Białowieskie żubry na żywo

Białowieskie żubry na żywo. Transmisja online, realizowana przez Lasy Państwowe.

 

Kamerę zainstalowano na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej, na terenie Nadleśnictwa Browsk (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku). To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu.

Gdy na polanie nie ma żubrów, oko kamery kierowane jest na ptaki, które dokarmia się w tym samym miejscu.

W nocy obserwację umożliwiają reflektory podczerwieni. Zwierzęta nie widzą tego światła, więc nie wpływa ono na ich zachowanie i dobowy rytm życia. Zobaczymy nie tylko króla polskich puszcz. Często z karmy dla żubrów korzystają jelenie. Polanę odwiedzają też zające, czasem pojawi się kuna, co dzień przylatują stada sójek, dzwońców i trznadli. Liczymy na to, że gdy Puszczę skuje mróz, pojawią się sarny i dziki.

ŻUBRY ONLINE

źródło: www.lasy.gov.pl

link dostępny jest również na stronie głównej www.hajnowka.pl w części informacyjnej o naszym mieście -  ATRAKCJE

Bałtyckim szlakiem – wycieczka hajnowskiej młodzieży do Wilna i Rygi 01-09-2015

04wa

W dniach 20-24 sierpnia br. odbyła się wycieczka na Litwę i Łotwę zorganizowana przez Parafię Prawosławną Św. Trójcy w Hajnówce i Bractwo Młodzieży Prawosławnej przy tej parafii. Uczestniczyło w niej 35 uczniów Liceum i Gimnazjum z Hajnówki.

Młodzież, pod opieką duchownych: ks. Andrzeja Busłowskiego i protodiakona Marka Maciuki, miała możliwość poznania historii tych krajów oraz zregenerowania sił przed zbliżającym się rokiem szkolnym.

Pierwszym punktem wyjazdu były Druskienniki. Tam uczniowie mieli okazję skorzystać z jednej z atrakcji turystycznej - Aqua Parku bądź Parku Linowego. W Druskiennikach odwiedzili również XIX-wieczną cerkiew pw. Ikony Matki Bożej ,,Wszystkich Strapionych Radość”.
Kolejnym celem wyjazdu była stolica Litwy. W Wilnie młodzież przebywała w Monasterze Świętego...

Wakacje dobiegają końca. Już lada chwila dzieci i młodzież wyruszą do szkoły. 25-08-2015

 35

W tym roku mieliśmy wyjątkowe lato. Deszczowe dni można było policzyć na palcach. Upał dawał się we znaki, więc tym chętniej korzystało się z kąpieli na basenach OSiR-u, Parku Wodnego i zbiornikach wodnych, np. w Repczycach, w Dubiczach Cerkiewnych, czy w Zelewie Siemianówka. Oprócz „pluskania się w wodzie” odbyły się również atrakcyjne zabawy i zawody w wodzie. Chętni mogli skorzystać z nauki pływania. Na kortach doskonalono naukę gry w tenisa. A młodzi piłkarze niemal codziennie rozgrywali mecze. Brali też udział w turniejach w rozgrywanych w Hajnówce, jak i na wyjeździe.

Wizyty studyjne w Białowieskim Parku Narodowym przedstawicieli samorządu Gminy Narewka, Powiatu Hajnowskiego oraz Gminy Miejskiej Hajnówka 19-08-2015

03w

W dniach 17 i 18 sierpnia 2015r., wzorem lat ubiegłych, odbyły się wizyty studyjne przedstawicieli władz wykonawczych i uchwałodawczych z terenu Powiatu Hajnowskiego. Pierwszego dnia do Białowieskiego Parku Narodowego udali się radni, sołtysi z terenu Gminy Narewka. 18 sierpnia członkowie Rady Powiatu wraz z radnymi gminy miejskiej Hajnówka.

Po raz drugi Hajnowianie obchodzili uroczyście Święto Wojska Polskiego pod pomnikiem na Międzytorach 19-08-2015

16

Przy mogile żołnierzy Wojska Polskiego z 1920 roku (na ulicy Łagodnej) zebrali się przedstawiciele władz samorządowych, duchowni obu wyznań, radni miasta i powiatu, przedstawiciele służb mundurowych i Wojska Polskiego, a także mieszkańcy Hajnówki.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem warty i pocztu sztandarowego Stowarzyszenia Młodzieży Katolickiej w Hajnówce. Hymn Państwowy zabrzmiał w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce, pod batutą Krzysztofa Romaniuka.

Jako pierwszy zabrał głos proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. - Spotkaliśmy się w miejscu, w którym, według przekazu najstarszych hajnowian, spoczęły prochy polskich żołnierzy, którzy walczyli przeciwko wojskom sowieckim na przełomie 1914 – 1920 roku. W ubiegłym roku to miejsce...

Wyprawa członków Polskiego Związku Niewidomych po toruńskie pierniki 14-08-2015

08n

Mimo trwającej od dwóch tygodni fali upałów, 25 osobowa grupa członków hajnowskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych wraz z opiekunami wyruszyła na kolejną wyprawę, której celem tym razem było województwo kujawsko-pomorskie. Zaopatrzeni w zapas wody, wyruszyliśmy spod budynku Starostwa Powiatowego w Hajnówce w sobotę o 3-ciej nad ranem, 8 sierpnia 2015 roku.

Po około 7 godzinach podroży przez Bielsk Podlaski, gdzie dołączyła do nas pani Agnieszka, pilot naszej grupy, Ostrów Mazowiecką, Maków Mazowiecki, dotarliśmy do jednego z najpiękniejszych miast w Polsce - Torunia, liczącego około 200 tysięcy mieszkańców, malowniczo położonego po obu stronach Wisły (lewobrzeżna jego część leży na Kujawach, prawobrzeżna zaś - na Pomorzu) oraz nad rzeką Drwęcą.

Wprost z busa, ruszyliśmy wraz z...

Szlakiem zabytków Beskidu Niskiego 10-08-2015

18a

21 lipca 2015r. grupa młodych hajnowian w wieku od 7 do 17 lat wyjechała do Gładyszowa, małej wsi położonej w sercu Beskidu Niskiego.

