Białowieskie żubry na żywo

Białowieskie żubry na żywo. Transmisja online, realizowana przez Lasy Państwowe.

 

Kamerę zainstalowano na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej, na terenie Nadleśnictwa Browsk (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku). To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu.

Gdy na polanie nie ma żubrów, oko kamery kierowane jest na ptaki, które dokarmia się w tym samym miejscu.

W nocy obserwację umożliwiają reflektory podczerwieni. Zwierzęta nie widzą tego światła, więc nie wpływa ono na ich zachowanie i dobowy rytm życia. Zobaczymy nie tylko króla polskich puszcz. Często z karmy dla żubrów korzystają jelenie. Polanę odwiedzają też zające, czasem pojawi się kuna, co dzień przylatują stada sójek, dzwońców i trznadli. Liczymy na to, że gdy Puszczę skuje mróz, pojawią się sarny i dziki.

ŻUBRY ONLINE

źródło: www.lasy.gov.pl

link dostępny jest również na stronie głównej www.hajnowka.pl w części informacyjnej o naszym mieście -  ATRAKCJE

Obchody Niedzieli Palmowej 31-03-2015

09n

Niedziela Palmowa to dzień, w którym wierni upamiętniają ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa na Krzyżu. Niedziela Palmowa jest początkiem Wielkiego Tygodnia i zapowiedzią zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Powstał Turystyczny Portal Internetowy o Hajnówce 25-03-2015

logo PL-BY-UA UE

W ramach mikroprojektu pn. „Hajnówka – Kamieniec. Poznajemy, promujemy" realizowanego przez Gminę Miejską Hajnówka w partnerstwie z Wydziałem Edukacji, Sportu i Turystyki Kamienieckiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego na Białorusi strona internetowa miasta została rozbudowana o nowy portal internetowy o tematyce związanej z turystyką. Portal został osadzony w zakładce TURYSTYKA.

www.turystyczna.hajnowka.pl

Wizyta Bronisława Komorowskiego w Hajnówce 24-03-2015

07

23 marca gościliśmy w Hajnówce Bronisława Komorowskiego.

Powitanie Wiosny w Powiatowym Ośrodku Wsparcia Hajnówce 24-03-2015

08m

W miniony piątek 20.03.2015 r. odwiedziła nas grupa uczniów oraz pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce w celu wspólnego uczczenia podniosłego momentu nadejścia najpiękniejszej pory roku - wiosny.

Wartość Puszczy Białowieskiej - spotkanie z dr. Arturem Michałowskim 20-03-2015

1m

Wartość Puszczy Białowieskiej” to temat wykładu hajnowianina, przyrodnika i ekonomisty dr. Artura Michałowskiego, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 5 lutego 2015 r. Celem wykładu było przedstawienie walorów Puszczy Białowieskiej w świetle idei zrównoważonego rozwoju i gospodarki opartej na wiedzy.

Region Puszczy Białowieskiej w „Pytaniu na śniadanie” w TVP – już 21.03 20-03-2015

3tv

10 marca region Puszczy Białowieskiej odwiedziła ekipa „Pytania na śniadanie". Jako że atrakcji w białowieskim mateczniku nie brakuje, to dzień przebiegał bardzo intensywnie. Sympatycznego prezentera Tomasza Wolnego oraz realizatorów dźwięku i filmu przywitały uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Hajnówce. Reprezentacja regionu poprowadziła ekipę malowniczymi trasami nordic walking do Puszczy Białowieskiej, do uroczyska Krynoczka, gdzie z kolei trwały intensywne poszukiwania skarbu wg wskazówek zawartych w queście.

Uroczystość Otwarcia Galerii Leśnej oraz Jubileusz 92-lecia powstania „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Hajnówce 18-03-2015

09g

W piątek 6 marca br Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Hajnówce uroczyście świętowała oddanie do użytku budynek GALERII LEŚNEJ. Wydarzenie to zostało połączone z Uroczystością 92-lecia powstania Spółdzielni.

Święto Pań w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Hajnówce 10-03-2015

01k

W miniony piątek 6.03.2015r. w naszym Domu odbyły się uroczystości związane ze Świętem 8-go Marca. Tym razem gościliśmy delegację z Klubu Abstynenta „Dąb" – Panią Agnieszkę i Pana Janusza.

Transgraniczne warsztaty w Hajnówce – sesja II 06-03-2015

09

W dniach 18-20 luty 2015r. odbyło się drugie spotkanie warsztatowe służące kontynuacji stworzenia optymalnego produktu turystycznego na terenie Hajnówka i Kamieniec. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele rejonu Kamienieckiego z Białorusi i Hajnówki.

Zimowa aktywizacja niewidomych seniorów z terenu miasta Hajnówka 06-03-2015

22 lutego 2015 roku Koło Terenowe w Hajnówce rozpoczęło realizację zadania "Zimowa aktywizacja niewidomych seniorów z terenu miasta Hajnówka" dofinansowanego ze środków Burmistrza Miasta Hajnówka.

Bogusław Szczepan Łabędzki laureatem tegorocznej Nagrody im. Danuty Siedzikówny „Inki" 27-02-2015

1l

Decyzją Zarządu Fundacji Armii Krajowej w Londynie oraz Kapituły Honorowej Pan Bogusław Szczepan Łabędzki ex aequo z Panem Bogdanem Ścibutem laureatem tegorocznej Nagrody im. Danuty Siedzikówny „Inki" ustanowionej dla osób lub podmiotów, które w sposób szczególny, wykraczający poza podstawowe obowiązki zawodowe, lub nie będąc zawodowo czy statutowo związanych z przywoływaną tematyką, przyczyniają się do przywracania pamięci o uczestnikach drugiej konspiracji niepodległościowej zakorzenionej w ideach Polskiego Państwa Podziemnego. Informacja o Nagrodzie „Inki" 2015 znajduje się na stronie internetowej Fundacji www.fundacjaak.pl

XIII Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” 27-02-2015

13

XIII Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” zaplanowano przeprowadzić w pięciu miejscowościach: w Sokółce, Bielsku Podlaskim, Hajnówce. Na początku marca uczelnie zaprezentują się również w Siemiatyczach i Wysokim Mazowieckim.

