Światowy Dzień Wody - w Przedszkolu nr 2 w grupie " Jeżyki"

20180322 095831

Woda, woda, czysta woda, bez niej nie ma życia. Wszyscy wody potrzebują do picia i mycia. Ludzie, drzewa i zwierzęta, kwiaty, zboża, trawy. Woda także jest potrzebna, dzieciom do zabawy.

Czytaj więcej...

 

NADANIE IMIENIA PRZEDSZKOLA NR 2 W HAJNÓWCE

Po szczegółowej analizie propozycji ankietowych zebranych od rodziców, partnerów przedszkola, pracowników i dzieci

Rada Pedagogiczna

w porozumieniu z Radą Rodziców

zaproponowała imię dla naszego przedszkola:

KUBUSIA PUCHATKA

Czytaj więcej...

 

Powitanie Wiosny w grupie " Jeżyki" w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce

20180320 093624

Przyjście nowej pory roku wiosny jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom  jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Dekoracja przedszkola zmieniła się z zimowej na wiosenną.  W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. W galerii przedszkolaka nie zabrakło też prac plastycznych, dotyczących wiosny, zarówno kwiatów jak i ptaków. Nawet w strojach przedszkolaków dominował tego dnia wiosenny kolor - zieleń.

Czytaj więcej...

 

Prezentacja dla rodziców – Wpływ nowych technologii na rozwój mowy dzieci

mozg-lp

W ciągu ostatnich lat urządzenia mobilne awansowały na poziom niezbędnego elementu naszej codzienności. Smartfony, tablety, gry i zabawki multimedialne zaczęły nawet wypierać tradycyjne urządzenia elektroniczne: telewizory i komputery. Urządzenia mobilne stały się obiektem zainteresowania nie tylko dorosłych, lecz także dzieci, począwszy już od niemowlaków. Dzisiaj nawet dwulatki potrafią obsługiwać tego rodzaju urządzenia – pytanie tylko, czy z pożytkiem, czy ze szkodą dla ich rozwoju oraz nauki mówienia?

Czytaj więcej...

 

II Przedszkolny Festiwal Logopedyczny

28

6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy, z tej okazji w tym dniu w naszym przedszkolu już po raz drugi odbył się Festiwal Logopedyczny „LOGOWIERSZYKI” pod honorowym patronatem Dyrektora Przedszkola.

Czytaj więcej...

 

Wizyta Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Grzegorza Arcybiskupa Bielskiego

17

Dzień 27 lutego 2018 roku zapisze się w kronice naszego przedszkola jako dzień wyjątkowy. Naszą placówkę tego dnia odwiedził Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Grzegorz Arcybiskup Bielski oraz ks. Mirosław Niczyporuk, wizytator nauczania religii prawosławnej dekanatu hajnowskiego. Od rana Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz dzieci oczekiwały na przybycie zacnych gości. Atmosfera była bardzo podniosła, uroczysta a zarazem ciepła, rodzinna.

Czytaj więcej...

 

Dawne, polskie czasy

08

Sześciolatki z Przedszkola nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi odbyły podróż do dawnych czasów. Rozmawiały o tym, jak kiedyś wyglądała Polska. Oglądały ilustracje przedstawiające drewniane chaty, obejścia, wybrukowane drogi. Porównywały obrazy z dzisiejszą rzeczywistością. Odbyły wycieczkę do Muzeum Kultury Białoruskiej, gdzie obejrzały wystawę etnograficzną pokazującą typową wiejską zagrodę i życie polskiej ludności z terenów dawnego Podlasia.

Czytaj więcej...

 

Zimowe opowieści w Przedszkolu Nr 5

01

Sroga zima lasem, polem wędrowała.

Wszystkie dróżki białym śniegiem zasypała.

Czytaj więcej...

 

Dzień Języka Ojczystego w Przedszkolu Nr 5

10

21. lutego dzieci z grupy IV i V odchodziły Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji jedna z pań- pani Zofia Owsieniuk zaprezentowała się jako poetka tworząca poezję dla dzieci.

Czytaj więcej...

 

"Zimowe spotkanie z książką" - obchody Międzynardowego Dnia Języka Ojczystego w Przedszkolu Nr 2

02

"A nade wszystko

szanuj mowę swą ojczystą..."

Pod takim hasłem dzieci z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce obchodziły Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To dość młode święto przypomina nam o znaczeniu dobra kulturowego, jakim jest język ojczysty.

Czytaj więcej...

 

Sukces hajnowskiej młodzieży na II Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego 2018

3a

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński zainaugurował II Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego 2018. Niecodzienne spotkanie „podlaskich uczniów w mundurach" zorganizowane zostało przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku we współpracy z Kuratorium Oświaty w Białymstoku, w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „Mam wybór... wybieram rozsądek".

Czytaj więcej...

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu Nr5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce

08

W Przedszkolu nr 5 w Hajnówce odbyło się uroczyste "PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA". Z tej okazji 3-latki przygotowały program artystyczny pod opieką swoich wychowawczyń.

Czytaj więcej...

Ferie na piątkę

12

Dzieci z grupy piątej z Przedszkola nr 5 uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach i zabawach. Przede wszystkim wykorzystały okazję do zabaw na śniegu.

Czytaj więcej...

"Gwiazdeczki'' z Przedszkola nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w "Hajnowskich Spotkaniach z Kolędą Prawoslawną''

05

W dniu 10 styczna 2018r przedszkolaki z Oddziału Filii Przedszkola nr 5 w Hajnówce uczestniczyły w przesłuchaniach konkursowych "Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną'' w Hajnowskim Domu Kultury. Wśród publiczności zasiedli przedstawiciele lokalnych samorządów, duchowieństwo oraz zgromadzeni goście i ukochani Rodzice.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Sport

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.