Mali garncarze w Muzeum Białoruskim w Hajnówce 21-10-2019

42

Podczas kilkunastu jesiennych dni w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nr 4 w Hajnówce wraz z wychowawczyniami poznawali lokalną tradycję i sztukę w ramach projektu „PRZYGRANICZNY ALIANS ETNICZNY”. To projekt który na przestrzeni roku ma wiele działań animujących lokalną społeczność-nie tylko dzieci ale i dorosłych- w myśl idei PRZYMIERZA kulturowego na pograniczu etnicznym jakim jest Podlasie i ziemia hajnowska.

(65)
Słomiane warsztaty w Muzeum Białoruskim w Hajnówce 21-10-2019

35

Słoma – materiał wykorzystywany przez naszych przodków w życiu codziennym- dziś powraca jako materiał dekoracyjny, czasami użytkowy. Muzeum stawia na tradycję, dlatego dzieci uczyły się jak wykonać białoruskie tradycyjne ozdoby-pająki, czyli "pawuki". Zdobiły one niegdyś chaty naszych przodków w okresie Bożego Narodzenia. Stanowiły symbol urodzaju i szczęścia w nowym roku. Wystarczyło kilka słomek, kawałek nici i bibułki oraz chęci i zaangażowanie by stworzyć niezwykle dekoracyjne formy przestrzenne.(58)

Plener na start 18-10-2019

02

W niezwykle słoneczną niedzielę 13 października 2019r. odbył się 1-dniowy plener malarski Klubu Plastyka "Start”, zainspirowany barwną porą roku, okresem złotej jesieni.(161)

Promocja książki „Puszcza gigantów. Rzecz o białowieskich dębach” i spotkanie autorskie z Agnieszką Aleksiejczuk i Tomaszem Niechodą 09-10-2019

3k

W piątek 4 października w Czytelni dla Dorosłych odbyło się kolejne spotkanie autorskie z pp. Tomaszem Niechodą i Agnieszką Aleksiejczuk, poświęcone promocji książki ich autorstwa pt. „Puszcza gigantów”.

(291)
Izabela Karczewska z HDK wyróżniona w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus 08-10-2019
19.10.08 iza
 
W dniach 4-6 października odbył się w Białymstoku stojący na wysokim poziomie artystycznym Festiwal Piosenki Literackiej "W żółtych płomieniach liści", w którym wystąpiła  solistka Studia Piosenki -  Izabela Karczewska. Wykonała 2 utwory ("Kołysanka dla okruszka" oraz "Romeo czy jesteś na dole") przy akompaniamencie profesjonalnego zespołu instrumentalnego.(211)
Wernisaż wystawy „Podróż w świat sztuki" 07-10-2019

26

Zapraszamy do obejrzenia wystawy Koła Plastycznego DEFORMACJA, prac powstałych na zajęciach w roku szkolnym 2018/19.(215)

Wyjazd grupy członków Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce do Opery i Filharmonii- Podlaskiej w Białymstoku 07-10-2019

19.10.07 baron

Wielka sława to żart"... W rytmie tego popularnego szlagieru operetkowego, w niedzielę, 29 września 2019 roku, grupa członków Koła Terenowego PZN w Hajnówce wraz z przewodnikami wracała z przedstawienia w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Tym razem była to operetka Johanna Straussa syna "Baron cygański" w reżyserii pani Marii Sartovej. Jest to zarazem pierwsze przedstawienie pod nową dyrekcją pani profesor Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej.(257)

Katarzyna Bonda i Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej Hajnówka Promotorami Polski 02-10-2019

3pp

26 września 2019 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała 4 laureatów tytułem Promotora Polski. W konkursie honorowane są osoby i instytucje, których sukcesy przyczyniają się do budowania marki Polska, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Inicjatywa ta ma pokazać sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, które powinny mieć wpływ na nasze poczucie tożsamości i na naszą dumę.

(490)
Remont zabytkowych organów w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego 01-10-2019

5o

Od 24.09.2019r. rozpoczął się zapowiadany wcześniej kapitalny remont naszych zabytkowych organów.Remont potrwa nawet kilkanaście miesięcy.(278)

Świętujemy 11. urodziny żubra Pompika 27-09-2019

DSC 0033

Już ponad dekadę rozbawia swoimi przygodami najmłodsze pokolenia na terenie całego kraju, a nawet poza granicami. Chociaż bawią się przy nich dobrze nie tylko dzieci, ale również ich rodzice - przy wspólnym czytaniu książeczek, oglądaniu serialu animowanego. Czym żubr Pompik zaskarbił sobie serca tak szerokiego grona wielbicieli? Radosny, pomysłowy - każdy znajdzie w nim cechę, którą warto docenić.

