Komunikat Z Mistrzostw Powiatu Hajnowskiego w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych Chłopców

01

Zainteresowanie uprawianiem piłki nożnej utrzymuje się w naszym powiecie na wysokim poziomie. Jednak osiągane wyniki są niesatysfakcjonujące w szczególności na poziomie reprezentacji szkolnych. Tutaj już od kilku lat nie możemy się przebić do pierwszej ósemki województwa. Jak będzie w tym roku? Czy chłopcy z SP 6 Hajnówka z nieco młodszym składem po zwycięstwie na szczeblu powiatu, przebiją się przez fazę grupową? Przekonamy się o tym już 11 października 2013 r.

W Finałach Powiatu Hajnowskiego, który się odbył dnia 1 października 2013 r. wzięło udział 9 drużyn. W pierwszej fazie rozegrano eliminacje grupowe systemem „każdy z każdym" na dwóch boiskach „Orlika"(tabele z wynikami z eliminacji w załączeniu). Wicemistrzowie grup mogli walczyć o miejsce III : SP Narew – SP Białowieża 1 : 2. Natomiast zwycięzcy stoczyli zacięty bój o miejsce pierwsze i awans do dalszego etapu rozgrywek. Remis w meczu zasadniczym doprowadził do 5 minutowej dogrywki. Nieco lepiej prezentowali się uczniowie z SP 5 Hajnówka, ale to oni stracili bramkę i minutę przed końcem meczu wszystko wskazywało na to, że tego meczu nie wygrają. Jednak drużyna wykazała dużą wolę walki i kilkanaście sekund przed gwizdkiem sędziego doprowadziła do wyrównania. Ostateczne rozstrzygnięcie meczu, to rzuty karne. Skuteczniej strzelali zawodnicy z SP 6 Hajnówka i to oni wyszli zwycięsko z całego turnieju.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Mecze sędziowali: Marek Hanula i Michał Stepaniuk.

Końcowa klasyfikacja szkół:

I miejsce - SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 w HAJNÓWCE (Skład drużyny: Bowtruczuk Jakub, Wasyluk Patryk, Owłasiuk Jakub, Daniszewski Piotr, Culepa Jakub, Siemieniuk Dawid, Oliferuk Rafał, Bartoszuk Mateusz, Gagan Michał, Ignatowicz Maciej, German Daniel. Trener – Andrzej Grygoruk).