ZAPROSZENIE - Dostępność cyfrowa - bezpłatne szkolenia

Szkolenia w formie telekonferencji

Szkolenia, które dotychczas odbywały się w MC będą się teraz odbywały zdalnie. Ale na żywo, z trenerem, który odpowiada na bieżąco na ewentualne pytania.

Czytaj więcej...

 

Szkolenia rezerwy szansą dla tych, którzy stracili pracę

Od 15 czerwca ruszają w Wojsku Polskim szkolenia rezerwistów, którzy chcą podtrzymać swoje umiejętności, jak i osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi.

Czytaj więcej...

 

ZAPROSZENIE do udziału w międzynarodowym projekcie nauki języka angielskiego, hiszpańskiego i bahasa (z Indonezji) oraz poznawania kultur świata z Euroweekiem online

Oferta dla młodzieży  z terenu hajnowskiego

WOLONTARIUSZE ZAPRASZAJĄ

Czytaj więcej...

 

ZAPROSZENIE - XXI Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego – w tym roku bohaterem św. Jan Paweł II

Z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły rok 2020 ustanowiono Rokiem Świętego Jana Pawła II. Podlaski Instytut Kultury włącza się w obchody rocznicowe i ogłasza konkurs poświęcony wielkiemu Polakowi.

Czytaj więcej...

 

ZAPROSZENIE - Kreatywne poniedziałki w Pokojach Pracy Twórczej – bawełniane naszyjniki

Podlaski Instytut Kultury (PIK) zaprasza miłośników prac ręcznych w każdy poniedziałek do odwiedzenia swojej strony, gdzie Magdalena Talmon, instruktorka Pokojów Pracy Twórczej PIK będziemy przekonywani, iż wykonanie biżuterii czy małych przed miotów użytkowych w domowym zaciszu to dobra propozycja na spędzanie czasu wolnego.

Czytaj więcej...

 

23 maja 2020r. odbędzie się wirtualna pielgrzymka młodzieży prawosławnej na Grabarkę

Tegoroczne ogólnopolskie paschalne spotkanie młodych prawosławnych na Grabarce - w najważniejszym w kraju prawosławnym sanktuarium, zaplanowane zostało na 22-24 maja. Organizowane jest ono zawsze po Wielkiej Nocy, która w tym roku w Kościołach wschodnich obchodzona była 19 kwietnia.

Czytaj więcej...

 

Konkurs fotograficzny "Architektoniczne perły przeszłości" - zgłoszenia do 1 września 2020r.

Założenia Konkursu

Głównym celem Konkursu jest pokazanie szeroko rozumianej architektury, będącej świadectwem dziedzictwa północno-wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej. Ważne jest zinterpretowanie za pomocą różnych technik fotograficznych obiektów architektonicznych, które były istotne dla społeczności lokalnej, a dziś są ważne ze względu na świadectwo swoich czasów, walory artystyczne, bądź politykę pamięci. Integralnym elementem zgłoszonych prac musi być opis fotografii, zawierający informację o miejscu i czasie jej zrobienia.

Zadaniem Uczestników Konkursu jest wykonanie fotografii przedstawiających zabytki architektury, którą można uznać za dziedzictwo dawnej Rzeczypospolitej. Szczególnie oczekiwane są zdjęcia dokumentujące zamki, pałace, budownictwo sakralne i dwory znajdujące się na terenie dzisiejszej Białorusi, Litwy, Łatgalii (na Łotwie) i Podlasiu (Polska), będące świadectwem pamięci o Wielkim Księstwie Litewskim oraz dokonaniach obywateli II Rzeczypospolitej.

Jesteś pasjonatem fotografii? A może po prostu interesujesz się historią? Zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie!

Każdy Uczestnik może przesłać maksymalnie 3 prace, w tym jeden zestaw! Zdjęcia należy nadsyłać do 1 września 2020 r.

Nagrody

Organizator uhonoruje nagrodami finansowymi zdobywców I, II i III miejsca oraz zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień:

I miejsce – 1000 zł

II miejsce – 800 zł

III miejsce – 700 zł

Nagrodzone oraz wybrane spośród wszystkich nadesłanych przez uczestników prace zostaną zaprezentowane w postaci wielkoformatowej wystawy w Białymstoku!

Nadsyłanie prac

Prace konkursowe należy nadsyłać w załączniku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG. Dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 2400px.

W e-mailu przesłanym na adres organizatora powinny znajdować się następujące informacje:

  • dane personalne uczestnika (imię, nazwisko, adres);
  • nr telefonu, adres e-mail;
  • tytuły fotografii/ miejsce ich wykonania;
  • przedstawienie motywów, którymi się kierowano, wybierając obiekt do zdjęcia;
  • kilku zdaniowa informacja o fotografowanym zabytku.
  • Plik JPG musi być podpisany nazwiskiem i imieniem autora oraz tytułem fotografii np. Kowalski Piotr, Dworek.

Szczegóły w regulaminie na stronie: www.rodm-bialystok.pl

Organizatorem Konkursu jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji i Dialogu „Fontis et Futura” i Młodzieżowym Domem Kultury. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w ramach konkursu Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021.

Partnerami konkursu są: Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Związek Polaków na Białorusi, uCentry Hrodna, Polska Macierz Szkolna na Litwie, Państwowe Gimnazjum Polskie im. Józefa Piłsudskiego w Daugavpils, Europejskie Dni Dziedzictwa.