Data 26 września na stałe wpisała się w hajnowski miejski kalendarz wydarzeń jako „Urodziny żubra Pompika”. Mini przyjęcie urodzinowe miało miejsce i w tym roku. Na pierwsze, poranne urodzinowe spotkanie literackie do Hajnowskiego Domu Kultury zaprosiliśmy sześcioletnie przedszkolaki z miejskich przedszkoli, po południu odbyło się otwarte spotkanie dla wszystkich chętnych. Na samym wejściu...

(413)
Widowisko upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej 24-09-2019

09

1 września 2019 r. w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury, odbył się niezwykły koncert. Soliści i zespoły ze Studia Piosenki HDK, przygotowali widowisko, upamiętniające 80. rocznicę wybuchu  II Wojny Światowej.(426)

Wydawnictwa Białowieskiego PN i Państwowego Instytutu Weterynarii z okazji 90-lecia restytucji żubra 20-09-2019
O historii ocalenia żubra - jako gatunku - od zagłady oraz o najnowszych informacjach o zdrowiu tych zwierząt traktują dwa najnowsze wydawnictwa, które z okazji 90-lecia restytucji żubra wydały Białowieski Park Narodowy i Państwowy Instytut Weterynaryjny.

(265)

Narodowe Czytanie 2019 w Hajnówce 20-09-2019

18

Za nami 8 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, którego ideą jest zwrócenie uwagi na bogactwo i piękno naszej literatury i jej ponadczasowego charakteru. Ponadto, wspólne głośne czytanie największych arcydzieł literatury polskiej to także doskonały pretekst do zacieśniania więzi międzypokoleniowych, bo jak udowodniły wcześniejsze edycje, chętnie czytają dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Akcja w skali krajowej objęta jest Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej, lokalnie poparcia jak co roku udzielił nam Pan Burmistrz Jerzy Sirak. Wzorem lat ubiegłych, organizatorami przedsięwzięcia w naszym mieście są Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. T. Rakowieckiego i Hajnowski Dom Kultury.(450)

Letnie kino leśne w Lokomotywowni 18-09-2019

19.09.18 puchalski

Dla uczestników festiwalu nauki i przyrody "Tydzień z Puszczą Białowieską" 15 września 2019r. o godz. 17:00 w Lokomotywowni Nadleśnictwa Hajnówka zostały zaprezentowane zrekonstruowane m.in. z 1947 i 1964r. filmy Włodzimierza Puchalskiego - polskiego agronoma, przyrodnika, myśliwego, fotografa, reżysera filmów przyrodniczych.(527)

Rap rodzi się na Podlasiu 17-09-2019

6

Napisać tekst, nagrać wokale i wyprodukować teledysk - z tym wszystkim przez kilkanaście tygodni musieli poradzić sobie uczestnicy projektu “Się kręci”, w którym udział wzięła młodzież z Domu Dziecka w Białowieży i drużyn harcerskich Buki z Czeremchy i z Milejczyc. Uczestników projektu czeka jeszcze jedno wielkie wyzwanie: będą musieli zaprezentować swoje utwory 22 września przed publicznością, podczas gali finałowej projektu.(311)

Wyjazd członków Hajnowskiego Koła Niewidomych do placówek kultury 17-09-2019

2n

15 września 2019 roku osoby niewidome i słabowidzące należące do Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Hajnówce wraz z przewodnikami włączyli się w rytm życia kulturalnego.

(381)
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego 19-08-2019

Koncert-WP7

Muzyka, taniec, śpiew, ojczyste słowo – to wszystko można było usłyszeć i zobaczyć, w piękny, słoneczny dzień 17 sierpnia w amfiteatrze miejskim w Hajnówce. Przed hajnowską publicznością po raz kolejny zaprezentował się Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z Warszawy. Swoją działalnością Zespół od ponad kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami.

(230)
RATUJMY MATECZKĘ ZIEMIĘ! Prezentacje nowego komiksu pt. „Na ratunek Mateczce Ziemi” Tomasza Samojlika, poświęconego tematowi edukacji ekologicznej wśród dzieci 11-09-2019

19.09.11 na ratunek mateczce

Wrzesień jest miesiącem prezentacji w hajnowskich szkołach nowej publikacji pt. „Na ratunek Mateczce Ziemi” według scenariusza i z udziałem rysunków hajnowianina Tomasza Samojlika. Dedykowana jest kwestiom ochrony środowiska i uwrażliwienia dzieci i ich opiekunów na odpowiednie gospodarowanie jego zasobami.

(367)
Rozpoczęcie roku szkolnego w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia w Hajnówce 09-09-2019

10

5 września 2019r. w siedzibie szkoły obyła się uroczystość inauguracyjna roku szkolnego 2019/2020. Na uroczystość przybyli uczniowie, rodzicie, nauczyciele, a także zaproszeni goście w osobach: Ireneusz Kiendyś – zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka i Walentyna Pietroczuk – przewodnicząca Rady Miasta Hajnówka.

