Białowieskie żubry na żywo

Białowieskie żubry na żywo. Transmisja online, realizowana przez Lasy Państwowe.

 

Kamerę zainstalowano na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej, na terenie Nadleśnictwa Browsk (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku). To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu.

Gdy na polanie nie ma żubrów, oko kamery kierowane jest na ptaki, które dokarmia się w tym samym miejscu.

W nocy obserwację umożliwiają reflektory podczerwieni. Zwierzęta nie widzą tego światła, więc nie wpływa ono na ich zachowanie i dobowy rytm życia. Zobaczymy nie tylko króla polskich puszcz. Często z karmy dla żubrów korzystają jelenie. Polanę odwiedzają też zające, czasem pojawi się kuna, co dzień przylatują stada sójek, dzwońców i trznadli. Liczymy na to, że gdy Puszczę skuje mróz, pojawią się sarny i dziki.

ŻUBRY ONLINE

źródło: www.lasy.gov.pl

link dostępny jest również na stronie głównej www.hajnowka.pl w części informacyjnej o naszym mieście -  ATRAKCJE

Fundacja WOŚP podarowała sprzęt dla hajnowskiego szpitala 19-09-2014

3

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obdarowała nas nowoczesnym sprzętem ratującym życie najmłodszych pacjentów, o łącznej wartości ponad 112 tys. zł.

Obchody „Dnia Białej Laski" Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce 18-09-2014

07n

Międzynarodowe święto osób niewidomych i słabowidzących, czyli tzw. „Dzień Białej Laski" przypada na jesień każdego roku. Członkowie Koła Terenowego PZN w Hajnówce w bieżącym roku ten szczególny dzień świętowali nieco wcześniej, aby wykorzystać jeszcze ostatnie, ciepłe dni lata. Spotkanie odbyło się 13 września plenerze, w uroczo położonym miejscu – Białowieży i okolicach. Nasza wycieczka rozpoczęła się od spaceru „Szlakiem Dębów Królewskich i Książąt Litewskich" w Starej Białowieży. Przyjemnie: zieleń, zapachy lasu, ptasi akompaniament, pigułka historii Polski i Puszczy Białowieskiej. Na szlaku nasza koleżanka, Ania Popko czytała napisane brajlem tabliczki opisujące poszczególne dęby. Następnie odwiedziliśmy cerkiew pw. św. Mikołaja Cudotwórcy. Niesamowite wrażenie wywarł na...

Ekologicznie - znaczy zdrowo i praktycznie 17-09-2014

05

Minione wakacje dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW) wspominają bardzo miło. Wychowankowie spędzili tydzień uczestnicząc w projekcie „Ekologicznie, znaczy zdrowo i praktycznie" w ramach „Akcji Lato 2014" finansowanej przez Burmistrza Miasta Hajnówka, realizowanej przez Fundację KAJA.

Piknik edukacyjny „Sieciaki na Wakacjach" 17-09-2014

15

22 sierpnia w Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Tadeusza Rakowieckiego zorganizowała piknik edukacyjny „Sieciaki na Wakacjach" dla dzieci od 4 do12 lat. Piknik zrealizowano w ramach ogólnopolskiej akcji Programu Rozwoju Bibliotek i Fundacji Dzieci Niczyje. Fundacja prowadzi program Sieciaki.pl, którego celem jest prezentacja zagadnień bezpiecznego korzystania z Internetu.

Akcja Lato 2014 w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce 16-09-2014

11

Wakacje to bardzo dobry czas na poznawanie nowych miejsc, ludzi, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Dzieci uczęszczające na zajęcia do Świetlicy miały to umożliwione. Udział w "Akcji Lato" na stale wpisał się do kalendarza placówki i Hajnowskiego Stowarzyszenia "Sami Sobie". Dzięki dofinansowaniu Burmistrza Miasta Hajnówka uczestnicy projektu wzieli udział w dwóch wyjazdach oraz zajęciach organizowanych w świetlicy (plastycznych - prowadzonych rożnymi technikami, edukacyjnych, sportowych, grach i zabawach).

Region Puszczy Białowieskiej jednym z ulubionych regionów wśród internetowej społeczności 04-09-2014

Region Puszczy Białowieskiej jednym z ulubieńców społeczności on - line! Przez ostatnie dwa miesiące uczestnicy sześciu kategorii walczyli o wygraną w konkursie "Lubimy Podróżować” organizowanym przez portal społecznościowo - turystyczny SocialTravel.pl.

Baba Jaga zaprasza wszystkie łakomczuchy 15-09-2014

 02bj

Któż z nas nie uwielbiał w dzieciństwie bajek? W świecie pełnym komputerów i internetu, powrót do magicznego świata bajki i baśni – to czas mile wspominany.

Odkrywamy Perły Bukowiny - Wycieczka do Rumunii 03-09-2014

25

W dniach 20-26 sierpnia b.r. w ramach wspierania realizacji zadania publicznego przez Burmistrza Miasta Hajnówka dotyczącego organizacji czasu wolnego podczas wakacji dla dzieci i młodzieży – Akcja Lato 2014 - Odkrywamy Perły Bukowiny odbyła się wycieczka młodzieży do Rumunii zorganizowana przez parafię prawosławną p.w. Św. Trójcy w Hajnówce.
Uczestniczyło w niej 50 uczniów Liceów i Gimnazjów z Hajnówki. Młodzież, pod opieką duchownych (ks. mitrata Michała Niegierewicza, ks. Andrzeja Busłowskiego, protodiakona Marka Maciuki, miała okazję zwiedzić kilka rumuńskich monasterów i miasto Jassy
Pierwszym punktem wyjazdu był pobyt w żeńskim monasterze Sfintei Cruci (Św. Krzyża) w Oradea. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia cerkwi, terenów monasterskich oraz uczestnictwa w Jutrzni i Św....