Bezpieczny internet - zajęcia wakacyjne w bibliotece 10-08-2015

04w
9 lipca 2015 odbyły się kolejne warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego. Uczestniczyła w nich grupa dzieci z półkolonii organizowanych przez księdza Andrzeja Falkowskiego. Celem zajęć była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Pani dyrektor Alla Gryc powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych na zajęciach. Zwróciła szczególną uwagę na niebezpieczeństwa czyhające w Internecie, przestrzegała przed zagrożeniami cyberprzestrzeni, podkreślając, że z Internetu należy korzystać bardzo rozsądnie.

Zakończyła się realizacja projektu „Rozwój turystyki aktywnej i branży turystycznej w ujęciu transgranicznym”, którego parterem było Starostwo Powiatowe w Hajnówce 07-08-2015

Przygraniczne położenie oraz bliskość Puszczy Białowieskiej – europejskiej perełki na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO to atuty, które powiat hajnowski stara się wykorzystywać.  Nieprzerwanie od 13. lat starostwo powiatowe współpracuje z  partnerami z Białorusi na płaszczyźnie turystycznej i społecznej. Do bogatego wachlarza wspólnych przedsięwzięć dołączyć można zakończony z końcem lipca projekt „Rozwój turystyki aktywnej i branży turystycznej w ujęciu transgranicznym”, którego liderem był Park  Narodowy Białowieżskaja Puszcza w Kamieniukach, zaś partnerem – Powiat Hajnowski. Projekt trwający jedenaście miesięcy obfitował w liczne przedsięwzięcia, często  angażujące lokalne społeczności po obu stronach granicy.

Zagłosuj na Miasto Hajnówka w plebiscycie Terra Flower Power – Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce 10-08-2015
 
Tradycyjnie, po raz czwarty zapraszamy do udziału w plebiscycie Terra Flower Power – Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce.
Ser carski otrzymał drugie miejsce na II Międzynarodowym Turnieju Smaków na Zamku w Liwie 30-07-2015

1s
Lokalna Organizacja Turystyczna „Region Puszczy Białowieskiej" wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Hajnówce 25 lipca br. promowała ofertę turystyczną regionu na II Międzynarodowym Turnieju Smaków na Zamku w Liwie „O Kielich Wojciecha Wielądko". Przedsięwzięcie zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna „Wielki Gościniec Litewski". Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy, tuż nad brzegiem potężnej rzeki Liwiec, stoi zabytkowy zamek. W jego scenerii odbył się smakowity Turniej, goszczący wytwórców z Mazowsza i Podlasia – nie zabrakło również  wileńskich i tatarskich akcentów.

Hajnowscy diabetycy w Lądku Zdroju 21-07-2015

10d

W dniach 16 – 30 czerwca 2015 roku grupa diabetyków ze Stowarzyszenia Diabetyków w Hajnówce przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w sanatorium „Rybniczanka" w Lądku Zdroju. Jest to jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie, położone w dolinie rzeki Białej Lądeckiej w Sudetach.

Hajnowski Marcinek - prośba o wsparcie w zebraniu dokumentów 13-07-2015

Samorząd miasta Hajnówka podjął inicjatywę wpisania Hajnowskiego Marcinka na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wnioski przyjmuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich. Lista Produktów Tradycyjnych służy promocji produktów posiadających wyjątkowe cechy i właściwości wynikające ze stosowania tradycyjnych metod produkcji. Lista pozwala na rozpowszechnianie informacji o danym wyrobie, a także umożliwia producentom staranie się o ustępstwa w zakresie wymogów sanitarnych i higienicznych. Dla konsumentów jest gwarancją, iż produkt jest unikalny, a jego jakość wynika z tradycyjnego sposobu wytwarzania. Ponadto wyroby zarejestrowane na liście mają pierwszeństwo w działaniach promocyjnych...

Konferencja o św. Spirydionie 10-07-2015

05k

W niedzielę, 5 lipca w Hajnowskim Domu Kultury odbyła się kolejna konferencja poświęcona św. Spirydionowi organizowana przez Bractwo Świętych Cyryla i Metodego. Mimo panujących upałów na spotkanie przyszło wielu słuchaczy, m.in. duchowni na czele z dziekanem dekanatu hajnowskiego, ks. Michałem Nigierewiczem. Dom Kultury gościł również przedstawicieli władz lokalnych i samorządowych: burmistrza Hajnówki – Jerzego Siraka, starostę hajnowskiego – Mirosława Romaniuka, wójt Hajnówki – Lucynę Smoktunowicz, radnego sejmiku wojewódzkiego – Mikołaja Janowskiego, a także wójtów powiatu hajnowskiego.

„Puszcza Białowieska 1382-1902 – historia, położenie geograficzne i klimat, fauna, polowania carskie” przetłumaczono w całości na język 08-07-2015

Wydawnictwo Publikator przedstawia pierwsze, przetłumaczone w całości na język polski monumentalne dzieło Georgija Karcowa z 1903 roku: „Puszcza Białowieska 1382-1902 – historia, położenie geograficzne i klimat, fauna, polowania carskie”.    

 

Starostwo Powiatowe w Hajnówce zakończyło realizację projektu „Polsko-białoruska współpraca w dziedzinie turystyki" 07-07-2015

01
Z końcem czerwca Starostwo Powiatowe w Hajnówce zakończyło realizację projektu „Polsko-białoruska współpraca w dziedzinie turystyki", trwającego od lipca 2014r. Przedsięwzięcie to było jednym z 8 mikroprojektów realizowanych w ramach projektu parasolowego „Wsparcie transgranicznych inicjatyw społeczności lokalnych w Euroregionie Puszcza Białowieska", którego liderem jest Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska. Projekt, realizowany przy współpracy z  Rejonowym Centrum Turystyki i Krajoznawstwa w Kamieniukach, przewidywał zacieśnienie kontaktów z rejonem Kamienieckim oraz obejmował:

Wizyta niemieckich partnerów z Urzędu Nordsee - Treene w powiecie hajnowskim 06-07-2015

02w

W dniach 24 – 29.06.2015 r. Hajnówkę po raz kolejny odwiedziła siedmioosobowa delegacja z Niemiec, reprezentująca Urząd Nordsee – Treene i Stowarzyszenie „Przyjaciele Hajnówki” w składzie:

Wycieczka na Topiło 03-07-2015

06e

W nagrodę za zajęcie I i II miejsca w Turnieju Międzyszkolnym na Festynie Ekologicznym uczniowie Szkół Podstawowych nr 3 i 6 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę edukacyjną na Topiło.

VI Festyn Ekologiczny 16-06-2015

03fe

Już po raz szósty młodzież szkół podstawowych spotkała się w Parku Miejskim na VI Festynie Ekologicznym.