(604)
Plener Rzeźbiarski Hajnówka 2019 - podsumowanie 27-08-2019

27

Wydarzenie to każdego roku jest dowodem na to, iż drewno, tak jak istota ludzka posiada swoją formę oraz duszę. Jest nie tylko zasobem gospodarczym (np. opał), produkcyjnym (produkcja mebli, materiałów budowlanych), ale także materiałem artystycznym. Jego forma to efekt zewnętrzny inspiracji artysty-rzeźbiarza, który wydobywa z niego tkwiące w nim życie. Aby zrozumieć przekaz rzeźby, należy ją obejrzeć ze wszystkich stron. Za jej pośrednictwem możemy powiedzieć bardzo wiele, nawet ukazać tajemnice Puszczy Białowieskiej. Tak też się stało podczas tegorocznej edycji Pleneru Rzeźby w Drewnie Hajnówka 2019, który trwał od 5 do 24 sierpnia. Prace artystów-rzeźbiarzy trwały dzień w dzień przy budynku Hajnowskiego Domu Kultury. W tym roku nad „wydobywaniem życia z drewna” pracowało 8...

(803)
XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” 30-07-2019

09

Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” to wydarzenie organizowane od 12 lat przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Festiwal to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka charakterystyczna dla kultur różnych stron świata. Koncerty Podlaskiej Oktawy Kultur odbywają się w Białymstoku oraz w kilkunastu mniejszych miejscowościach  województwa podlaskiego m. in. Hajnówce. Do tej pory mieliśmy przyjemność gościć w naszym mieście artystów z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Izraela, Mołdawii, Turcji, Bułgarii, Kałmucji i Serbii. W tym roku koncert odbył się 27 lipca, a na scenie hajnowskiego amfiteatru wystąpiły dwa zespoły ze Słowacji i Gruzji.(86)

Plener rzeźby w drewnie Hajnówka 2019 22-08-2019

1rz

Teren za Hajnowskim Domem Kultury na kilka dni zmienił się w pracownię rzeźbiarską na powietrzu. 6 artystów, w tym dwóch z Białorusi w pocie czoła wyczarowywali z drewnianych kłód i kloców niepowtarzalne dzieła sztuki.(530)

Wakacyjne Poranki z Hajnowskim Domem Kultury 20-08-2019

20

Wakacyjne Poranki to doskonała okazja, by spędzić kreatywnie czas w Hajnówce. Ofertę przygotował Hajnowski Dom Kultury. Zajęcia odbywają się w parku i w amfiteatrze miejskim. W ofercie są spotkania plastyczne, taneczne, teatralne, muzyczne, a także spotkania mażoretek i wspólne gry i zabawy z dawnych lat.(382)

Podlaskie Koncerty Organowe - rozmowa z Józefem Kotowiczem 16-08-2019

19.08.16 kotowicz

Jeśli nie mieliście Państwo okazji wysłuchać wywiadu Olga Gordiejew-Pobot z Józefem Kotowiczem na antenie Radia Białystok, a chcielibyście zagłębić się w tajniki muzyki organowej oraz w to, jak ją popularyzować i zarażać nią innych przez 25 lat, polecamy kliknięcie w link:

(258)
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep 13-08-2019

16

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep to największa impreza teatralna w regionie Puszczy Białowieskiej. Festiwal odbywa się co roku, od 10 lat. Jego ideą jest wędrówka ze sztuką – dzielenie się nią, współtworzenie jej. Dlatego Wertep przybrał formę wędrującego Festiwalu. Każdego dnia spektakle grane są w innej miejscowości – raz w większej, innym razem w bardzo małej. Tegoroczne spotkanie z teatrem odbyło się w Starym Dworze, w Bielsku Podlaskim,  w Narewce, w Dubiczach Cerkiewnych, w Kleszczealach i w Hajnówce.

(328)
11. edycja Festiwalu Muzyki Rockowej „ROCKOWISKO HAJNÓWKA 2019" za nami 14-08-2019

65

W sobotę – 27 lipca 2019r. w hajnowskim amfiteatrze rozbrzmiała po raz jedenasty rockowa muzyka w niekomercyjnym wydaniu, do Hajnówki ściągnęli fani muzyki rockowej z różnych stron Polski i nie tylko.

(593)
Repczyce- I tam żywuć ludzi 20-09-2019

32

Festynem w Repczycach Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zakończyło 11. edycję białoruskich festynów z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI". Od 11 lat wędrujemy po Podlasiu po małych miejscowościach wschodniej Białostocczyzny, by promować białoruską kulturę. To był już 70 festyn licząc od 2009 roku, kiedy rozpoczęła się nasza przygoda. Festyn odbył się 15 września 2019.

(202)
"RYJÓWKA PRZEZNACZENIA" zwiastun pełnometrażowego filmu animowanego 13-08-2019

19.08.13 film

W trakcie minionego weekendu na odbywającym się w Białymstoku konwencie Polcon zaprezentowano pierwszy zwiastun pełnometrażowej animacji "Ryjówka Przeznaczenia" - materiał udostępniono już w sieci.

