

- Oddział Przygotowania Wojskowego przy LO w Hajnówce Combat Alert

- Areszt Śledczy w Hajnówce,

- 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej,

- 14. Batalion Lekkiej Piechoty w Hajnówce,

- 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej,

- 34. Brygada Kawalerii Pancernej,

- Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce,

- Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Białymstoku,

- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce,

- OSP Hajnówka,

- 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy,

- Wydział Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku,

- Nadleśnictwo Hajnówka.

Pokazy sprzętu wojskowego wzbudziły bardzo duże zainteresowanie wśród młodszych i starszych uczestników wydarzenia.

Podczas Pikniku była możliwość oddania krwi w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi. Społecznicy z Fundacji Proroka Eliasza prowadzili zbiórkę na dokończenie budowy Hospicjum im. Proroka Eliasza w Makówce.

Kulinarnym punktem popołudnia była zupa myśliwska, która cieszyła się ogromnym powodzeniem i smakiem.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na II Pikniku Służb Mundurowych w Hajnówce.

Emilia Korolczuk

Fot. Michał Rusak

przemówienie wicestarosty powiatu hajnowskiego
występ mażoretek