Region Puszczy Białowieskiej otrzymał wyróżnienie w Konkursie Najlepsze Polskie Destynacje EDEN 2015 15-06-2015

1pb
O tym, że region Puszczy Białowieskiej to kraina wyjątkowa pod każdym względem – przyrodniczym, kulturowym i turystycznym nikogo nie trzeba przekonywać. Na skraju naturalnej Puszczy Białowieskiej – obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO – wykształciła się wielobarwna kultura, łącząca akcenty polskie, białoruskie i rosyjskie, wpisana nie tylko w puszczański krajobraz, ale także menu.

Hajnowski szpital przy nowej ulicy – Hajnowianie uczcili pamięć doc. Adama Dowgirda 03-06-2015

18

Ulica doc. Adama Dowgirda 9 – to nowy adres hajnowskiego szpitala. 29 maja 2015r. odbyła się uroczysta konferencja poświęcona pamięci wybitnego lekarza. W uroczystości udział wzięli:  rodzina doc. Dowgirda – synowie Maciej Dowgird z żoną oraz Michał Dowgird z synem, Wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku Jan Stasiewicz, współpracownicy doc. Dowgirda, radni sejmiku województwa: Mikołaj Janowski, Henryk Łukaszewicz i Włodzimierz Pietroczuk, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego Urszula Łapińska, przedstawiciele samorządów – Przewodniczący Rady Powiatu Lech Jan Michalak, członkowie Zarządu Powiatu Hajnowskiego – Wicestarosta Halina Surel, Agnieszka Jarmocik i Joanna Kojło, Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak, Wiceburmistrz Andrzej Skiepko,...

I Piknik Integracyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hajnówce 02-06-2015

05s
W piątek 15.05.2015r. plac przed naszym Ośrodkiem zamienił się w miejsce zabaw sportowych, plastycznych, tanecznych i wokalnych dla dzieci i rodziców. Pierwszy piknik integracyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Hajnówce został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, dzięki projektowi finansowanemu przez Burmistrza Miasta Hajnówka pn: Piknik integracyjny „Rodzinne spotkania w SOSW w Hajnówce". Szkolna Rada Rodziców włączyła się do pomocy przy realizacji przedsięwzięcia. Piknik był poprzedzony Dniem Otwartym naszej placówki, gdzie każdy mógł zwiedzić Ośrodek oraz poznać metody pracy z naszymi dziećmi.

NMF – Szkolenie w hajnowskim areszcie w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 01-06-2015

02w

W jednostce Aresztu Śledczego w Hajnówce rozpoczęły się realizacje szkoleń z zakresu ekologii oraz dogoterapii w ramach Projektu nr 1 „Realizacja szkoleń podnoszących kompetencje społeczno-zawodowe więźniów oraz stwarzanie warunków ułatwiających podtrzymywanie więzi rodzinnych w celu zwiększenia efektywności ich powrotu do społeczeństwa po zakończeniu odbywania kary" moduł 1.1. „Działania na rzecz ekologii" oraz modułu 1.2. „Dogoterapia".

U diabetyków minęła dwudziestka 01-06-2015

05d

25 maja br minęło 20 lat od dnia, w którym zarejestrowano hajnowską jednostkę Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Uroczystość XX-lecia odbędzie się 12 września, ale ponieważ trwa sezon na biesiady przy ognisku lub grillu, diabetycy postanowili wyruszyć w tzw. plener, aby we własnym gronie uczcić jubileusz.

Dokonano odbioru i uruchomienia technicznego elektrowni słonecznej (fotowoltaicznej) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce 28-05-2015

15.05.29 projekt1

W dniu 31 marca 2015 roku dokonano odbioru i uruchomienia technicznego elektrowni słonecznej (fotowoltaicznej) o mocy 40 kWp w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce.

Wystawa zdjęć wybranych inwestycji zrealizowanych w ramach PROW 2007-2013 25-05-2015

03w

Wystawa zdjęć wybranych inwestycji zrealizowanych w ramach PROW 2007-2013 we wszystkich powiatach regionu eksponowana będzie w witrynach Miejskiej Biblioteki Publicznej od 25 maja do 8 czerwca 2015 r.

Zapraszamy do oglądania.

Delegacja z Powiatu Nowosądeckiego z wizytą w Hajnówce 25-05-2015

01d

W dniach 15-16 maja 2015 r. Hajnówkę odwiedziła delegacja z Powiatu Nowosądeckiego. Wśród przedstawicieli gości znaleźli się: Antoni KOSZYK-Wicestarosta Nowosądecki, Franciszek KANTOR-Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego oraz radni Powiatu: Ryszard PORADOWSKI, Stanisław SUŁKOWSKI, Tadeusz ZAREMBA.

Występ podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Hajnówce na V Przeglądzie Talentów Osób Niepełnosprawnych „Hajnowskie Prezentacje Artystyczne" 25-05-2015

02pow

W dniu 21.05.2015 r. wzięliśmy udział w kolejnej edycji tej radosnej i kolorowej imprezy organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno- -Wychowawczy w Hajnówce. Tym razem przygotowaliśmy program kabaretowy oparty na skeczach kabaretu „Potem" oraz dwie piosenki.

„Idę do szkoły" – nowa propozycja lekcji bibliotecznej przygotowującej przedszkolaki do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie 21-05-2015

17

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce przygotowała nową propozycję zajęć bibliotecznych dla przedszkolaków, które niebawem rozpoczną naukę w szkole. To ważny krok w ich dotychczasowej edukacji, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich potrzebom opracowując scenariusz lekcji bibliotecznej.

Na majówkę czas 21-05-2015

07

Mimo wyjątkowo chłodnej majowej aury, grupa 16 członków hajnowskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych wraz z opiekunami spędziła wesoło czas na integracyjnym pikniku pod hasłem „Postaw na radość życia”. Impreza odbyła się 16 maja 2015 roku w pięknych okolicznościach przyrody na terenie Nadleśnictwa Hajnówka. Tradycyjnie nie zabrakło wspólnego śpiewania, solowego występu naszej utalentowanej członkini- Julity, ogniska z kiełbaskami, degustowania lokalnego specjału – babki ziemniaczanej, pierogów i grochówki.

Obchody jubileuszu 10- lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hajnówce 15-05-2015

18wtz

11 maja Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce obchodził Jubileusz 10–lecia działalności. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się Hajnowskim Domu Kultury.