Transgraniczne warsztaty w Hajnówce 27-02-2015

15

I sesja warsztatowa służąca wypracowaniu optymalnej oferty pobytowej Hajnówka – Kamieniec dopasowanej do oczekiwań turystów odbyła się w dniach 11-13 luty 2015r. Wzięło w niej udział 25 osób z branży turystycznej i okołoturystycznej z Hajnówki i rejonu Kamienieckiego na Białorusi.

Spotkanie Klubu Literackiego 26-02-2015

27

Spotkanie Klubu Literackiego zrzeszającego ludzi pióra już za nami. Piszących wiersze sukcesywnie przybywa, co nas ogromnie cieszy, tym bardziej, że poziom reprezentowany przez klubowiczów również napawa optymizmem.

„Opowiedz mi dziadku..." – warsztaty dziennikarskie 26-02-2015

09w

Podczas ferii z inicjatywy Stowarzyszenia Bractwa Prawosławnego św. św. Cyryla i Metodego odbyły się warsztaty dziennikarskie dla uczniów pt. "Opowiedz mi dziadku...".

Samorządowy Bal Sportu 26-02-2015

04

Sobotni bal karnawałowy przeszedł do historii, jako jeden z najbardziej udanych, sprawiając tym ogromną satysfakcję organizatorom jak i uczestnikom imprezy. Samorządowy Bal Sportu, bo o nim mowa, odbył się w Hajnowskim Domu Kultury 14 lutego 2015r. - na jego parkiecie bawiło się 214 osób. Organizatorzy starali się uczynić wszystko aby goście bawili się świetnie aż do białego rana.

,,Zasłużony dla Powiatu Hajnowskiego'' – uroczyste wręczenie tytułów 25-02-2015

2z
W piątek 13.02.2015r. po raz siódmy odbyła się uroczystość wręczenia tytułów "Zasłużony dla Powiatu Hajnowskiego''. Rada Powiatu podjęła uchwały o nadaniu tytułu sześciu osobom oraz instytucji. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce. Laureatami tegorocznej edycji tytułu "Zasłużony dla Powiatu Hajnowskiego" zostali:

„My się zimy nie boimy” - Jak spędzały ferie dzieci z SOSW w Hajnówce 25-02-2015

02

Ferie zimowe już dawno za nami, ale my chcielibyśmy jeszcze raz na moment wrócić do tamtych cudownych chwil.

Nowe inwestycje Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji 18-02-2015

09

W 2012 roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Hajnówce zakończyło projekt realizowany z udziałem środków unijnych, w ramach którego m.in. została gruntownie zmodernizowana stacja uzdatniania wody, zmodernizowana miejska oczyszczalnia ścieków oraz wybudowana kanalizacja sanitarna w rejonach ulic: Łowczej, Białowieskiej, Żeromskiego Stara Judzianka i Poddolnej. Wartość inwestycji wyniosła ok. 9,5 mln złotych. Podjęte działania przyczyniły się do uporządkowania wielu aspektów gospodarki wodno-ściekowej, a osiągnięte oszczędności pozwoliły zminimalizować wpływ inwestycji na wzrost cen usług.

Akcja Zima 2015 w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce 17-02-2015

10

Projekt "Akcja Zima 2015" jest cyklicznym projektem Hajnowskiego Stowarzyszenie "Sami Sobie" dofinansowywanym przez Burmistrza Miasta Hajnówka.

Samorząd powiatowy podpisał porozumienie o współpracy z Politechniką Białostocką 17-02-2015

1

Rozwój edukacji to jedno z ważniejszych zadań samorządu. Dnia 10.02.2015r. pomiędzy powiatem hajnowskim a Politechniką Białostocką zawarta została umowa o współpracy.

Hajnowska młodzież w Akademii Supraskiej 16-02-2015

09s
W dniach 03-04 lutego 2015 parafia prawosławna p.w. Św. Trójcy w Hajnówce była organizatorem wycieczki do Białegostoku i Supraśla. Wycieczka prócz  celów religijnych tj. odwiedzenia muzeum ikon oraz uczestnictwa w nabożeństwach zawierała w sobie również atrakcje typowo świeckie, takie jak pobyt w kinie i w jednej z galerii handlowych w Białymstoku.

Choinka z Bractwem Prawosławnym i Parafią Prawosławną pw. Świętej Trójcy 16-02-2015

23b

W niedzielę 25 stycznia Hajnowski Dom Kultury był miejscem bożonarodzeniowej zabawy dla dzieci zorganozowanej przez Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego koło w Hajnówce oraz Parafię Prawosławną pw. Świętej Trójcy w Hajnówce.

Ferie z Muzeum 13-02-2015

08

Zimowy wypoczynek dzieci dobiegł już końca i dzieci muszą wrócić do swoich codziennych obowiązków ucznia, ale mimo braku wyczekiwanego przez dzieci śniegu nikt nie powinien narzekać na atrakcje przygotowane przez różne instytucje i organizacje w Hajnówce. Do „Akcji zima" przyłączyło się również Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce organizując zimowy wypoczynek dzieciom pod szyldem „Ferie z Muzeum".

Światowy Dzień Wody 2015 - Podzielmy się wodą z mieszkańcami Somalii 10-02-2015

15.02.10 woda

Czy wyobrażasz sobie chociaż jeden dzień swojego życia bez wody? Czy wiesz, że przeciętnie w ciągu dnia Europejczyk zużywa ok. 150 litrów wody, a w Afryce człowiek ma do dyspozycji ok. 20 litrów? Czy wiesz, że więcej osób na świecie ma własny telefon komórkowy niż dostęp do jakiejkolwiek toalety? Czy wiesz jakie skutki dla życia ma brak dostępu do wody?

