"MŁODZI Z POWEREM" - wsparcie finansowe na rozwój przedsiębiorczości

Dodane przez administrator - pon., 21/02/2022 - 12:06

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży realizuje od 01 lipca 2021r. do 30 czerwca 2023r. projekt „Młodzi z POWEREM

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój 2014-2020.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Osi Priorytetowej I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Cel projektu:  wsparcie osób dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa, które w wyniku pandemii  utraciły zatrudnienie po 01 marca 2020 roku. Zakłada wsparcie 85 UP (45K i 40M) w postaci usług szkoleniowych umożliwiających uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej oraz przekazanie jednorazowej dotacji bezzwrotnej i wsparcia pomostowego.

Projekt skierowany jest do: osób fizycznych, biernych zawodowo lub osób bezrobotnych niezarejestrowanych w urzędzie pracy, w wieku 18-29 lat, zamieszkałych w rozumieniu Kodeksu Cywilnego województwo podlaskie, tj. subregion łomżyński (powiat m. Łomża, p. łomżyński, p. bielski, p. hajnowski, p. kolneński, p. siemiatycki, p. wysokomazowiecki, p. zambrowski. Co najmniej 20% Uczestników Projektu będą stanowić osoby zamieszkałe (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego) miasta średnie lub miasta tracące funkcje społeczno-gospodarcze.

W ramach projektu planowane są następujące działania:

• Rekrutacja od 01.08.2021 r. do 31.03.2022 r.
  1. Nabór dokumentów rekrutacyjnych,
  2. Ocena formalna i merytoryczna dokumentów rekrutacyjnych,
  3. Rozmowa z doradcą zawodowym.

Planowane jest przyjęcie 85 formularzy rekrutacyjnych które zostaną poddane ocenie formalnej i merytorycznej zgodnie z Regulaminem Rekrutacji.

• Grupowa usługa szkoleniowa na etapie poprzedzającym założenie działalności gospodarczej,

• Grupowa usługa szkoleniowa w zakresie doradztwa w przygotowaniu biznesplanu,

• Dotacja inwestycyjna w wysokości 23 050,00 zł,
  • Wsparcie pomostowe finansowe  przez okres pierwszych 6 miesięcy w kwocie maksymalnej 2600 zł netto.

Wartość projektu: 3 996 675,50 zł

Wartość dofinansowania projektu z UE: 3 961 104,22 zł

Szczegółowe informacje uzyskają Państwo:

Biuro Projektu: Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży, ul. M.C. Skłodowskiej 1, 18-400 Łomża

www.podlaskie.org.pl  tel. 86 216 33 26, email: arr.lomza@podlaskie.org.pl.

Więcej informacji na: http://podlaskie.org.pl/mlodzi-z-powerem/