(261)
III Piknik Myśliwski 12-08-2019

19.08.12 piknik

Ach, co to był za Piknik !

3 sierpnia 2019 roku malownicza miejscowość Lipiny, koło Hajnówki, wprost tętniła życiem. Na nietuzinkowe wydarzenie tematyczne pod nazwą „III Piknik Myśliwski w Puszczy Białowieskiej” zjechały tłumy gości, mieszkańców oraz turystów, którzy mogli w tym dniu skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. A sprawcami całego zamieszania byli: Andrzej Łukasiewicz – Łowczy OHZ Nadleśnictwa Hajnówka, Lucyna Smoktunowicz – Wójt Gminy Hajnówka oraz Alicja Milewska – Prezes Podlaskiego Klubu Dian.(625)

W Krainie Baśni wszystko się dobrze składa 31-07-2019

6b

W Białowieży, Drohiczynie, Czeremsze i Hajnówce - po raz czwarty można się było przenieść w Krainę Baśni. W końcówce lipca 25-28 lipca) aktorzy, muzycy, cyrkowcy i lalkarze, artyści z Polski, Białorusi, Ukrainy skoordynowani przez Fundację ONI – TO MY zaprosili mieszkańców regionu na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Bajek.(493)

Teremiski Horn Camp – warsztaty waltornistów 29-07-2019

19.07.29 teremiski

W sercu ostatniego pierwotnego lasu w Europie – Puszczy Białowieskiej spotkali się muzycy-artyści z kraju i świata, by ćwiczyć, dzielić się wiedzą, uczyć i grać dla mieszkańców Podlaskiego i turystów. VI edycję Międzynarodowych Warsztatów Waltorniowych – Teremiski Horn Camp 2019 swoim patronatem objął Marszałek Województwa Podlaskiego.(423)

Koncert Moniuszkowski z okazji 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki 04-07-2019

 3m

Rok 2019 to 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki w związku z tym ROK MONIUSZKOWSKI to przywrócenie Polsce i światu twórczości tego wybitnego polskiego kompozytora. Z tej okazji  w Hajnowskim Domu Kultury odbył się koncert poświęcony twórczości tegoż wspaniałego artysty. Przed młodą publicznością zaprezentowali się artyści:

(347)
XIII Jarmark Żubra zapachniał puszczą 17-07-2019

038

XIII Jarmark Żubra roztaczał nad Hajnówką woń puszczańskich ziół i przypraw. 14 lipca do Parku Miejskiego przybywały tłumy mieszkańców Hajnówki, regionu Puszczy Białowieskiej, Podlasia, innych zakątków Polski a także goście zagraniczni, aby doświadczyć wszystkimi zmysłami dziedzictwa kulturowego i kulinarnego naszego regionu. Smak oraz zapach produktów lokalnych i piękno tradycyjnego rękodzieła, stanowią esencję wrażeń duchowych wśród zainteresowanych poznawaniem kultur regionalnych. Na nich budowana jest wartość lokalnych marek, w tym marki miasta Hajnówka i Regionu Puszczy Białowieskiej.

 

(1032)
13. Piknik Rodzinny 09-07-2019

13

XIII Piknik Rodzinny został zorganizowany przez Akcję Katolicką i Hajnowski Dom Kultury. Program Pikniku składał się z bloku dla dzieci, w którym najmłodsi bawili się z Teatrem „ECHO" z Warszawy, a także obejrzeli bajkę o „Przygodach niebieskiego smoka" oraz mogli podziwiać występy zespołów artystycznych.(931)

Studio Piosenki na podium Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Współczesnej 07-06-2019
19.06.07 spe
6 czerwca w Dąbrowie Białostockiej odbył się Festiwal Piosenki Współczesnej. Wystąpiły trzy nasze reprezentantki otrzymując nagrody:(426)
„PODARUJ WIERSZ" ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta 08-07-2019

Zbigniew Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół, ważnych dla niego artystów, osób, które cenił (niektóre z tych listów znalazły się w książkach poety i należą do najprzenikliwszych i najmocniej poruszających jego utworów). Fundacja imienia poety chce zachęcić wszystkich, żeby też wręczali drugim osobom wiersze, niekoniecznie swoje.(320)

Solistki Studia Piosenki HDK nagrodzone w Międzynarodowym Festiwal Piosenki PODLASKA NUTA 19-06-2019
07
 
W Festiwalu Piosenki w Bielsku Podlaskim 1go czerwca wystąpiły solistki : Izabela Pietroczuk, Hanna Wołczyk, Ola Wołczyk, Dorota Sztyler, Marysia Sawicka i Wanda Ginszt oraz zespół PULS.(329)
ZAPROSZENIE XIII Jarmark Żubra „Pachnący Puszczą” - 14 lipca 2019 r. 04-07-2019

