Ruszyła rekrutacja do 3 edycji Pracowni Orange!

orange

Osoby reprezentujące miejscowości do 40 tys. mieszkańców w całej Polsce mają unikalną szansę stworzyć multimedialne świetlice z nowoczesnym sprzętem. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 8 września.
Do końca roku w miejscowościach do 40 tysięcy mieszkańców Fundacja Orange stworzy 25 innowacyjnych, bezpłatnych centrów edukacji i aktywności lokalnej. Wyposaży je w nowoczesny sprzęt IT i wesprze w działaniach przez 2 kolejne lata.
Czym są Pracownie Orange? Pracownia Orange to miejsce, w którym mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas, rozwijając swoje pasje i ucząc się, jak kreatywnie korzystać z nowych technologii. Wszystko to w nowoczesnej przestrzeni, wyposażonej w komputery, urządzenia wielofunkcyjne, konsole, drukarki 3D i zestaw mebli, z bezpłatnym dostępem do internetu. Ich liderzy, przy wsparciu Fundacji Orange, organizują zajęcia i warsztaty, które odpowiadają na różnorodne potrzeby osób w każdym wieku.
Jak to działa? Od początku trwania programu, w całej Polsce, powstało już 77 Pracowni Orange, z których może korzystać do 600 tysięcy osób. Organizowane w nich zajęcia to m.in. kursy korzystania z internetu (prowadzone w 94% świetlic), ale także warsztaty programowania (prowadzone w co trzeciej pracowni), szkolenia z obsługi programów komputerowych, z których szczególnie chętnie korzystają seniorzy, czy zajęcia z prototypowania, robotyki i druku 3d skierowane do dzieci i młodzieży. Tym samym Pracownie zapewniają osobom z niewielkich społeczności innowacyjną edukację cyfrową, na równi z ofertą dostępną dla mieszkańców dużych miast.
Co zrobić, by otworzyć 1 z 25 Pracowni w swojej miejscowości? Aby wziąć udział w programie i zdobyć dla swojej miejscowości Pracownię Orange, wystarczy w terminie od 10 sierpnia do 8 września zgłosić pomysł na działania i lokalizację świetlicy, wypełniając formularz na stroniewww.pracownieorange.pl- otwiera się w nowym oknie. Spośród nadesłanych wniosków komisja wybierze 64 najciekawsze propozycje, a o ostatecznej lokalizacji 25 pracowni zdecydują internauci w głosowaniu online.


<< WYPEŁNIJ WNIOSEK I ZMIEŃ SWOJĄ MIEJSCOWOŚĆ Z PRACOWNIĄ ORANGE >>

Galeria zdję


 

VI Bieg Chatytatywny dla Hospicjum Proroka Eliasza 9 września 2017r.

2017 bieg wydarzenie doc big

Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne zaprasza na VI Bieg Charytatywny dla Hospicjum Proroka Eliasza w Nowej Woli. Tym razem w Rybakach- drogi malownicze a cel wciąż ten sam -pomoc dla hospicjum.
Zapraszamy osoby indywidualne i teamy -z instytucji, firm, organizacji -pobiec można w swoich koszulkach z naszymi numerami startowymi (-:
Szczegóły ponizej:
http://hospicjumpodlasie.pl/blog/vi-bieg-charytatywny-na-rzecz-hospicjum-proroka-eliasza/
Do zobaczenia juz 9 września w Rybakach, w gm,Narew.

Paweł Grabowski

 

Międzypokoleniowa Podróż z Ozobotem - zaproszenie na warsztaty!!

ozobot

Zapraszamy dziecii z rodzicami, wnuczęta z dziadkami na międzypokoleniowe warsztaty

...historia, sztuka, kulinaria, robotyka...poznajemy lepiej Hajnówkę.

 

VII Festyn "Bulwa Fest" - zaproszenia

Stowarzyszenie "Krynica" zaprasza wszystkich miłośników tradycyjnej kuchni regionlanej do wzięcia udziału w konkursach na:

NAJSAMCZNIEJSZĄ POTRAWĘ Z ZIEMNIAKA oraz Konkursie Jednego Wiersza pod hasłem "Bulwa Rymy".

Rozstrzygnięcie nastąpi 2 września 2017 podczas VII Festynu "Bulwa Fest" w Lipinach.

