Konsultacje dotyczące przebiegu ścieżki rowerowej Białowieża - Hajnówka

Dodane przez e.rynkowska - czw., 23/12/2021 - 13:06

KONSULTACJE ZAKOŃCZONE

Raport pod linkiem

Pragniemy zaprosić i zachęcić Państwa do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących przebiegu ścieżki rowerowej Białowieża – Hajnówka. Jesteście Państwo ważną stroną dla całego procesu i z całą pewnością Wasz głos i wskazówki będą bardzo wartościowe i przydatne w podjęciu ostatecznej decyzji o przebiegu trasy.

Koncepcja powstania ścieżki ma łączyć ze sobą trzy idee: rozwój potencjału turystycznego regionu, poprawę bezpieczeństwa i poszanowanie wartości przyrodniczych. Chcemy zadbać o to, żeby finalne rozwiązanie w minimalnym stopniu oddziaływało na unikatową przyrodę Puszczy Białowieskiej, a zarazem poprawiało atrakcyjność turystyczną regionu i jakość życia jego mieszkańców.

Konsultacje będą procesem otwartym dla wszystkich zainteresowanych. Bardzo ważne jest, aby poza instytucjami samorządowymi i publicznymi, włączyli się również mieszkańcy, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, przedstawiciele biznesu, grupy i inicjatywy lokalne. Słowem - wszyscy, którzy zainteresowani są włączeniem się w dyskusję na temat planowanej inwestycji. Istotą konsultacji jest poznanie potrzeb jak najszerszej publiczności i wspólna praca nad konkretnymi rozwiązaniami, które pomogą w wyborze możliwie najlepszego wariantu przebiegu i rozwiązań technicznych jego wykonania. Konsultacje nie są głosowaniem czy referendum, lecz dostarczeniem istotnych informacji i opinii służących jako podstawa do wypracowania wspólnego rozwiązania.

Konsultacje odbywać się będą w dwóch etapach. Pierwszy, to spotkanie otwierające, które z racji na sytuację pandemiczną odbędzie się w formule on-line. W trakcie spotkania pojawią się informacje niezbędne do dalszej pracy, w tym zaprezentowane zostaną różne proponowane warianty przebiegu ścieżki i możliwości techniczne rozwiązań. Drugi etap, to spotkania warsztatowe, które zorganizowane będą w Hajnówce i Białowieży, tym samym umożliwiając udział jak najszerszemu gronu mieszkańców regionu Puszczy Białowieskiej.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w formule on-line, które odbędzie się już 12 stycznia 2022 roku, w godzinach 17.00-20.00, na platformie ZOOM.

LINK DO SPOTKANIA

Jednocześnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania propozycji przebiegu ścieżki rowerowej wraz z szerokim i merytorycznym uzasadnieniem. Propozycje wariantów przebiegu prosimy zgłaszać do 2 stycznia 2022 r. na adres: kontakt@sciezkabialowieska.pl

Prosimy o przekazanie informacji na temat planowanych konsultacji wszystkim potencjalnie zainteresowanym. Zależy nam, aby wszyscy zainteresowani czuli się włączeni i żeby w procesie wzięło udział jak najszersze grono interesariuszy. W celu zapewnienia, że uzyskają Państwo bezpośredni link do spotkania na platformie ZOOM, zachęcamy do przesłania informacji o chęci udziału w spotkaniu na adres: kontakt@sciezkabialowieska.pl Wszelkie informacje dotyczące konsultacji będą umieszczane na stronie: www.sciezkabialowieska.pl, która zostanie uruchomiona przed pierwszym spotkaniem konsultacyjnym. W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt mailowy: kontakt@sciezkabialowieska.pl lub telefoniczny: 785 855 910.

Zapraszają:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego