Uroczystości z okazji 25. rocznicy powstania Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin, Klub Abstynentów „DĄB" w Hajnówce

06

W dniu 21 września 2019 roku odbyły się uroczystości z okazji 25. rocznicy powstania Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin, Klub Abstynentów „DĄB" w Hajnówce.

 

 

Kiedy chcesz coś poprawić w swoim życiu,

jest tylko jedno miejsce,

gdzie musisz zajrzeć…

- w głąb siebie.

(autor nieznany)

 

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się w Kościele Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Hajnówce od tradycyjnej mszy w intencji trzeźwości, którą poprowadził ksiądz Zbigniew Niemyjski. Były to chwile głębokiego skupienia i zadumy nad życiem i jego jakością, chwile modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach, o spokój i szczęście nasze i naszych dzieci.

Po mszy wszyscy zaproszeni goście i członkowie Stowarzyszenia oraz przyjaciele i sympatycy ruchu trzeźwościowego udali się do Hajnowskiego Domu Kultury, gdzie odbyły się główne uroczystości rocznicowe. To dzięki uprzejmości Dyrekcji HDK mieliśmy do dyspozycji salę na przeprowadzenie oficjalnej części uroczystości oraz do tańca i miejsce na poczęstunek, gdzie przygotowane były różne pyszności.

Na głównej sali rozpoczęła się oficjalna część uroczystości.

Przybyłych gości przywitała Maria Bazyluk – członkini Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin

w Hajnówce i Andrzej Szerenos – Prezes naszego Stowarzyszenia. Wśród gości byli: koordynator Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Joanna Wróbel – Siemiacka i referent MKRPA – pani Ewa Jarmoc, była też wicestarosta Starostwa Powiatowego w Hajnówce - pani Joanna Kojło i dyrektor MOPS w Hajnówce - pan Mariusz Iwaniuk, przedstawiciele ościennych gmin, nasi sponsorzy i przyjaciele, jak też wielu innych gości, w tym też z zaprzyjaźnionych z nami stowarzyszeń abstynenckich. Byli też niezmiennie nam towarzyszący i wspierający nas duszpasterze: z parafii katolickiej – ksiądz Zbigniew Niemyjski, a z parafii prawosławnej nasz wierny przyjaciel – ksiądz Marek Jurczuk.

Marysia i Andrzej prowadzili całą uroczystość. Najpierw było przemówienie skierowane do wszystkich zebranych; było trochę historii dotyczącej naszego Stowarzyszenia, jak też ruchu abstynenckiego w Hajnówce, było wiele słów skierowanych do zebranych - bardzo ciepłych i pełnych ważnych myśli dotyczących problematyki trzeźwościowej, jednoczenia rodzin w duchu trzeźwości, jak też nieustawania w naszych dotychczasowych działaniach.

Po przemówieniu i przywitaniu wszystkich gości nastąpiły podziękowania złożone przez naszego Prezesa – Andrzeja Szerenosa – wszystkim sponsorom, którym jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej wspaniałej uroczystości.

W następnej kolejności nastąpiły podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w ruch trzeźwościowy w naszym mieście, działającym i wspomagającym działalność naszego Stowarzyszenia. Podziękowania i kwiaty otrzymało wiele osób zebranych na sali, tak przedstawicieli władz, jak działaczy, sympatyków i przyjaciół zaangażowanych w jego działalność; otrzymały je wszystkie te osoby, dzięki którym Stowarzyszenie działa i prowadzi tak szeroko zakrojoną działalność. Niektórzy wygłosili do zebranych krótkie przemówienia, ale wszyscy złożyli nam całą masę życzeń na dalsze lata owocnej działalności.

W następnej kolejności wystąpiła dla nas młodzież zrzeszona w kołach zainteresowań Hajnowskiego Domu Kultury: obejrzeliśmy występy młodzieżowego Zespołu Tańca Nowoczesnego „ILUZJA" oraz wysłuchaliśmy kilku piosenek, przepięknie zaśpiewanych przez nasze młode, uzdolnione piosenkarki - solistki Studia Piosenki Estradowej. Część artystyczna była wspaniała, za co młodzież została nagrodzona gromkimi brawami i otrzymała słodki poczęstunek.

 

Po oficjalnych wystąpieniach i części artystycznej, wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek, na który składały się gorące dania przygotowane przez członków naszego Stowarzyszenia, jak też przez jego sympatyków i przyjaciół: pyszny żurek – przygotowany przez Alę i Sławka, myśliwski bigos – przygotowany przez Mirę, Basię, Marka i Michała, babka ziemniaczana babci Paraski – przygotowana przez Marysię, Radka i Janusza (z ziemniaków od Bogusia), były też pączki przygotowane przez Basię i jej teściową, były też inne pyszności. Była tradycyjna „kawa czy herbata" i słodkie napoje dla dzieciaków. Nie zabrakło też słodkości.

O godzinie 20.30 odbył się miting otwarty AA, w którym każdy z obecnych mógł wziąć udział, a atrakcją wieczoru był wspaniały, 15 kilogramowy tort – rocznicowy prezent od pana Andrzeja Borowika z piekarni Emma.

Jak przystało na taką uroczystość – nie brakowało też tańców. Przez cały wieczór - i aż do białego rana - cudownie grał nam wszystkim zespół TOP SUKCES.

Mamy nadzieję, że wszyscy goście bardzo dobrze się bawili, bo zapowiedzieli swoje przybycie za rok.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za zaszczycenie nas swoją obecnością oraz wszystkim sponsorom, dzięki którym udało nam się zorganizować kolejny raz wspaniałą uroczystość rocznicową.

 

DZIĘKUJEMY.

W imieniu

ZARZĄDU HAJNOWSKIEGO STOWARZYSZENIA

ABSTYNENTÓW I RODZIN

KLUB ABSTYNENTÓW „DĄB"

- PREZES ANDRZEJ SZERENOS

 

Dziękujemy:

Urzędowi Miasta Hajnówka i MKRPA

Starostwu Powiatowemu w Hajnówce

Urzędowi Gminy w Hajnówce

Urzędowi Gminy w Narwi

Urzędowi Gminy w Dubiczach Cerkiewnych

 Urzędowi Gminy w Czyżach

Panu Markowi Wasilukowi z Kancelarii Notarialnej w Hajnówce

Państwu Mirosławie i Kazimierzowi Borowskim

Panu Andrzejowi Borowikowi z Piekarni EMMA

Halina i Jerzy Kuklik

UNIWERSTAL Białyskok

Państwu Zdzisławie i Januszowi Targoszom z ANTIQUE PARQUETS

oraz pozostałym darczyńcom – osobom prywatnym i instytucjom, które postanowiły być anonimowe.

 

Zdjęcia: Adam Wysocki

 

Andrzej Szerenos


 


KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.