Czytaj więcej...

 

"RODZINA NA START!!!" - zaproszenie do udziału w projekcie

Klub Młodych Mam przy MBP w Hajnówce zaprasza do udziału w projekcie

" RODZINA NA START!!!"

W ramach projekctu odbędą się:

-trening piłki nożnej, trening judo, warsztaty kulinarne, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia taneczno-rytmiczne, doradztwo zawodowe, spotkanie z psychologiem, warsztaty z cauchem.

Więcej informacji o projekcie w CZytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce lub na fanpagu Klubu Młodych Mam i pod nr 511 155 479.

Czytaj więcej...

 

„Dzień Ochrony Środowiska w Biebrzańskim Parku Narodowym – Świąteczna Integracja Sąsiedzka Dąbrowa Białostocka – Lipsk”

Biebrzański Park Narodowy oraz Miasta Lipsk i Dąbrowa Białostocka zapraszają 13.08.2017 r. (niedziela) do Lipska (16-315), ul. Rynek  na „Dzień Ochrony Środowiska w Biebrzańskim Parku Narodowym – Świąteczna Integracja Sąsiedzka Dąbrowa Białostocka – Lipsk”.

Czytaj więcej...

 

KONCERT „STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO”

sdm

Zapraszamy na koncert kultowej i legendarnej grupy muzycznej „STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO”

termin: 16.09.2017,  godz.18:00

miejsce: Hajnowski Dom Kultury, ul. T. Sołoniewicz 4

Koncert specjalny – Jubileusz – 30 lecie zespołu. Promocja nowej płyty SDM pt: „MEMORABILIA“

Czytaj więcej...

 

XI Jarmark Żubra - Rozsmakuj się w hajnowskim miodzie 16.07.2017r

jarmark zubra 2017-logo

 

Burmistrz Miasta Hajnówka oraz Hajnowski Dom Kultury

serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków kultury i sztuki ludowej, a szczególnie amatorów kuchni regionalnej,
na
XI Jarmark Żubra – "Rozsmakuj się w hajnowskim miodzie"
16.07.2017r., godz. 13.00, Park Miejski i Amfiteatr w Hajnówce

Tegoroczna edycja ma wyjątkowy charakter. Otóż nadaliśmy jej smak hajnowskiego miodu. Będzie można poznać tajniki produkcji miodu oraz jego pochodnych, jak też odkryć ich wyjątkowy aromat.

W  programie także:

   sztuka ludowa i pokazy dawnego rzemiosła

rzemiosło artystyczne

kuchnia regionalna z Hajnowskim Marcinkiem (pokazy wytwarzania wyrobu)

bezpłatna degustacja miodów

warsztaty wytwarzania świec z wosku pszczelego

występy zespołów folklorystycznych.

Od godz. 16:00 zapraszamy na koncerty do Amfiteatru

Wystąpią:

Janusz Laskowski

THE DOOX z Kijowa

Kapela i Zespół z Turośli

Zespół METRO

Zapraszamy!

 