75. rocznica wybuchu II wojny światowej 03-09-2014

02

II wojna światowa rozpoczęła się 1 września 1939 r. o godz. 4.45 napaścią hitlerowskich Niemiec na Polskę. Niemieckie siły zbrojne, bez wypowiedzenia wojny, przekroczyły na całej długości granicę polsko-niemiecką, zaatakowały z powietrza i uderzyły od morza na polską składnicę wojskową Westerplatte w porcie gdańskim. 17 września agresję na Polskę rozpoczęła Armia Czerwona. Tegoż samego dnia Niemcy wkroczyli do Hajnówki.

Jurbarkas świętuje 755-lecie 02-09-2014

01j

W dniach 14-17 sierpnia Jurbarkas - nasze partnerskie miasto na Litwie – świętowało 755-tą rocznicę urodzin. Z okazji jubileuszu zaplanowano wiele atrakcji, m.in. koncerty, wystawy prac lokalnych artystów, prezentacje twórczości ludowej, zawody konne. Podczas jednego z koncertów na malowniczo umiejscowionej nad rzeką Niemen scenie zaprezentował się również hajnowski Zespół Tańca Ludowego Przepiórka. Jedną z głównych atrakcji był musical „Notre Dame”, który został wystawiony w miejskim amfiteatrze.

W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście, w tym pani Dalia Grybauskaitė – prezydent Litwy oraz delegacje ze wszystkich miast partnerskich Jurbarkas (z Łotwy, Polski, Niemiec, Szwecji, Rosji). Hajnówkę reprezentowali przedstawiciele Rady Miasta Hajnówka i Urzędu Miasta Hajnówka.

Wyprawa historyczno-naukowa do stolicy Polski 26-08-2014

5
23 sierpnia 2014 r. członkowie Terenowego Koła Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce wraz z opiekunami, pod kierunkiem przewodniczki Pani Kasi, wyruszyli do Warszawy na wyprawę historyczno-naukową. Podczas drogi do Warszawy, Pani Kasia w ciekawy sposób opowiadała o miejscach, które mijaliśmy.

III spotkanie konsultacyjne już za nami 25-08-2014

01

21.08.2014r. (godz.16.00, MOPS w Hajnówce) po raz trzeci spotkaliśmy się, by dyskutować nad priorytetowym dokumentem dla rozwoju powiatu - „Strategią zrównoważonego rozwoju powiatu hajnowskiego na lata 2015-2020”.

Odblaski - Ostatnie Bicie Serca 21-08-2014

Od 31 sierpnia 2014 roku wszyscy bez względu na wiek poruszajacy się poza obszarem zabudowanym pozmierzchu obowiązani będą do posiadania elementów odblaskowych tak, aby byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

Relikwie dłoni św. Marii Magdaleny i cząstki drzewca Krzyża Pańskiego w Soborze Świętej Trójcy w Hajnówce 20-08-2014

31

Święte relikwie cudownej dłoni świętej równej Apostołom Marii Magdaleny i cząstki drogocennego drzewca Krzyża Pańskiego przyleciały 16 czerwca ze Świętej Góry Atos w Grecji.

 

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, poświęcenie Pomnika-Krzyża na osiedlu Międzytory w Hajnówce 19-08-2014

31

Na uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego przy Pomniku-Krzyżu na Międzytorach zaprosił Burmistrz Miasta Hajnówka i proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce.

Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce - zagłosuj na Hajnówkę 08-08-2014

Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce - zagłosuj na Hajnówkę.

Głosowanie potrwa do 31 sierpnia.

http://inspirowaninatura.pl/plebiscyt-2014/hajnowka/

Uroczyste otwarcie pierwszego odcinka sieci szerokopasmowej w naszym powiecie 04-08-2014

03

Budowa sieci szerokopasmowej to jeden z najważniejszych projektów ministerstwa przyznał Minister Rafał Trzaskowski podczas uroczystego otwarcia pierwszego odcinaka sieci szerokopasmowej w powiecie hajnowskim, łączącego Hajnówkę i Siemiatycze – w sumie 69 km łacza.

Wyprzedaż garażowa – tego w naszym mieście jeszcze nie było 30-07-2014

01

To co niepotrzebne Tobie - może się okazać niezbędne innym... - to główne hasło, którym kierowały się Joanna i Jolanta - organizatorki wyprzedaży garażowej.

Inicjatywa pozbywania się zalegających w domu i garażu przedmiotów okazała się strzałem w dziesiątkę. Akcję poparli nie tylko sprzedający, kupujący, ale i władze miasta – udostępniając nieodpłatnie plac parkingowy przed budynkiem urzędu.

- Chciałybyśmy, by wyprzedaż odbywała się raz w miesiącu – informują organizatorki. - W domu zawsze zalega dużo rzeczy. Takie wyprzedaże już od jakiegoś czasu organizowane są w innych miastach. Dlaczego nie miałoby coś takiego powstać u nas? By nie było tak, że w naszym mieście tylko się narzeka, że nic się nie dzieje. Chcemy pokazać, że hajnowska społeczność potrafi zorganizować się i wspólnie...