Zabawa choinkowa w parafii p/w Św. Dymitra w Hajnówce 03-02-2015

06

Jak co roku, już od 10 lat, również w tym - 2015 roku, by tradycji stało się zadość – 25 stycznia odbyła się zabawa choinkowa zorganizowana przez Bractwo Młodzieży Parafialnej działające przy parafii p/w Św. Dymitra w Hajnówce.

 

Najpiękniejsze wiersze dla Babci i Dziadka... 03-02-2015

39

Uroczyście świętowano Dzień Babci i Dziadka w Miejskiej Bibliotece Publicznej. im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce. Biblioteka wprowadziła do kalendarza imprez nową inicjatywę – obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka. Miło nam było przyjąć deklarację współpracy Pani Grażyny Pawluczuk, która wraz ze swoimi podopiecznymi z klasy III a ze Szkoły Podstawowej Nr 6 przygotowała na tę okazję krótki program artystyczny. Uczniowie zaprosili swoje babcie i dziadków do biblioteki, by wspólnie z nimi spędzić czas w tym jakże ważnym i uroczystym dniu. Kameralnie, przy świątecznie nakrytym stole zasiedli obok siebie wnuki, babcie i dziadkowie.

Budzą się serca, gdy zagra nam w tle kolęda 28-01-2015

6

Mimo, że Święta Bożego Narodzenia już za nami, członków Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce nie opuścił jeszcze świąteczny nastrój. 26 stycznia 2015 roku spotkali się w biurze koła, by wspólnie śpiewać kolędy.

Zmiany personalne w hajnowskim PSD 26-01-2015

05psdLech Michalak, założyciel i przez 20 lat Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Hajnówce, w związku z wyborem na stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu Hajnowskiego, złożył rezygnację z funkcji pełnionych w Stowarzyszeniu.

Trzeci bal „słodkich" 26-01-2015

30

Na trzecim wspólnym balu 10 stycznia spotkali się diabetycy z Bielska Podlaskiego i Hajnówki. Salę udostępnił gościnny Hajnowski Dom Kultury, catering przygotował Lokal Gastronomiczny, nieco słodkości – piekarnia EMMA, grał i śpiewał niezawodny Wiktor Sołoducha.

„KULTURALNI+ modernizacja Hajnowskiego Domu Kultury” - II etap 19-01-2015

01

Hajnowski Dom Kultury zakończył realizację projektu pn. „KULTURALNI+  modernizacja Hajnowskiego Domu Kultury – etap II” w ramach Programu/Priorytetu: Rozwój infrastruktury kultury/ Infrastruktura domów kultury, dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wartość  całego projektu wynosiła 200 911,00 zł, w tym dofinansowanie z MKiDN wynosiło  150 000,00 zł, a wkład własny w wysokości 50 911,00 zł zapewniła Gmina Miejska Hajnówka. Dzięki uzyskanemu  dofinansowaniu przebudowano hol główny HDK wraz z przyległymi pomieszczeniami oraz zakupiono wyposażenie do pracowni plastycznej. W rezultacie powstały nowoczesne pomieszczenia bez barier architektonicznych w pełni przystosowane do potrzeb różnych grup społecznych,...

Zakończenie budowy zadaszenia amfiteatru 23-01-2015

01a
Mieszkańcy Hajnówki mogą cieszyć się nowym zadaszeniem amfiteatru nad częścią przeznaczoną dla widzów.

Architektura i przyroda Podlasia piórkiem Władysława Pietruka 17-01-2015

04p

W Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce 21 grudnia 2014 r. otwarto wystawę grafiki Władysława Pietruka - jednego z największych grafików – dokumentalistów ziemi Podlaskiej. To kolejny artysta, który zaprezentowany został w powstającym „Słowniku Białoruskich Artystów".

Konferencja „Związki i stowarzyszenia abstynenckie, wyzwania i perspektywy” 15-01-2015

04

Konferencja „Związki i stowarzyszenia abstynenckie, wyzwania i perspektywy” została zorganizowana przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) i Krajową Radę Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich. Konferencja odbyła się w miejscowości Murzasichle (21-23 listopad 2014).

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kolnie 14-01-2015

10

9 stycznia w Kolnie odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Studio Piosenki HDK reprezentowały: Natalia Pietroczuk ("Zagraj dziecku kołysankę"), Ola Leoniuk ("Gwiazdki świecą nad stajenką"), Ola Wołczyk ("Na pasterkę") , Maria Sawicka ("Gore gwiozda"), Dorota Sztyler ("Na jodłach wróble"), Iza Karczewska ("Tryumfy Króla Niebieskiego"), Kasia Drużba ("Cicho pastuszkowie"), Karolina Mirek ("Białe święta"), Julita Wawreszuk ("Moja pastorałka") oraz zespół Małe HDK ("Pokój i nadzieja").
Spośród kilkudziesięciu wykonawców komisja przyznała główne nagrody w postaci Kryształowego Anioła naszym reprezentantkom. I tak:

Wigilia to dzień chleba... 09-01-2015

17
20. grudnia hajnowscy diabetycy zorganizowali tradycyjne, bo już dziewiętnaste spotkanie opłatkowe.

W tą wyjątkową noc mieszkańcy Hajnówki powitali Nowy Rok 2015 w Amfiteatrze Miejskim 01-01-2015

 22

Tradycyjnie, na wspólną zabawę pod gwiazdami zaprosił Burmistrza Miasta Hajnówka i Hajnowski Dom Kultury. Hajnowianie bawili się wspólnie z zespołem muzycznym XFORT z Bielska Podlaskiego.

Kolędnicy z Zespołu Szkół Zawodowych na spotkaniu opłatkowym Uniwersytetu Trzeciego Wieku 29-12-2014

 

08

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 18.12.2014r., grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce odwiedziła studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Świąteczna inicjatywa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych 29-12-2014

04
Przedświąteczna atmosfera sprawiła, że uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce na jedno popołudnie -19.12.2014r. zamienili się w pomocników Świętego Mikołaja.

