Dzięki nowej funkcjonalności systemu e-zdrowia, pacjenci zyskają większą swobodę w realizacji e-recept. Po wykupieniu pierwszej partii leków pacjent nie będzie musiał wracać do tej samej apteki, aby odebrać kolejne opakowania.
Centrum e-Zdrowia uruchomiło nową funkcjonalność, która umożliwia kontynuowanie realizacji recepty w różnych aptekach, pod warunkiem że obie apteki korzystają z nowego rozwiązania. Nowe rozwiązanie będzie wdrażane stopniowo. Już teraz apteki mogą składać wnioski o dostęp do nowej funkcjonalności. Termin uruchomienia funkcjonalności systemu został wyznaczony na 1 lipca.
Za: https://www.gov.pl/