Uroczystość pochówku szczątków żołnierzy radzieckich 29-07-2014

17

27 lipca 2014 r. na cmentarzu wojennym w Hajnówce pochowano szczątki 56 żołnierzy radzieckich, w tym 12 zidentyfikowanych. Sygnałem Wojska Polskiego „Słuchajcie wszyscy” rozpoczęła się uroczystość.

W dzień Świętego Krzysztofa poświęcono pojazdy i kierowców 28-07-2014

10

Święto liturgiczne Św. Krzysztofa przypada 25 lipca w kościele katolickim i 9 maja w kościele prawosławnym.

70. rocznica wyzwolenia Hajnówki 18-07-2014

13w

18-ty lipca siedemdziesiąt lat temu był znaczącym dniem dla Hajnówki.

 

Obiad Czwartkowy u Diabetyków 17-07-2014

09

Szlachta! Włościanie! Mieszczanie! Wszystkie Stany!
Na Czwartkowe Obiady u Diabetyków zapraszają organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Białymstoku i redakcja magazynu medycznego „Cukrzyca a Zdrowie" (czyli dwa w jednym, ponieważ wydawcą magazynu jest białostocki Oddział Wojewódzki PSD).

Białe łabędzie - turnus rehabilitacyjny hajnowskich diabetyków 09-07-2014

13

W czerwcu br. 47-osobowa grupa diabetyków z Hajnówki korzystała z 2-tygodniowego turnusu w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Anastazja", położonym w centrum Mielna, ok 100 m od morza i nieco dalej od jeziora Jamno.

18 lipca wejdzie w życie nowa ustawa o zbiórkach publicznych 04-07-2014

Nowa ustawa została opracowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Zwiększa dostępność informacji o zbiórkach dla wszystkich obywateli, o tym, kto i na jakie cele zbiera środki. Wprowadza też elektroniczną, sprawną formę zgłaszania zbiórek.

Po raz drugi spotkaliśmy się, aby wspólnie kreować przyszłość naszego powiatu 04-07-2014

1

II konsultacje społeczne „Strategii zrównoważonego rozwoju powiatu hajnowskiego na lata 2015-2020” odbyły się 1 lipca 2014r. w MOPS w Hajnówce.

Burmistrz Miasta Hajnówka odebrał z rąk Prezydenta podziękowanie za wprowadzenie Karty Dużej Rodziny 02-07-2014

05

W piątek, 27 czerwca br. w Pałacu Prezydenckim Anna i Bronisław Komorowscy spotkali się z przedstawicielami samorządów, które wprowadziły Kartę Dużej Rodziny oraz instytucji partnerskich Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Wśród zaproszonych na spotkanie był również Jerzy Sirak - Burmistrz Miasta Hajnówka .

Odłowiona na ul. Warszawskiej suczka czeka na właściciela 24-06-2014

01

Odłowiona dnia 24.06.2014r. na ul. Warszawskiej suczka czeka na właściciela. Suczka biegała ze sforą agresywnych adoratorów. Posiada brązową obrożę i zieloną obróżkę przeciwpchłową. W schronisku czeka na odbiór przez właścicieli.

Koło PZN na „szlaku podlaskich kultur” 17-06-2014

14

„…Jeden koń czarny jest tak jak Murzyn, tak jak aksamit, jak góra duży, drugi koń biały jest tak jak mleko, jak śnieg ten koń biega tak lekko, A trzeci koń to koń ze stali, chrapy chrapliwe, oko się pali, A czwarty koń to koń czerwony, (…..) I warkoczyki mają te cztery ogony…”

Dlaczego właśnie fragmentem tej jednej z moich ulubionych pieśni z repertuaru „Piwnicy Pod Baranami" rozpoczynam ten artykuł?

Spotkanie z rodzinami podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Hajnówce 16-06-2014

07s

11 czerwca 2014 r. w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Hajnówce odbyło się letnie spotkanie z rodzinami podopiecznych. Program obejmował część artystyczną, wymianę doświadczeń i informacji, wspólny grill i słodki poczęstunek. Spotkania takie są cykliczne i mają na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy naszą instytucją a rodzinami podopiecznych.

95 lecie Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim 16-06-2014

04h

W ramach obchodów 95-lecia bielskiego harcerstwa, w dniach 6-8 czerwca w Bielsku Podlaskim odbył się Zlot Hufca.

Dzień Dziecka w Kuźni pana Stanisława 16-06-2014

 08kk

Dzień Dziecka w Kuźni to już tradycja. W tym roku na spotkanie z kowalem – panem Stanisławem Mierzwińskim przybyli uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawiwej Nr 5, wraz z wychowawczynią.

V Festyn Ekologiczny 12-06-2014

05e

V Festyn Ekologiczny rozpoczął się wręczeniem nagród i dyplomów za udział w konkursie „Zbiórki opakowań po płynnej żywności". Nagrody wręczyli Jarosław Grygoruk - Sekretarz Miasta Hajnówka oraz Marta Wilson-Trochimczyk - Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Konkurs skierowany był do placówek oświatowych podległych samorządowi gminnemu. Zbiórka odpadów opakowaniowych po kartonach do płynnej żywności prowadzona była w okresie od 27 stycznia 2014r. do 15 maja 2014r.