Konferencja Stowarzyszeń Abstynenckich 13-05-2015

Konferencja pod hasłem: "Znaczenie komunikacji w perspektywie wielowymiarowej funkcjonowania Stowarzyszeń Abstynenckich" organizowana przez Krajową Radę Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich oraz Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych miała miejsce w dniach 13-15 marca 2015 roku w Murzasichle koło Zakopanego. Uczestnicy konferencji mieli w okazję wysłuchać licznych preelekcji, uczestniczyć w zajęciach warsztatowych oraz brać udział w panelach dyskusyjnych.

Po raz pierwszy rocznicę zakończenia II wojny światowej Polska obchodziła 8 maja 11-05-2015

03z

W piątek, w Hajnówce, jak i w całym kraju obchodzono Narodowy Dzień Zwycięstwa i Wolności, czyli rocznicę zakończenia II wojny światowej. W kwietniu Sejm postanowił bowiem o zmianie nazwy oraz terminu wydarzenia.

Msza Święta w intencji Ojczyzny i odsłonięcie Pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Katastrofy Smoleńskiej w Hajnówce 07-05-2015

24

W sobotę, 2 maja 2015r. w Kościele Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Hajnówce została odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Tadeusza Pikusa, Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej. Po Mszy Świętej odsłonięto i poświęcono pomnik upamiętniający ofiary Katynia (1940r.) i katastrofy smoleńskiej (2010r.). W uroczystości uczestniczyli duchowni katoliccy z archidiecezji białostockiej i diecezji drohiczyńskiej, duchowni prawosławni, siostry zakonne, władze miasta i powiatu, delegacje szkół, zuchy, harcerze, poczty sztandarowe i mieszkańcy miasta. Hymn i pieśnie patriotyczne zagrała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce, pod batutą Krzysztofa Romaniuka. Specjalne wyrazy łączności duchowej i modlitewnej przesłali drohiczyński biskup senior Antoni...

PARK MINIATUR ZABYTKÓW PODLASIA znów otwarty 05-05-2015

baner

 PARK MINIATUR ZABYTKÓW PODLASIA znów otwarty.

NOWA SIEDZIBA

Powiat Hajnowski członkiem Związku Powiatów Województwa Podlaskiego 06-05-2015

Przedstawiciele powiatów z terenu województwa podlaskiego zdecydowali o powołaniu Związku Powiatów Województwa Podlaskiego.

 

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS 06-05-2015

05o

28 kwietnia w Zespole Szkół z DNJB w Hajnówce odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Uczestniczyło w nich 23 uczniów z 5 szkół gimnazjalnych powiatu hajnowskiego. Uczniowie rozwiązali test podstawowy składający się z 20 pytań zamkniętych i 2 otwartych. Dwie uczennice uzyskały taką samą liczbę punktów i pisały test dogrywkę – 3 pytania zamknięte i 2 otwarte.

 

Koncert w ramach obchodów Konstytucji 3 Maja 06-05-2015

19

Już najmłodsi hajnowianie uczą się miłości i szacunku dla swojej Ojczyzny. By pokazać swój patriotyzm przygotowali mieszkańcom naszego miasta koncert.

 

Obchody Konstytucji 3 Maja pod Obeliskiem w Hajnówce 05-05-2015

25

Nie da się ukryć, że Polska jest krajem posiadającym bogatą historię. Dzień taki, jak 3 maja, to idealna okazja, aby przybliżyć nam część przeszłości dotyczącą naszego kraju. Co dawała ówczesnym Polakom Konstytucja Trzeciego Maja, co daje obecnym? O tym, pod Obeliskiem im. Konstytucji 3 Maja w Parku Miejskim, mówił Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka. Na wstępie swojej przemowy burmistrz przeczytał list okazjonalny nadesłany przez Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej 04-05-2015

10f

W całej Polsce na wielu budynkach i masztach pojawiły się biało–czerwone flagi - symbol państwowy ustanowiony po I wojnie światowej, w 1919 roku.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece w Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich 29-04-2015

05

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To bardzo ważne święto księgarzy i bibliotekarzy, dla których książka jest nieodłącznym atrybutem ich zawodu. Historia i tradycja Międzynarodowego Dnia Książki sięga 1926 r., kiedy to w Katalonii po raz pierwszy zaczęto obchodzić dzień książki, właśnie 23 kwietnia, wtedy bowiem wypada rocznica śmierci wielkich pisarzy – Cervantesa, Szekspira i de la Vegi.  O święcie tym pamiętały dzieci z Przedszkola Nr 2 w Hajnówce, które wraz z Panią Agnieszką Charytonow odwiedziły naszą bibliotekę.

Występ grupy " POWROOT" z Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Hajnówce na Oddziale Psychiatryczno - Odwykowym 28-04-2015

04p

W piątek 24.04.2015 r. grupa naszych podopiecznych wzięła udział w koncercie zorganizowanym dla osób przebywających obecnie na oddziale psychiatrycznym. Przygotowaliśmy czternaście piosenek i z towarzyszeszeniem nieodłącznego automatu perkusyjnego wykonaliśmy je ku autentycznej uciesze zebranej publiczności.

Druga wizyta studyjna w Hajnówce 28-04-2015

14

W dniach 23-24 kwietnia 2015 r. w Hajnówce odbyła się kolejna wizyta studyjna organizowana w ramach mikroprojektu pn. „Hajnówka – Kamieniec. Poznajemy, promujemy.", realizowanego w ramach projektu parasolowego pn. „Wsparcie transgranicznych inicjatyw społeczności lokalnych w Euroregionie Puszcza Białowieska". W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: Urzędu Miasta Hajnówka, dyrektorzy podległych jednostek organizacyjnych oraz goście z Białorusi z Wiceprzewodniczącym Kamienieckiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego na czele.

Uniwersytet Trzeciego Wieku z wizytą w Europarlamencie w Brukseli 25-04-2015

PE na tle flag Wspolnoty

Na zaproszenie Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Barbary Kudryckiej Brukselę odwiedziła grupa osób z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Hajnówce. Wizyta studyjna odbyła się w dniach 18-22 kwietnia 2015 roku.

Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem 22-04-2015

20

15 kwietnia 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce odbyło się spotkanie dzieci z Przedszkola Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi z dr. Tomaszem Samojlikiem.

