Okolicznościowe Medale Burmistrza Miasta Hajnówka – drugie rozdanie

0543_mini
Okolicznościowe Medale Burmistrza wręczono podczas uroczystej gali 27 stycznia 2012 roku. Niestety, nie wszyscy mogli w niej uczestniczyć, w związku z czym Burmistrz ponownie zaprosił oznaczonych, by podziękować za aktywność zawodową i pracę społeczną na rzecz naszego miasta.

Czytaj więcej...

 

Okolicznościowe Medale Burmistrza Miasta Hajnówka zostały wręczone

0513_mini
Rok jubileuszowy 60-lecia nadania Hajnówce praw miejskich dobiegł końca. Z tej też okazji zorganizowano uroczystą galę wręczenia medali zasłużonym dla rozwoju naszego miasta.

Czytaj więcej...

 

O ekologii w bibliotece

W ostatniej dekadzie listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się dwudniowy blok ekologiczny, który prowadził dr Artur Michałowski przyrodnik i ekonomista, adiunkt Zakładu Nauk Ekonomicznych Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku.

Czytaj więcej...

 

Rajd Rowerowy im. Bolesława Bierwiaczonka

0424_mini

Przez kilka dni w Hajnówce mówiło się o planowanym rajdzie rowerowym im Bolesława Bierwiaczonka, który organizowano dla uczczenia jubileuszu 60 lat praw miejskich. Informacja o rajdzie pojawiła się na stronie internetowej www.hajnowka.pl, plakatach rozwieszonych na słupach ogłoszeniowych, w Kurierze Porannym, Radiu Białystok, krążyła pocztą elektroniczną i pantoflową.

Czytaj więcej...

 

"Poznajemy hajnowskich artystów plastyków" - obchody 60 rocznicy nadania praw miejskich Hajnówce w Przedszkolu nr 2

mini
Kolejne spotkanie z cyklu: "Poznajemy hajnowskich artystów plastyków", dzięki gościnności Pani Izy Dudar odybyło się w galerii "Ławeczka".

Czytaj więcej...

 

Sesja popularno-naukowa nawiązująca do obchodów jubileuszu 60-lecia nadania Hajnówce praw miejskich

mini

– Każdy jubileusz jest okazją do wspomnień. I chociaż historia naszego miasta nie jest wiekowa, czy tysiącletnia – dla nas jest historią najważniejszą. Historią, o której powinniśmy mówić, i którą powinniśmy znać – Jerzy Sirak Burmistrz Miasta Hajnówka.

Czytaj więcej...

 

Turniej wiedzy o Hajnówce – zakończony

mini

Cudowna inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Hajnówki, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Urzędu Miasta Hajnówka –  poszerzanie i popularyzowanie wiedzy o naszym mieście.

 

Czytaj więcej...

 

Konkurs literacki na najpiękniejszą legendę miasta Hajnówka rozstrzygnięty

logo_60_lat

Konkurs literacki na najpiękniejszą legendę miasta Hajnówka został zrealizowany w ramach obchodów  Jubileuszu 60 LAT PRAW MIEJSKICH,  jako projekt Towarzystwa Przyjaciół Hajnówki i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego współfinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta dobiega końca.

Czytaj więcej...

 

„Pocztówka o Hajnówce”

mini

Z okazji 60 – lecia nadania Hajnówce praw miejskich w Przedszkolu nr 5 zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Pocztówka o Hajnówce”. Jury konkursu wysoko oceniło przygotowane prace i przyznało szereg nagród i wyróżnień. Nagrodzone zostały prace: Natalii Sienkiewicz, Jakuba Wachowicza oraz Martyny Żembrowskiej, natomiast wyróżnienia otrzymali: Paweł Sapiołka, Roksana Kozar, Wiktoria Wiejkowska. Prace zostały wykonane pod kierunkiem nauczycielek: A. Jurczak, B. Dmitruk, M. Saadoon, A. Sacharczuk, B. Markiewicz, R. Bartoszewicz.

Czytaj więcej...

 

Hajnówka - Moja Mała Ojczyzna

mini

Z okazji 60 – lecia uzyskania przez nasze miasto praw miejskich wszystkie grupy wiekowe z Przedszkola Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi realizowały blok tematyczny o Hajnówce. Dzieci poznawały wiersze, piosenki, legendy oraz poetów, artystów związanych z naszym miastem i regionem.

Czytaj więcej...

 

Półmaraton Hajnowski – zapisy do udziału trwały krócej niż sam bieg

mini

260 osób z Polski i zagranicy (Włochy, Japonia) biegło podczas XI Półmaratonu Hajnowskiego na trasie Białowieża – Hajnówka. Do pokonania mieli 21,097 km. Padł bardzo ważny dla hajnowian rekord – bieg ukończyło  26 zawodników z naszego regionu.

Czytaj więcej...

 

Nasze miasto oczami znanych artystów - plener malarski w Hajnówce

mini

12 artystów z Polski, Wilna i z Hajnówki pokaże najpiękniejsze walory naszego miasta i okolic w swoich dziełach. Przez kilka dni znani malarze poznawali Hajnówkę, szukali inspiracji i zbierali materiały do prac, które powstaną w ich warsztatach. Piękno, które uda im się uchwycić będziemy mogli podziwiać już jesienią podczas wystawy poplenerowej. Wydany zostanie również katalog, w którym znajdą się informacje o artystach, a także zdjęcia ich prac.

 

 

Czytaj więcej...

 

Konkurs recytatorski „Hajnówka wiosną 2011”

mini
Konkurs recytatorski „Hajnówka wiosną 2011”  pod patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka przeprowadzony 28 kwietnia 2011 r. w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi.

Czytaj więcej...

 

Godzinki z książką - 60 rocznica nadania Hajnówce praw miejskich

mini

8 kwietnia 2011 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Godzinki z książką”. Tematem zajęć była przypadająca w tym roku 60 rocznica nadania Hajnówce praw miejskich.

Czytaj więcej...

 

Uroczysta sesja inaugurująca obchody jubileuszu 60-lecia nadania Hajnówce praw miejskich

mini

Uroczysta Sesja rozpoczęła się Hymnem Narodowym w wykonaniu „Tutti Cantare” – chóru z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Hajnówce.

 

Czytaj więcej...

 

Konkurs plastyczny "Miasto Hajnówka w oczach przedszkolaka"

mini

 

W bieżącym roku miasto Hajnówka obchodzi jubileusz sześćdziesiątej rocznicy nadania praw miejskich. Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w obchody tej rocznicy.

Czytaj więcej...

 

Projekcja filmu HOME S.O.S. Ziemia i spotkanie z Arturem Michałowskim

mini

Kontynuacją spotkania z dr Arturem Michałowskim, które odbyło się 11 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr Tadeusza Rakowieckiego było kolejne spotkanie z hajnowskim przyrodnikiem i ekonomistą.

Czytaj więcej...

 

Promocja książki Artura Michałowskiego „Działalność gospodarcza a procesy przyrodnicze”

mini
 

Po oficjalnym powitaniu gości przybyłych na spotkanie, zabrał głos Burmistrz miasta Hajnówka  Jerzy Sirak. Minutą ciszy uczczono pamięć sześciu młodych  mężczyzn, którzy zginęli w wypadku drogowym koło Zambrowa.

Czytaj więcej...

 

Wykład Alli Gryc pt. „Historia Hajnówki”

16 lutego 2011 roku w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury odbył się wykład pt. „Historia Hajnówki”. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Hajnówce. Wydarzenie to zostało przygotowane dla uczczenia jubileuszu 60-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Czytaj więcej...

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.