VII Hajnowski Konkurs Języka Angielskiego dla klas 4-6 SP pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka Polish your English

38

Nasza Szkoła może poszczycić się mianem propagatora nauki języka angielskiego, który, jak wiadomo, jest fenomenem wśród języków.
14 maja odbył się finał Konkursu, w którym zmagało się ośmioro najlepszych językowo uczniów klas 6 z czterech szkół podstawowych 1,2,3 i 4.
Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem United Kingdom.
Czwarto- i piątoklasiści naszej szkoły również pokazali swoje umiejętności językowe, prezentując w języku angielskim treść zadań konkursowych w zakresie słuchania ze zrozumieniem. Rapowali School Rules, prezentowali postaci, miejsca, symbole związane z Wielką Brytanią. Wykazali się dobrą dykcją oraz wymową angielską, co z pewnością ułatwiło zadanie uczestnikom konkursu. Finaliści rozwiązywali multimedialne quizy przygotowane przez organizatorki Konkursu nt. symboli, geografii; odszyfrowywali
znaczenie przysłów angielskich i szukali ich odpowiedników w języku polskim.
Najwięcej emocji wzbudziło zadanie na wykazanie się umiejętnością mówienia. Uczniowie musieli dokończyć zdanie I like English because.... Bez problemu dawali argumenty o korzyściach płynących ze znajomości języka angielskiego. Komisja zwracała szczególnie uwagę na treść, bogactwo językowe i poprawność wypowiedzi.
Wszyscy finaliści wykazali się bogatą wiedzą i umiejętnościami. We Are the Champions mogą powiedzieć o sobie:
1. Martyna Stepaniuk SP1
2. Szymon Bajko SP2
4. Jagna Samojlik SP4
5. Gabriel Smyk SP2
6. Wiktor Link SP1
7. Oliwia Miszczuk SP3
8. Marcin Grycuk SP3
Młodzi angliści otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczył Pan Dyrektor Adam Chudek.
Dziękujemy nauczycielkom języka angielskiego z zaprzyjaźnionych szkół, które wzięły udział w pracach komisji, Paniom: Emilii Kruczkowskiej, Agnieszce Ryszczuk . Podziękowania składamy Panu Burmistrzowi Jerzemu Sirakowi i Pani Inspektor Oświaty Jolancie Stefaniuk, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. Dziękujemy naszym cudownym uczniom klas 4-5 SP i 3 gimn za pomoc przy organizacji Konkursu.
Do zobaczenia w przyszłym roku!

Organizatorki:
Ewa Iwaniuk
Anna Hempel - Łapińska
Iwona Sadowska - Łomaszkiewicz


KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.