Jarmark-Żubra19-1

Jarmark Żubra Pachnący Puszczą pod taką nazwą odbędzie się XIII edycja tego wydarzenia. Wśród wystawców lokalni producenci tj. firma Runo czy EkoHerba, którzy przeniosą Państwa w magiczny świat puszczańskich ziół. To niepowtarzalna okazja do poznania bogactwa kompozycji ziołowych, przypraw oraz aromatycznych herbatek. Znacie zapewne pieprz białowieski, sól ziołową czy smak herbaty jagodowej, malinowej, białowieskiej. Na Jarmarku będziemy mieli okazję poznać  tajemnice puszczańskich ziół , ich niezwykłe właściwości i zastosowanie nie tylko w kuchni , ale też w kosmetologii (m.in. pokaz robienia kosmetyków z natury). Osoby zainteresowane mogą też skomponować „swoją” herbatkę lub napój ziołowy znakomity na upały.

(1078)
Studio Piosenki HDK zdobyło GRAND PRIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "NA JĘZYKACH" w Toruniu 04-07-2019
65093186 1051750541688911 8232098253567426560 o
W dniach 21-24 czerwca w Toruniu odbył się prestiżowy Międzynarodowy Festiwal Piosenki "NA JĘZYKACH" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu.
Hajnówkę reprezentował zespół Małe HDK ( Wanda Ginszt, Iza Karczewska, Kasia Drużba, Maria Sawicka, Ola Romaniuk oraz Dorota Sztyler), a także solistki : Iza Karczewska, Maria Sawicka i Wanda Ginszt.
Jury w składzie: Małgorzata Chojnowska-Wiśniewska, Julia Kubica oraz Grzegorz Wiśniewski przesłuchało ok 50 wykonawców i przyznało 11 nagród ( bez podziału na kategorie ), w tym główne nagrody trafiły do rąk naszych dziewcząt:
GRAND PRIX Burmistrza Miasta Torunia - zespół MAŁE HDK
GRAND PRIX Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego - Maria Sawicka
Wyróżnienie oraz Nagroda Dyrektora MDK w Toruniu - Izabela Karczewska
 
Gratulujemy...
(371)
Hajnówka porywa do tańca! 02-07-2019

IMG 0008

22 czerwca odbyła się druga z trzech potańcówek organizowana przez Hajnowski Dom Kultury w ramach budżetu obywatelskiego 2019 r.

(1048)
ZAPROSZENIE - Konkurs kulinarny na „Najlepsze danie puszczańskimi ziołami pachnące” - XIII Jarmark Żubra „Pachnący Puszczą” 14.07.2019r. 27-06-2019

Wykorzystujesz w swojej kuchni zioła oraz przyprawy od lokalnych producentów lub zbierane samodzielnie w puszczańskich lasach, okolicznych łąkach? Znasz ciekawe przepisy na dania tradycyjne, kuchni regionalnej z aromatem ziołowym. Podziel się nimi z nami i zgłoś się do konkursu kulinarnego, organizowanego w ramach XIII Jarmarku Żubra.

(617)
XIII Jarmark Żubra "Pachnący Puszczą" 14.07.2019r. 27-06-2019

logo jarmark zubra

Szanowni Państwo,

zapraszamy do uczestnictwa w XIII edycji Jarmarku Żubra w dniu 14 lipca 2019 r. – głównym hajnowskim wydarzeniu promującym bogactwo kultury Regionu Puszczy Białowieskiej. Jarmark Żubra to święto kultury tradycyjnej oraz lokalnych specjałów Podlasia. Podczas Jarmarku prezentowane są produkty, zarówno żywnościowe – lokalne smaki (np. sery, miody, wyroby piekarnicze, zioła itp.) jak i rękodzielnicze (np. hafty, koronki, rzeźby w drewnie, galanteria drewniana, rzemiosło, sztuka itp.).

(768)
Archiwalne dekoracje na blokach Os. Millenium oraz drewniane rzeźby w Parku Miejskim – fakty znane czy nieznane? 25-06-2019

GrafikaZenka

W związku z wątpliwościami, które pojawiły się w ostatnim czasie co do archiwalnych grafik autorstwa Zenka Iłariona Daniluka na blokach na Osiedlu Millenium w Hajnówce oraz genezy ustawienia rzeźb w Parku Miejskim w Hajnówce, mieszkańcom Hajnówki jak i miłośnikom naszego miasta należy się informacja wyjaśniająca fakty z tym związane.

(677)
Festyn Ludowy „Krynoczka” 2019 21-06-2019

DSC08805

To już stało się tradycją, iż popołudnie trzeciego dnia święta Zesłania Ducha Świętego na Apostołów należy do białoruskiej muzyki ludowej, jaka rozbrzmiewa w Amfiteatrze Miejskim w Hajnówce. Tak też było w tym roku.18 czerwca o godz. 17.00 rozpoczął się Festyn Ludowy „Krynoczka” organizowany przez Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Białymstoku, we współpracy z Hajnowskim Domem Kultury.