Pacjenci Lekarzom 22-04-2015

01m

W listopadzie 2008 roku zmarł dr Krzysztof Kanigowski, chirurg, ordynator Oddziału Chirurgii Wojewódzkiego Szpitala im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Niezwykle skromny lekarz, mądry i kochający ludzi. Dla wielu był wzorem i autorytetem.

Wielkanoc w Hajnówce 15-04-2015

06

Chrystos Woskresie! - Chrystus Zmartwychwstał

Woistinu Woskresie Chrystos! - Prawdziwie Zmartwychwtał

 

Wizyta delegacji miasta Suure-Jaani z Estonii w Hajnówce 21-04-2015

31

W czwartek, 16 kwietnia, gościła w Hajnówce, z jednodniową wizytą, delegacja estońskiego miasta Suure-Jaani, złożona z przedstawicieli lokalnego samorządu oraz branży turystycznej i drobnej produkcji. Była to już trzecia wizyta delegacji z partnerskiego miasta Suure-Jaani, w ramach nawiązanej 10 lat temu współpracy.

Obchody Niedzieli Palmowej 31-03-2015

09n

Niedziela Palmowa to dzień, w którym wierni upamiętniają ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa na Krzyżu. Niedziela Palmowa jest początkiem Wielkiego Tygodnia i zapowiedzią zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Powstał Turystyczny Portal Internetowy o Hajnówce 25-03-2015

logo PL-BY-UA UE

W ramach mikroprojektu pn. „Hajnówka – Kamieniec. Poznajemy, promujemy" realizowanego przez Gminę Miejską Hajnówka w partnerstwie z Wydziałem Edukacji, Sportu i Turystyki Kamienieckiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego na Białorusi strona internetowa miasta została rozbudowana o nowy portal internetowy o tematyce związanej z turystyką. Portal został osadzony w zakładce TURYSTYKA.

www.turystyczna.hajnowka.pl

Wizyta Bronisława Komorowskiego w Hajnówce 24-03-2015

07

23 marca gościliśmy w Hajnówce Bronisława Komorowskiego.

Powitanie Wiosny w Powiatowym Ośrodku Wsparcia Hajnówce 24-03-2015

08m

W miniony piątek 20.03.2015 r. odwiedziła nas grupa uczniów oraz pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce w celu wspólnego uczczenia podniosłego momentu nadejścia najpiękniejszej pory roku - wiosny.

Wartość Puszczy Białowieskiej - spotkanie z dr. Arturem Michałowskim 20-03-2015

1m

Wartość Puszczy Białowieskiej” to temat wykładu hajnowianina, przyrodnika i ekonomisty dr. Artura Michałowskiego, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 5 lutego 2015 r. Celem wykładu było przedstawienie walorów Puszczy Białowieskiej w świetle idei zrównoważonego rozwoju i gospodarki opartej na wiedzy.

Region Puszczy Białowieskiej w „Pytaniu na śniadanie” w TVP – już 21.03 20-03-2015

3tv

10 marca region Puszczy Białowieskiej odwiedziła ekipa „Pytania na śniadanie". Jako że atrakcji w białowieskim mateczniku nie brakuje, to dzień przebiegał bardzo intensywnie. Sympatycznego prezentera Tomasza Wolnego oraz realizatorów dźwięku i filmu przywitały uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Hajnówce. Reprezentacja regionu poprowadziła ekipę malowniczymi trasami nordic walking do Puszczy Białowieskiej, do uroczyska Krynoczka, gdzie z kolei trwały intensywne poszukiwania skarbu wg wskazówek zawartych w queście.

Uroczystość Otwarcia Galerii Leśnej oraz Jubileusz 92-lecia powstania „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Hajnówce 18-03-2015

09g

W piątek 6 marca br Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Hajnówce uroczyście świętowała oddanie do użytku budynek GALERII LEŚNEJ. Wydarzenie to zostało połączone z Uroczystością 92-lecia powstania Spółdzielni.

Święto Pań w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Hajnówce 10-03-2015

01k

W miniony piątek 6.03.2015r. w naszym Domu odbyły się uroczystości związane ze Świętem 8-go Marca. Tym razem gościliśmy delegację z Klubu Abstynenta „Dąb" – Panią Agnieszkę i Pana Janusza.

Transgraniczne warsztaty w Hajnówce – sesja II 06-03-2015

09

W dniach 18-20 luty 2015r. odbyło się drugie spotkanie warsztatowe służące kontynuacji stworzenia optymalnego produktu turystycznego na terenie Hajnówka i Kamieniec. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele rejonu Kamienieckiego z Białorusi i Hajnówki.

Zimowa aktywizacja niewidomych seniorów z terenu miasta Hajnówka 06-03-2015

22 lutego 2015 roku Koło Terenowe w Hajnówce rozpoczęło realizację zadania "Zimowa aktywizacja niewidomych seniorów z terenu miasta Hajnówka" dofinansowanego ze środków Burmistrza Miasta Hajnówka.

Bogusław Szczepan Łabędzki laureatem tegorocznej Nagrody im. Danuty Siedzikówny „Inki" 27-02-2015

1l

Decyzją Zarządu Fundacji Armii Krajowej w Londynie oraz Kapituły Honorowej Pan Bogusław Szczepan Łabędzki ex aequo z Panem Bogdanem Ścibutem laureatem tegorocznej Nagrody im. Danuty Siedzikówny „Inki" ustanowionej dla osób lub podmiotów, które w sposób szczególny, wykraczający poza podstawowe obowiązki zawodowe, lub nie będąc zawodowo czy statutowo związanych z przywoływaną tematyką, przyczyniają się do przywracania pamięci o uczestnikach drugiej konspiracji niepodległościowej zakorzenionej w ideach Polskiego Państwa Podziemnego. Informacja o Nagrodzie „Inki" 2015 znajduje się na stronie internetowej Fundacji www.fundacjaak.pl

XIII Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” 27-02-2015

13

XIII Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” zaplanowano przeprowadzić w pięciu miejscowościach: w Sokółce, Bielsku Podlaskim, Hajnówce. Na początku marca uczelnie zaprezentują się również w Siemiatyczach i Wysokim Mazowieckim.

Transgraniczne warsztaty w Hajnówce 27-02-2015

15

I sesja warsztatowa służąca wypracowaniu optymalnej oferty pobytowej Hajnówka – Kamieniec dopasowanej do oczekiwań turystów odbyła się w dniach 11-13 luty 2015r. Wzięło w niej udział 25 osób z branży turystycznej i okołoturystycznej z Hajnówki i rejonu Kamienieckiego na Białorusi.

