24. rocznica powstania Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klub Abstynentów „DĄB” w Hajnówce

DSCN7414

Musimy brać za siebie odpowiedzialność.

Nie możemy zmienić okoliczności,

ani pór roku,

ani wiatru,

ale możemy zmienić siebie.

To jest coś, nad czym mamy władzę.

Jim Rohn

W dniu 23 września bieżącego roku odbyły się uroczystości z okazji 24 rocznicy powstania Hajnowskiego Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin Klub Abstynentów „DĄB" w Hajnówce.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się w Soborze Świętej Trójcy w Hajnówce od tradycyjnej mszy w intencji trzeźwości, którą poprowadził ksiądz Marek Jurczuk. Były to chwile głębokiego skupienia i zadumy nad życiem i jego jakością, chwile modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach, o spokój i szczęście nasze i naszych dzieci.

Po mszy wszyscy zaproszeni goście i członkowie Stowarzyszenia oraz przyjaciele i sympatycy ruchu trzeźwościowego udali się do Hajnowskiego Domu Kultury, gdzie odbyły się główne uroczystości. To dzięki uprzejmości Dyrekcji HDK mieliśmy do dyspozycji salę do tańca i miejsce na poczęstunek, gdzie przygotowane były różne pyszności.

Na głównej sali rozpoczęła się oficjalna część uroczystości.

Przybyłych gości przywitała Maria Bazyluk – członkini Stowarzyszenia Abstynentów i Rodzin w Hajnówce i Andrzej Szerenos – Prezes naszego Stowarzyszenia. Wśród gości byli: niezmiennie sympatyzujący z nami Burmistrz Miasta Hajnówka – pan Jerzy Sirak, sekretarz miasta i przewodniczący MKRPA – pan Jarosław Grygoruk oraz koordynator Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Joanna Wróbel – Siemiacka i referent MKRPA – pani Ewa Jarmoc. Była też Pani Barbara Dmitruk, która jest w Urzędzie Miasta odpowiedzialna za wszelkie projekty realizowane w naszym mieście. Byli też przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Hajnówce, przedstawiciele ościennych gmin, jak też wielu innych gości, w tym też z zaprzyjaźnionych z nami stowarzyszeń abstynenckich. Byli też niezmiennie nam towarzyszący i wspierający nas duszpasterze: z parafii katolickiej – ksiądz Mariusz Janusz Woltański, a z parafii prawosławnej nasz wierny przyjaciel – ksiądz Marek Jurczuk.

Marysia i Andrzej prowadzili całą uroczystość. Najpierw było przemówienie skierowane do wszystkich zebranych ale też do każdej osoby pojedynczo, bardzo ciepłe i pełne ważnych myśli.

Po przemówieniu i przywitaniu wszystkich gości nastąpiły podziękowania sponsorom, którym jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej wspaniałej uroczystości.

Podziękowania i prezenty od Stowarzyszenia otrzymało też wiele osób zebranych na sali: Pan Burmistrz, Pan sekretarz, Asia i Ewa, członkowie Stowarzyszenia i przyjaciele zaangażowani w jego działalność; wszystkie te osoby, dzięki którym Stowarzyszenie działa i prowadzi tak szeroko zakrojoną działalność. Wszyscy też wygłosili do zebranych krótkie przemówienia. Otrzymaliśmy całą masę życzeń na dalsze lata owocnej działalności.

Po oficjalnych wystąpieniach wszyscy zaproszeni goście zostali zaproszeni na poczęstunek, na który składały się gorące dania przygotowane przez członków naszego Stowarzyszenia, jak też przez jego sympatyków i przyjaciół: pyszny żurek – przygotowany przez Alę i Sławka, myśliwski bigos – specjalność Zenka (pewnie żona tylko doprawiała), kiszka ziemniaczana babci Paraski – przygotowana przez Basię i Michała i Basi mamę), nowe danie: naleśniki z parówką i serem, które Basia przygotowała wraz ze swoimi dziećmi, były też inne pyszności. Była tradycyjna „kawa czy herbata". Nie zabrakło też słodkości.

Jak przystało na taką uroczystość – nie brakowało też tańców. Przez cały wieczór - i aż do białego rana - cudownie grał nam wszystkim zespół Top Sukces.

Jak przystało na bal abstynentów – wszyscy chętni mogli też uczestniczyć w mitingu otwartym.

Mamy nadzieję, że wszyscy goście bardzo dobrze się bawili, bo zapowiedzieli swoje przybycie za rok.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za zaszczycenie nas swoją obecnością oraz wszystkim sponsorom, dzięki którym udało nam się zorganizować kolejny wspaniałą uroczystość rocznicową.

DZIĘKUJEMY!!!

ZARZĄD

HAJNOWSKIEGO STOWARZYSZENIA ABSTYNENTÓW

I RODZIN KLUB ABSTYNENTÓW „DĄB"

Dziękujemy:

Urzędowi Miasta Hajnówka i MKRPA

Starostwu Powiatowemu w Hajnówce

Urzędowi Gminy w Hajnówce

Urzędowi Gminy w Narwi

Urzędowi Gminy w Dubiczach Cerkiewnych

Urzędowi Gminy w Narewce

Urzędowi Gminy w Czyżach

Urzędowi Miasta w Kleszczelach

Panu Markowi Wasilukowi z Kancelarii Notarialnej w Hajnówce

Państwu Mirosławie i Kazimierzowi Borowskim

Panu Andrzejowi Borowikowi z Piekarni EMMA

Państwu Zdzisławie i Januszowi Targoszom z ANTIQUE PARQUETS

oraz pozostałym darczyńcom – osobom prywatnym i instytucjom, które postanowiły być anonimowe.

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.