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej  w ramach konkursu „Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021”.

źródło: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku
oprac.Aneta Kursa

Pliki do pobrania

Deklaracja uczestnictwa.pdf (PDF, 434,01 KB)

Regulamin.pdf(PDF, 772,49 KB)

 

Weź udział w bezpłatnych szkoleniach z elektronicznych usług publicznych, social mediów i Internetu

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zaprasza do udziału w szkoleniach z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych w ramach projektu „Cyfrowe Podlaskie”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Epidemia koronawirusa a korzystanie z Internetu

W czasie epidemii koronawirusa, przekonaliśmy się jak ważna jest umiejętność efektywnego korzystania z Internetu, jak bardzo ułatwia znajdywanie potrzebnych informacji (telefony, ogłoszenia, opinie, realizacja hobby), o ile zwiększa możliwości realizacji codziennych spraw takich jak: zakupy, usługi bankowe, usługi z zakresu zdrowia, sprawy urzędowe, wreszcie jak ułatwia komunikację z rodziną i znajomymi.

W tym trudnym czasie do Internetu przeniosło się życie towarzyskie (dziadka, babcię,  a z drugiej strony wnuka, wnuczkę można było zobaczyć tylko przez Internet),  zakupy, a po części nawet życie duchowe – ze względu na zamknięte świątynie.

Z mediów społecznościowych czerpaliśmy informacje jak i z czego uszyć maseczki. Wiele osób zaczęło znowu gotować, śpiewać, czy realizować inne swoje zainteresowania podpatrując filmiki w telefonie.

Szkolenia w ramach projektu przygotowaliśmy z myślą o:

  • osobach początkujących lub takich, które nie miały do tej pory styczności z komputerem i Internetem,
  • osobach, które chciałyby lepiej wykorzystywać komputer w życiu osobistym i zawodowym
  • osobach, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i efektywniej korzystać z mediów społecznościowych,
  • osobach, które chciałyby więcej dowiedzieć się o możliwości bezpiecznego załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną.

Szkolenia są nieodpłatne.

Tematyka szkoleń

Tematem szkoleń będą: e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w Internecie, korzystanie z mediów społecznościowych, wykorzystanie technologii informacyjnych i Internetu do rozwoju osobistego, a także obsługa komputera od podstaw.

Uczestnicy

W szkoleniach będą mogli uczestniczyć mieszkańcy województwa podlaskiego, którzy ukończyli 18 rok życia. Wstępnie zaplanowano  objęcie szkoleniami  1540 osób z różnych grup wiekowych.

Forma szkoleń

Szkolenia będą prowadzone w formie stacjonarnej w grupach szkoleniowych do 12 osób lub w formie zdalnej. Szkolenia stacjonarne będą realizowane na terenie całego województwa, a szkolenia zdalne zostaną zorganizowane z wykorzystaniem platformy e-learningowej i narzędzi zdalnego nauczania.

Rozpoczęcie szkoleń planujemy we wrześniu br.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie  Projektu https://cyfrowepodlaskie.wrotapodlasia.pl/

Jesteś zainteresowany /zainteresowana udziałem w szkoleniach?

Osoby wstępnie zainteresowane udziałem w szkoleniach prosimy o wypełnienie formularza.

Zgłoś chęć udziału w szkoleniach

O Projekcie

Projekt „Cyfrowe Podlaskie”  jest realizowany na podstawie Umowy nr POPC.03.01.00-00-0160/19-00 o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”,  Działanie nr 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”, zawartej pomiędzy Centrum Projektów Polska Cyfrowa a Województwem Podlaskim.

Biuro projektu znajduje się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego  w Departamencie Społeczeństwa Informacyjnego, przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1 w Białymstoku, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Kulturalna majówka – cały region w zasięgu ręki

Przed nami majówka inna niż wszystkie, bo z Covid-19 w tle. Warto jednak postarać się nie tracić pogody ducha i garściami czerpać z oferty kulturalnej online i to z całego regionu. Podlaski Instytut Kultury (PIK) zebrał najciekawsze propozycje kulturalne przygotowane przez lokalne ośrodki kultury z całego województwa.

Czytaj więcej...

 

Przedłużony konkurs plastyczny „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem" do 15 maja 2020r.

Uwaga! Przedłużony konkurs plastyczny „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem" do 15 maja 2020!

Czytaj więcej...

 

Zapraszamy Hajnówkę do udziału w największej ekologicznej akcji na świecie - Godzinie dla Ziemi WWF.

Zapraszamy Hajnówkę do udziału w największej ekologicznej akcji na świecie - Godzinie dla Ziemi WWF.

Czytaj więcej...

Nowe umowy szpitalne

Od dnia 1 marca 2020 r. w woj. obowiązywać będą nowe umowy o udzielanie świadczeń w rodzaju leczenie szpitalne. Nowe miejsca świadczeń, to nie tylko zwiększenie dostępności ale również zagwarantowanie dostępu do świadczeń których dotychczas w naszym województwie nie było w ogóle.

Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE - XIII Przegląd na Haft i Koronkę – zgłoszenia do 20.03

 

Hajnowski Dom Kultury ogłasza XIII PRZEGLĄD NA HAFT I KORONKĘ Powiatu Hajnowskiego 2020.

Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE do udziału w VII edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Weekend pełen atrakcji – pikniki, koncerty, wystawy i wiele innych, odbędzie się 5-7 czerwca 2020 roku.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.