Pobyt drużyny SUURE-JAANI w Hajnówce

21

Na zaproszenie Ośrodka Sportu i rekreacji w Hajnówce do naszego miasta zawitała od 17 lipca do 21lipca grupa młodych sportowców z Suure-Jaani (Estonia). Współpraca między naszymi miastami trwa już od wielu lat i zawsze jest obfita w wiele atrakcji.

 

 

18 lipca (Czwartek)

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików – Hajnówka 2019

W czwartek, 18 lipca 2019 r. już po raz kolejny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce zorganizował Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików, w którym nasi zawodnicy mogli sprawdzić swoje sportowe umiejętności na tle rówieśników z zagranicy. Na zawody przybyły zaprzyjaźnione drużyny z partnerskich regionów na Białorusi (Kamieniec oraz Brześć) oraz z Estonii (Suure- Jaani).

Zgodnie z planem o godzinie 10:00 Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak wspólnie z Dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji Mirosławem Awksentiukiem dokonali uroczystego otwarcia. Po przywitaniu wszystkich gości oraz przedstawieniu obowiązujących zasad rywalizacji, zebrane drużyny przeszły do rozgrywania gier. Sześć 30-minutowych spotkań, rozegranych systemem każdy z każdym dostarczyło zawodnikom, a także ich opiekunom wiele emocji, a zacięte mecze między drużynami powodowały co chwile zmieniający się układ tabeli.

Ostatecznie pierwsze, zasłużone miejsce zajął zespół z Estonii, któremu udało się wygrać wszystkie spotkania. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z naszego miasta, OSiR Hajnówka, która swoją postawą również zasługuję na słowa pochwały. Gratulacje, chłopaki! Trzecie miejsce w rozgrywanym turnieju przypadło drużynie z Brześcia, a czwarte zajęła waleczna drużyna z Kamieńca.

Miejsce

Nazwa Drużyny

Punkty

Bramki

I

Suure Jaani

9

9 : 1

II

OSiR Hajnówka

6

6 : 2

III

Brześć

3

7 : 5

IV

Kamieniec

0

2 : 16

Wyniki spotkań :

OSiR Hajnówka – Kamieniec 4:0 Suure Jaani – Brześć 2:0 OSiR Hajnówka – Suure Jaani 0:2 Kamieniec – Brześć 1:7 OSiR Hajnówka – Brześć 2:0 Kamieniec – Suure Jaani 1:5

OSiR Hajnówka: Mateusz Artemiuk, Maciej German, Krzysztof Kołecki, Patryk Niczyporuk, Mateusz Wroceński, Bartosz Jerzyk, Maksymilian Czeremczuk, Aleksandra Ostaszewska, Piotr Romańczuk, Piotr Gierasimiuk, Paweł Gierasimiuk, Kamil Moszczyński, Aleksander Janiel, Damian Jurczuk, Jakub Lewczuk, Wojciech Kondratiuk, Arkadiusz Kędzierski, Bartosz Ostapczuk

Dodatkową atrakcją czwartkowego spotkania był drużynowy konkurs rzutów karnych. W tej konkurencji najwięcej zimnej krwi w egzekwowaniu jedenastek i najpewniejsze strzały oddawali zawodmnicy z Brześcia, którzy w nagrodę otrzymali słodki upominek – kosz pełen słodyczy do podziału między całą drużynę.

Na zakończenie uczestnicy turnieju zostalu uhonorowani pamiątkowymi medalami i pucharami. Dekoracji dokonali Zastępca Burmistrza Miasta Ireneusz Kiendyś wraz z Dyrektorem Parku Wodnego Mirosławem Chilimoniukiem. Organizatorzy Międzynaordowego Turnieju wspólnie z trenerami wyróżnili kilku piłkarzy uczestniczących w zawodach. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się zawodnik OSiRu Hajnówka Piotr Gierasimiuk, który zdobył 3 bramki. Nagroda za najlepszego bramkarza trafiła do Nikona Nowika z Brześcia, a najlepszym zawodnikiem Międzynarodowego Turnieju Młodzików 2019 wybrano Henri Tikuta z Suure- Jaani. Po dekoracji i podziękowaniach zawody oficjalnie zostały zakończone.

Serdeczne podziękowania należą się pracownikom Referatu Polityki Gospodarczej Miasta Hajnówka za przygotowanie miłych upominków dla trenerów i naszych gości z zagranicy. Nad całością organizowanego turnieju czuwali pracownicy Ośrodka: Marek Hanula, Tomasz Dobosz, mecze sędziowali Dawid Wojciuk, Andrzej Grygoruk oraz Piotr Wojciuk. Dokumentacją i prowadzeniem turnieju zajął się Janusz Ludwiczak. Podczas przerwy między spotkaniami poczęstunek oraz ciepłe napoje naszym gościom zapewniła Justyna Troc. Wspaniałe akcję i bramki na „kliszy fotograficznej” uwieczniał Andrzej Janiuk i Roman Wnuczko, a stronę graficzną turnieju wykonała Małgorzata Muszkatel. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy i do zaobaczenia w przyszłym roku!