 

„My 50+ nasze pierwsze kroki w Internecie" 09-06-2014

80
Wykluczenie cyfrowe dorosłych Polaków to wielki społeczny i rosnący problem gospodarczy kraju. Komisja Europejska przekonuje nas, że już w 2015 roku 90 proc. zawodów będzie wymagało podstawowych kompetencji cyfrowych. Bez umiejętności korzystania z zasobów i usług Internetu, czy też komunikacji elektronicznej, nie da się już dziś skutecznie ani pracować, ani realizować celów życiowych. Dość liczna grupa hajnowian w wieku 50+ wciąż pozostaje dotknięta wykluczeniem cyfrowym.

Projekt "Wiosna na wesoło" 05-06-2014

55

W okresie od marca do maja bieżącego roku Hajnowskie Stowarzyszenie "Sami Sobie" realizowało projekt pn. "Wiosna na wesoło". Został on dofinansowany przez Fundację Na Rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000" im. Macieja Rataja w ramach realizacji Programu wspomagającego rozwój lokalnych gmin: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Narew, Narewka, Kleszczele realizowanego przez Centrum Wdrażania Projektów przy Białowieskim Parku Narodowym.

"Skrzat Titelitury" w Świetlicy Socjoterapeutycznej MOPS w Hajnówce 04-06-2014

10

27 maja w świetlicy odbyło się przedstawienie pt. "Skrzat Titelitury" oparte na baśni braci Grimm. Było ono wystawiane przez grupę artystyczną Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii ART-RE z Krakowa. Na widowni zasiadły dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej MOPS, ich rodzeństwo oraz dzieci członków Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klubu Abstynentów "DĄB" wraz z rodzicami.

Całkowity dar z siebie – złożenie ślubów zakonnych przez siostrę klaryskę 03-06-2014

2

Wspólnota sióstr Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Hajnówce przyjęła w swoje szeregi już drugą siostrę w ciągu 10 lat, od kiedy siostry osiedliły się w Hajnówce. Na tę piękną uroczystość przybył biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz, który tego dnia kończył swoją posługę w naszej diecezji. Ten dzień miał więc wielowymiarowy aspekt – na co zwrócił uwagę kapelan sióstr ks. Krzysztof Kościelecki – bo uroczystość złożenia pierwszych ślubów przez s. Marię Martę stała się jednocześnie klamrą wieńczącą posługę biskupią.

Hajnówka objęta programem „Domofon ICE” 02-06-2014

Pogłębienie wiedzy dzieci z zakresu ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy i realne zwiększenie bezpieczeństwa na drodze to cele ogólnopolskiego programu społecznego „Domofon ICE”. Dzieci z klas I-III szkół podstawowych w Hajnówce otrzymają odblaskowe zawieszki wraz ze spersonalizowanymi kartami ICE zawierającymi dane opiekunów, niezbędnymi do szybkiego kontaktu z nimi w sytuacji, gdy dziecko potrzebuje pomocy. To trzecie spotkanie „Domofon ICE” na Podlasiu, a najmłodsi z Hajnówki dołączą do 12 200 dzieci dotychczas objętych programem w całej Polsce.

Czytanie łączy pokolenia 22-05-2014

32

8 maja 2014 r., w godzinach porannych, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego odbyło się głośne czytanie tekstów literackich pod tegorocznym wiodącym hasłem Tygodnia Bibliotek „Czytanie łączy pokolenia". Wybrane teksty literackie czytali na przemian: dzieci – uczniowie szkół podstawowych i dorośli - znani hajnowianie.

WYRÓŻNIENIE - Hajnówka - region atrakcyjny dla rowerzystów 22-05-2014

Pragniemy pogratulować wyróżnienia przyznanego przez użytkowników portalu MojRower.pl, którym od dziś może poszczycić się miejscowość Hajnówka.

Wyróżnienie to dowodzi, że Hajnówka to region atrakcyjny dla rowerzystów.

Rozpoczęły się prace nad opracowaniem nowej „Strategii zrównoważonego rozwoju powiatu hajnowskiego na lata 2015-2020” 15-05-2014

101

Rozpoczęły się prace nad opracowaniem nowej „Strategii zrównoważonego rozwoju powiatu hajnowskiego na lata 2015-2020". Dokument opracowywany jest w ramach projektu „Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju rejonu Puszczy Białowieskiej" realizowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce. Jego Wykonawcą zostało Dolnośląskie Centrum Rozwoju Lokalnego z Wrocławia.

Hajnowski szpital rozbudowuje się. Pacjenci będę mieć więcej przestrzeni 13-05-2014

14.05.13 rehabilitacja

Trwa rozbudowa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Hajnówce. Koszt inwestycji zaplanowany jest na 2,6 mln zł. W wyniku prac budowlanych powierzchnia Oddziałów Rehabilitacji: Ogólnoustrojowej i Neurologicznej zwiększy się dwukrotnie, co zapewni chorym lepsze warunki leczenia. Sale chorych będą posiadały łazienki, a dzięki uprzejmości spółki TVK Hajnówka wyposażone zostaną także w telewizję kablową i internet. Korzystając z funduszy europejskich, dyrekcja szpitala sukcesywnie zakupuje nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny.