(870)
Hajnowianie zwyciezcami VIII Podlaskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego 27-05-2019

1

12 maja w Białowieży odbył się VIII Podlaski festiwal Tańca Nowoczesnego, w którym wzięły udział 2 zespoły z Hajnowskiego Domu Kultury: Zespół Tańca Nowoczesnego „Abrakadabra" gr. dzieci oraz Zespół Tańca Nowoczesnego „Iluzja". Obie grupy zostały nagrodzone I MIEJSCEM w kategoriach: Formacje do lat 12 i Formacje powyżej lat 15.

(439)
Jubileusz Miejskiej Biblioteki Publicznej - „70 lat w służbie książki” 17-06-2019

bb

Jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce zbiegł się ze stuleciem niepodległości Polski i stuleciem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

(632)
Białoruskie Święto - KULTURA NA SCHODACH MUZEUM 02.06.2019r. 17-06-2019

31

Kiermasze rękodzieła ludowego, koncerty zespołów z Polski i Białorusi, a do tego ziemniaczane przysmaki ze stu kilogramów ziemniaków, warsztaty lepienia w glinie, tkania na krosnach- to wszystko można było zobaczyć w niedzielę 2 czerwca 2019 roku na 15. Białoruskim Festiwalu Etnograficznym w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

(554)
13 czerwca 2019 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie XVI Ogólnopolskiej Wiosny Młodych Talentów 17-06-2019

DSC07954

Od 16 lat Ogólnopolska Wiosna Młodych Talentów promuje autentyczną i spontaniczną ekspresję plastyczną dziecka, a także kreatywne i nowatorskie metody pracy nauczycieli i instruktorów. Konkurs budzi duże emocje, zawsze z niecierpliwością czekamy na prace młodych artystów.

(345)
Rosną młodzi architekci 07-06-2019

IMG 20190601 125608

Tegorocznej edycji konkursu ,,MÓJ PAMIĘTNIK” organizowanego przez Galerię Sleńdzińskich w Białymstoku przewodziło hasło ,,Mój pomysł na wnętrze”. Uczestnicy konkursu zaproszeni zostali do plastycznego zilustrowania mieszkania lub dowolnego pokoju w ulubionej estetyce: klasycznej bądź nowoczesnej. Liczyła się kreatywność i nietuzinkowe koncepcje wnętrzarskie. Na konkurs nadesłano 280 prac z ośrodków edukacyjnych z terenu województwa podlaskiego oraz Białorusi. Z radością zawiadamiamy, iż wśród laureatów znaleźli się uczestnicy koła plastycznego ,,Deformacja” z Hajnowskiego Domu Kultury. Jury, w którego skład weszli artyści oraz architekci wnętrz przyznało NAGRODY: dla Mikołaja Keczyńskiego 15 lat, Wiktorii Wiejkowskiej 15 lat oraz WYRÓŻNIENIA dla

Olgi Jakoniuk 10 lat, Marii Ryszczuk 10...

(525)
Letnie Kino Plenerowe przy Hajnowskim Domu Kultury 03-06-2019

03k

1 czerwca odbył się pierwszy pokaz w ramach Letniego Kina Plenerowego przy Hajnowskim Domu Kultury.

(1034)
Koło Deformacja na półfinałach XX Ogólnopolskiego Konkursu "Nasza Ziemia" w Warszawie 31-05-2019

01

W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem "Potęga żywiołów Ziemi", a organizatorem jest Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB). Przewodnie hasło konkursu ukazuje spojrzenie na przyszłość naszej planety poprzez pryzmat procesów, które kształtowały jej środowisko w przeszłości oraz poprzez obecną działalność człowieka. Konkurs przeprowadzany jest równocześnie w całym kraju przez ośrodki organizatora według podziału regionalnego.(424)

I gala Disco Polo Osób Niepełnosprawnych 29-05-2019

1

To właśnie dziś w Hajnowskim Domu Kultury odbyła się I Gala Disco Polo Osób Niepełnosprawnych.

(716)
Nowy Ambasador Białorusi odwiedził Muzeum 20-05-2019

6a

6 maja 2019r. Muzeum Białoruskie w Hajnówce odwiedził nowy Ambasador Republiki Białoruś w Polsce - Władimir Czuszew w towarzystwie Konsul Generalnej Ally Fiedorovy.(430)

Hajnowianka Marysia Tichoniuk po raz trzeci finalistką Bazgroła 29-05-2019

02m

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż najnowsza książka Marysi Tichoniuk – hajnowianki uczącej się w 7 klasie szkoły podstawowej - ponownie zdobyła uznanie jurorów 10. Jubileuszowego ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego „Bazgroł 2019”. W komisji konkursowej zasiadali m.in. Jurek Owsiak, Marek Michalak- były Rzecznik Praw Dziecka, Grzegorz Kasdepke - wieloletni redaktor naczelny magazynu „Świerszczyk”, Jerzy Rzymkowski - redaktor naczelny miesięcznika „Nowa Fantastyka”, Anna Szymborska - ilustratorka, oraz Grzegorz Raczek - właściciel i redaktor naczelny portalu duże Ka i Papierowy Pies - organizator Bazgroła.