Spotkanie Wigilijne w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Hajnówce 24-12-2014

08

W czwartek 18 grudnia 2014 roku w naszym Domu odbyło się Spotkanie Wigilijne z udziałem znamienitych gości –Ks. Kan. Józefa Poskrobko - Proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, Ks. Prot. Jerzego Ackiewicza – Proboszcza Prawosławnej Parafii Św. Dymitra, Sekretarza Powiatu Hajnowskiego Pani Marii Owerczuk, Skarbnika Powiatu Hajnowskiego Pani Anieli Majewskiej oraz Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Hajnówce- Pana Pawła Szymaniuka.

Wigilia w Hajnowskim Stowarzyszeniu Abstynentów i Rodzin Klubie „Dąb" 18-12-2014

1w

14 grudnia w siedzibie Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klubie „Dąb" odbyło się spotkanie wigilijne. Uroczystość ta jest na dobre wpisana w tradycje Stowarzyszenia. Tradycją jest również własnoręczne przygotowywanie potraw wigilijnych. Podobnie było w tym roku, klubowicze przynieśli przygotowane przez siebie potrawy i zasiedli przy wspólnym stole. Na uroczystości nie mogło także zabraknąć kapaelanów Stowarzyszenia, którzy wspólnie z gospodarzami oraz gośćmi odmówili modlitwę. Uroczystość została zainaugurowana przemówieniami księży. Głos zabrał również burmistrz miasta Hajnówka Jerzy Sirak. Później przyszedł czas na symboliczne przełamanie opłatkiem oraz życzenia. W tegorocznym spotkaniu wigilijnym uczestniczyło wiele osób. Na uroczystości pojawiły się władze miasta:...

Spotkanie opłatkowe Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce 17-12-2014

04

Dwunastego grudnia w sali konferencyjnej MOPS w Hajnówce poczuliśmy radosną magię świąt. Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce zorganizowało coroczne spotkanie opłatkowe.

Kadr z podróży po regionie Puszczy Białowieskiej - ukazały się spot i film promujące region Puszczy Białowieskiej 16-12-2014

6

Na weekend do Puszczy Białowieskiej? Nowe projekcje zrealizowane przez Starostwo Powiatowe z pewnością przekonają was do tego pomysłu. Zapraszamy do obejrzenia nowego spotu i filmu promującego malowniczą krainę żubra.

Życie jest podróżą… rozmowa z podróżnikiem Aleksandrem Dobą 04-12-2014

14.11.26 aleksander 2

To było niesamowite spotkanie. 29.12.2014r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Aleksandrem Dobą – podróżnikiem, odkrywcą, który na początku tego roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki między najodlegleszymi jego krańcami. Za swoje osiągnięcia został nominowany do nagrody „National Geographic” Adventurer of the Year, czyli Podróżnika Roku 2015, zachęcamy do głosowania www.tnij.org/olodoba (codziennie można oddać jeden głos). Pan Aleksander to niezwykle ciepły człowiek, chętnie opowiedział nam o swoich przygodach, zachęcał do realizacji marzeń. Zachęcamy do lektury (i głosowania)

I sesja Rady Miasta Hajnówka w kadencji 2014-2018 03-12-2014

20

1 grudnia 2014 roku odbyła się I sesja nowo wybranej Rady Miasta w kadencji 2014-2018. Obrady zwołał Komisarz Wyborczy w Białymstoku – Bogdan Łaszkiwicz.

 

Diabetycy na medal 26-11-2014

1

Ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą 2014 odbyły się 15 listopada w bydgoskim Pałacu Młodzieży. Na uroczystość przybyli diabetycy z całej Polski. Swoją obecnością zaszczyciło też sześciu parlamentarzystów, a patronat naukowy objął Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, prof. dr hab. med. Leszek Czupryniak.

Wizyta studyjna w Hajnówce 27-11-2014

20

W dniach 24-25 listopada 2014 r. w Hajnówce odbyło się spotkanie przedstawicieli partnerów mikroprojektu pn. „Hajnówka – Kamieniec. Poznajemy, promujemy." realizowanego w ramach projektu parasolowego pn. „Wsparcie transgranicznych inicjatyw społeczności lokalnych w Euroregionie Puszcza Białowieska" finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa, Program Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007 - 2013. W wizycie studyjnej udział wzięli przedstawiciele: Urzędu Miasta Hajnówka, dyrektorzy podległych jednostek organizacyjnych oraz goście z Białorusi z Wiceprzewodniczącym Kamienieckiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego na czele.

Jakub Bierski zwycięzcą konkursu „Rodzinne czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza" 21-11-2014

5
Jakub Bierski, uczeń klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 6 w Hajnówce, został laureatem pierwszej nagrody w konkursie Rodzinne czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza, ogłoszonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Konkurs, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w zamierzeniu organizatorów miał być przedłużeniem corocznej akcji „Narodowego Czytania". Tegoroczną, czwartą edycję, organizowaną pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego, poświęcono Trylogii Henryka Sienkiewicza. Hajnowską akcję opieką otoczył burmistrz Miasta - Pan Jerzy Sirak, jemu też przypadł zaszczyt uroczystego wręczenia pierwszej nagrody Jakubowi Bierskiemu.

KONKURS „Questing dla dużych i małych – na tropach opowieści wspaniałych” – ogłoszenie wyników 21-11-2014

2

W połowie października Starostwo Powiatowe zaprosiło mieszkańców regionu Puszczy Białowieskiej do udziału w konkursie o charakterze edukacyjnym. Polegał on na przejściu dwóch dowolnych tras questowych spośród 11 dostępnych w regionie Puszczy Białowieskiej oraz opisania swoich wrażeń w formie krótkiego wierszyka.

Konkurs skierowany był do wszystkich – dorosłych, młodzieży, szkół, rodzin z dziećmi. Pomimo kapryśnej, jesiennej pogody, mieszkańcy ochoczo ruszyli w teren, by poznać ciekawostki o danym miejscu, a na końcu swej wędrówki odkryć… skarb! W ten sposób powstały ciekawe wiersze, które pomysłowością i artyzmem mile zaskoczyły Organizatora.