Spotkanie Klubu Literackiego 26-02-2015

27

Spotkanie Klubu Literackiego zrzeszającego ludzi pióra już za nami. Piszących wiersze sukcesywnie przybywa, co nas ogromnie cieszy, tym bardziej, że poziom reprezentowany przez klubowiczów również napawa optymizmem.

„Opowiedz mi dziadku..." – warsztaty dziennikarskie 26-02-2015

09w

Podczas ferii z inicjatywy Stowarzyszenia Bractwa Prawosławnego św. św. Cyryla i Metodego odbyły się warsztaty dziennikarskie dla uczniów pt. "Opowiedz mi dziadku...".

Samorządowy Bal Sportu 26-02-2015

04

Sobotni bal karnawałowy przeszedł do historii, jako jeden z najbardziej udanych, sprawiając tym ogromną satysfakcję organizatorom jak i uczestnikom imprezy. Samorządowy Bal Sportu, bo o nim mowa, odbył się w Hajnowskim Domu Kultury 14 lutego 2015r. - na jego parkiecie bawiło się 214 osób. Organizatorzy starali się uczynić wszystko aby goście bawili się świetnie aż do białego rana.

,,Zasłużony dla Powiatu Hajnowskiego'' – uroczyste wręczenie tytułów 25-02-2015

2z
W piątek 13.02.2015r. po raz siódmy odbyła się uroczystość wręczenia tytułów "Zasłużony dla Powiatu Hajnowskiego''. Rada Powiatu podjęła uchwały o nadaniu tytułu sześciu osobom oraz instytucji. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce. Laureatami tegorocznej edycji tytułu "Zasłużony dla Powiatu Hajnowskiego" zostali:

„My się zimy nie boimy” - Jak spędzały ferie dzieci z SOSW w Hajnówce 25-02-2015

02

Ferie zimowe już dawno za nami, ale my chcielibyśmy jeszcze raz na moment wrócić do tamtych cudownych chwil.

Nowe inwestycje Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji 18-02-2015

09

W 2012 roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Hajnówce zakończyło projekt realizowany z udziałem środków unijnych, w ramach którego m.in. została gruntownie zmodernizowana stacja uzdatniania wody, zmodernizowana miejska oczyszczalnia ścieków oraz wybudowana kanalizacja sanitarna w rejonach ulic: Łowczej, Białowieskiej, Żeromskiego Stara Judzianka i Poddolnej. Wartość inwestycji wyniosła ok. 9,5 mln złotych. Podjęte działania przyczyniły się do uporządkowania wielu aspektów gospodarki wodno-ściekowej, a osiągnięte oszczędności pozwoliły zminimalizować wpływ inwestycji na wzrost cen usług.

Akcja Zima 2015 w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Hajnówce 17-02-2015

10

Projekt "Akcja Zima 2015" jest cyklicznym projektem Hajnowskiego Stowarzyszenie "Sami Sobie" dofinansowywanym przez Burmistrza Miasta Hajnówka.

Samorząd powiatowy podpisał porozumienie o współpracy z Politechniką Białostocką 17-02-2015

1

Rozwój edukacji to jedno z ważniejszych zadań samorządu. Dnia 10.02.2015r. pomiędzy powiatem hajnowskim a Politechniką Białostocką zawarta została umowa o współpracy.

Hajnowska młodzież w Akademii Supraskiej 16-02-2015

09s
W dniach 03-04 lutego 2015 parafia prawosławna p.w. Św. Trójcy w Hajnówce była organizatorem wycieczki do Białegostoku i Supraśla. Wycieczka prócz  celów religijnych tj. odwiedzenia muzeum ikon oraz uczestnictwa w nabożeństwach zawierała w sobie również atrakcje typowo świeckie, takie jak pobyt w kinie i w jednej z galerii handlowych w Białymstoku.

Choinka z Bractwem Prawosławnym i Parafią Prawosławną pw. Świętej Trójcy 16-02-2015

23b

W niedzielę 25 stycznia Hajnowski Dom Kultury był miejscem bożonarodzeniowej zabawy dla dzieci zorganozowanej przez Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego koło w Hajnówce oraz Parafię Prawosławną pw. Świętej Trójcy w Hajnówce.

Ferie z Muzeum 13-02-2015

08

Zimowy wypoczynek dzieci dobiegł już końca i dzieci muszą wrócić do swoich codziennych obowiązków ucznia, ale mimo braku wyczekiwanego przez dzieci śniegu nikt nie powinien narzekać na atrakcje przygotowane przez różne instytucje i organizacje w Hajnówce. Do „Akcji zima" przyłączyło się również Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce organizując zimowy wypoczynek dzieciom pod szyldem „Ferie z Muzeum".

Światowy Dzień Wody 2015 - Podzielmy się wodą z mieszkańcami Somalii 10-02-2015

15.02.10 woda

Czy wyobrażasz sobie chociaż jeden dzień swojego życia bez wody? Czy wiesz, że przeciętnie w ciągu dnia Europejczyk zużywa ok. 150 litrów wody, a w Afryce człowiek ma do dyspozycji ok. 20 litrów? Czy wiesz, że więcej osób na świecie ma własny telefon komórkowy niż dostęp do jakiejkolwiek toalety? Czy wiesz jakie skutki dla życia ma brak dostępu do wody?

Zabawa choinkowa w parafii p/w Św. Dymitra w Hajnówce 03-02-2015

06

Jak co roku, już od 10 lat, również w tym - 2015 roku, by tradycji stało się zadość – 25 stycznia odbyła się zabawa choinkowa zorganizowana przez Bractwo Młodzieży Parafialnej działające przy parafii p/w Św. Dymitra w Hajnówce.

 

Najpiękniejsze wiersze dla Babci i Dziadka... 03-02-2015

39

Uroczyście świętowano Dzień Babci i Dziadka w Miejskiej Bibliotece Publicznej. im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce. Biblioteka wprowadziła do kalendarza imprez nową inicjatywę – obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka. Miło nam było przyjąć deklarację współpracy Pani Grażyny Pawluczuk, która wraz ze swoimi podopiecznymi z klasy III a ze Szkoły Podstawowej Nr 6 przygotowała na tę okazję krótki program artystyczny. Uczniowie zaprosili swoje babcie i dziadków do biblioteki, by wspólnie z nimi spędzić czas w tym jakże ważnym i uroczystym dniu. Kameralnie, przy świątecznie nakrytym stole zasiedli obok siebie wnuki, babcie i dziadkowie.

