Białowieskie żubry na żywo

Białowieskie żubry na żywo. Transmisja online, realizowana przez Lasy Państwowe.

 

Kamerę zainstalowano na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej, na terenie Nadleśnictwa Browsk (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku). To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu.

Gdy na polanie nie ma żubrów, oko kamery kierowane jest na ptaki, które dokarmia się w tym samym miejscu.

W nocy obserwację umożliwiają reflektory podczerwieni. Zwierzęta nie widzą tego światła, więc nie wpływa ono na ich zachowanie i dobowy rytm życia. Zobaczymy nie tylko króla polskich puszcz. Często z karmy dla żubrów korzystają jelenie. Polanę odwiedzają też zające, czasem pojawi się kuna, co dzień przylatują stada sójek, dzwońców i trznadli. Liczymy na to, że gdy Puszczę skuje mróz, pojawią się sarny i dziki.

ŻUBRY ONLINE

źródło: www.lasy.gov.pl

link dostępny jest również na stronie głównej www.hajnowka.pl w części informacyjnej o naszym mieście -  ATRAKCJE

Wiec Godności Osób Niepełnosprawnych w Hajnówce 27-05-2016

01w

W dniu 24.05.2016 r. odbył się w Hajnówce Wiec Godności Osób Niepełnosprawnych organizowany z okazji obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Hajnówce, zaś patronat nad wiecem objął Starosta Hajnowski. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bielsku Podlaskim, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hajnówce, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Rokitnik" w Białowieży, członkowie hajnowskiego Związku Niewidomych oraz ci mieszkańcy naszego miasta, którym bliskie są problemy osób niepełnosprawnych. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: prowadząca spotkanie dyrektor ŚDS w Hajnówce P. Zenaida Kiendyś, Starosta Powiatu Hajnowskiego P....

Odkryj hajnowskie questy 17-05-2016

Pragniemy zainteresować nowym opracowaniem promocyjnym miasta Hajnówka, jakim jest quest rowerowy pn. ”Ptaki hajnowskich drzew” a także questem pieszy „Drzewiej w Hajnówce”.

Premiera spektaklu "Bałwanki" 19-05-2016

03s

W dniu 17 maja 2016 r. Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka", Wertep Festiwal oraz wolontariusze projektu Wolontariatu Europejskiego programu ERASMUS+ Olesia Voitsekhovska i Stanislav Voitsekhovskyi zorganizowali w Hajnowskim Domu Kultury premierę spektaklu pt. „Bałwanki".

Narodowy Dzień Zwycięstwa i Wolności 09-05-2016

04z

Od 2015 roku rocznicę zakończenia II wojny światowej, według postanowienia Sejmu, obchodzimy 8 maja.

I Konferencja Profilaktyki „MŁODZI, AKTYWNI, SKUTECZNI" Hajnówka 2016 06-05-2016

09k

I Konferencja Profilaktyki „MŁODZI, AKTYWNI, SKUTECZNI" Hajnówka 2016 odbyła się w Hajnowskim Domu Kultury w dniu 21 kwietnia 2016 roku. Organizatorem był Jerzy Sirak Burmistrz Miasta Hajnówka oraz Jarosław Grygoruk, Joanna Wróbel – Siemiacka, Barbara Dmitruk i Anna Grygoruk – przedstawiciele Urzędu Miasta Hajnówka i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

GŁOSOWANIE - Zazieleniamy hajnowską wieżę ciśnień 06-05-2016

Szanowni Państwo,
istnieje szansa uzyskania dofinansowania na zazielenienie naszej wieży ciśnień. Pionowy system zieleni zastosowany na wieży poprawiłby jego estetykę oraz wpłynął na wizerunek miasta. Prawdopodobne zadanie to realizowane by było w połączeniu z muralem na wieży, nawiązującym do puszczańskiej przyrody. Tego typu inicjatywa byłaby innowacyjną propozycją zagospodarowania wieży ciśnień.

Obchody 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 06-05-2016

40

Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki (1788-1792) dzień 3 maja uznano za  święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju, bądź zakazu władz komunistycznych zostało na długi czas zawieszone. Od 1990 roku 3 Maja znów jest oficjalnym świętem państwowym w Polsce i dniem wolnym od pracy.

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej 06-05-2016

 

05f

2 maja Polacy wspominają długą historię biało-czerwonych barw narodowych i z dumą eksponują flagi na zewnątrz.

Ścieżka Żebra Żubra otwarta 05-05-2016

Najstarsza w Polsce ścieżka edukacyjna jest już otwarta. Żebra Żubra bo o niej tu mowa jest dostępna od 21 kwietnia. Jest to niekonwencjonalna trasa nie tylko ze względu na nazwę (niegdyś zbudowana z dębowych i jesionowych desek, których nierówna powierzchnia oraz odstępy pomiędzy nimi przypominały żebra) ale także przebieg – wiedzie drewnianą  kładką oraz gruntową ścieżką przez bagniste, puszczańskie zakątki w dolinie rzeki Narewka do Rezerwatu Pokazowego Żubrów przy drodze Hajnówka – Białowieża.

Ścieżka liczy ok. 4 km długości,  została wytyczona w latach 70. według projektu Jacka Wysmułka, leśniczego do spraw turystycznych w Nadleśnictwie Białowieża i jego żony Barbary Ewy.  Ścieżka jest  jedną z koronnych atrakcji regionu, którą po prostu trzeba przejść. Gorąco zachęcamy.

Spotkanie rodzinne w Stowarzyszeniu Amstynentów Klubu DĄB w Hajnówce 05-05-2016

09d

W dniu 24 kwietnia 2016 roku, w siedzibie  Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klub Abstynenta "DĄB" W Hajnówce zostały zorganizowane  "II-gie WARSZTATY ZDOBIENIA JAJEK".

Areszt Śledczy w Hajnówce otwarty na współpracę z lokalnymi pracodawcami 25-04-2016

02a

Na spotkanie pt.: „Zatrudnienie skazanych" Dyrektor Aresztu Śledczego w Hajnówce zaprosił kontrahentów, którzy zatrudniają osadzonych, firmy, które są zainteresowani taką współpracą. W spotkaniu udział wzięli:

Hajnówka - MIASTO POZYTYWNYCH KOBIET 22-04-2016

04pk

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego odbyło się kilka spotkań poświęconych współczesnym problemom kobiet. Tym razem nie były to jednak spotkania literackie, natomiast typowo organizacyjne z udziałem wiodącego zespołu przygotowującego w Hajnówce konferencję „Pozytywna kobieta powinna wiedzieć", planowanej na 11 czerwca 2016 r.