Oryginalność oraz kreatywność zostały docenione – komisja konkursowa przyznała I miejsce: Annie Szatyłowicz oraz Ewie Iwaniuk zaś...

Święto Niepodległości w Hajnówce 14-11-2014

017

Obchody 96 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się modlitwą - Nabożeństwem Dziękczynnym w intencji Ojczyzny w Soborze Świętej Trójcy w Hajnówce oraz Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Świętego Cyryla i Metodego w Hajnówce. Po mszy nastąpił przemarsz ulicą 3 Maja z udziałem Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej. Przy Pomniku „Ofiarom Wojen, Przemocy i Represji „91” odbyły się uroczystości miejskie. Wspaniały koncert wiązanki melodii żołnierskich w wykonaniu hajnowskiej orkiestry pod batutą Krzysztofa Romaniuka wprowadził zebranych w klimat stosowny do uroczystości.

Z wizytą u „słodkiej seniorki" - Niny Sidoruk 13-11-2014

14.11.13 Nina Sidoruk

Podeszły wiek należy traktować jako dobrodziejstwo. Przecież nie każdy zostanie nim obdarzony. Tak więc senior to ktoś wyjątkowy i wyróżniony.
„Bo człowiek z wiekiem rozumie,
że senior brzmi nawet dumnie". (autor nieznany)
27 października br. swój jubileusz obchodziła Nina Sidoruk, nasza koleżanka, wieloletnia działaczka i były członek hajnowskiego Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Pielgrzymka licealistów do Wilna 07-11-2014

02

W dniach 27-28 października odbyła się autokarowa pielgrzymka klas pierwszych naszego liceum do Wilna zorganizowana przez opiekunów ks. Andrzeja Busłowskiego i ks. Jana Wołkowyckiego.

50 Lat Szkolnictwa Specjalnego w Powiecie Hajnowskim oraz I Międzynarodowe Forum Opiekunów i Terapeutów Osób Niepełnosprawnych 07-11-2014

01

W dniach 24-25.10.2014 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość 50-lecia szkolnictwa specjalnego w powiecie hajnowskim połączona z I Międzynarodowym Forum Opiekunów i Terapeutów Osób Niepełnosprawnych honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Spotkanie z Hanną Schmidt - specjalistą ds. edukacji w Białowieskim Parku Narodowym 06-11-2014

10

15 października 2014 roku, Miejska Biblioteka Publiczna im dr Tadeusza Rakowieckiego zorganizowała blok spotkań z Hanną Schmidt - specjalistą ds. edukacji w Białowieskim Parku Narodowym. Spotkania zatytułowane „Tajemnice wilka i rysia w prastarej Puszczy – jak polubić i chronić duże drapieżniki?" miały być inspiracją do powstania komiksów, na których wykonanie ogłoszono konkurs.

Hajnowski szpital w pierwszej trzydziestce najlepszych szpitali w Polsce 03-11-2014

01s

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce według rankingu „Rzeczpospolitej" jest najlepszym szpitalem w województwie podlaskim. W Polsce nasz szpital zajął 27. miejsce.

Hajnowski szpital z certyfikatami jakości i zmodernizowanym laboratorium 30-10-2014

07

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce spełnił wymagania Polskiej Izby Handlu Zagranicznego i otrzymał certyfikaty systemu zarządzania środowiskowego oraz systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Jego uroczyste wręczenie odbyło się w piątek (24 października 2014r.).

Gruntowna modernizacja drogi Hajnówka – Jelonka dobiegła końca 28-10-2014

29

Na dzień zakończenia modernizacji odcinaka drogi wojewódzkiej nr 685 Zabłudów – Kleszczele na odcinku Hajnówka – Jelonka podróżni oraz mieszkańcy Hajnówki i okolicznych wsi długo oczekiwali. 24 października dokonano uroczystego otwarcia i poświęcenia nowej inwestycji.

Jest już nowy spot promujący region Puszczy Białowieskiej 28-10-2014

Region Puszczy Białowieskiej – malownicze pejzaże, zachwycająca kultura, unikatowa przyroda. Piękno Krainy Żubra odkryjemy w nowym spocie reklamowym zrealizowanym przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce w pramach projektu "Promocja Puszczy Białowieskiej w sieci". W krótkm filmie utrwalony został fragment malowniczej Krainy Żubra– cichej, pachnącej lasem, o bogatym dziedzictwie kulturowym i ciekawą ofertą turystyczną z każdej gminy. Zapraszamy do objerzenia spotu o jednym z najpiękniejszych regionów w Polsce.

Inauguracja roku akademickiego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Naukowo-Badawczego Zamiejscowego Wydziału Leśnego w Hajnówce 22-10-2014

25

17 października w Auli Budynku A Zamiejscowego Wydziału Leśnego w Hajnówce odbyła się inauguracja roku akademickiego 2014/2015. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, wykładowcy i studenci ZWL w Hajnówce, naukowcy, leśnicy oraz mieszkańcy miasta.

Chirurdzy z całej Polski spotkali się w Białowieży 20-10-2014

1

Chirurgia małoinwazyjna to nowoczesne zabiegi operacyjne, przy wykorzystaniu kamery video bez konieczności tradycyjnego otwierania jamy brzusznej. Do niedawna wskazaniem do laparoskopii było tylko usunięcie pęcherzyka żółciowego lub wyrostka robaczkowego, dzisiaj w zasadzie każdy zabieg chirurgiczny można wykonać przy użyciu laparoskopu.

XVII - lecie Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Hajnówce 15-10-2014

03p

W miniony piątek uczciliśmy kolejną, siedemnastą już rocznicę otwarcia naszego Ośrodka. Wspominaliśmy okoliczności jego powstania, osoby, którym zawdzięczamy istnienie Domu, miłe i zabawne chwile z naszej kilkunastoletniej historii.

Diabetycy w „Bora Zdrój" 13-10-2014

08

W głębi lasu, z dala od miejskiego zgiełku rodzinną firmę - gospodarstwo agroturystyczne „BORA ZDRÓJ" prowadzą państwo Ludmiła i Borys Kozłowscy wraz z córkami: Marzeną, Luizą i Anną. Jest i trzecie pokolenie, ale jeszcze samo wymaga opieki.