Obchody 223 Rocznicy Konstytucji 3 Maja 06-05-2014

00

Obchody 223 Rocznicy Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się nabożeństwem w Soborze Świętej Trójcy i mszą w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Obchody Dnia Flagi Narodowej 02-05-2014

07

Na mocy ustawy z 20. II. 2004 r. dzień 2 maja ustanowiony został Dniem Flagi Narodowej. W całej Polsce na wielu budynkach i masztach pojawiły się biało–czerwone barwy.

Procesja ulicami Hajnówki w dniu kanonizacji Jana Pawła II 30-04-2014

38

W dniu kanonizacji Jana Pawła II 27 kwietnia br. ulicami Hajnówki przeszła wieczorem duchowa pielgrzymka z relikwiami nowo ogłoszonego świętego. Był to wyraz dziękczynienia hajnowian za tak wielką miłość, jaką Papież-Polak obdarzał swoich rodaków. On jest już święty, więc teraz my chcemy dziękować Mu za modlitwę i troskę o naszą świętość.

Warsztaty strategiczne „Programu rozwoju produktów turystycznych pogranicza polsko-białoruskiego” na Białorusi 30-04-2014

03

W dniach 24-26 kwietnia 2014 r. na Białorusi odbyła się II sesja zapoczątkowanych w Hajnówce warsztatów strategicznych. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizowanego przez Gminę Miejską Hajnówka projektu pn. „Zintegrowany projekt wsparcia sektora turystycznego pogranicza polsko – białoruskiego” i miało na celu kontynuację prac nad założeniami do „Programu rozwoju produktów turystycznych pogranicza polsko-białoruskiego”. W grupie warsztatowej znaleźli się przedstawiciele m.in. branży turystycznej oraz samorządu lokalnego zarówno z Białorusi jak i Polski.

Zagubiona biała fretka 29-04-2014

W dniu dzisiejszym (wtorek, 29-04-2014) pracownik Urzędu Miasta Hajnówka znalazł na ulicy Parkowej białą udomowioną fretkę. Informacje o fretce udzielane są pod numerem: 600 949 411.

image01

Kolejne zdjęcia w dalszej częsci atrykułu:

 

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS 25-04-2014

06

W dniu 15 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiej Olimpiady wiedzy o HIV/AIDS skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Wielkanoc w Hajnówce 24-04-2014

10

WIELKANOC, najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. W tym roku wierni kościoła katolickiego i prawosławnego obchodzili je tego samego dnia – 20 kwietnia.

Wyjątkowe warsztaty LEGO 04-04-2014

02

22 marca 2014 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się wyjątkowe warsztaty LEGO dla dzieci i młodzieży chcących poznać podstawy programowania i robotyki.

Koncert zespołu Royal Rap - artystyczny program profilaktyki uzależnień „Antymina” 04-04-2014

01

28 marca w Hajnowskim Domu Kultury przed hajnowską młodzieżą i gronem pedagogicznym wystąpiła grupa Royal Rap. Koncert odbył się w ramach artystycznego programu profilaktyki uzależnień „Antymina” i skierowany był do młodzieży z zespołów szkół nr 1, 2 i 3.

Mali aktorzy ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Hajnówce w siedzibie Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klub Abstynentów „DĄB” 03-04-2014

06

1 kwietnia 2014 r. w siedzibie Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klubie „DĄB" grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Hajnówce, pod opieką wychowawczyni Wandy Wojcieszek, wystąpiła z przedstawieniem teatralnym „Demeter i Kora". Mali aktorzy z klasy Va podeszli do zadania bardzo profesjonalnie. Kunszt aktorski, bogate dekoracje oraz stroje wzbudziły podziw widzów. Zaangażowanie i trud, jaki młodzi artyści wkładają w pracę nad przedstawieniem został doceniony. Piątoklasiści otrzymali zestawy upominkowe, ufundowane przez Urząd Miasta Hajnówka i Starostwo Powiatowe w Hajnówce.

Eliminacje dekanalne XVIII Turnieju Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich w Hajnówce 02-04-2014

08

31 marca 2014r uczniowie szkół powiatu hajnowskiego uczestniczyli w eliminacjach dekanalnych XVIII Turnieju Czytania Tekstów Cerkiewnosłowiańskich, który odbył się w Zespole Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce.

Nasze pielęgniarki zostały wyróżnione 26-03-2014

01

Pielęgniarki Elżbieta Wakuluk i Walentyna Moroz zostały laureatkami wojewódzkiego etapu IX Ogólnopolskiego Konkursu Pielęgniarka Roku 2013 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie.

Zwiedziliśmy Operę i Filharmonię Podlaską „od kuchni"... 18-03-2014

08

Wprawdzie ferie zimowe już dawno za nami i wszyscy wyglądają wiosny, mimo to uczniowie hajnowskiej Społecznej Szkoły Muzycznej do dziś z przyjemnością wspominają feryjny wyjazd do Białegostoku.

Warsztaty kulinarne klubu DĄB w Powiatowym Ośrodku Wsparcia 10-03-2014


07

7 marca 2014r. w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Hajnówce (POW) odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez Hajnowskie Stowarzyszenie Klubu Abstynentów i Rodzin Klub „Dąb”.

Spotkanie z dr. Arturem Michałowskim 06-03-2014

02

27 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce odbyło się interesujące spotkanie z dr. Arturem Michałowskim – mieszkańcem Hajnówki, przyrodnikiem i ekonomistą, członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Nauk Ekonomicznych Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku.

