MŁODZI, AKTYWNI, SKUTECZNI w Zespole Szkół nr 3 w Hajnówce

4

Wyjazd do Radia Białystok

 

W ramach miejskiego projektu „Młodzi aktywni, skuteczni", 25 listopada 2016 roku grupa uczniów zajmująca się Szkolnym Radiowęzłem w Zespole Szkół nr 3 w Hajnówce, pojechała do Białegostoku, aby obejrzeć w pełni profesjonalne radio – Radio Białystok. Dzięki pomocy i uprzejmości pana Jarosława Iwaniuka mogliśmy obejrzeć studio nagrań, imponująco obszerną audiotekę, dziennikarski „news room" oraz wyjątkową wystawę starych odbiorników radiowych. Kilku dziennikarzy chętnie opowiedziało nam o swojej ciężkiej i wymagającej poświęceń pracy. Spotkaliśmy się z wybitną, wielokrotnie nagradzaną, białostocką reportażystką – panią Agnieszką Czarkowską. Na koniec dostaliśmy nawet małe radiowe upominki! Bardzo miło było nam odwiedzić tak interesujące miejsce.

Warsztaty dziennikarskie w Zespole Szkół nr 3 w Hajnówce

26 listopada 2016 roku w Zespole Szkół nr 3 w Hajnówce odbyły się warsztaty dziennikarskie. Przeprowadził je dziennikarz Radia Białystok pan Jarosław Iwaniuk. W zajęciach wzięło udział 15 uczniów gimnazjum, którzy na co dzień zajmują się szkolnym radiowęzłem. Pan Jarosław Iwaniuk zapoznał młodzież ze specyfiką pracy w radio, opowiedział swoją „dziennikarską historię" oraz przedstawił różne ciekawostki dotyczące tego zawodu. Największą atrakcją dla uczniów okazało się przeprowadzenie w grupach profesjonalnego wywiadu. Podsumowaniem całodziennej pracy było wysłuchanie wywiadów każdej z grup oraz poddanie ich ocenie kompetentnemu dziennikarzowi.

Ze środków, które otrzymał nasz Szkolny Radiowęzeł w ramach projektu MŁODZI, AKTYWNI, SKUTECZNI mogliśmy zakupić także dwa profesjonalne mikrofony pojemnościowe, pozwalające na lepszą jakość dźwięku w naszym radiowęźle.

Nasi uczniowie mają już za sobą mały, dziennikarski „pierwszy krok"! A wszystko to, dzięki udziałowi naszej szkolnej grupy radiowej w projekcie Urzędu Miasta - „MŁODZI, AKTYWNI, SKUTECZNI", który pozwolił nam na sfinansowanie wyjazdu do Białegostoku oraz zorganizowanie interesujących warsztatów.

Paulina Łempicka


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.