Budzą się serca, gdy zagra nam w tle kolęda 28-01-2015

6

Mimo, że Święta Bożego Narodzenia już za nami, członków Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce nie opuścił jeszcze świąteczny nastrój. 26 stycznia 2015 roku spotkali się w biurze koła, by wspólnie śpiewać kolędy.

Zmiany personalne w hajnowskim PSD 26-01-2015

05psdLech Michalak, założyciel i przez 20 lat Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Hajnówce, w związku z wyborem na stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu Hajnowskiego, złożył rezygnację z funkcji pełnionych w Stowarzyszeniu.

Trzeci bal „słodkich" 26-01-2015

30

Na trzecim wspólnym balu 10 stycznia spotkali się diabetycy z Bielska Podlaskiego i Hajnówki. Salę udostępnił gościnny Hajnowski Dom Kultury, catering przygotował Lokal Gastronomiczny, nieco słodkości – piekarnia EMMA, grał i śpiewał niezawodny Wiktor Sołoducha.

„KULTURALNI+ modernizacja Hajnowskiego Domu Kultury” - II etap 19-01-2015

01

Hajnowski Dom Kultury zakończył realizację projektu pn. „KULTURALNI+  modernizacja Hajnowskiego Domu Kultury – etap II” w ramach Programu/Priorytetu: Rozwój infrastruktury kultury/ Infrastruktura domów kultury, dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wartość  całego projektu wynosiła 200 911,00 zł, w tym dofinansowanie z MKiDN wynosiło  150 000,00 zł, a wkład własny w wysokości 50 911,00 zł zapewniła Gmina Miejska Hajnówka. Dzięki uzyskanemu  dofinansowaniu przebudowano hol główny HDK wraz z przyległymi pomieszczeniami oraz zakupiono wyposażenie do pracowni plastycznej. W rezultacie powstały nowoczesne pomieszczenia bez barier architektonicznych w pełni przystosowane do potrzeb różnych grup społecznych,...

Zakończenie budowy zadaszenia amfiteatru 23-01-2015

01a
Mieszkańcy Hajnówki mogą cieszyć się nowym zadaszeniem amfiteatru nad częścią przeznaczoną dla widzów.

Architektura i przyroda Podlasia piórkiem Władysława Pietruka 17-01-2015

04p

W Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce 21 grudnia 2014 r. otwarto wystawę grafiki Władysława Pietruka - jednego z największych grafików – dokumentalistów ziemi Podlaskiej. To kolejny artysta, który zaprezentowany został w powstającym „Słowniku Białoruskich Artystów".

Konferencja „Związki i stowarzyszenia abstynenckie, wyzwania i perspektywy” 15-01-2015

04

Konferencja „Związki i stowarzyszenia abstynenckie, wyzwania i perspektywy” została zorganizowana przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) i Krajową Radę Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich. Konferencja odbyła się w miejscowości Murzasichle (21-23 listopad 2014).

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kolnie 14-01-2015

10

9 stycznia w Kolnie odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Studio Piosenki HDK reprezentowały: Natalia Pietroczuk ("Zagraj dziecku kołysankę"), Ola Leoniuk ("Gwiazdki świecą nad stajenką"), Ola Wołczyk ("Na pasterkę") , Maria Sawicka ("Gore gwiozda"), Dorota Sztyler ("Na jodłach wróble"), Iza Karczewska ("Tryumfy Króla Niebieskiego"), Kasia Drużba ("Cicho pastuszkowie"), Karolina Mirek ("Białe święta"), Julita Wawreszuk ("Moja pastorałka") oraz zespół Małe HDK ("Pokój i nadzieja").
Spośród kilkudziesięciu wykonawców komisja przyznała główne nagrody w postaci Kryształowego Anioła naszym reprezentantkom. I tak:

Wigilia to dzień chleba... 09-01-2015

17
20. grudnia hajnowscy diabetycy zorganizowali tradycyjne, bo już dziewiętnaste spotkanie opłatkowe.

W tą wyjątkową noc mieszkańcy Hajnówki powitali Nowy Rok 2015 w Amfiteatrze Miejskim 01-01-2015

 22

Tradycyjnie, na wspólną zabawę pod gwiazdami zaprosił Burmistrza Miasta Hajnówka i Hajnowski Dom Kultury. Hajnowianie bawili się wspólnie z zespołem muzycznym XFORT z Bielska Podlaskiego.

Kolędnicy z Zespołu Szkół Zawodowych na spotkaniu opłatkowym Uniwersytetu Trzeciego Wieku 29-12-2014

 

08

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 18.12.2014r., grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce odwiedziła studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Świąteczna inicjatywa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych 29-12-2014

04
Przedświąteczna atmosfera sprawiła, że uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce na jedno popołudnie -19.12.2014r. zamienili się w pomocników Świętego Mikołaja.

Spotkanie Wigilijne w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Hajnówce 24-12-2014

08

W czwartek 18 grudnia 2014 roku w naszym Domu odbyło się Spotkanie Wigilijne z udziałem znamienitych gości –Ks. Kan. Józefa Poskrobko - Proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, Ks. Prot. Jerzego Ackiewicza – Proboszcza Prawosławnej Parafii Św. Dymitra, Sekretarza Powiatu Hajnowskiego Pani Marii Owerczuk, Skarbnika Powiatu Hajnowskiego Pani Anieli Majewskiej oraz Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Hajnówce- Pana Pawła Szymaniuka.

Wigilia w Hajnowskim Stowarzyszeniu Abstynentów i Rodzin Klubie „Dąb" 18-12-2014

1w

14 grudnia w siedzibie Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klubie „Dąb" odbyło się spotkanie wigilijne. Uroczystość ta jest na dobre wpisana w tradycje Stowarzyszenia. Tradycją jest również własnoręczne przygotowywanie potraw wigilijnych. Podobnie było w tym roku, klubowicze przynieśli przygotowane przez siebie potrawy i zasiedli przy wspólnym stole. Na uroczystości nie mogło także zabraknąć kapaelanów Stowarzyszenia, którzy wspólnie z gospodarzami oraz gośćmi odmówili modlitwę. Uroczystość została zainaugurowana przemówieniami księży. Głos zabrał również burmistrz miasta Hajnówka Jerzy Sirak. Później przyszedł czas na symboliczne przełamanie opłatkiem oraz życzenia. W tegorocznym spotkaniu wigilijnym uczestniczyło wiele osób. Na uroczystości pojawiły się władze miasta:...