Hajnowskie Stowarzyszenie "Sami Sobie" realizuje projekt p.n."Wiosna na wesoło" 05-03-2014

Hajnowskie Stowarzyszenie "Sami Sobie" realizuje projekt p.n."Wiosna na wesoło" dofinansowany przez Fundację Na Rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000" im. Macieja Rataja w ramach realizacji Programu wspomagającego rozwój lokalnych gmin: Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Narew, Narewka, Kleszczele realizowanego przez Centrum Wdrażania Projektów przy Białowieskim Parku Narodowym. Ogólny koszt projektu wynosi 5481,00 zł z czego 5206,95 zł to kwota dotacji, a 274,05 zł to wkład własny stowarzyszenia.

Samorządowy Bal Sportu 2014 05-03-2014

05

Sam karnawał ściśle kojarzy się z szaleństwem noworocznym oraz z nadrabianiem strat w zabawach i balach połączonych z obfitym jedzeniem, które wstrzymywał skutecznie okres adwentu. Oczywiście rozpatrując w ten sposób samo istnienie karnawału równie dobrze można powiedzieć, że jest on przejawem szampańskiej zabawy przed okresem Wielkiego Postu, który poprzedza Święta Wielkiej Nocy. Zwłaszcza na to tłumaczenie wskazuje sama nazwa „karnawał", ponieważ rozdzielając na odpowiadające człony w języku włoskim, otrzymamy znaczenie pożegnanie mięsa, co jednoznacznie można skojarzyć z zapowiedzą nastania postu.

Marta Gredel-Iwaniuk zasłużona dla powiatu 28-02-2014

12

Nazwisko Marty Gredel-Iwaniuk wielokrotnie pada podczas uroczystości miejskich, konkursów i przeglądów piosenki. Pani Marta jest instruktorem zajęć wokalnych odbywających się w Hajnowskim Domu Kultury.

XII Prezentacje "Uczelnie w powiecie” hajnowskim 27-02-2014

 17

Od poniedziałku przed podlaską młodzieżą prezentują się uczelnie. Targi zaplanowano w Sokółce, w Bielsku Podlaskim, w Hajnówce, w Wysokiem Mazowieckiem i w Siemiatyczach.

ZAGŁOSUJ na Rodzinne bajanie - bajek czytanie 26-02-2014

Jeszcze niedawno książki były dla dzieci jednym z najważniejszych źródeł informacji o świecie.

Cały wiek...100 pięknych lat Druhny Wiery 24-02-2014

01h

Druhna Wiera jest z nami w harcerstwie od 20 listopada 1929 r. Pierwszy stopień przewodnika otrzymała 26 lipca 1932 r. Przez lata służby była czynną i oddaną ideałom harcerskim, kolejno: przyboczną, drużynową, szczepową, członkiem Komisji Rewizyjnej Hufca, członkiem Komisji Historycznej Komendy Chorągwi., Przewodniczącą Kręgu Seniorów przy Komendzie Chorągwi.

Akcja Zima 2014 w SOSW w Hajnówce 13-02-2014

3

Ferie już za nami. W tym roku dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego mogły spędzić ferie uczestnicząc w projekcie „Bezpiecznie i aktywnie na feriach" w ramach działania „Akcja Zima 2014" sfinansowanego przez Burmistrza Miasta Hajnówka.

Akcja Zima 2014 w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce 13-02-2014

01

W drugim tygodniu tegorocznych ferii Hajnowskie Stowarzyszenie "Sami Sobieˮ realizowało projekt "Akcja Zima 2014 w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówceˮ.

Bal u Króla Lula 13-02-2014

00

Wszystkie królewny i królewicze uwielbiają bale. Bal u Króla Lula jest wydarzeniem, o którym długo się mówi, i na które długo się oczekuje.

 

Ferie zimowe - 2014 w Hajnowskim Domu Kultury 13-02-2014

02

Tegoroczne ferie zimowe w Hajnowskim Domu Kultury przebiegały niezwykle pracowicie. Na czas zimowego wypoczynku dom kultury przygotował bogatą ofertę artystyczną.

Muzyczne ferie Orkiestry Dętej OSP w Hajnówce 12-02-2014

09To, co prezentuje na swej scenie Opera i Filharmonia Podlaska, dla niewtajemniczonych może wydawać się wielką nudą.

Dyskusyjny Klub Książki poleca: Kochać mądrze – Majgull Axelsson, „Pępowina” 11-02-2014

02

Kochać mądrze – Majgull Axelsson, „Pępowina”

Śpieszmy się kochać ludzi

Tak szybko odchodzą…

Ks. Jan Twardowski

Wycieczka autokarowa „Zabytki stolicy” 10-02-2014

10

W dniach 2-3 lutego b.r. odbył się wyjazd do Warszawy zorganizowany przez parafię prawosławną p.w. Św. Trójcy w Hajnówce i Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy tejże parafii. W wycieczce wzięło udział dwadzieścia osiem osób - uczniów gimnazjum i liceum. Opiekę duchową nad młodzieżą sprawował ks. Andrzej Busłowski.

Ferie z dziadkiem Sergiuszem 05-02-2014

08

Z inicjatywy Stowarzyszenia Bractwa Prawosławnego Św. Św. Cyryla i Metodego w Hajnówce w drugim dniu ferii – 28 stycznia 2014 odbyła się wycieczka do Sioła Budy.