Biblioteczni wolontariusze dla upamiętnienia 73. Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim 22-04-2016

04z

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Żonkile", organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dla upamiętnienia 73. Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

Zdobywamy kompetencje przyszłości - MISTRZOWIE KODOWANIA 22-04-2016

 

05mk

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce odbywa się blok szkoleń komputerowych, zapoczątkowanych 11 lutego br. zajęciami pilotażowymi.

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce nagrywa płytę 11-04-2016

04

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce w imieniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce zaprasza do udziału w projekcie, którego celem jest nagranie profesjonalnej płyty CD z utworami orkiestry.

Obchody przy Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Katastrofy Smoleńskiej w Hajnówce 11-04-2016

05s

W sobotę, 9 kwietnia 2016r. w Kościele Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Hajnówce została odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. kan. mgr Zygmunta Bronickiego. W mszy uczestniczyli duchowni katoliccy i prawosławni, siostry zakonne, władze miasta i powiatu, delegacje zuchów i mieszkańcy miasta. Kazanie wygłosił ks. kan. mgr Józef Piotr Poskrobko.

Marka Hajnówka – w kierunku przemiany wizerunku miasta 06-04-2016

13s

Hajnówka jest bliska sercu każdego z nas. Chociaż czasem narzekamy, że jest taka czy inna, że coś mogłoby wyglądać ładniej lub działać sprawniej to kochamy nasze miasto. Potrafimy odnaleźć w nim coś, czego nie ma nigdzie indziej, coś co szczególnie łączy nas z Hajnówką i sprawia, że z radością tu wracamy. Nasze subiektywne wrażenia i odczucia na temat miasta to fragmenty jego marki. Dlatego też samorząd miasta podjął inicjatywę opracowania Strategii Marki dla Hajnówki. Chcielibyśmy unikalne elementy wyróżniające miasto poskładać w jedną całość, odnaleźć jego wyjątkowy charakter, w którym zakochają się także ci, którzy jeszcze go nie znają.

„Postaw na Słońce” - spot zrealizowany przez uczniów z Liceum Ogólnokształcącego z DNJB w Hajnówce 18-03-2016

01f

Fantastyczni Fizycy Filmowi stworzyli spot!

Czworo uczniów z Liceum Ogólnokształcącego z DNJB w Hajnówce na potrzeby konkursu „Postaw na Słońce” stworzyło spot mający promować odnawialne źródła energii.

Ferie w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce 15-03-2016

03m

Dzieci, które tegoroczne ferie zimowe spędzały w mieście, mogły skorzystać z bogatej oferty zajęć kierowanych do nich przez różne instytucje i organizacje działające w Hajnówce.

Choinka w parafii p/w św. Dymitra w Hajnówce 11-03-2016

06c

31 stycznia.2016r. odbyła się zabawa choinkowa dla najmłodszych w parafii p/w św. Dymitra w Hajnówce. Dzieci wraz z rodzicami zebrały się w sali domu parafialnego. Impreza rozpoczęła się wspólną modlitwą. Gościom przygotowano słodki poczęstunek. Dzieci chętnie brały udział w organizowanych przez animatorów grach i konkursach. Pod koniec zabawy choinkowej na salę zawitał długo oczekiwany Mikołaj, z którym najmłodsi śpiewali kolędy. Każde dziecko dostało upominek.

„Zaproś Babcię do biblioteki” – uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka 10-03-2016

 

 

07b

22 stycznia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego obchodziliśmy jedno z piękniejszych świąt – Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji, wzorem ubiegłego roku, zorganizowaliśmy międzypokoleniowe spotkanie „Zaproś Babcię do biblioteki”. Program artystyczny przygotowała pani Grażyna Pawluczuk, nauczyciel Zespołu Szkół Nr 3, wraz z uczniami z klasy I a. W spotkaniu, oprócz licznie przybyłych Babć i Dziadków, uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta – Halina Nowik i Jolanta Stefaniuk oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 Bożena Markiewicz.

Wypadki przy pracy rolniczej w województwie podlaskim 11-03-2016

Praca w gospodarstwie rolnym każdego dnia stwarza wiele różnych zagrożeń zdrowia i życia. Spowodowane jest to głównie poprzez specyficzne dla tej grupy społecznej, niejednorodne środowisko pracy, stosowanie przez rolników środków produkcji nie spełniających podstawowych norm bezpieczeństwa, a także niewłaściwe metody pracy.

Ferie w wielkim mieście 09-03-2016

01s

Ferie już za nami. Ale wspomnienie o nich wciąż jest "żywe" i nim chcielibyśmy się z Państwem podzielić. Dzieci z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Hajnówce ferie zimowe spędziły w tym roku w dużym mieście, Białymstoku. Wyjazd był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Miasta Hajnówka w ramach projektu „Ferie w wielkim mieście" z Programu Akcja Zima 2016.

Podziękowanie za pomoc dla Ukrainy 09-03-2016

06p

Stowarzyszenie Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego składa serdeczne podziękowania dla hajnowian, którzy okazali pomoc dla mieszkańców Ukrainy z terenów ogarniętych wojną domową (obwód Ługański i Doniecki). Głównym celem była pomoc emerytom, kobietom, dzieciom, znajdującym się w skrajnie ciężkiej sytuacji w blokadzie żywieniowej i finansowej.

„FERIE Z WYOBRAŹNIĄ" w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hajnówce 09-03-2016

09

Czy prawdą jest, że dzieci nie lubią książek w dobie wszechwładnej telewizji i Internetu?

Projekt „Postawa Obywatelska Młodzieży" 08-03-2016

08

Na początku ferii zimowych, 25 i 26 stycznia 2016 r. dzięki wsparciu otrzymanemu z Urzędu Miasta w Hajnówce w ramach projektu Organizacja czasu wolnego podczas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży – Akcja Zima 2016 Parafia Prawosławna p/w św. Dymitra w Hajnówce zorganizowała dzieciom i młodzieży zajęcia profilaktyczne oraz wycieczkę.

