Maraton turniejów zawodników z AP "Pasja" Hajnówka

01p

Bardzo dużo doświadczenia mogli zebrać zawodnicy urodzeni w 2009r. z Akademii Piłkarskiej "Pasja" Hajnówka.

 

Przez ostatni czas, w którym przeszli z podwórka na halę, mieli okazję trenować w każdym tygodniu trzy razy dodając przy tym wiele sparingów oraz turniejów!

Maraton turniejów na dobre rozpoczął się 25.11 kiedy to zawodnicy z rocznika 2009 udali się do Siemiatycz, aby zmierzyć się tam z takimi drużynami jak: Brylant Bielsk Podlaski, Orzeł Siemiatycze, Top54 Biała Podlaska, Dezerter Siedlce, Jutrzenka Cegłów, Semp Pogoń Siedlce, Ruch Wysokie Mazowieckie. Zajęli tam 8 miejsce i już wtedy widac było, że będzie już tylko lepiej!

Tydzień później pojechali do Zabłudowa i gra wyglądała zdecydowanie lepiej, chłopcy byli dużo pewniejsi siebie, co zaowocowało zajęciem 3 miejsca w całym turnieju! Na wyróżnienie zasługuje fakt, że statuetkę za najlepszego zawodnika całego turnieju dostał Gabriel Siemieniuk!

Końcowa klasyfikacja:

1. Junior I Białystok

2. AP Rudnia I Zabłudów

3. AP Pasja Hajnówka

4. Junior II Białystok

5. Akademia Techniki Białystok

6. Brylant Bielsk Podlaski

7. Korona Dobrzyniewo

8. KS Rudnia II Zabłudów

 
Jednak to nie koniec... 
Nie spoczęliśmy na laurach, a tydzień później chłopców z 2009r. czekał wyjazd aż do Białej Podlaskiej! 
Zawodnicy nie myśląc o końcowym wyniku, wykonywali na boisku to, czego uczą się na treningach, a na efekt nie trzeba było długo czekać, bo zajęli tam 2 miejsce w całym turnieju.
Również teraz, jak i tydzień wstecz przypadła im indywidualna nagroda - ale tym razem dla najlepszego bramkarza całego turnieju - dla Gabriela Trusiewicza! 
 
Wyniki:
Pasja Hajnówka : Vrotcovia Lublin 1-0
Pasja Hajnówka : Top 54 Biała Podlaska 0-1
Pasja Hajnówka : Top 54 Biała Podlaska II 2-1
Pasja Hajnówka : AT Champion Biała Podlaska 2-2
Pasja Hajnówka : Orzeł Siemiatycze 3-0
Pasja Hajnówka : AT Champion Biała Podlaska II 3-0
Pasja Hajnówka : Czwórka Biała Podlaska 1-0
 
Były to wymagające trzy tygodnie treningów, sparingów (Mosir Bielsk Podlaski, Puszcza Hajnówka - dziękujemy) i turniejów, które zmieniły się w masę zebranego doświadczenia, natomiast chłopcy w sobie mają wielką Pasję do piłki nożnej i już w najbliższą sobotę (15.12) jadą na miniturniej do Knyszyna, gdzie rozegrają kolejne 80 minut. Chłopcy już zapowiedzieli, że będą trenowali i grali tak długo, aż ich rodzice nie wygonią ich do świątecznych porządków (mamy nadzieję, że dużą ilością treningów i turniejów nie podpadniemy rodzicom!!)
Natomiast po świętach już czekamy na turniej w Bielsku Podlaskim (organizator - Brylant Bielsk Podlaski) - 05.02.2019r. 
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Swój pierwszy turniej rozegrali również chłopcy z rocznika 2012! Turniej odbył się w Łapach (organizator - MKS Pogoń Łapy)
Młodzi chłopcy rozegrali tam aż 8 meczów, każdy po 12 minut, a zebrane doświadczenie jest nieocenione.
W składzie:

1. Czurak Piotr
2. Tiełuszecki Grzegorz
3. Borowicz Adam
4. Wołkowycki Mikołaj
5. Panasiuk Krzysztof
6. Siemieniuk Michał
7. Bielawski Michał

Graliśmy systemem 3 zawodników + 1 bramkarz, nie prowadzono klasyfikacji miejsc, wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami, a zawodnicy medalami!
Rozegraliśmy 8 meczów po 12 minut, co daje ogromną dawkę rozegranych minut - ukłony w stronę organizatorów.
Brawa również sędziom, za nieustanną pomoc zawodnikom, dla których był to w większości pierwszy turniej w życiu.

