Przedszkole Nr 2 otrzymało imię Kubusia Puchatka

03

W dniu 06.06.2018r. o godz. 10.00 odbyła się wielka uroczystość nadania imienia dla naszego przedszkola, którego bohaterem został ulubieniec dzieci- Kubuś Puchatek. Na tę chwilę czekała cała społeczność przedszkola, a przede wszystkim przedszkolaki, które długo przygotowywały się na tę okazję.

Uroczystość nie odbyłaby się bez udziału władz miasta i innych znamienitych gości. Na naszą uroczystość przybyli:

 • Burmistrz Miasta Hajnówka Pan Jerzy Sirak,
 • Kierownik Oświaty Kultury i Sportu Pani Jolanta Stefaniuk,
 • Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce
 • ks. kan. mgr Józef Piotr Poskrobko,
 • Proboszcz Parafii Prawosławnej w Hajnówce ks. mitrata mgr Michał Niegierewicz,
 • Chorąży Dariusz Zgierun z 14. Batalionu Lekkiej Piechoty,
 • Dyrektor Parku Wodnego w Hajnówce Pan Mirosław Chilimoniuk,
 • Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Mirosław Awksentiuk,
 • Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Pani Lucyna Wawreszuk,
 • Dyrektor Przedszkola Nr 1 Pani Irena Hapunik,
 • Dyrektor Przedszkola Nr 3 Pani Dorota Ewelina Durzyńska,
 • Dyrektor Przedszkola Nr 5 Pani Małgorzata Saadoon,
 • Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 W Hajnówce Pani Alina Pietraszek,
 • Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Hajnówce Pani Bożena Markiewicz,
 • Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Hajnówce Pan Adam Chudek,
 • Radny Sejmiku Wojewódzkiego Pan Henryk Łukaszewicz,
 • Dyrektor Zespołu Szkół w Dubinach Pani Alina Ginszt,
 • Przedstawiciel Nadleśnictwa Browsk,
 • Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Natalia Krzyżewska

Na uroczystości były także dzieci uczęszczające do przedszkola, rodzice dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola. Podkreślając rangę uroczystości Pani Dyrektor złożyła serdeczne podziękowania wszystkim zgromadzonym osobom.

Uroczystość została poprowadzona przez Panią Agatę Majewską-Iwaniuk i Panią Ewę Horosz. Całej imprezie uroku dodawała piękna dekoracja przygotowana przez nauczycielki przedszkola. A w czasie uroczystości przygrywał nam wspaniały zespół „MaKsim".

Pierwszym i obowiązkowym punktem w programie uroczystości było uroczyste nadanie imienia i odsłonięcie logo i tablicy przedszkola. Wspólnie ze wszystkimi gośćmi odśpiewaliśmy nowy hymn naszego przedszkola, który wygrał w naszym przedszkolnym konkursie. Po tym nadeszła pora na część artystyczną. Występujące na scenie dzieci pokazały cały swój kunszt aktorski prezentując piękną część artystyczną poparte wielką pracą wychowawczyń. Wszyscy zaproszeni goście z zaciekawieniem oglądali występy naszych utalentowanych dzieci nagradzając uczestników gromkimi brawami.

Pani Dyrektor wręczyła podziękowania naszym wspaniałym sponsorom. Pani Dorota Wiewiórka mama Arkadiusza z grupy „Motylków" zaprezentowała wiersz o Kubusiu Puchatku, który w przedszkolnym konkursie literackim zajął I miejsce. A grupie „Biedroneczki" i wychowawczyniom Pani Ewelinie Wasiluk i Pani Agnieszce Charytonow wręczono prezent za zajęcie II miejsca w Plebiscycie na Najsympatyczniejszą Grupę Przedszkolną. Organizatorem plebiscytu była Gazeta Współczesna i Kurier Poranny.

Nadszedł również czas aby całą imprezę uświetnić "małym co nieco" i pyszny tort, bo trudno w takiej chwili żyć jedynie "strawą duchową". "Małe co nieco" to zasługa, naszych wspaniałych Pań kucharek i woźnych jak również sponsorów: Pan Mirosław Popow Sklep „MANGO", Pan Mikołaj Nowak Piekarnia „Coctail System", gdyż to oni właśnie zapewnili nam słodki poczęstunek.

Bardzo dużą atrakcją nie tylko dla chłopaków ale również dla dziewczynek była wizyta

14. Batalionu Lekkiej Piechoty w Hajnówce. Chorąży Dariusz Zgierun wraz z szeregowym Pawłem Panasiukiem zaprezentowali dzieciom sprzęt wojskowy i quad. Dzieci mogły pomalować twarze specjalną farbą maskującą żołnierzy, posiedzieć na quadzie, przymierzyć kaski, hełmy, maski gazowe, kamizelki i inne wspaniałe rzeczy.

Całe nasze przedsięwzięcie możliwe było dzięki naszym wspaniałym SPONSOROM:
Urząd Miasta Hajnówka, Telewizja Kablowa, Pan Marek Wasiluk Kancelaria Adwokacka, Nasycalnia Podkładów Czeremcha, Pan Stefan Bedkowski właściciel firmy „Salon Łazienek" i „Centro-Met", Pan. Mirosław Popow właściciel sklepu „MANGO", Sklep „Gama", Pan Mikołaj Nowak Piekarnia „Coctail System", 14.Batalion Lekkiej Piechoty, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna, Hajnowski Dom Kultury, Zespół „MaKsim", którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w uroczystości.

Od teraz pełna nazwa naszego przedszkola brzmi:

Przedszkole nr 2

im. Kubusia Puchatka

w Hajnówce

Organizatorzy: Dyrektor Przedszkola Pani Iwona Raszkiewicz
Zespól ds. nadania imienia: Ewa Horosz, Agata Majewska - Iwaniuk, Joanna Baczyńska, Barbara Grosz. Nauczycielki i pracownicy przedszkola.

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.