„Nauczę cię pływać, moja wyderko” i "Żubr Pompik" Tomasza Samojlika na Złotej Liście książek do czytania dzieciom 09-03-2016

17

Książka autorstwa Tomasza Samojlika wydana przez Urząd Miasta Hajnówka „Nauczę cię pływać, moja wyderko” przedstawiająca pełne zabawnych perypetii przygody wyderki Salwinki, została zamieszczona na Złotej Liście książek do czytania dzieciom. Ideą wydania tej książki było założenie, aby opowieść o małej wyderce oprzeć na wiedzy przyrodniczej i wykorzystać w nauce pływania dla dzieci. Publikacja opatrzona została praktycznymi poradami dla rodziców i opiekunów maluchów. Na liście znalazła się również cała seria książeczek pt. "Żubr Pompik" wydana przez Wydawnictwo Aksjomat. Jest to opowieść o przygodach dociekliwego i ciekawego świata żuberka, który szybko zjednuje sobie mieszkańców lasu i poznaje ich zwyczaje.

Uroczyste otwarcie sali edukacyjnej „Ognik” w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce 08-03-2016

07 s

Przypalony garnek na gazie, elektryczny piecyk, wydobywający się z kominka dym – wystarczy chwila nieuwagi, by znaleźć się w sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Bo z ogniem nie ma żartów. Przed zagrożeniem chroni nas roztropność oraz wiedza – zdobyta jak najwcześniej. Dzięki zaangażowaniu i pracy hajnowskich strażaków uczniowie klas I –III szkół podstawowych w teorii i praktyce poznają zasady bezpieczeństwa pożarowego. 11 lutego br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce odbyło się uroczyste otwarcie sali edukacyjnej „Ognik". W uroczystości wzięli udział przedstawiciel Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w osobie st. bryg. Andrzeja Sobolewskiego – Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego, przedstawiciel Podlaskiego Kuratorium Oświaty,...

Aktywnie na rzecz regionu Puszczy Białowieskiej - Rada Programowa działa nadal 15-02-2016

We wrześniu 2015 r. zakończyła się realizacja projektu "Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju rejonu Puszczy Białowieskiej". Działania podjęte w ramach projektu pozwoliły wypracować kierunek rozwoju regionu przy zaangażowaniu społeczności lokalnej oraz przyczyniły się do wzrostu świadomości ekologicznej lokalnego społeczeństwa. Ustalone w drodze konsultacji społecznych priorytety rozwoju powiatu zostały uchwalone przez Radę Powiatu Hajnowskiego w dokumencie strategicznym pn. "Program Rozwoju Powiatu Hajnowskiego do roku 2020" (Uchwała nr X/75/15 z dnia 29 października 2015 r.). W ciągu ponad dwóch lat realizacji projektu przeprowadzono szereg działań skierowanych do społeczności lokalnej - spotkań z mieszkańcami powiatu, szkoleń, zajęć terenowych dla dzieci i młodzieży,...

Poznajemy stolicę Polski - wycieczka hajnowskiej młodzieży do Warszawy 15-02-2016

14

 W dniach 1-2 lutego br. w czasie ferii odbył się dwudniowy wyjazd młodzieży z Bractwa działającego przy parafii Św. Trójcy w Hajnówce do Warszawy. Wyjazd organizowany był z parafii Św. Trójcy w Hajnówce. Wyruszyliśmy o godzinie 7:00 spod Hajnowskiego Domu Kultury.

Nagroda Burmistrza Miasta Hajnówka "QUERCUS 2016" 12-02-2016

01

 W dniu 29 stycznia 2016 r. podczas uroczystej gali w Hajnowskim Domu Kultury z udziałem przedsiębiorców, władz miasta, powiatu i gmin, duchowieństwa, radnych miasta oraz dyrektorów i prezesów instytucji miejskich zostały wręczone Honorowe Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka - "QUERCUS 2016". Quercus to lokalne wyróżnienie skierowane do osób, organizacji oraz innych podmiotów będące ukłonem w kierunku szczególnych zasług na rzecz Miasta Hajnówka. Galę po raz drugi otworzył i poprowadził znany dziennikarz i reżyser - Dariusz Szada-Borzyszkowski.

Kalendarz kulinarny "Hajnowskie Przysmaki" w sprzedaży 15-01-2016

1

Od grudnia udostępniliśmy dla Państwa kalendarz na 2016 rok o tematyce kulinarnej.

24. Finał WOŚP w Hajnówce 14-01-2016

16.01.14 wosp

W ramach 24. Finału WOŚP 10 stycznia 2016 r. na ulice Hajnówki wyruszyła grupa 11 wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce.

Wigilia w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Hajnówce 14-01-2016

04w

W dniu 15 grudnia 2015 roku w naszym Domu odbyło się Spotkanie Wigilijne, w którym tradycyjnie uczestniczyli nasi podopieczni, pracownicy oraz zaproszeni goście.

Hajnowianka Helena Sulima obchodzi setne urodziny 13-01-2016

18

Wielka to radość dla rodziny, kiedy seniorka w zdrowiu i dobrym samopoczuciu obchodzi rocznicę setnych urodzin. W tym roku w Hajnówce taki dostojny jubileusz obchodzi tylko jedna jubilatka.

 

Wigilia Hajnowskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych 12-01-2016

27

W gościnne progi Hajnowskiego Domu Kultury, 12 grudnia 2015 r. wstąpiło ponad 50 osób, by złożyć sobie życzenia, skosztować wigilijnych potraw i wspomnieć najciekawsze wydarzenia zorganizowane przez stowarzyszenie w ostatnim czasie. Swoją obecnością zaszczycili nas hajnowscy duchowni - ks. Proboszcz Józef Poskrobko, ks. mitrat Michał Niegierewicz oraz Starosta hajnowski Mirosław Romaniuk, Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hajnówce Paweł Szymaniuk i Dyrektor Hajnowskiego Domu Kultury Rościsław Kuncewicz.

Katarzyna Borowik zaginiona 12-01-2016
16.01.12 katarzyna borowik
Katarzyna Borowik zaginiona. Wczoraj 90-latka wyszła z domu i do tej pory nie wróciła do miejsca zamieszkania, nie nawiązała także kontaktu z rodziną. Starsza pani po raz ostatni widziana była około godziny 15 w miejscowości Orzeszkowo jak wsiadała do samochodu typu van. Katarzyna Borowik zaginiona - rysopis Katarzyna Borowik ma 90 lat, mieszka w miejscowości Orzeszkowo, gmina Hajnówka.
Konferencja podsumowująca projekt „Wspólnie chronimy Puszczę Białowieską" 05-01-2016

01p

Zakup nowoczesnych samochodów i umundurowania, organizacja szkoleń – to efekt projektu „Wspólnie chronimy Puszczę Białowieską", realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska. 27 listopada br. w Hajnowskim Domu Kultury odbyła się konferencja podsumowująca projekt.