Jesteśmy bardzo dumni z tego co zaprezentowali nasi zawodnicy pod względem indywidualnym i zespołowym!
Objawieniem naszego zespołu został Piotr Czurak, który pokazał się ze świetnej strony broniąc niczym zawodowy bramkarz, niejednokrotnie ratując zespół przed utratą goli, a na bardzo wielką pochwałę zasługuje to, że wznawiając grę od bramki, ani razu jej nie wybił, a szukał podań do kolegów i ich większość była bardzo dokładna. Natomiast prawdziwym MVP zespołu i przywódcą naszego zespołu był Krzysztof Panasiuk, który prawdopodobnie przewyższał większość zawodników swoim przygotowaniem technicznym i motorycznym, a to jaki drzemie w nim potencjał widać również po jego statystykach, na turnieju spośród strzelonych 13 bramek naszego zespołu Krzyś strzelił aż 12!

W wirtualnej tabeli zostaliśmy sklasyfikowani na 4 miejscu w całym turnieju, natomiast jedna bramka dzieliła nas od tego, 3 miejsce w całym turnieju!
co oczywiście jest najmniej ważne, jednak pokazuje jaki potencjał ma ta drużyna, po kilku miesiącach treningów i w którym miejscu jesteśmy, oraz nad czym musimy jeszcze mooocno popracować!
Najbardziej jednak cieszy pokora zawodników, to jak chcą się poprawiać z treningu na trening, to że biorą do siebie każdą wskazówkę i próbują poprawiać i eliminowac własne błędy, ale przede wszystkim ich wieeeeeelka PAAAASJA do piłki nożnej - dla większości nie ma nic świętszego niż trening lub turniej
Czekamy z niecierpliwością na kolejny turniej, a być może już w najbliższą sobotę uda nam sie rozegrać sparing z Brylantem Bielsk Podlaski, co będzie stanowiło kolejną wielką naukę dla tych zawodniów!

Wirtualna tabela tego turnieju:

 

 
miejsce Drużyna mecze punkty bramki
1. Falcon Sokółka I 8 24 48-6
2. Cresa Siemiatycze 8 17 28-11
3. Włókniarz Białystok 8 14 11-7
4. Pasja Hajnówka 8 12 13-18
5. MOSiR Bielsk Podlaski 8 11 11-16
6. MKS Pogoń Łapy I 8 10 13-21
7. Falcon Sokółka II 8 7 7-13
8. Brylant Bielsk Podlaski 8 5 3-17
9. MKS Pogoń Łapy II 8 3 4-26
 
A już w najbliższą sobotę również i oni będą mieli okazję do ponownej gry i zmierzenia się z przeciwnikiem spoza naszego miasta. Na nasze zaproszenie o rozegranie meczu sparingowego dla rocznika 2012/13 odpowiedział Brylant Bielsk Podlaski! Nie możemy się już doczekać!
 
Natomiast już po nowym roku czeka ich kolejny turniej, tym razem w Białymstoku, organizowany przez Włókniarz (27.01)
Życzymy powodzenia!
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Grał również zespół z rocznika 2010/11, udali się oni do Siemiatycz (18.11), gdzie zajęli 8 miejsce, ale w większości nasz zespół reprezentowali chłopcy urodzeni w 2011 roku: Maksymlian Leppert, Adam Lechowicz, Michał Koryga, Krzysztof Panasiuk, Gabriel Charytonow, Gabriel Surel, co na pewno przełoży się na grę w ich kategorii wiekowej. Już 15.12 jadą do Białej Podlaskiej reprezentować nasze miasto na turnieju właśnie dla rocznika 2010, gdzie będa mogli wziąć rewanż na niektórych drużynach z turnieju w Siemiatyczach,
a w sobotę (05.01.2019) czeka na nich turniej organizowany przez Brylant Bielsk Podlaski już dla kategorii wiekowej 2011 i młodsi.
 
To początek czy koniec maratonu turniejowego?
Rok 2019 dopiero się zaczyna...
Pozdrawiamy i zapraszamy również na nasz Facebook: https://www.facebook.com/pasjahajnowka/
 
Langa Adam
 
Źródło zdjęc: Roman Czurak, Maryla Trusiewicz, Marlena Borowicz, Marzena Tiełuszecka, AP Rudnia Zabłudów, At Champion Biała Podlaska, MKS Pogoń Łapy

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.