19 lipca (piątek)

Wymiana poza aspektem sportowym ma na celu pogłębianie integracji oraz pokazanie przyjezdnym walorów turystyczno – krajoznawczych i dlatego drugiego dnia pobytu udaliśmy się na wycieczkę do Dęblina i na Farmę Iluzji w Trojanowie.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy w kierunku Dęblina, gdzie na naszych gości czekała pierwsza atrakcja tego dnia. Było to zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych. Dzięki przewodnikowi nasi goście poznali trochę historii polskiego lotnictwa. Objerzeli przygotowaną w tym czasie wystawę współpracy polsko – amerykańskiej. Duże zainteresowanie wzbudził samolot wielozadaniowy F-16, który swoją prędkością przekracza szybkość dzwięku.

Poza tym nasi goście mieli możliwość zwiedzania wszystkich ekspozycji dostępnych na placu, a także mogli poczuć się jak prawdziwi piloci, zasiadając w kokpicie samolotu JAK-40 i śmigłowaca Mi-6 „Jagiełło”.

Po zwiedzaniu muzeum udalismy się w dalszą podróż do Trojanowa. Tam na uczestników wycieczki czekał kilkugodzinny pobyt na Farmie Iluzji. Każdy z naszych gości z chęcią i zainteresowaniem uczestniczył w wielu punktach iluzji. Dużą popularnością cieszył się tunel zapomnienia, latająca chata, zakręcony domek i inne atrakcje. Mieliśmy tez możliwość zobaczyć prawdziwe sztuczki magiczne dzięki magikowi, który swoimi umiejętnościami rozgrzewał publiczność do czerwoności.

Nieuchronnie czas powrotu do domu zbliżał się wielkimi krokami. Wszyscy uczestnicy wyjazdu z uśmiechem na ustach udali się w kierunku Hajnówki. Mamy nadzieję że piątkowa wycieczka zapadnie na długo w pamięci naszych gości.

20 lipca (Sobota)

Trzeci dzień pobytu naszych gości z Suure-Jaani upłynął pod znakiem integracji i zacieśnienia przyjaźni pomiędzy hajnowskimi i estońskimi zawdnikami. W tym celu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce, w sobotni poranek, zorganizował popularny w ostatnim czasie wśród naszej młodzieży Turniej Holenderski.

Wszyscy zawodnicy z uśmiechem na twarzy uczestniczyli w organizowanych rozgrywkach. W turnieju wzięło udział 32 zawodników (18 piłkarzy estońskich i 14 hajnowian). Po przydzieleniu do dwóch grup pod względem wieku i umiejętności przeszliśmy do rozgrywania spotkań. Dzięki zasadom obowiązującym w Turnieju Holenderskim, każdy zawodnik rozegrał 10 meczów, trwających po 8 minut. Po każdym meczu zawodnicy otzymywali punkty: 10 pkt za zwycięstwo, 5 pkt za remis i 0 pkt za przegraną, co dodatkowo przyczyniło się do aktywnego udziału w zawodach oraz walki o punkty do samego końca. Idea turnieju i ciągle zmieniające się składy drużyn, wymagały współpracy i komunikacji pomiędzy zawodnikami Ośrodka a naszymi kolegami z zagranicy. Oprócz rywalizacji rozgrywki przyniosły wszystkim zebranym sporo zabawy.

Na koniec turnieju, po podliczeniu punktów nagrodzono, po 6 osób z każdej grupy. Nagrodami dla najlepszych zawodników były szaliki OSiR Hanówka oraz zestawy okolicznościowe ufundowane przez Urząd Miasta Hajnówka (Referat Polityki Gospodarczej). Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

Klasyfikacja turnieju:

L.p.

Grupa A 2006

Grupa B 2007 i młodsi

1

Piotr Romańczuk (OSiR Hajnówka)

Marten Maidla (Suure-Jaani)

2

Piotr Gierasimiuk(OSiR Hajnówka)

Marten Tootsu (Suure-Jaani)

3

Klaid Tedr (Suure-Jaani)

Jakob Kalberg (Suure-Jaani)

4

Henry Tikut (Suure-Jaani)

Grzegorz Golonko (OSiR Hajnówka)

5

Ardo Tulp (Suure-Jaani)

Wojciech Kondratiuk (OSiR Hajnówka)

6

Stever Tamm (Suure-Jaani)

Jakub Lewczuk (OSiR Hajnówka)

Po wyczerpującym Turnieju Holenderskim wszyscy mogli zregenerować swoje siły na nowo otwartym basenie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce, co było miłym podsumowaniem całych zawodów.

Za organizację turnieju byli odpowiedzialni trenerzy: Marek Hanula oraz Tomasz Dobosz. Stronę graficzną turnieju przygotowała Małgorzata Muszkatel.

Pobyt naszych gości można uznać za bardzo udany pod każdym względem czego dowodem były pochwały o hajnowskiej gościnności i organizacji pobytu. Na pewno czas spędzony w naszym mieście pozostanie w pamięci naszych przyjaciół z Suure – Jaani.

W dniach 08 - 12 sierpnia do Estonii z rewizytą uda się kolejna grupa hajnowskich piłkarzy z rocznika 2006 i młodsi aby podtrzymać naszą współpracę i wymianę sportową. Program pobytu w Estonii też jest urozmaicony, a pobyt w Suure – Jaani powinien pogłębić juz nawiązane przyjaźnie.

Dawid Wojciuk

foto: Andrzej Janiuk, Tomasz Dobosz

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.