Hajnowski szpital pierwszy w województwie 04-01-2016

16.01.04 szpital

O dwie pozycje wyżej, w porównaniu z rokiem ubiegłym uplasował się hajnowski szpital w rankingu „Bezpieczny Szpital", zdobywając 25 miejsce w Polsce i pierwsze w województwie podlaskim.

Wieczór Prawosławnej Poezji Religijnej 2015 11-12-2015

01

Wieczór Prawosławnej Poezji Religijnej.

Chce się żyć- andrzejkowe spotkanie członków Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce 04-12-2015

08a

Spotkanie miało miejsce w naszej siedzibie przy ul. Piłsudskiego w Hajnówce. Przy zapachu kadzidełka, słodkich przysmakach i muzyce słuchaliśmy przysłów i ludowych porzekadeł na dzień świętego Andrzeja. I choć samego solenizanta nie było w naszym licznym gronie, jak to w andrzejkowy wieczór, nie zabrakło wróżb: z owoców, liczb i tradycyjnej- z butów, w myśl powiedzenia: „Której but na progu stanie, pierwsza panna na wydanie.”

Akcja „Zdążyć przed cukrzycą" – podsumowanie 03-12-2015

2c

Cukrzyca to niebezpieczna choroba cywilizacyjna – atakuje cicho i podstępnie, dając często niejednoznaczne symptomy.

Dzień Dawcy Szpiku 27-11-2015

05

W ramach konkursu MŁODZI AKTYWNI SKUTECZNI organizowanego przez Urząd Miasta Hajnówka wyłoniono do realizacji trzy projekty. Jednym z nich była organizacja w Hajnowce Dnia Dawcy Szpiku. Pomysłodawczyniami tego projektu były uczennice Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce w składzie: Magdalena Golonko, Maja Kiczkajło, Sylwia Gredel, Weronika Kiełbaszewska.

Dzień Pracownika Socjalnego w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Hajnówce 25-11-2015

01ps

W dniu 20.11.2015 w Powiatowym ośrodku Wsparcia w Hajnówce z okazji Dnia Pracownika Socjalnego odbyło się spotkanie pracowników pomocy społecznej, w których udział wzięli nasi znamienici goście: Pani Halina Surel – Wicestarosta Powiatu Hajnowskiego, koordynator Oddziału Psychiatryczno – Odwykowego SP ZOZ w Hajnówce lekarz medycyny Krystyna Chodak, Pani Barbara Wasiluk – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z delegacją pracowników, Pan Paweł Szymaniuk – kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hajnówce wraz z Panią Jolantą Prusinowską oraz delegacje z gminnych ośrodków pomocy społecznej z Narewki, Czyż, Dubicz Cerkiewnych, Czeremchy i Kleszczel.

Wyróżnienie Wojewody Podlaskiego dla Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Hajnówce 24-11-2015

15.11.24 wyroznienie

W dniu 18.11. 2015 r.  Dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Hajnówce-  Pani Zenaida Kiendyś wzięła udział w uroczystych obchodach Dnia Pracownika Socjalnego. Obchody odbyły się w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podczas spotkania Pani Dyrektor odebrała z rąk Wicewojewody Podlaskiego następujące wyróżnienie:

Informacja ze spotkania konsultacyjnego poświęconego Strategii Rozwoju Miasta Hajnówka na lata 2016-2035 plus 18-11-2015

01k

We wtorek, 10 listopada 2015 r., odbyło się kolejne spotkanie w ramach opracowywanej Strategii Rozwoju Miasta Hajnówka na lata 2016-2035 plus. W trakcie spotkania poddane zostały także konsultacjom materiały opracowywane przez Lokalną Grupę Działania „Puszcza Białowieska” w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Spotkanie miało charakter otwarty, jego celem była prezentacja i poddanie dyskusji wyników dotychczasowych prac nad dokumentami.

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości 13-11-2015

48

11 listopada nasze serca połączyły się w jedność. Mówiliśmy o patriotyzmie, historii i miłości do naszej Ojczyzny.

Informacja z II spotkania poświęconego Strategii Rozwoju Miasta Hajnówka na lata 2016-2035 plus 06-11-2015

01

W dniu 03 listopada 2015 r., we wtorek, odbyło się drugie, warsztatowe spotkanie eksperckie w ramach opracowywanej Strategii Rozwoju Miasta Hajnówka na lata 2016-2035 plus.

20-ta rocznica śmierci budowniczego Soboru Św. Trójcy w Hajnówce – oj. Antoniego Dziewiatowskiego (9.08.1917-25.09.1995) 04-11-2015

01
27 września 2015 r. po wieczornym nabożeństwie w Soborze Św. Trójcy w Hajnówce odsłużona została panichida w intencji wieloletniego proboszcza – oj. Antoniego Dziewiatowskiego. Ilość parafian, którzy przyszli na nabożeństwo świadczy o tym, że pamięć o duchownym mimo tego, że odszedł do Pana 20 lat temu jest ciągle żywa. Żywy jest przykład jego kapłaństwa i życia.

Informacja z I spotkania poświęconego Strategii Rozwoju Miasta Hajnówka na lata 2016-2035 plus 03-11-2015

02

W dniu 29 października 2015 r., w czwartek, odbyło się pierwsze, warsztatowe spotkanie eksperckie w ramach opracowywanej Strategii Rozwoju Miasta Hajnówka na lata 2016-2035 plus.

Bal z Okazji XXI Rocznicy powstania Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klubu "Dąb" 29-10-2015

12

19 Września 2015 r. w Zespole Szkół nr 2 w Hajnowce odbył się Bal z Okazji XXI Rocznicy powstania Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klubu "Dąb".

Kwartalnik „W Krainie Żubra” dostępny on-line 27-10-2015

Sentymentalna, nieco melancholijna, zagubiona gdzieś na puszczańskich ścieżkach kultury i tradycji – witaj wędrowcze „W Krainie Żubra”.