Profilaktyka i zabawa 04-02-2014

09

27 i 28 stycznia 2014r. w ramach projektu i wsparciu pozyskanemu z Urzędu Miasta w Hajnówce „Akcja Zima 2014" Parafia Prawosławna św. Dymitra w Hajnówce i Bractwo Młodzieży Prawosławnej działającej przy tej parafii zorganizowało dla dzieci i młodzieży zajęcia okresie ferii.

Choinka w Parafii Św. Dymitra w Hajnówce 04-02-2014

04

Tradycyjnie, jak co roku w parafii św. Dymitra w Hajnówce 26 stycznia 2014r. parafialne Bractwo Młodzieży Prawosławnej zorganizowało zabawę choinkową dzieciom. Imprezę rozpoczęła wspólna modlitwa.

Ada Prusinowska ze Studia Piosenki HDK została tegoroczną Stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego 27-01-2014
 02c
23 stycznia 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim obyło się uroczyste wręczenie certyfikatów potwierdzających otrzymanie Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej.
Premiera filmów Tomasza Onikijuka i Bogusławy Czarkowskiej: „To Ja robotnik Leśny – Duch Puszczy" i „Dotyk ciszy" oraz wystawa Bartka Szpakowicza 27-01-2014

06

Wielkim wydarzeniem było spotkanie zorganizowane 17 stycznia 2014 r. w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce. Licznie przybyli zainteresowani hajnowianie. Było to pierwsze spotkanie, zorganizowane po generalnym remoncie w ramach projektu „Aranżacja i wyposażenie MBP w Hajnówce" realizowanym przez Instytut Książki w ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego priorytetowym celem jest przekształcenie bibliotek w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego.

Infrastruktura Bibliotek 27-01-2014

02
MBP w Hajnówce z dniem 31.12.2013 r. zakończyła realizację projektu pn. „Aranżacja i wyposażenie MBP w Hajnówce" w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ /Priorytetu: Biblioteka + Infrastruktura Bibliotek, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany przez Instytut Książki w Krakowie.

Świątecznie z Tutti Cantare 23-01-2014

04

Hajnowianie po raz kolejny mieli okazję posłuchać najpiękniejszych kolęd w wykonaniu chóru Tutti Cantare. 

Podziękowania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za udział w akcji Narodowe Czytanie 23-01-2014
Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i uczestnikom za udział. Mamy nadzieję, że w tym roku spotkamy się ponownie na Narodowym Czytaniu dzieł Henryka Sienkiewicza.

Jasełka w Klubie Abstynentów i Rodzin „DĄB” 22-01-2014

00

W czwartek 16 stycznia w hajnowskim Klubie Abstynentów i Rodzin „DĄB” odbyły się jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Hajnówce.

 

Są chwile, kiedy życie wydaje się słodsze 22-01-2014

08

Karnawał to doskonały okres, kiedy pozwolić sobie można na wielkie ucztowanie. Zgodnie z definicją, jaką przedstawia Wikipedia, karnawał to inaczej „zapusty, mięsopust" - czas zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Właśnie wtedy można szaleć, bo „raz w roku zabawa jest dozwolona".

Spotkanie opłatkowe Koła Terenowego Związku Sybiraków w Hajnówce 21-01-2014

 

01

10 stycznia 2014 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Hajnówka podczas corocznego spotkania opłatkowego Koła Terenowego Związku Sybiraków w Hajnówce zebrało się kilkadziesiąt osób, które przeżyły gehennę zesłań i bolszewickich łagrów. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych samorządów, duchowieństwa oraz instytucji współpracujących ze Związkiem.

Hajnowski Dom Kultury zakończył realizację projektu pn. „KULTURALNI+ modernizacja Hajnowskiego Domu Kultury” 16-01-2014

07

Hajnowski Dom Kultury zakończył realizację projektu pn. „KULTURALNI+ modernizacja Hajnowskiego Domu Kultury” w ramach Programu/Priorytetu: Rozwój infrastruktury kultury/ Infrastruktura domów kultury, dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podsumowanie 22. Finału WOŚP w Hajnówce 14-01-2014

00

Wielkim sukcesem zakończył się 22.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hajnówce! Był bal charytatywny dla dzieci, były licytacje i koncerty oraz pokaz "Światełka do Nieba".

Koncert Kolęd 13-01-2014

07

Tegoroczny Koncert Kolęd był wyjątkowy nie tylko ze względu na różnorodność i bogactwo kolęd, ale także ze względu na duży przedział wiekowy wykonawców. Najmłodszymi były zuchy z Przedszkola Samorządowego Nr 1, które swoją autentycznością i wdziękiem urzekły publiczność.

10 stycznia 2014r. powrócił bezpośredni pociąg z Hajnówki do Warszawy 11-01-2014

06

Po wielu latach hajnowianie znów mogą podróżować bezpośrednim pociągiem do Warszawy.

Wspólne kolędowanie u sióstr klarysek 09-01-2014

01
W stajni narodził się Bóg!

Jasełka u sióstr klarysek w Hajnówce 09-01-2014

11
Tylko pasterze składali Jezusowi życzenia...

Biały płatek chlebowy 20-12-2013
07
Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim wyraża chęć bycia razem, bo przecież ludzie skłóceni nie zasiadają do wspólnego stołu. Ma swoją symbolikę w wymiarze nie tylko duchowym: sama materia opłatka "chleb" podkreśla również doczesny charakter życzeń. W podtekście jest nawiązanie do modlitwy Ojcze Nasz: oby nam go nie zabrakło (chleba naszego powszedniego...). Symbolika chleba ma jeszcze inny wymiar: należy być jak chleb dobrym i jak chleb podzielnym.
Spotkanie bożonarodzeniowe w Kole PZN w Hajnówce 17-12-2013

11
„Za kilka dni, gdy spadnie śnieg, zapłonie pierwsza gwiazdka..." Dla członków Koła Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce, ich opiekunów i zaproszonych gości, gwiazdka zaświeciła w  sobotę, 14 grudnia.

