„Parada Bajkowa"-dzieci z Przedszkola Nr 5 zachęcają mieszkańców miasta do czytania

19

Czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka. Dlatego warto czytać dziecku codziennie przynajmniej przez 20 minut. 5 czerwca Przedszkole Nr 5 w Hajnówce zorganizowało kolejną akcję czytelniczą-Paradę Bajkową, odbyła się ona z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, wzięły w niej udział dzieci z grup: II, III, IV,VI, VII i IX wraz z wychowawcami. Dzieci przebrane za postacie z bajek, maszerowały ulicami miasta i zachęcały mieszkańców Hajnówki do czytania, skandując hasła propagujące czytanie.

W czasie przemarszu mieliśmy kilka przystanków w znaczących punktach naszego miasta gdzie czytali nam przedstawiciele różnych instytucji. Pierwszy przystanek zaplanowaliśmy przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce, gdzie powitała nas Pani Dyrektor Alla Gryc wraz z pracownikami. Przy bibliotece wysłuchaliśmy wiersza, a Pani Dyrektor zachęcała dzieci do odwiedzania biblioteki. Następnie powędrowaliśmy do Księgarni BookBook, gdzie czytali nam pracownicy księgarni. Kolejny przystanek zaplanowaliśmy przed Budynkiem Urzędu Miasta w Hajnówce, tam powitała nas Pani Wicestarosta Joanna Kojło, która przeczytała dzieciom wiersz i podziękowała za akcję propagującą czytanie. Naszą wędrówkę zakończyliśmy udając się do budynku głównego naszego przedszkola przy ul. Reja gdzie powitała nas dyrekcja przedszkola, tam wysłuchaliśmy wierszy w interpretacji Pani Dyrektor Małgorzaty Saadoon.

Nasza parada spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i miłym odbiorem przez mieszkańców Hajnówki. Przechodnie zatrzymywali się, skandowali razem z nami hasła zachęcające do czytania i nagradzali nas gromkimi brawami. Osobom, które poświęciły nam czas bardzo serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywa nie pozostanie bez echa i zachęci dorosłych do czytania dzieciom.

Lider programu „Czytające przedszkola" Elżbieta Sterlingow


KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.