Zagłosuj na Hajnówkę i pomóż wygrać kampanię promocyjną w Zumi i Onet! - do 25 listopada 2015r. 27-10-2015

Zagłosuj i pomóż wygrać kampanię promocyjną w Zumi i Onet! Zasady oddania głosu są proste: Wejdź na stronę http://turniejmiast.zumi.pl/hajnowka.html, naciśnij przycisk „Głosuj", wpisz sów adres e-mail, głos uważa się za ważny w momencie, gdy Użytkownik potwierdzi link aktywujący, wysłany na skrzynkę. Uczestnik konkursu może zagłosować tylko raz z jednego adresu email na jedno miasto. Laureatami Plebiscytu zostaną 3 (trzy) miasta, które uzyskają najwyższy procent głosów na ilość mieszkańców. Organizatorem Turnieju miast 2015 jest Grupa Onet.pl S.A. Głosować można do 25 listopada 2015r. Gorąco zachęcamy do oddania wsparcia Hajnówkę!

DZIEŃ BIAŁEJ LASKI – Międzynarodowe Święto Osób Niewidomych i Słabowidzących 23-10-2015

27

„Dziś jest święto białej laski,

więc prosimy o oklaski...

Książki dla osób niewidomych i słabo widzących w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce 21-10-2015

W trosce o czytelników słabo widzących i niewidomych Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2015" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix" im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Finał "Zachowaj trzeźwy umysł 2015" 21-10-2015

08

Dnia 23 września 2015 roku odbyło się galowe rozstrzygnięcie ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł 2015". Miało ono miejsce w Centrum Olimpijskim w Warszawie.Gospodarzami finału kampanii 2015 w Centrum Olimpijskim byli: Piotr Adamski, prezes Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych, szef kampanii ZTU oraz Krystyna Kubczak, dyrektor biura SPiDR.

Zakończyła się realizacja projektu „Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu Puszczy Białowieskiej" 20-10-2015

01ps

Gdy w XVIII w. ruszyła lokomotywa postępu, równocześnie zrodziła się idea zrównoważonego rozwoju, która w świecie zdominowanym przez rozpędzoną gospodarkę mówiła o konieczność kompromisu pomiędzy potrzebami rozwoju technicznego a środowiska przyrodniczego. Dziś tezy sformułowane w ramach tej idei są nadal aktualne – Starostwo Powiatowe w Hajnówce podjęło się inicjatywy stworzenia platformy dialogu i współpracy przedstawicieli stron zainteresowanych zrównoważonym rozwojem regionu, zapewniającym ochronę dziedzictwa przyrodniczego oraz ukierunkowanie ku proekologicznej gospodarce w powiecie hajnowskim.

Konferencja podsumowująca projekt „Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu Puszczy Białowieskiej" 19-10-2015

04k

23 września br. w Hotelu Białowieskim*** odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu Puszczy Białowieskiej".

Realizacja Placu Zabaw przy ul. Długiej na Paszkach została zakończona 13-10-2015

05
Ostatni etap budowy Placu to prace społeczne wielu zaangażowanych mieszkańców sąsiadujących ulic z Placem Zabaw.

Bal Diabetyków 18-09-2015

14

Sobotni bal zorganizowany w Hajnowskiem Domu Kultury jest wspaniałym dowodem na to, że można świetnie się bawić pomimo choroby.

 

20-lat Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Rejonowy w Hajnówce 17-09-2015

06a

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Terenowe w Hajnówce zostało powołane do życia w 1995 r. Założycielem i Prezesem PSD od początku istnienia Stowarzyszenia jest Lech Michalak. Od 15 stycznia 2015 roku jego obowiązki pełni Sekretarz - Stanisław Siwek. W chwili powołania Stowarzyszenie liczyło 67 członków. W 1996 roku rozpoczęło działalność Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Narewce, a rok później - Koło w Białowieży. Pieczę nad nowymi kołami sprawowało hajnowskie PSD, które stało się Rejonowym Oddziałem PSD. Po 20 latach działalności PSD liczy 230 członków z miasta Hajnówka i 60 członków z terenu powiatu hajnowskiego.

Celem Stowarzyszenia jest pomoc ludziom chorym na cukrzycę. Edukacja chorych przez specjalistów lekarzy, pielęgniarki i diabetyków z Wojewódzkiej Poradni...

Nowy samochód do czyszczenia i udrażniania kanalizacji w hajnowskim PWiK 14-09-2015

15.09.14 pwik

Od lipca na ulicach naszego miasta można spotkać nowy nabytek Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w postaci wieloczynnościowego pojazdu komunalnego do czyszczenia i udrażniania sieci kanalizacyjnej.

Akcja Lato 2015 w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy MOPS w Hajnówce 14-09-2015

15al

Dzięki dofinansowaniu projektu przez Burmistrza Miasta Hajnówka, Hajnowskie Stowarzyszenie "Sami Sobie" zorganizowało dla podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej MOPS wypoczynek letni.

76. rocznica wybuchu II wojny światowej 09-09-2015

03

1 września 1939 r. – jeden z najtragiczniejszych dni w życiu Polaków. Przyniósł trwającą sześć lat wojnę, w której uczestniczyło 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln z bronią.

50-lecie pożycia par małżeńskich 08-09-2015

037

„Miłość jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to chyba razem z sercem wyrwać ją można".
- Henryk Sienkiewicz

Piękna i wzruszająca to była chwila, kiedy 22 pary zostało odznaczonych medalem za 50-letnie pożycie małżeńskie. Medal, na który pracuje się przeszło 18250 nocy i dni nadawany jest przez Prezydenta RP. Uroczystego odznaczenia, w obecności najbliższej rodziny i przyjaciół jubilatów, dokonał Burmistrz Miasta Hajnówka.

Wydłużenie godzin przebywania na fragmencie Obrębu Ochronnego Rezerwat w związku z „rykowiskiem” jeleni 08-09-2015

Szanowni Turyści, Przewodnicy,
Wychodząc naprzeciw miłośnikom przyrody, którzy odwiedzając Białowieski Park Narodowy w czasie trwania okresu godowego jeleni chcą posłuchać „rykowiska”, Park wydłuża okresowo czas przebywania na wyznaczonym obszarze.

Bałtyckim szlakiem – wycieczka hajnowskiej młodzieży do Wilna i Rygi 01-09-2015

04wa

W dniach 20-24 sierpnia br. odbyła się wycieczka na Litwę i Łotwę zorganizowana przez Parafię Prawosławną Św. Trójcy w Hajnówce i Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy tej parafii. Uczestniczyło w niej 35 uczniów Liceum i Gimnazjum z Hajnówki.

Młodzież, pod opieką duchownych: ks. Andrzeja Busłowskiego i protodiakona Marka Maciuki, miała możliwość poznania historii tych krajów oraz zregenerowania sił przed zbliżającym się rokiem szkolnym.