I etap Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej w Hajnówce 17-12-2013

05

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski odbywa się ogólnopolska Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Temat tegorocznej olimpiady to: „Święci Cyryl i Metody. Apostołowie i nauczyciele Słowian”.

Zgłoszenia na 22.Finał WOŚP zamknięte. Zapraszamy na licytacje 17-12-2013

baner wosp

 

Już 12 stycznia 2014 roku w Hajnówce zagramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas 22.Finału WOŚP będziemy zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Mikołajkowe badania 13-12-2013
08
6.12.2013r., supermarket "Społem" PSS w Hajnówce. Na zewnątrz szaleje huragan Ksawery, wewnątrz klienci tłumnie korzystający z upustów cenowych z okazji 10-lecia istnienia tej placówki handlowej. Oprócz zakupów mieli możliwość wysłuchania piosenek i oglądania popisów tanecznych w wykonaniu młodzieży z Hajnowskiego Domu Kultury.
Wieczór Prawosławnej Poezji Religijnej 10-12-2013

07

1 grudnia 2013 r. po raz dziewiąty z błogosławieństwa Jego Eminencji Metropolity Sawy w Hajnowskim Domu Kultury odbył się Wieczór Prawosławnej Poezji Religijnej. Przed publicznością wystąpili laureaci Konkursu Recytatorskiego Prawosławnej Poezji Religijnej p.t. „Poezja źródeł", który odbył się 28 listopada 2013 r.

Zespół MAŁE HDK wystąpi w programie Must Be The Music 26-11-2013
01
24 listopada w Hotelu Gołębiewski w Białymstoku odbył się precasting do kolejnej edycji telewizyjnego programu Must Be The Music. Swoich sił spróbowały dziewczynki z zespołu Małe HDK działającego na co dzień przy Hajnowskim Domu Kultury.
Muzyka ubogaca i uszlachetnia - Poświęcenie organów piszczałkowych u sióstr klarysek w hajnówce 25-11-2013

03

W niedzielę 17 listopada br. swoją obecnością zaszczycił Hajnówkę Jego Ekscelencja Biskup Antoni Pacyfik Dydycz.

Dzień Pracownika Socjalnego w Hajnówce 22-11-2013

03a

Od 1990 r w dniu 21 listopada obchodzone jest święto pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. O jego randze świadczy fakt, iż sformalizowano to święto wprowadzając do ustawy o pomocy społecznej zapis, iż "dzień 21 listopada ustanawia się Dniem Pracownika Socjalnego". Ustanowiono go na pamiątkę pierwszego spotkania (1989 r.) ministra pracy i polityki społecznej, Jacka Kuronia oraz Joanny Staręgi – Piasek z szeroką reprezentacją pracowników pomocy społecznej.

Delegacja z Hajnówki uczestniczyła w wizycie studyjnej w Kamieńcu i Wysokim na Białorusi 21-09-2013

05

W dniach 12-13 września 2013 r. w ramach projektu pn. „Rozbudowa transgranicznego systemu oczyszczania ścieków w zlewni rzeki Bug (Zachodni)" delegacja z Hajnówki uczestniczyła w wizycie studyjnej w Kamieńcu i Wysokim na Białorusi.

Cukrzycowe świętowanie 20-11-2013

10

Na cukrzycę chorowali nasi królowie - Jan III Sobieski oraz August III Sas. Obydwaj byli wielkimi smakoszami, szczególnie tłustego mięsiwa. Za czasów tego drugiego władcy powstało słynne powiedzenie: "za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa". Obydwu łączyła niechęć do leczenia, obaj zmarli w wieku 67 lat.
Dzisiaj diabetycy są nieprawdopodobnie aktywni i żyją dłużej.

11 listopada - Święto Niepodległości 15-11-2013

34

Polska nie odzyskała niepodległości z dnia na dzień. Był to złożony proces trwający wiele lat, który trzeba było mozolnie przeprowadzać po 123 latach braku suwerenności i podzielenia kraju pomiędzy zaborców. 11 listopada w Compiegne pod Paryżem, przedstawiciele Niemiec podpisali rozejm, który oznaczał zakończenie I wojny światowej. Tego też dnia przekazano władzę wojskową Komendantowi I Brygady Legionów Polskich Józefowi Piłsudskiemu.

BAJECZNY ŚWIAT - rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu „Bajka” Hajnówka 2013 06-11-2013

00

„Za górami, za lasami …i żyli długo i szczęśliwie” wiele bajek z naszego dzieciństwa rozpoczynało i kończyło się tymi słowami. Bajki przenosiły nas w magiczną, niepojętą i tajemniczą krainę. Świat dobry zwyciężał nad światem złym, bohaterem mógł zostać każdy z nas identyfikując się z rycerzem, wróżką, księżniczką czy smokiem.

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Lodowisko


KLUBY SPORTOWE:

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

Klub Karate Tradycyjnego


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                     Kontakt do referatów

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:30-16.30; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:30-16.00, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.