Przed nami remonty dróg w Powiecie Hajnowskim za 1,2 mln zł

Dodane przez e.rynkowska - wt., 30/03/2021 - 10:56

17 samorządów terytorialnych otrzyma pomoc finansową w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów – zdecydowali radni podczas XXVIII sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego. Poniedziałkowe (29 marca 2021r.) obrady miały formułę online.

Dotacje dla samorządów będą realizowane w ramach tzw. Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, specjalnej rezerwy budżetowej o puli 13 mln zł. Rezerwa o takim charakterze została umieszczona przez obecny zarząd województwa w uchwale budżetowej na ten rok.

- Samorządy naszego województwa wielokrotnie zgłaszały potrzebę stworzenia takiego Funduszu. Duża liczba uchwał dotyczących udzielenia pomocy w jego ramach, dobitnie obrazuje ten fakt – mówił naszemu portalowi marszałek Artur Kosicki. - Cieszę się, że dzięki stworzonemu Funduszowi zostanie zrealizowanych wiele ważnych dla lokalnych społeczności projektów.

Łącznie samorządy otrzymają 7.825.000 zł na realizację lokalnych przedsięwzięć. Kwoty dotacji wyniosą od 30 tys. zł do 1,7 mln zł.

Najwyższe dotacje wspomogą inwestycje drogowe w powiatach: augustowskim i hajnowskim.

Powiat Hajnowski przeprowadzi remonty kilku dróg powiatowych o łącznej długości niemal 7 km:

• DP 1628B Chrabostówka-Łosinka (2 km),
• DP 1625B we wsi Grodzisko (0,8 km),
• DP 1619B Łosinka-Trywieża (1,4 km),
• DP 1620B Kuraszewo-Kamień (2,0 km)
• DP 1623B w miejscowości Puciska (0,520 km).

Na ten cel radni przekazali 1,2 mln zł.

Za wrotapodlasia.pl