Pierwszym punktem wyjazdu były Druskienniki. Tam uczniowie mieli okazję skorzystać z jednej z atrakcji turystycznej - Aqua Parku bądź Parku Linowego. W Druskiennikach odwiedzili również XIX-wieczną cerkiew pw. Ikony Matki Bożej ,,Wszystkich Strapionych Radość”.
Kolejnym celem wyjazdu była stolica Litwy. W Wilnie młodzież przebywała w Monasterze Świętego...

Wakacje dobiegają końca. Już lada chwila dzieci i młodzież wyruszą do szkoły. 25-08-2015

 35

W tym roku mieliśmy wyjątkowe lato. Deszczowe dni można było policzyć na palcach. Upał dawał się we znaki, więc tym chętniej korzystało się z kąpieli na basenach OSiR-u, Parku Wodnego i zbiornikach wodnych, np. w Repczycach, w Dubiczach Cerkiewnych, czy w Zelewie Siemianówka. Oprócz „pluskania się w wodzie” odbyły się również atrakcyjne zabawy i zawody w wodzie. Chętni mogli skorzystać z nauki pływania. Na kortach doskonalono naukę gry w tenisa. A młodzi piłkarze niemal codziennie rozgrywali mecze. Brali też udział w turniejach w rozgrywanych w Hajnówce, jak i na wyjeździe.

Wizyty studyjne w Białowieskim Parku Narodowym przedstawicieli samorządu Gminy Narewka, Powiatu Hajnowskiego oraz Gminy Miejskiej Hajnówka 19-08-2015

03w

W dniach 17 i 18 sierpnia 2015r., wzorem lat ubiegłych, odbyły się wizyty studyjne przedstawicieli władz wykonawczych i uchwałodawczych z terenu Powiatu Hajnowskiego. Pierwszego dnia do Białowieskiego Parku Narodowego udali się radni, sołtysi z terenu Gminy Narewka. 18 sierpnia członkowie Rady Powiatu wraz z radnymi gminy miejskiej Hajnówka.

Po raz drugi Hajnowianie obchodzili uroczyście Święto Wojska Polskiego pod pomnikiem na Międzytorach 19-08-2015

16

Przy mogile żołnierzy Wojska Polskiego z 1920 roku (na ulicy Łagodnej) zebrali się przedstawiciele władz samorządowych, duchowni obu wyznań, radni miasta i powiatu, przedstawiciele służb mundurowych i Wojska Polskiego, a także mieszkańcy Hajnówki.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem warty i pocztu sztandarowego Stowarzyszenia Młodzieży Katolickiej w Hajnówce. Hymn Państwowy zabrzmiał w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce, pod batutą Krzysztofa Romaniuka.

Jako pierwszy zabrał głos proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. - Spotkaliśmy się w miejscu, w którym, według przekazu najstarszych hajnowian, spoczęły prochy polskich żołnierzy, którzy walczyli przeciwko wojskom sowieckim na przełomie 1914 – 1920 roku. W ubiegłym roku to miejsce...

Wyprawa członków Polskiego Związku Niewidomych po toruńskie pierniki 14-08-2015

08n

Mimo trwającej od dwóch tygodni fali upałów, 25 osobowa grupa członków hajnowskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych wraz z opiekunami wyruszyła na kolejną wyprawę, której celem tym razem było województwo kujawsko-pomorskie. Zaopatrzeni w zapas wody, wyruszyliśmy spod budynku Starostwa Powiatowego w Hajnówce w sobotę o 3-ciej nad ranem, 8 sierpnia 2015 roku.

Po około 7 godzinach podroży przez Bielsk Podlaski, gdzie dołączyła do nas pani Agnieszka, pilot naszej grupy, Ostrów Mazowiecką, Maków Mazowiecki, dotarliśmy do jednego z najpiękniejszych miast w Polsce - Torunia, liczącego około 200 tysięcy mieszkańców, malowniczo położonego po obu stronach Wisły (lewobrzeżna jego część leży na Kujawach, prawobrzeżna zaś - na Pomorzu) oraz nad rzeką Drwęcą.

Wprost z busa, ruszyliśmy wraz z...

Szlakiem zabytków Beskidu Niskiego 10-08-2015

18a

21 lipca 2015r. grupa młodych hajnowian w wieku od 7 do 17 lat wyjechała do Gładyszowa, małej wsi położonej w sercu Beskidu Niskiego.

Bezpieczny internet - zajęcia wakacyjne w bibliotece 10-08-2015

04w
9 lipca 2015 odbyły się kolejne warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego. Uczestniczyła w nich grupa dzieci z półkolonii organizowanych przez księdza Andrzeja Falkowskiego. Celem zajęć była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Pani dyrektor Alla Gryc powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych na zajęciach. Zwróciła szczególną uwagę na niebezpieczeństwa czyhające w Internecie, przestrzegała przed zagrożeniami cyberprzestrzeni, podkreślając, że z Internetu należy korzystać bardzo rozsądnie.

Zakończyła się realizacja projektu „Rozwój turystyki aktywnej i branży turystycznej w ujęciu transgranicznym”, którego parterem było Starostwo Powiatowe w Hajnówce 07-08-2015

Przygraniczne położenie oraz bliskość Puszczy Białowieskiej – europejskiej perełki na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO to atuty, które powiat hajnowski stara się wykorzystywać.  Nieprzerwanie od 13. lat starostwo powiatowe współpracuje z  partnerami z Białorusi na płaszczyźnie turystycznej i społecznej. Do bogatego wachlarza wspólnych przedsięwzięć dołączyć można zakończony z końcem lipca projekt „Rozwój turystyki aktywnej i branży turystycznej w ujęciu transgranicznym”, którego liderem był Park  Narodowy Białowieżskaja Puszcza w Kamieniukach, zaś partnerem – Powiat Hajnowski. Projekt trwający jedenaście miesięcy obfitował w liczne przedsięwzięcia, często  angażujące lokalne społeczności po obu stronach granicy.

Zagłosuj na Miasto Hajnówka w plebiscycie Terra Flower Power – Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce 10-08-2015
 
Tradycyjnie, po raz czwarty zapraszamy do udziału w plebiscycie Terra Flower Power – Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce.
Ser carski otrzymał drugie miejsce na II Międzynarodowym Turnieju Smaków na Zamku w Liwie 30-07-2015

1s
Lokalna Organizacja Turystyczna „Region Puszczy Białowieskiej" wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Hajnówce 25 lipca br. promowała ofertę turystyczną regionu na II Międzynarodowym Turnieju Smaków na Zamku w Liwie „O Kielich Wojciecha Wielądko". Przedsięwzięcie zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna „Wielki Gościniec Litewski". Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy, tuż nad brzegiem potężnej rzeki Liwiec, stoi zabytkowy zamek. W jego scenerii odbył się smakowity Turniej, goszczący wytwórców z Mazowsza i Podlasia – nie zabrakło również  wileńskich i tatarskich akcentów.