Spotkanie opłatkowe Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce 17-12-2014

04

Dwunastego grudnia w sali konferencyjnej MOPS w Hajnówce poczuliśmy radosną magię świąt. Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce zorganizowało coroczne spotkanie opłatkowe.

Kadr z podróży po regionie Puszczy Białowieskiej - ukazały się spot i film promujące region Puszczy Białowieskiej 16-12-2014

6

Na weekend do Puszczy Białowieskiej? Nowe projekcje zrealizowane przez Starostwo Powiatowe z pewnością przekonają was do tego pomysłu. Zapraszamy do obejrzenia nowego spotu i filmu promującego malowniczą krainę żubra.

Życie jest podróżą… rozmowa z podróżnikiem Aleksandrem Dobą 04-12-2014

14.11.26 aleksander 2

To było niesamowite spotkanie. 29.12.2014r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Aleksandrem Dobą – podróżnikiem, odkrywcą, który na początku tego roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki między najodlegleszymi jego krańcami. Za swoje osiągnięcia został nominowany do nagrody „National Geographic” Adventurer of the Year, czyli Podróżnika Roku 2015, zachęcamy do głosowania www.tnij.org/olodoba (codziennie można oddać jeden głos). Pan Aleksander to niezwykle ciepły człowiek, chętnie opowiedział nam o swoich przygodach, zachęcał do realizacji marzeń. Zachęcamy do lektury (i głosowania)

I sesja Rady Miasta Hajnówka w kadencji 2014-2018 03-12-2014

20

1 grudnia 2014 roku odbyła się I sesja nowo wybranej Rady Miasta w kadencji 2014-2018. Obrady zwołał Komisarz Wyborczy w Białymstoku – Bogdan Łaszkiwicz.

 

Diabetycy na medal 26-11-2014

1

Ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą 2014 odbyły się 15 listopada w bydgoskim Pałacu Młodzieży. Na uroczystość przybyli diabetycy z całej Polski. Swoją obecnością zaszczyciło też sześciu parlamentarzystów, a patronat naukowy objął Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, prof. dr hab. med. Leszek Czupryniak.

Wizyta studyjna w Hajnówce 27-11-2014

20

W dniach 24-25 listopada 2014 r. w Hajnówce odbyło się spotkanie przedstawicieli partnerów mikroprojektu pn. „Hajnówka – Kamieniec. Poznajemy, promujemy." realizowanego w ramach projektu parasolowego pn. „Wsparcie transgranicznych inicjatyw społeczności lokalnych w Euroregionie Puszcza Białowieska" finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa, Program Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007 - 2013. W wizycie studyjnej udział wzięli przedstawiciele: Urzędu Miasta Hajnówka, dyrektorzy podległych jednostek organizacyjnych oraz goście z Białorusi z Wiceprzewodniczącym Kamienieckiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego na czele.

Jakub Bierski zwycięzcą konkursu „Rodzinne czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza" 21-11-2014

5
Jakub Bierski, uczeń klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 6 w Hajnówce, został laureatem pierwszej nagrody w konkursie Rodzinne czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza, ogłoszonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Konkurs, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w zamierzeniu organizatorów miał być przedłużeniem corocznej akcji „Narodowego Czytania". Tegoroczną, czwartą edycję, organizowaną pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego, poświęcono Trylogii Henryka Sienkiewicza. Hajnowską akcję opieką otoczył burmistrz Miasta - Pan Jerzy Sirak, jemu też przypadł zaszczyt uroczystego wręczenia pierwszej nagrody Jakubowi Bierskiemu.

KONKURS „Questing dla dużych i małych – na tropach opowieści wspaniałych” – ogłoszenie wyników 21-11-2014

2

W połowie października Starostwo Powiatowe zaprosiło mieszkańców regionu Puszczy Białowieskiej do udziału w konkursie o charakterze edukacyjnym. Polegał on na przejściu dwóch dowolnych tras questowych spośród 11 dostępnych w regionie Puszczy Białowieskiej oraz opisania swoich wrażeń w formie krótkiego wierszyka.

Konkurs skierowany był do wszystkich – dorosłych, młodzieży, szkół, rodzin z dziećmi. Pomimo kapryśnej, jesiennej pogody, mieszkańcy ochoczo ruszyli w teren, by poznać ciekawostki o danym miejscu, a na końcu swej wędrówki odkryć… skarb! W ten sposób powstały ciekawe wiersze, które pomysłowością i artyzmem mile zaskoczyły Organizatora.

Oryginalność oraz kreatywność zostały docenione – komisja konkursowa przyznała I miejsce: Annie Szatyłowicz oraz Ewie Iwaniuk zaś...

Święto Niepodległości w Hajnówce 14-11-2014

017

Obchody 96 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się modlitwą - Nabożeństwem Dziękczynnym w intencji Ojczyzny w Soborze Świętej Trójcy w Hajnówce oraz Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Świętego Cyryla i Metodego w Hajnówce. Po mszy nastąpił przemarsz ulicą 3 Maja z udziałem Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej. Przy Pomniku „Ofiarom Wojen, Przemocy i Represji „91” odbyły się uroczystości miejskie. Wspaniały koncert wiązanki melodii żołnierskich w wykonaniu hajnowskiej orkiestry pod batutą Krzysztofa Romaniuka wprowadził zebranych w klimat stosowny do uroczystości.

Z wizytą u „słodkiej seniorki" - Niny Sidoruk 13-11-2014

14.11.13 Nina Sidoruk

Podeszły wiek należy traktować jako dobrodziejstwo. Przecież nie każdy zostanie nim obdarzony. Tak więc senior to ktoś wyjątkowy i wyróżniony.
„Bo człowiek z wiekiem rozumie,
że senior brzmi nawet dumnie". (autor nieznany)
27 października br. swój jubileusz obchodziła Nina Sidoruk, nasza koleżanka, wieloletnia działaczka i były członek hajnowskiego Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Pielgrzymka licealistów do Wilna 07-11-2014

02

W dniach 27-28 października odbyła się autokarowa pielgrzymka klas pierwszych naszego liceum do Wilna zorganizowana przez opiekunów ks. Andrzeja Busłowskiego i ks. Jana Wołkowyckiego.

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Lodowisko


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

Klub Karate Tradycyjnego


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                     Kontakt do referatów

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:30-16.30; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:30-16.00, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.