Plakat dla Puszczy - wernisaż wystawy w Teremiskach

Problem ochrony zagrożonych gatunków takich jak wilki czy żubry, dyskusje wokół kornika drukarza, kwestia myślistwa czy wreszcie sprawa zwiększonej wycinki drzewostanu to tematy prac na wystawie poświęconej Puszczy Białowieskiej, którą przygotowali studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a którą otworzy Tomasz Samojlik, naukowiec w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży, autor i ilustrator książek dla dzieci poświęconych Puszczy. Wystawa prezentowana będzie na zewnątrz Teatru w Teremiskach koło Białowieży. Na wernisażu 1 lipca obecni będą autorzy prezentowanych prac oraz wykładowczyni, pod której okiem powstawały.
Prace są różnorodne pod względem formalnym – część twórców posługuje się językiem ilustracji lub komiksu, inni wykorzystują fotografie, mamy też lapidarne wypowiedzi oparte na prostych, szablonowych kształtach. Ciekawe są zabawy z konwencją poprzez nawiązania do plakatu filmowego czy cyrkowego, inspirowane Polską Szkołą Plakatu. Znajdziemy też przykład dowcipnego wykorzystania języka wizualnego reklamy znanej szwedzkiej firmy meblarskiej.
Wystawa PLAKAT DLA PUSZCZY prezentuje prace które powstały w Pracowni Komunikacji Wizualnej, na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017. „Puszcza Białowieska” to hasło rzucone przez prowadzącą, temat zarysowany dość pobieżnie, z naciskiem na dowolną twórczą interpretację. Dotąd, dla większości studentów jedynym dobrze znanym tego typu obszarem była, poprzecinana asfaltowymi alejkami, podkrakowska Puszcza Niepołomicka o której już Simona Kossak pisała, że do Białowieskiej ma się jak kundel wiejski do wilka, albo krowa do żubra...
Studenci na własną rękę badali zagadnienie i decydowali, czy podejmą się kwestii budzącej gorące dyskusje jaką jest wzmożona w ostatnim roku wycinka drzew, czy skupią się na unikatowym charakterze tego obszaru, na jego historii czy też ochronie gatunkowej tamtejszej fauny i flory.
To od poszczególnych osób zależało w jaki sposób odniosą się do tematu – jaki kształt przybierze ich artystyczna wypowiedź. Powstały prace różnorodne w formie i treści – począwszy od gry karcianej i serii infografik poprzez obiekt rzeźbiarski o przeznaczeniu edukacyjnym – w postaci przeskalowanych grzybów wykonanych z papieru, kończąc na licznych plakatach. Najwięcej osób, aby zademonstrować swoje podejście do tematu, wybrało plakat społeczny – dziedzinę trudną i wymagającą, z samej swojej natury dość kontrowersyjną i zaangażowaną, budzącą żywe emocje wśród odbiorców.
Różnorodność tematyczna oraz rozmaitość użytych środków wyrazu które widzimy na wystawie, wskazuje na bogactwo wątków i wielowymiarowość omawianej materii, sugeruje szerszy kontekst przyrodniczy i kulturowy. To głos młodego pokolenia, które czuje potrzebę wyrażenia swojej opinii w sposób indywidualny i odrębny, zgodny z własną wrażliwością i przekonaniami, głos zamanifestowany w formie plakatu dla puszczy – odległej geograficznie a jednak bliskiej.
Wystawa na ścianach Teatru w stodole potrwa do 31 lipca 2017 r.

AUTORZY: Kamil Kukułka, Aleksandra Kwater, Joanna Ledworuch, Łukasz Leśniak, Agnieszka Pałuk, Kinga Piwińska,
Mateusz Saks-Dąbkowski, Edhar Shvets, Dominika Spytek, Jagoda Stasiak, Karolina Tenerowicz, Szymon Zakrzewski
OPIEKA ARTYSTYCZNA: Monika Chrabąszcz-Tarkowska
WSPÓŁPRACA: Tomasz Samojlik
ORGANIZTORZY: Fundacja Edukacyjna Jacka Kuronia, Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Miejsce wystawy: Teatr w Teremiskach, Teremiski 30, koło Białowieży. Wstęp wolny.
Wystawa potrwa do końca lipca 2017.

 

 

ZAPROSZENIE - FESTYN EKOLOGICZNY w Amfiteatrze Miejskim

20170427 festyn ekologiczny

informacja: Marta Wilson-Trochimczyk, Urząd Miasta Hajnówka

 

Burmistrz Miasta Hajnówka zaprasza na obchody 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2017-plakat

informacja: Jolanta Stefaniuk, Urząd Miasta Hajnówka

ZAPROSZENIE do udziału w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy „Wiara, Nadzieja, Miłość”

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Granie bez Granic” zaprasza do udziału w

IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy „Wiara, Nadzieja, Miłość”

Czytaj więcej...

Trwa XIV edycja internetowego plebiscytu WIRTU@LNE GĘŚLE na folkową płytę roku

Przypominamy, że trwa XIV edycja internetowego plebiscytu WIRTU@LNE GĘŚLE na folkową płytę roku.

Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE - na WARSZTATY MALOWANIA AKWARELĄ z malarką Joanną Kiersnowską - 25 kwietnia

Hajnowski Dom Kultury i Klub Plastyka „START”

zapraszają

na

WARSZTATY MALOWANIA AKWARELĄ

z malarką Joanną Kiersnowską

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Lodowisko


Rowerzysta na drodze


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

Klub Karate Tradycyjnego


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                     Kontakt do referatów

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.