Hajnowscy diabetycy w Lądku Zdroju 21-07-2015

10d

W dniach 16 – 30 czerwca 2015 roku grupa diabetyków ze Stowarzyszenia Diabetyków w Hajnówce przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w sanatorium „Rybniczanka" w Lądku Zdroju. Jest to jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie, położone w dolinie rzeki Białej Lądeckiej w Sudetach.

Hajnowski Marcinek - prośba o wsparcie w zebraniu dokumentów 13-07-2015

Samorząd miasta Hajnówka podjął inicjatywę wpisania Hajnowskiego Marcinka na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wnioski przyjmuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich. Lista Produktów Tradycyjnych służy promocji produktów posiadających wyjątkowe cechy i właściwości wynikające ze stosowania tradycyjnych metod produkcji. Lista pozwala na rozpowszechnianie informacji o danym wyrobie, a także umożliwia producentom staranie się o ustępstwa w zakresie wymogów sanitarnych i higienicznych. Dla konsumentów jest gwarancją, iż produkt jest unikalny, a jego jakość wynika z tradycyjnego sposobu wytwarzania. Ponadto wyroby zarejestrowane na liście mają pierwszeństwo w działaniach promocyjnych...

Konferencja o św. Spirydionie 10-07-2015

05k

W niedzielę, 5 lipca w Hajnowskim Domu Kultury odbyła się kolejna konferencja poświęcona św. Spirydionowi organizowana przez Bractwo Świętych Cyryla i Metodego. Mimo panujących upałów na spotkanie przyszło wielu słuchaczy, m.in. duchowni na czele z dziekanem dekanatu hajnowskiego, ks. Michałem Nigierewiczem. Dom Kultury gościł również przedstawicieli władz lokalnych i samorządowych: burmistrza Hajnówki – Jerzego Siraka, starostę hajnowskiego – Mirosława Romaniuka, wójt Hajnówki – Lucynę Smoktunowicz, radnego sejmiku wojewódzkiego – Mikołaja Janowskiego, a także wójtów powiatu hajnowskiego.

„Puszcza Białowieska 1382-1902 – historia, położenie geograficzne i klimat, fauna, polowania carskie” przetłumaczono w całości na język 08-07-2015

Wydawnictwo Publikator przedstawia pierwsze, przetłumaczone w całości na język polski monumentalne dzieło Georgija Karcowa z 1903 roku: „Puszcza Białowieska 1382-1902 – historia, położenie geograficzne i klimat, fauna, polowania carskie”.    

 

Starostwo Powiatowe w Hajnówce zakończyło realizację projektu „Polsko-białoruska współpraca w dziedzinie turystyki" 07-07-2015

01
Z końcem czerwca Starostwo Powiatowe w Hajnówce zakończyło realizację projektu „Polsko-białoruska współpraca w dziedzinie turystyki", trwającego od lipca 2014r. Przedsięwzięcie to było jednym z 8 mikroprojektów realizowanych w ramach projektu parasolowego „Wsparcie transgranicznych inicjatyw społeczności lokalnych w Euroregionie Puszcza Białowieska", którego liderem jest Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska. Projekt, realizowany przy współpracy z  Rejonowym Centrum Turystyki i Krajoznawstwa w Kamieniukach, przewidywał zacieśnienie kontaktów z rejonem Kamienieckim oraz obejmował:

Wizyta niemieckich partnerów z Urzędu Nordsee - Treene w powiecie hajnowskim 06-07-2015

02w

W dniach 24 – 29.06.2015 r. Hajnówkę po raz kolejny odwiedziła siedmioosobowa delegacja z Niemiec, reprezentująca Urząd Nordsee – Treene i Stowarzyszenie „Przyjaciele Hajnówki” w składzie:

Wycieczka na Topiło 03-07-2015

06e

W nagrodę za zajęcie I i II miejsca w Turnieju Międzyszkolnym na Festynie Ekologicznym uczniowie Szkół Podstawowych nr 3 i 6 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę edukacyjną na Topiło.

VI Festyn Ekologiczny 16-06-2015

03fe

Już po raz szósty młodzież szkół podstawowych spotkała się w Parku Miejskim na VI Festynie Ekologicznym.

Region Puszczy Białowieskiej otrzymał wyróżnienie w Konkursie Najlepsze Polskie Destynacje EDEN 2015 15-06-2015

1pb
O tym, że region Puszczy Białowieskiej to kraina wyjątkowa pod każdym względem – przyrodniczym, kulturowym i turystycznym nikogo nie trzeba przekonywać. Na skraju naturalnej Puszczy Białowieskiej – obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO – wykształciła się wielobarwna kultura, łącząca akcenty polskie, białoruskie i rosyjskie, wpisana nie tylko w puszczański krajobraz, ale także menu.

Hajnowski szpital przy nowej ulicy – Hajnowianie uczcili pamięć doc. Adama Dowgirda 03-06-2015

18

Ulica doc. Adama Dowgirda 9 – to nowy adres hajnowskiego szpitala. 29 maja 2015r. odbyła się uroczysta konferencja poświęcona pamięci wybitnego lekarza. W uroczystości udział wzięli:  rodzina doc. Dowgirda – synowie Maciej Dowgird z żoną oraz Michał Dowgird z synem, Wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku Jan Stasiewicz, współpracownicy doc. Dowgirda, radni sejmiku województwa: Mikołaj Janowski, Henryk Łukaszewicz i Włodzimierz Pietroczuk, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego Urszula Łapińska, przedstawiciele samorządów – Przewodniczący Rady Powiatu Lech Jan Michalak, członkowie Zarządu Powiatu Hajnowskiego – Wicestarosta Halina Surel, Agnieszka Jarmocik i Joanna Kojło, Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak, Wiceburmistrz Andrzej Skiepko,...

