Turniej Młodzików

18

W dniu 26.05.2013r na stadionie w Juchnowcu, odbył się VI Turniej Ligowy Młodzików gr. III. Młodzi hajnowscy piłkarze zmierzyli się z ekipami BSP Jagiellonia Białystok, AP Talent Białystok, MOSIR Siemiatycze, Magnat Juchnowiec.

Pozostałymi ekipami, które brały udział w turnieju były UKS Kleosin i MOSIR Bielsk Podlaski. Był to najlepszy turniej w naszym wykonaniu. Po raz pierwszy w tym sezonie wywieźliśmy z turnieju komplet zwycięstw, a pierwsze z nich było chyba najcenniejsze, bo zostało odniesione w konfrontacji z BSP Jagiellonia Białystok. Wygraliśmy 3-2!!! Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. Już w 3 minucie objęliśmy prowadzenie. Jednak młodzi piłkarze z Białegostoku nie oddali pola i jeszcze w pierwszej połowie przeprowadzili dwie akcje z których padły bramki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Jagiellończyków 1-2. W drugiej odsłonie całkowicie zdominowaliśmy grę. Zagraliśmy agresywnie, przerywając akcje przeciwnika już na jego połowie. Przyniosło to efekt w postaci bramki wyrównującej, a następnie po kolejnym rzucie rożnym strzeliliśmy trzecią bramkę. Po gwizdku końcowym wybuchł jeden ogromny okrzyk radości. To zwycięstwo dodało nam większej wiary w swoje umiejętności oraz pewności siebie, co miało przełożenie na pozostałe spotkania. W drugim meczu konfrontowaliśmy się z AP Talent. Nasz zespół bez problemu wypunktował przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 3-1. W trzecim spotkaniu graliśmy przeciwko gospodarzom turnieju –Magnatowi Juchnowiec. W tym meczu kilku podstawowych graczy odpoczywało na ławce rezerwowych. Nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu kolejnego zwycięstwa 3-0. Po kilkunastominutowym odpoczynku rozpoczęło się ostatnie nasze spotkanie z MOSIR Siemiatycze. Do tego meczu przystąpiliśmy bardzo mocno skoncentrowani ponieważ wiedzieliśmy, że nasi przeciwnicy są bardzo dobrze zorganizowanym zespołem, który bezlitośnie potrafi wykorzystać każdy błąd drużyny przeciwnej. No i udało się. Nie popełniliśmy żadnego błędu taktycznego i nie daliśmy żadnych możliwości do strzelenia bramki. Tak jak w meczu z BSP, zagraliśmy bardzo agresywnie i konsekwentnie w defensywie, a w ofensywie graliśmy dobry, kombinacyjny futbol co pozwoliło nam strzelić bramkę już w pierwszej połowie. Do końca meczu kontrolowaliśmy sytuację na boisku a nasi koledzy z Siemiatycz nie mieli żadnych argumentów przeciw naszej drużynie. Po ostatnim gwizdku, ponownie nad boiskiem w Juchnowcu rozległ się okrzyk radości.

W tym miejscu wypada pochwalić naszych młodych piłkarzy za ogromne zaangażowanie i determinację w grze. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że napis JAGIELLONIA nie musi oznaczać od razu przegranego meczu, a mniejsze umiejętności piłkarskie można nadrobić ambicją i wola walki do ostatniej minuty meczu oraz wiarą w końcowy sukces. GRATULACJE!!!! OBY TAK DALEJ!!!!!

STRZELCY BRAMEK W NASZYM ZESPOLE: KACPER WIERCIŃSKI-2;TOMASZ BUGWIN-2;DAWID SIMONIUK-1; GABRIEL ARTEMIUK-1;ADRIAN ŁYSAKOWSKI-1; JANUSZ JAROSZEWICZ-1 ; MICHAŁ GRYGORUK-1 ;MATEUSZ WASILUK-1