Listopadowe zabawy językowe u Jeżyków

Dodane przez admin - czw., 17/12/2020 - 11:04

Gimnastyka buzi i języka – innowacja pedagogiczna z elementami logorytmiki cz.2. Listopadowe zabawy logorytmiczne u Jeżyków w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce.

Listopad to miesiąc, który złoty urok jesieni zamienia na pochmurne i deszczowe dni. Pomimo chłodu za oknem i braku słońca dzieci z grupy Jeżyków uśmiechem rozpromieniają ten czas. Odnalazły uroki późnej jesieni podczas deszczowych zabaw prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej związanej z usprawnianiem mowy.
Wykorzystując kawałki foli dzieci rozwijały percepcję słuchową naśladując wydawane przez nią dźwięki, a dołączone do tego zabawy przy muzyce wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Podczas zabawy ze sznurkiem, przedszkolaki ćwiczyły narządy artykulacyjne. To od ich sprawności zależy umiejętności prawidłowej wymowy. Odtwarzanie rytmów także okazało się zadaniem, z którym Jeżyki dobrze sobie poradziły. Z zaangażowaniem śpiewały i tańczyły w rytm deszczowej piosenki.
Na zakończenie dzieci wykonały tęczowe parasole będące kolorowym, wesołym akcentem wśród szarych listopadowych dni.

J. Karpiuk, E. Wołkowycka
zdjęcia J. Wołkowycka

Opis galerii zdjęć:
Zdjęcia przedstawiają dzieci i panie siedzące na macie, trzymające w rękach niebieską folię w kwadratowym kształcie, machają nią przed sobą lub uderzają rękami o nią leżącą na macie. Na kolejnych zdjęciach dzieci stoją w kole i trzymają w rękach sznurek przesuwając go od jednej osoby do drugiej. Następnie zdjęcie przedstawia dzieci i panie siedzące w kole, wyklaskujące rytmy umieszczone na niebieskich kropelkach leżących na macie. Na dalszych zdjęciach dzieci stoją dokoła rozpiętych parasolek i palcami stukają o nie. Na ostatnich zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i palcami moczonymi w niebieskiej farbie malują na kartkach.

zdjecie 1
zdjecie 2
zdjecie 3
zdjecie 4
zdjecie 5
zdjecie 6
zdjecie 7
zdjęcie 8
zdjęcie 9
zdjęcie 10
zdjęcie 11
zdjęcie 12
zdjęcie 13
zdjęcie 14
zdjęcie 15
zdjecie 1
zdjecie 2
zdjecie 3
zdjecie 4
zdjecie 5
zdjecie 6
zdjecie 7
zdjęcie 8
zdjęcie 9
zdjęcie 10
zdjęcie 11
zdjęcie 12
zdjęcie 13
zdjęcie 14
zdjęcie 15