Piłkarze OSiR Hajnówka Estońskim SUURE – JAANI

38

8 sierpnia wczesnym rankiem grupa młodych piłkarzy OSiR Hajnówka wraz z opiekunami, udała się w daleką drogę do Estonii. Po całodziennej podróży autobusem, wieczorem około godziny 20 zostaliśmy powitani przez organizatorów. Wspólna kolacja, zakwaterowanie w hotelu i omówienie programu na następny dzień to czynności na zakończenie pełnego wrażeń dnia.

Pierwszy dzień pobytu zaczął się od wspólnego treningu naszych zawodników z miejscowymi piłkarzami. Pomimo bariery językowej było wiele składnych akcji jak i bramek. Po blisko 3 godzinach wspólnej gry lekko zmęczeni hajnowianie udali się do Viljandi, gdzie czekała na nich kolejna atrakcja. Był to Paintball laserowy rozgrywany w idealnie nadającym się do tego miejscu – starym budynku. Miejsce i pojedynki strzeleckie spodobały się naszym chłopakom. Uzupełnieniem dnia był zorganizowany po kolacji “turniej holenderski”, w którym najwięcej punktów zdobyła Ola Ostaszewska.

Kolejny dzień zaczął się od wczesnej pobudki i przy niesamowitej scenerii opadającej mgły został przeprowadzony poranny rozruch. Wszyscy uczestnicy stawili sie na boisku w dobrych humorach. Po zajęciach i śnadaniu udalismy się do miejscowości Vandra, aby uczesniczyć w pikniku militarnym. Podczas zwiedzania terenu wystawowego można było zobaczyć wiele militariów, a także bezpośrednio zasiąśc za kierownicą wozów bojowych i poczuć się jak prawdziwy żołnierz, policjant czy strażak. Organizatorzy zadbali o żołądki zwiedzających - każdy miał możliwość spróbowania dań z kuchni polowej. Po militarnych atrakcjach wszyscy z radością przyjęli propozycję spędzenia wolnego czasu na nowo oddanym basenie w Suure- Jaani, ze zjeżdzalnią, sauną, biczami wodnymi. Ostatnim punktem dnia był trening techniczno-taktyczny przygotowujący naszch zawodników do zbliżającego się turnieju.

Niedzielne zawody były zwieńczeniem całego pobytu. Uroczystego otwarcia rywalizacji dokonał burmistrz miasta Suure-Jaani, który nie krył zadowolenia ze spotkania i życzył wszystkim udanych zawodów. Nasi podopieczni zmierzyli się z trzema estońskimi drużynami.

Pierwszy pojedynek z gospodarzami przy naszej optycznej przewadze zakonczył się remisem 1:1. W kolejnym meczu ulegliśmy zwycięzcy turnieju drużynie z FC Tarvastu ja Torva 2:0 a na zakończenie naszych występów zremisowaliśmy 2:2 z ekipą Parnu JK Vaprus, która tylko dzięki lepszej różnicy bramek zajęła drugie miejsce.

Wyniki spotkań:

OSiR Hajnówka – Suure – Jaani United 1:1

Bramka: Maciej German

OSiR Hajnówka - FC Tarvastu ja Torva 0:2

OSiR Hajnówka - Parnu JK Vaprus 2:2

Bramki dla OSiR: Piotr Romańczuk, Piotr Gierasimiuk

Uroczysta dekoracja odbyła się w Młodzieżowym Centrum Rozrywki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został zawdnik OSiR Hajnówka - Damian Jurczuk.

Hajnowianie spędzili w Estonii niezapomniane chwile, zdobyli nowe doświadczenia i nowe znajomości. Wszyscy powrócili do swoich domów bogatsi o cudowne wspomnienia, co rokuje na dalsze lata współpracy.

Uczestnicy:

Maksymilian Czeremczuk, Piotr Gierasimiuk, Paweł Gierasimiuk, Maciej German, Paweł Golonko, Arkadiusz Kędzierski, Gabriel Koperek, Krzysztof Kołecki, Jakub Lewczuk, Patryk Niczyporuk, Kamil Moszczyński, Ola Ostaszewska, Jakub Owerczuk, Piotr Romańczuk, Piotr Sawczuk, Damian Jurczuk, Opiekunowie: Tomasz Dobosz, Marek Hanula, Mirosław Awksentiuk, Mirosław Chilimoniuk.

Tomasz Dobosz, Dawid Wojciuk

fot. Marek Hanula


KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.