Koniec roku kalendarzowego 2012 - podsumowanie rundy jesiennej młodzieżowych drużyn OSiR Puszcza Hajnówka

06

Oceniając zmagania naszych drużyn młodzieżowych można stwierdzić, że był to ciekawy i udany sezon. Juniorzy młodsi (1996 i 1997) mimo znacznych osłabień kadrowych walczyli w swojej grupie o najwyższe cele. Swoją grą potwierdzili, że zasługują na drugie miejsce w tabeli grupy II.

 

W rundzie jesiennej nasza drużyna odniosła 7 zwyciestw przy trzech porażkach.Wyróżniający się zawodnicy: Karol Czykwin, Adam Gawryluk, Piotr Awksentiuk, Paweł Awksentiuk, Michał Lewczuk, Maciej Czarnota, Grzegorz Aleksiejczuk, Grzegorz Łojewski, Marek Klimczak, Kamil Oksentowicz, Sebastian Czurak, Dorian Wasilewicz, Dariusz Makac.

Trampkarze (rocznik 1998 i 1999), pomimo nielicznej kadry i odległego miejsca w tabeli, starali się walczyć z każdym przeciwnikiem. Po jesiennym uzupełniającym naborze do zespołu, trener Marcin Sawczyński będzie miał wieksze pole manewru, co powinno przełożyć się na awans w tabeli rozgrywek. Wyróżniający się zawodnicy: Mateusz Oksentowicz, Nikon Markiewicz, Mateusz Bedkowski, Ireneusz Sakowicz, Mateusz Grygorowicz, Dawid Werszko, Maciej Marczuk.

Młodzicy (rocznik 2000 i 2001) z dwoma kadrowiczami reprezentacji województwa, Michałem Grygorukiem i Dawidem Simoniukiem, dobrze radzili sobie w rozgrywkach grupy III. Mając za przeciwników mocne zespoły odnieśli 5 zwycięstw, 5 remisów przy tylko 2 porażkach, co po rundzie jesiennej dało czwarte miejsce w tabeli. W opinii trenera Andrzeja Grygoruka cały zespół zasłużył na wyróżnienie.

Najmłodszy zespół Orlików (rocznik 2002 i młodsi) w swoim debiucie w rozgrywkach uplasował się na drugim miejscu w swojej grupe II, z widoczną poprawą w grze. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale widząc zaangażowanie na treningach, wolę walki i radość gry u najmłodszych piłkarzy, to przyszłość tej drużyny rysuje się optymistycznie. Pierwsze nowe zdobyte doświadczenia w przyszłości zaprocentują większą pewnością siebie i będą kolejną cegiełką do budowania i zgrania zespołu. Szczególne podziękowania należą się wszystkim rodzicom dzieci z drużyny Orlików, którzy swoimi działaniami i wsparciem pomagają w coraz lepszej organizacji drużyny.

Wieloletnia praca pracowników Ośrodka powoli przynosi pozytywne wyniki. Z roku na rok zwiększa się grupa młodych adeptów piłki nożej, chcących rozwijać swoją sportową pasję w naszym Ośrodku i Klubie. Miejmy nadzieję, że kolejnym rocznikom młodych piłkarzy wystarczy wytrwałości w treningach i udanie podążą śladami swoich poprzedników.

Należy dodać, że trzech wychowanków Ośrodka: 17-letni Daniel Bagrowski, Adam Langa i Dawid Okuniewski w rundzie jesiennej zasiliło IV – ligową drużynę KS Puszcza Hajnówka, a 15 – letni Dawid Jakubowski i Karol Milas(kadra reprezentacji województwa) otrzymali propozycje gry w zespole MOSP Jagiellonia Białystok. Systematyczna praca na treningach młodych piłkarzy pozwala osiągać upragnione cele w poszczególnych grupach wiekowych, z awansem do kadry seniorów Puszczy włącznie.

Wysoki poziom organizacyjny hajnowskiej piłki zaowocował przydzieleniem przez Podlaski Związek Piłki Nożnej współorganizowaniem z Siemiatyczami mistrzostw Polski reprezentacji województw z rocznika 1998 (trampkarze).Dzieki zaangażowaniu wielu osób i instytucji turniej w naszym mieście stał się znakomitą okazją do promocji Hajnowki i regionu Puszczy Białowieskiej. W rywlizacji na stadionie OSiR uczestniczyły reprezentacje Łódzkiego Związku Piłki Nożnej,Wielkopolskiego ZPN, Małopolskiego ZPN, Dolnoślaskiego ZPN i Kujawsko – Pomorskiego ZPN.

W rundzie wiosennej i jesiennej Hajnówkę odwiedziły zespoły MOSP Jagiellonia Białystok, BSP Jagiellonia Białystok, OSiR Wigry Suwałki, ŁKS 1926 Łomża, Olimpia Zambrów, Sokół Sokółka, Ruch Wysokie Mazowieckie, Sparta Augustów, Hetman Białystok, Skra Czarna Białostocka, MOSiR Bielsk Podlaski, MOSiR Siemiatycze, KP Michałowo, Sparta Szepietowo, Krypnianka Krypno, MOSiR Mońki, Gryf Gródek, Pionier Brańsk.

Marek Hanula

 


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.