Ruszyła kolejna inwestycja Politechniki Białostockiej. Nowy obiekt powstanie na terenie Hajnówki 10-10-2014

10

Obecna siedziba Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce mieści się przy ulicy Józefa Piłsudskiego i 3 Maja. To właśnie tutaj powstanie Centrum Naukowo-Badawcze. Całkowita wartość projektu wynosi 29817977,45 PLN. Poziom dofinansowania z Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego – 26836179,70 PLN.

Wkrótce otwarcie GALERII HAJNÓWKA 10-10-2014

01g

29 listopada 2014 roku planowane jest otwarcie nowej galerii handlowej w naszym mieście - „Galerii Hajnówka".

Święto Pieczonego Ziemniaka w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Hajnówce 09-10-2014

01

W miniony piątek postanowiliśmy oddać hołd jednemu z najbardziej niedocenianych płodów rolnych – warzywu zwanemu ziemniakiem.

Na żaden medal nie pracuje się tak długo - przeszło 18250 nocy i dni... - Złote Gody w Hajnówce 08-10-2014

17

W niedzielę, 28 września 2014 roku byliśmy świadkami niezwykłej uroczystości, na której uświadomiliśmy sobie, że największym bogactwem i złotem tego świata jest serce ukochanego człowieka. Zebrani w Hajnowskim Domu Kultury małżonkowie, którzy przetrwali próbę czasu, dali świadectwo temu, że miłość wszystko zwycięży.

Trwają prace budowlane w hajnowskim amfiteatrze 07-10-2014

12

Od początku sierpnia trwają prace budowlane w hajnowskim amfiteatrze. W efekcie powstanie zadaszenie nad częścią przeznaczoną dla widzów.

Bal rocznicowy Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klubu „Dąb" 07-10-2014

03
27 września w Zespole Szkół nr 2 w Hajnówce odbył się bal z okazji XX rocznicy powstania Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klubu „Dąb".Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, które od dwudziestu lat popierają ideę zabawy bez alkoholu.

Zwiastun nowego spotu promującego region Puszczy Białowieskiej już jest 06-10-2014

Region Puszczy Białowieskiej – pachnąca lasem, zaciszna Kraina Żubra. Jej piękno odkryjemy już niedługo w nowym spocie, zrealizowanym przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce w ramach projektu „Promocja Puszczy Białowieskiej w sieci". Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi spotu o jednym z najpiękniejszych zakątków Polski! Zwiastun to tylko przedsmak przygody z Krainą Żubra. Oficjalna premiera już niedługo, więcej szczegółów wkrótce!

IX spotkanie Platformy Dialogu i Współpracy 02-10-2014

3p

24.09.2014r (środa) o godz. 18.00 spotkaliśmy się ponownie po dłuższej przerwie, by wspólnie debatować nad rozwojem regionu. Spotkanie to miało szczególny charakter, gdyż poświęcone było priorytetowemu dokumentowi strategicznemu powiatu hajnowskiego „ Strategii zrównoważonego rozwoju powiatu hajnowskiego na lata 2015-2020".

SKYPE zostaje w więzieniach 02-10-2014

Pilotażowy program umożliwiający skazanym kontakt z rodziną za pośrednictwem komunikatora internetowego był realizowany w polskich więzieniach od 14 kwietnia do 31 maja 2014 roku. Z białostockiego okręgu Służby Więziennej w programie uczestniczył Zakład Karny w Białymstoku. Centralny Zarząd Służby Więziennej, po przeanalizowaniu informacji nadesłanych przez jednostki penitencjarne biorące udział w programie, podjął decyzję o wprowadzeniu na stałe tej formy kontaktu skazanego z rodziną, we wszystkich zakładach i aresztach śledczych w Polsce.

Bezpieczne obiekty małej architektury 02-10-2014

04

W zawiązku z obowiązkiem szkolnym 6 –latków, urodzonych w pierwszej połowie 2008r., szkoły musiały zadbać o dostosowanie placów zabaw, specjalnie przygotowanych dla najmłodszych uczniów. W okresie wakacyjnym, wybrani skazani odbywający karę pozbawienia wolności w naszej jednostce, zostali skierowani do prac przy tworzeniu placów zabaw na ternie Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Hajnówce.

Questing w Powiecie Hajnowskim – nowy sposób poznania regionu. Postępy z realizacji projektu. 01-10-2014

01q

Starostwo Powiatowe w Hajnówce przygotowuje ofertę pozwalającą w sposób innowacyjny poznać dziedzictwo regionu – jego kulturowe piękno, historię i przyrodę. Tą ofertą jest Questing – gra terenowa pozwalająca poznać specyfikę danego miejsca poprzez osobiste doświadczenie i zaangażowanie. Czym jest Questing? - to edukacyjna gra terenowa, metoda odkrywania i popularyzacji lokalnego dziedzictwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego. Polega na tworzeniu nieoznakowanych w terenie tras edukacyjno-turystycznych, które przemierza się na podstawie wskazówek zawartych w wierszowanym i rymowanym tekście. Uczestnik, który chce przejść quest musi znaleźć się w opisywanym miejscu, czytając tekst zgaduje, gdzie dalej ma iść, liczy kroki lub pozyskuje literki potrzebne dla rozwiązania hasła....

Fundacja WOŚP podarowała sprzęt dla hajnowskiego szpitala 19-09-2014

3

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obdarowała nas nowoczesnym sprzętem ratującym życie najmłodszych pacjentów, o łącznej wartości ponad 112 tys. zł.