(545)
Noc muzeów w Hajnówce 28-05-2019

02

Białoruskie Muzeum w Hajnówce po raz kolejny przyłączyło się do międzynarodowej akcji promowania działalności muzealnej jaką jest „Noc muzeów”.(524)

Noc Muzeów w Parku Wodnym w Hajnówce 27-05-2019

1jpg

Od kilku lat Park Wodny w Hajnówce włącza się w ogólnopolską akcję - Noc Muzeów, w której zadaniem jest promowanie kultury i tradycji. Jest to okazja do lepszego poznania własnego miasta i regionu.(505)

Studio Piosenki laureatem Konkursu Piosenki Ukraińskiej 22-05-2019

03p

W konkursie Piosenki Ukraińskiej, który odbył się 19 maja w Orli reprezentantki Studia Piosenki wyśpiewały główne nagrody:

(431)
Inauguracja XXXVIII Międzynarodowego Festiwalu "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej" 6 maja 2019r. 09-05-2019
60223807 866680733675316 1090264447223595008 o
6 maja 2019 roku po raz 38. w soborze św. Trójcy w Hajnówce rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Od samego początku festiwal odbywa się z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski. Uroczyste otwarcie Festiwalu rozpoczęło nabożeństwo, któremu przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski. Festiwal swoją obecnością zaszczycili Ich Ekscelencje arcybiskup Grzegorz oraz biskup Warsonofiusz.
(533)
I dzień przesłuchań konkursowych w ramach XXXVIII Międzynarodowego Festiwalu "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej" 08.05.2019r. 09-05-2019
tiwal i dzien small-18
W środę 8 maja 2019 roku o godz. 16:00 w hajnowskim Soborze Św. Trójcy rozpoczęły się przesłuchania konkursowe XXXVIII Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
(501)
II dzień przesłuchań konkursowych w ramach XXXVIII Międzynarodowego Festiwalu "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej" 09.05.2019r. 10-05-2019

image6

W czwartkowe popołudnie 9.05. 2019 roku rozpoczął się drugi dzień przesłuchań konkursowych XXXVIII Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Zaprezentowało się 7 zespołów.

(449)
Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce 17-05-2019

1

Po raz XVI w całej Polsce obchodzono Tydzień Bibliotek – zawodowe święto bibliotekarzy. Święto zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ma promować biblioteki i czytelnictwo w środowisku lokalnym, a przy okazji ma uzmysłowić, jak szeroką ofertę kieruje współczesna biblioteka.(590)

Izabela Karczewska ze Studia Piosenki HDK laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej 15-05-2019

01l

12 maja w Wołominie odbył się Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej, w którym wystąpiła Izabela Karczewska.(394)

Wernisaż wystawy malarstwa Joanny Kiersnowskiej oraz fotografii dwóch autorów Jerzego Wójcika i Grzegorza Pietraszka 15-05-2019

02w

7 maja w Galerii Hajnowskiego Domu Kultury miało miejsce otwarcie dwóch wystaw odbywających się w ramach XXXVIII Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej: wystawa malarstwa Joanny Kiersnowskiej oraz fotografii dwóch autorów Jerzego Wójcika i Grzegorza Pietraszka. Z ramienia organizatorów Festiwalu wystawę otwierali Joanna Kiryluk, Rościsław Kuncewicz i Jadwiga Lach-Kuczkin oraz Jarosław Grygoruk, sekretarz miasta.

(443)
27. Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja” 15-05-2019

02m
23 kwietnia 2019 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 27. edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja”. W tym roku w przesłuchaniach konkursowych udział wzięło 8 przedszkolaków z Przedszkola nr 2 i 5 w Hajnówce oraz ze Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury.(372)

32. Mały Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży klas I-III i IV-VI „Baje, bajki i bajeczki” 14-05-2019

1b

24 kwietnia 2019 r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 32. edycji Małego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży klas I-III i IV-VI „Baje, bajki i bajeczki”.

(290)
Poezja Wandy Chotomskiej w DKK dla dzieci 18-04-2019

4c

Dnia 06.04.2019r. odbyło się kolejne spotkanie miłośników DKK. W tym dniu uczestnicy zapoznali się z poezją Wandy Chotomskiej "Nasze ptaki".

(1952)
Koncert z okazji Obchodów 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 13-05-2019

04k

W tegorocznym koncercie z okazji Święta 3 Maja, udział wzięły amatorskie zespoły artystyczne działające przy Hajnowskim Domu Kultury, dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Hajnówce oraz Chór Leśników.