I Piknik Integracyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hajnówce 02-06-2015

05s
W piątek 15.05.2015r. plac przed naszym Ośrodkiem zamienił się w miejsce zabaw sportowych, plastycznych, tanecznych i wokalnych dla dzieci i rodziców. Pierwszy piknik integracyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Hajnówce został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, dzięki projektowi finansowanemu przez Burmistrza Miasta Hajnówka pn: Piknik integracyjny „Rodzinne spotkania w SOSW w Hajnówce". Szkolna Rada Rodziców włączyła się do pomocy przy realizacji przedsięwzięcia. Piknik był poprzedzony Dniem Otwartym naszej placówki, gdzie każdy mógł zwiedzić Ośrodek oraz poznać metody pracy z naszymi dziećmi.

NMF – Szkolenie w hajnowskim areszcie w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 01-06-2015

02w

W jednostce Aresztu Śledczego w Hajnówce rozpoczęły się realizacje szkoleń z zakresu ekologii oraz dogoterapii w ramach Projektu nr 1 „Realizacja szkoleń podnoszących kompetencje społeczno-zawodowe więźniów oraz stwarzanie warunków ułatwiających podtrzymywanie więzi rodzinnych w celu zwiększenia efektywności ich powrotu do społeczeństwa po zakończeniu odbywania kary" moduł 1.1. „Działania na rzecz ekologii" oraz modułu 1.2. „Dogoterapia".

U diabetyków minęła dwudziestka 01-06-2015

05d

25 maja br minęło 20 lat od dnia, w którym zarejestrowano hajnowską jednostkę Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Uroczystość XX-lecia odbędzie się 12 września, ale ponieważ trwa sezon na biesiady przy ognisku lub grillu, diabetycy postanowili wyruszyć w tzw. plener, aby we własnym gronie uczcić jubileusz.

Dokonano odbioru i uruchomienia technicznego elektrowni słonecznej (fotowoltaicznej) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce 28-05-2015

15.05.29 projekt1

W dniu 31 marca 2015 roku dokonano odbioru i uruchomienia technicznego elektrowni słonecznej (fotowoltaicznej) o mocy 40 kWp w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce.

Wystawa zdjęć wybranych inwestycji zrealizowanych w ramach PROW 2007-2013 25-05-2015

03w

Wystawa zdjęć wybranych inwestycji zrealizowanych w ramach PROW 2007-2013 we wszystkich powiatach regionu eksponowana będzie w witrynach Miejskiej Biblioteki Publicznej od 25 maja do 8 czerwca 2015 r.

Zapraszamy do oglądania.

Delegacja z Powiatu Nowosądeckiego z wizytą w Hajnówce 25-05-2015

01d

W dniach 15-16 maja 2015 r. Hajnówkę odwiedziła delegacja z Powiatu Nowosądeckiego. Wśród przedstawicieli gości znaleźli się: Antoni KOSZYK-Wicestarosta Nowosądecki, Franciszek KANTOR-Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego oraz radni Powiatu: Ryszard PORADOWSKI, Stanisław SUŁKOWSKI, Tadeusz ZAREMBA.

Występ podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Hajnówce na V Przeglądzie Talentów Osób Niepełnosprawnych „Hajnowskie Prezentacje Artystyczne" 25-05-2015

02pow

W dniu 21.05.2015 r. wzięliśmy udział w kolejnej edycji tej radosnej i kolorowej imprezy organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno- -Wychowawczy w Hajnówce. Tym razem przygotowaliśmy program kabaretowy oparty na skeczach kabaretu „Potem" oraz dwie piosenki.

„Idę do szkoły" – nowa propozycja lekcji bibliotecznej przygotowującej przedszkolaki do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie 21-05-2015

17

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce przygotowała nową propozycję zajęć bibliotecznych dla przedszkolaków, które niebawem rozpoczną naukę w szkole. To ważny krok w ich dotychczasowej edukacji, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich potrzebom opracowując scenariusz lekcji bibliotecznej.

Na majówkę czas 21-05-2015

07

Mimo wyjątkowo chłodnej majowej aury, grupa 16 członków hajnowskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych wraz z opiekunami spędziła wesoło czas na integracyjnym pikniku pod hasłem „Postaw na radość życia”. Impreza odbyła się 16 maja 2015 roku w pięknych okolicznościach przyrody na terenie Nadleśnictwa Hajnówka. Tradycyjnie nie zabrakło wspólnego śpiewania, solowego występu naszej utalentowanej członkini- Julity, ogniska z kiełbaskami, degustowania lokalnego specjału – babki ziemniaczanej, pierogów i grochówki.

Obchody jubileuszu 10- lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hajnówce 15-05-2015

18wtz

11 maja Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce obchodził Jubileusz 10–lecia działalności. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się Hajnowskim Domu Kultury.

Konferencja Stowarzyszeń Abstynenckich 13-05-2015

Konferencja pod hasłem: "Znaczenie komunikacji w perspektywie wielowymiarowej funkcjonowania Stowarzyszeń Abstynenckich" organizowana przez Krajową Radę Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich oraz Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych miała miejsce w dniach 13-15 marca 2015 roku w Murzasichle koło Zakopanego. Uczestnicy konferencji mieli w okazję wysłuchać licznych preelekcji, uczestniczyć w zajęciach warsztatowych oraz brać udział w panelach dyskusyjnych.

Po raz pierwszy rocznicę zakończenia II wojny światowej Polska obchodziła 8 maja 11-05-2015

03z

W piątek, w Hajnówce, jak i w całym kraju obchodzono Narodowy Dzień Zwycięstwa i Wolności, czyli rocznicę zakończenia II wojny światowej. W kwietniu Sejm postanowił bowiem o zmianie nazwy oraz terminu wydarzenia.

Msza Święta w intencji Ojczyzny i odsłonięcie Pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Katastrofy Smoleńskiej w Hajnówce 07-05-2015

24

W sobotę, 2 maja 2015r. w Kościele Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Hajnówce została odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Tadeusza Pikusa, Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej. Po Mszy Świętej odsłonięto i poświęcono pomnik upamiętniający ofiary Katynia (1940r.) i katastrofy smoleńskiej (2010r.). W uroczystości uczestniczyli duchowni katoliccy z archidiecezji białostockiej i diecezji drohiczyńskiej, duchowni prawosławni, siostry zakonne, władze miasta i powiatu, delegacje szkół, zuchy, harcerze, poczty sztandarowe i mieszkańcy miasta. Hymn i pieśnie patriotyczne zagrała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce, pod batutą Krzysztofa Romaniuka. Specjalne wyrazy łączności duchowej i modlitewnej przesłali drohiczyński biskup senior Antoni...

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Lodowisko


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

Klub Karate Tradycyjnego


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                     Kontakt do referatów

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.