Obchody „Dnia Białej Laski" Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce 18-09-2014

07n

Międzynarodowe święto osób niewidomych i słabowidzących, czyli tzw. „Dzień Białej Laski" przypada na jesień każdego roku. Członkowie Koła Terenowego PZN w Hajnówce w bieżącym roku ten szczególny dzień świętowali nieco wcześniej, aby wykorzystać jeszcze ostatnie, ciepłe dni lata. Spotkanie odbyło się 13 września plenerze, w uroczo położonym miejscu – Białowieży i okolicach. Nasza wycieczka rozpoczęła się od spaceru „Szlakiem Dębów Królewskich i Książąt Litewskich" w Starej Białowieży. Przyjemnie: zieleń, zapachy lasu, ptasi akompaniament, pigułka historii Polski i Puszczy Białowieskiej. Na szlaku nasza koleżanka, Ania Popko czytała napisane brajlem tabliczki opisujące poszczególne dęby. Następnie odwiedziliśmy cerkiew pw. św. Mikołaja Cudotwórcy. Niesamowite wrażenie wywarł na...

Ekologicznie - znaczy zdrowo i praktycznie 17-09-2014

05

Minione wakacje dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW) wspominają bardzo miło. Wychowankowie spędzili tydzień uczestnicząc w projekcie „Ekologicznie, znaczy zdrowo i praktycznie" w ramach „Akcji Lato 2014" finansowanej przez Burmistrza Miasta Hajnówka, realizowanej przez Fundację KAJA.

Piknik edukacyjny „Sieciaki na Wakacjach" 17-09-2014

15

22 sierpnia w Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Tadeusza Rakowieckiego zorganizowała piknik edukacyjny „Sieciaki na Wakacjach" dla dzieci od 4 do12 lat. Piknik zrealizowano w ramach ogólnopolskiej akcji Programu Rozwoju Bibliotek i Fundacji Dzieci Niczyje. Fundacja prowadzi program Sieciaki.pl, którego celem jest prezentacja zagadnień bezpiecznego korzystania z Internetu.

Akcja Lato 2014 w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce 16-09-2014

11

Wakacje to bardzo dobry czas na poznawanie nowych miejsc, ludzi, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Dzieci uczęszczające na zajęcia do Świetlicy miały to umożliwione. Udział w "Akcji Lato" na stale wpisał się do kalendarza placówki i Hajnowskiego Stowarzyszenia "Sami Sobie". Dzięki dofinansowaniu Burmistrza Miasta Hajnówka uczestnicy projektu wzieli udział w dwóch wyjazdach oraz zajęciach organizowanych w świetlicy (plastycznych - prowadzonych rożnymi technikami, edukacyjnych, sportowych, grach i zabawach).

Region Puszczy Białowieskiej jednym z ulubionych regionów wśród internetowej społeczności 04-09-2014

Region Puszczy Białowieskiej jednym z ulubieńców społeczności on - line! Przez ostatnie dwa miesiące uczestnicy sześciu kategorii walczyli o wygraną w konkursie "Lubimy Podróżować” organizowanym przez portal społecznościowo - turystyczny SocialTravel.pl.

Baba Jaga zaprasza wszystkie łakomczuchy 15-09-2014

 02bj

Któż z nas nie uwielbiał w dzieciństwie bajek? W świecie pełnym komputerów i internetu, powrót do magicznego świata bajki i baśni – to czas mile wspominany.

Odkrywamy Perły Bukowiny - Wycieczka do Rumunii 03-09-2014

25

W dniach 20-26 sierpnia b.r. w ramach wspierania realizacji zadania publicznego przez Burmistrza Miasta Hajnówka dotyczącego organizacji czasu wolnego podczas wakacji dla dzieci i młodzieży – Akcja Lato 2014 - Odkrywamy Perły Bukowiny odbyła się wycieczka młodzieży do Rumunii zorganizowana przez parafię prawosławną p.w. Św. Trójcy w Hajnówce.
Uczestniczyło w niej 50 uczniów Liceów i Gimnazjów z Hajnówki. Młodzież, pod opieką duchownych (ks. mitrata Michała Niegierewicza, ks. Andrzeja Busłowskiego, protodiakona Marka Maciuki, miała okazję zwiedzić kilka rumuńskich monasterów i miasto Jassy
Pierwszym punktem wyjazdu był pobyt w żeńskim monasterze Sfintei Cruci (Św. Krzyża) w Oradea. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia cerkwi, terenów monasterskich oraz uczestnictwa w Jutrzni i Św....

75. rocznica wybuchu II wojny światowej 03-09-2014

02

II wojna światowa rozpoczęła się 1 września 1939 r. o godz. 4.45 napaścią hitlerowskich Niemiec na Polskę. Niemieckie siły zbrojne, bez wypowiedzenia wojny, przekroczyły na całej długości granicę polsko-niemiecką, zaatakowały z powietrza i uderzyły od morza na polską składnicę wojskową Westerplatte w porcie gdańskim. 17 września agresję na Polskę rozpoczęła Armia Czerwona. Tegoż samego dnia Niemcy wkroczyli do Hajnówki.

Jurbarkas świętuje 755-lecie 02-09-2014

01j

W dniach 14-17 sierpnia Jurbarkas - nasze partnerskie miasto na Litwie – świętowało 755-tą rocznicę urodzin. Z okazji jubileuszu zaplanowano wiele atrakcji, m.in. koncerty, wystawy prac lokalnych artystów, prezentacje twórczości ludowej, zawody konne. Podczas jednego z koncertów na malowniczo umiejscowionej nad rzeką Niemen scenie zaprezentował się również hajnowski Zespół Tańca Ludowego Przepiórka. Jedną z głównych atrakcji był musical „Notre Dame”, który został wystawiony w miejskim amfiteatrze.

W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście, w tym pani Dalia Grybauskaitė – prezydent Litwy oraz delegacje ze wszystkich miast partnerskich Jurbarkas (z Łotwy, Polski, Niemiec, Szwecji, Rosji). Hajnówkę reprezentowali przedstawiciele Rady Miasta Hajnówka i Urzędu Miasta Hajnówka.

Wyprawa historyczno-naukowa do stolicy Polski 26-08-2014

5
23 sierpnia 2014 r. członkowie Terenowego Koła Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce wraz z opiekunami, pod kierunkiem przewodniczki Pani Kasi, wyruszyli do Warszawy na wyprawę historyczno-naukową. Podczas drogi do Warszawy, Pani Kasia w ciekawy sposób opowiadała o miejscach, które mijaliśmy.

