Turniej Finałowy Województwa Podlaskiego "Orlików 2008" z nami

64331676 379053209403385 7598928995060547584 n

W dniu 18-stego czerwca 2019 roku na płycie bocznej Stadionu Miejskiego w Białymstoku odbyły się zawody, w których udział wzięło najlepszych 12 zespołów z woj. podlaskiego w kategorii "orlika U-11" czyli zawodników urodzonych w 2008 roku. W tym zacnym gronie znalazła sie również drużyna Puszczy Hajnówka.

Młodzi piłkarze zostali podzieleni na cztery grupy trzyzespołowe, gdzie rozgrywano mecze każdy z każdym dwa razy po 10 min. Do dalszych rozgrywek czyli ćwierćfinałów awansowały po dwa pierwsze zespoły z grupy, natomiast drużyny, które zajęły ostatnie miejsca w grupie w dalszej fazie turnieju walczyły o lokaty 9-12. Hajnowscy piłkarze wylosowali grupę "C" , w której zmierzyli się z MOSP-em Białystok (jak się później okazało wicemistrzem województwa) oraz Falconem Sokółka. W pierwszym pojedynku postawiliśmy swoje warunki mocnej drużynie z Białegostoku i wywalczyliśmy bramkowy remis 1:1; (bramka: H. Hołota).W drugim meczu z teoretycznie słabszą drużyną zdobyliśmy komplet punktów pokonując rywali z Sokółki 2:1(bramki: B.TarasiukX2). Ze względu na gorszy bilans bramkowy uzyskaliśmy awans do ćwierćfinału z drugiego miejsca(w pierwszym meczu MOSP B-stok pokonał Falcon 8:2). W ćwierćfinale czekał na nas jeden z faworytów turnieju Talent Białystok. Po kilku minutach po wysokim pressingu rywala i nienależytej koncentracji naszych obrońców było 0:2 i trzeba było gonić wynik. Po jednej z akcji strzałem w długi róg Szymona Plewy złapaliśmy kontakt na 1:2 i była nadzieja na wyrównanie, ale przeciwnik grał bardzo mądrze w obronie i nie pozwolił wydrzeć sobie zwycięstwa. Nasz zespół postawił wszystko na jedną kartę aby wyrównać i zagrał bardzo ofensywnie, czego rezultatem był gol Talentu na 3:1 w ostatniej minucie meczu. Po tej konfrontacji zostały nam dwa mecze o miejsca 5-9. W przypadku wygranej w pierwszym pojedynku mogliśmy grać o miejsce piąte, przegrana uprawniała do walki o miejsce 7. Niestety po raz drugi musieliśmy uznać wyższość rywali tym razem byli to piłkarze z Kolna-aktualni mistrzowie województwa podlaskiego w piłce halowej. Mecz był dosyć wyrównany i długo utrzymywał się wynik remisowy 1:1, ale w drugiej połowie ponowny brak koncentracji i dwa błędy naszych piłkarzy doprowadziły do wyniku 1:3. W końcówce meczu strzeliliśmy bramkę na 2:3 lecz na wyrównanie zabrakło czasu oraz sił(bramki: H.Hołota; J. Bielawski).Na zakończenie zagraliśmy o siódme miejsce z drużyną Jagiellonii Białystok z rocznika 2009. Był to nasz najsłabszy mecz(przegrana
0:3 z uwagi, że po prostu zabrakło nam sił a rywale pokazali ciekawą kombinacyjną grę i udowodnili, że pomimo iż są o rok młodsi zasłużyli na występ w tych zawodach. Podsumowując turniej jak mówili trenerzy A. Woroniecki, B. Nos oraz Prezes Podlaskiego ZPN wszystkie drużyny są zwycięzcami bo dotarły do finału podkreślając, że jesienią w tej kategorii rywalizację podjęło 82 drużyny a na wiosnę w grupach półfinałowych zagrało 34 zespoły. Tak już dla nas samych na osłodę zostaje fakt, że podjęliśmy wyrównaną konfrontację z faworytami czyli MOSP-em Białystok-wicemistrz i Talentem Białystok-brązowy medalista tych zawodów. Mistrzem została Warmia Grajewo a IV miejsce wywalczyła drużyna z Łomży. Z tego miejsca szczere słowa uznania, podziękowania i nie tylko należą się, kilku rodzicom:(Andrzej, Tomek, Leszek), którzy rzucają wszystko w koło czyli obowiązki zawodowe, rodzinne etc. i są na zawołanie. Dzieciakom, też ogromny szacun, że mają wielkie serce do tego co robią i powiem szczerze, że znowu mnie zaskoczyli. Zaskoczyli mnie ci, których znam już pięć lat i ci którzy dołączyli do nas kilka miesięcy temu. I z tego miejsca gratuluję wszystkim, którzy godnie reprezentowali nasz klub, nasze miasto i nasz powiat, a byli to: Bartosz Tarasiuk, Kacper Jakimiuk, Hubert Hołota, Mikołaj Pawluczuk, Michał Gabiec, Jakub Bielawski, Szymon Plewa, Szymon Piwowarski, Kacper Suchocki, Kamil Hłasko. Teraz trochę wytchnienia i odpoczynku się należy. Wszystkim zawodnikom życzę wspaniałych wakacji i miłego wypoczynku. Spotykamy się w drugiej połowie lipca aby przygotowywać się do sezonu 2019-20 w kategorii "Młodzik".

    JERZY GERMAN

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.