Informacja dla rodziców - bezpłatne badanie na stężenie glifosatu w organizmie

Dodane przez administrator - pon., 09/05/2022 - 09:13

W dniu 27.04.2022r. Gmina Miejska Hajnówka podpisała umowę z ALAB Laboratoria Spółka z o. o. z siedzibą w Warszawie na wykonanie badania na oznaczenie stężenia glifosatu dla 100 uczniów hajnowskich szkół podstawowych.

Rodzice mogli zgłaszać udział dziecka w badaniu w szkole, do której dziecko uczęszcza.

Badanie wykonywane będzie z próbki moczu dziecka. Rodzice otrzymają za pośrednictwem szkoły specjalny pojemnik i instrukcję do pobrania materiału.

Materiał do badania przyjmowany będzie od rodziców, w Punkcie Pobrań ALAB Laboratoria Sp. z o.o., mieszczącym się w Hajnówce przy ul. 3 Maja 10 (budynek Ośrodka Szkolenia Kierowców „PODLASIAK”)  w dniach i godzinach, jak poniżej:

- 16 maja 2022r.   w godz. od  7.00  do 11.00  (poniedziałek)

- 17 maja 2022r.   w godz. od  7.00  do 11.00  (wtorek)

- 23 maja 2022r.   w godz. od  7.00  do 11.00  (poniedziałek)

- 24 maja 2022r.   w godz. od  7.00  do 11.00  (wtorek)

Wyniki badania rodzic będzie mógł sprawdzić poprzez stronę internetową www.alablaboratoria.pl, w zakładce Wyniki online, na podstawie otrzymanego w Punkcie Pobrań ALAB Laboratoria w Hajnówce, indywidualnego kodu do odczytania wyniku.

W dniu dostarczenia materiału do badania rodzic poproszony zostanie w Punkcie Pobrań o podanie:

- imienia i nazwiska dziecka biorącego udział w badaniu,

- PESELU dziecka,

- numeru telefonu rodzica.

Urząd Miasta Hajnówka