III spotkanie konsultacyjne już za nami 25-08-2014

01

21.08.2014r. (godz.16.00, MOPS w Hajnówce) po raz trzeci spotkaliśmy się, by dyskutować nad priorytetowym dokumentem dla rozwoju powiatu - „Strategią zrównoważonego rozwoju powiatu hajnowskiego na lata 2015-2020”.

Odblaski - Ostatnie Bicie Serca 21-08-2014

Od 31 sierpnia 2014 roku wszyscy bez względu na wiek poruszajacy się poza obszarem zabudowanym pozmierzchu obowiązani będą do posiadania elementów odblaskowych tak, aby byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

Relikwie dłoni św. Marii Magdaleny i cząstki drzewca Krzyża Pańskiego w Soborze Świętej Trójcy w Hajnówce 20-08-2014

31

Święte relikwie cudownej dłoni świętej równej Apostołom Marii Magdaleny i cząstki drogocennego drzewca Krzyża Pańskiego przyleciały 16 czerwca ze Świętej Góry Atos w Grecji.

 

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, poświęcenie Pomnika-Krzyża na osiedlu Międzytory w Hajnówce 19-08-2014

31

Na uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego przy Pomniku-Krzyżu na Międzytorach zaprosił Burmistrz Miasta Hajnówka i proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce.

Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce - zagłosuj na Hajnówkę 08-08-2014

Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce - zagłosuj na Hajnówkę.

Głosowanie potrwa do 31 sierpnia.

http://inspirowaninatura.pl/plebiscyt-2014/hajnowka/

Uroczyste otwarcie pierwszego odcinka sieci szerokopasmowej w naszym powiecie 04-08-2014

03

Budowa sieci szerokopasmowej to jeden z najważniejszych projektów ministerstwa przyznał Minister Rafał Trzaskowski podczas uroczystego otwarcia pierwszego odcinaka sieci szerokopasmowej w powiecie hajnowskim, łączącego Hajnówkę i Siemiatycze – w sumie 69 km łacza.

Wyprzedaż garażowa – tego w naszym mieście jeszcze nie było 30-07-2014

01

To co niepotrzebne Tobie - może się okazać niezbędne innym... - to główne hasło, którym kierowały się Joanna i Jolanta - organizatorki wyprzedaży garażowej.

Inicjatywa pozbywania się zalegających w domu i garażu przedmiotów okazała się strzałem w dziesiątkę. Akcję poparli nie tylko sprzedający, kupujący, ale i władze miasta – udostępniając nieodpłatnie plac parkingowy przed budynkiem urzędu.

- Chciałybyśmy, by wyprzedaż odbywała się raz w miesiącu – informują organizatorki. - W domu zawsze zalega dużo rzeczy. Takie wyprzedaże już od jakiegoś czasu organizowane są w innych miastach. Dlaczego nie miałoby coś takiego powstać u nas? By nie było tak, że w naszym mieście tylko się narzeka, że nic się nie dzieje. Chcemy pokazać, że hajnowska społeczność potrafi zorganizować się i wspólnie...

Uroczystość pochówku szczątków żołnierzy radzieckich 29-07-2014

17

27 lipca 2014 r. na cmentarzu wojennym w Hajnówce pochowano szczątki 56 żołnierzy radzieckich, w tym 12 zidentyfikowanych. Sygnałem Wojska Polskiego „Słuchajcie wszyscy” rozpoczęła się uroczystość.

W dzień Świętego Krzysztofa poświęcono pojazdy i kierowców 28-07-2014

10

Święto liturgiczne Św. Krzysztofa przypada 25 lipca w kościele katolickim i 9 maja w kościele prawosławnym.

70. rocznica wyzwolenia Hajnówki 18-07-2014

13w

18-ty lipca siedemdziesiąt lat temu był znaczącym dniem dla Hajnówki.

 

Obiad Czwartkowy u Diabetyków 17-07-2014

09

Szlachta! Włościanie! Mieszczanie! Wszystkie Stany!
Na Czwartkowe Obiady u Diabetyków zapraszają organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Białymstoku i redakcja magazynu medycznego „Cukrzyca a Zdrowie" (czyli dwa w jednym, ponieważ wydawcą magazynu jest białostocki Oddział Wojewódzki PSD).

Białe łabędzie - turnus rehabilitacyjny hajnowskich diabetyków 09-07-2014

13

W czerwcu br. 47-osobowa grupa diabetyków z Hajnówki korzystała z 2-tygodniowego turnusu w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Anastazja", położonym w centrum Mielna, ok 100 m od morza i nieco dalej od jeziora Jamno.

18 lipca wejdzie w życie nowa ustawa o zbiórkach publicznych 04-07-2014

Nowa ustawa została opracowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Zwiększa dostępność informacji o zbiórkach dla wszystkich obywateli, o tym, kto i na jakie cele zbiera środki. Wprowadza też elektroniczną, sprawną formę zgłaszania zbiórek.

Po raz drugi spotkaliśmy się, aby wspólnie kreować przyszłość naszego powiatu 04-07-2014

1

II konsultacje społeczne „Strategii zrównoważonego rozwoju powiatu hajnowskiego na lata 2015-2020” odbyły się 1 lipca 2014r. w MOPS w Hajnówce.

Burmistrz Miasta Hajnówka odebrał z rąk Prezydenta podziękowanie za wprowadzenie Karty Dużej Rodziny 02-07-2014

05

W piątek, 27 czerwca br. w Pałacu Prezydenckim Anna i Bronisław Komorowscy spotkali się z przedstawicielami samorządów, które wprowadziły Kartę Dużej Rodziny oraz instytucji partnerskich Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Wśród zaproszonych na spotkanie był również Jerzy Sirak - Burmistrz Miasta Hajnówka .

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Lodowisko


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

Klub Karate Tradycyjnego


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                     Kontakt do referatów

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:30-16.30; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:30-16.00, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.