(394)
Wieczór poświęcony pamięci Polaków deportowanych na Syberię i do Kazachstanu w 79. rocznicę drugiej deportacji 18-04-2019

5

W czwartkowy wieczór w Czytelni dla Dorosłych odbyła się uroczystość upamiętniająca drugą deportację Polaków na Syberię i do Kazachstanu zorganizowaną w nocy z12 na 13 kwietnia 1940r. Z tej okazji gościliśmy delegację pracowników Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

(591)
13 Edycja Konkursu Poezji Religijnej poświęconego pamięci Ks. Prałata M. Świerszczyńskiego 17-04-2019

31

Po raz kolejny w murach Hajnowskiego Domu Kultury odbyły się przesłuchania konkursowe XIII Edycji Konkursu Poezji Religijnej poświęconego pamięci Ks. Prałata M. Świerszczyńskiego.

(583)
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe 16-04-2019

19.04.16 konkurs
W tegorocznej 64. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego uczestniczyli uczniowie Technikum Leśnego w Białowieży. Hajnówkę reprezentowała przedstawicielka Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej.(454)

Wernisaż wystawy „XII Przeglądu na HAFT i KORONKĘ Powiatu Hajnowskiego 2019” 16-04-2019

09

W słoneczne sobotnie popołudnie, 30 marca w galerii Hajnowskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „XII Przeglądu na HAFT i KORONKĘ Powiatu Hajnowskiego 2019”.(465)

DZIECI DZIECIOM "Brzechwa i Tuwim w piosence" 16-04-2019

15

Witajcie w naszej bajce… tak mogły się poczuć wszystkie dzieci, i nie tylko one, które 8 kwietnia 2019r. zawitały do Hajnowskiego Domu Kultury na spektakl „DZIECI DZIECIOM” – „Brzechwa i Tuwim w piosence”.(1664)

Wystawa obrazów Michała Nowickiego „Pasja malarstwa” 10-04-2019

2

Zapraszamy do zwiedzania wystawy obrazów Michała Nowickiego „Pasja malarstwa”. Prace malarskie eksponowane są w Małej Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce od 5 kwietnia do 31 maja 2019r.(473)

Teatrzyk Kamishibai w Klubie Młodych Mam 09-04-2019

08

Klub Młodych Mam w czwartkowe popołudnie zaprosił mamy z dziećmi w wieku przedszkolnym na teatrzyk Kamishibai „Czerwony Kapturek".(440)

Studio Piosenki HDK laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej w Warszawie 02-04-2019

07s

W dniach 30-31 marca w Warszawie odbył się stojący na bardzo wysokim poziomie artystycznym Ogólnopolski Festiwal Piosenki FIRALEJA. Nasze Studio reprezentował zespół Małe HDK oraz solistki: Izabela Karczewska i Marysia Sawicka.(547)

Izabela Pietroczuk ze Studia Piosenki HDK laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki 02-04-2019

01p

30 marca w Łukowie odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki WESOŁE NUTKI, w którym wystąpiła nasza reprezentantka - Izabela Pietroczuk. 

(510)
Linoryty w HDK 01-04-2019

04

W marcu w Hajnowskim Domu Kultury na sobotnich zajęciach Koła Plastycznego "Deformacja" odbyły się warsztaty graficzne z linorytu. (Technika linorytu pojawiła się w sztuce po wynalezieniu w 1860r. linoleum, materiału przeznaczonego do pokrywania podłóg.(442)

„Podwaliny – drewniane domy Podlasia i ich mieszkańcy" 01-04-2019

05

29 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja książki Magdaleny Stopy „Podwaliny – drewniane domy Podlasia i ich mieszkańcy", wydanej przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Gośćmi uroczystości byli: Magdalena Stopa - autorka książki i projektant graficzny - Sławomir Parfianowicz.

(562)
„Miłość rozkwita na wiosnę" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce 29-03-2019

07

21 marca 2019r. Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce uczciła pierwszy dzień wiosny i zarazem Światowy Dzień Poezji w wyjątkowy sposób, zapraszając miłośników poezji na wieczór ph. „Miłość rozkwita na wiosnę". Pomysłodawczynią i prowadzącą spotkanie była Pani Laura Kozowska – poetka, blogerka, autorka książek „Rozmowy z Guzikiem" i „Nie ma takiego bagna, z którego nie da się wyjść". Pochodząca z Wielkopolski, od niedawna hajnowianka, Pani Laura opowiedziała gościom o swoim niezwykle twórczych pasjach. Kobieta wielu talentów, pisząca nie tylko wiersze, cała sobą zaangażowana w życie społeczne, zapragnęła poznać hajnowskie środowisko literackie. Miejska Biblioteka Publiczna będąca przestrzenią spotkań i dzielenia się twórczością, jest na pewno doskonałym miejscem do tego typu wydarzeń.(531)

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci 22-03-2019

06

Dnia 16 marca 2019 r. w Czytelni dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej po raz kolejny odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Po przywitaniu i zapoznaniu się z nowymi uczestnikami Julią, Łucją i Małgosią, na klubowiczów czekała miła niespodzianka. (414)

Szkolenie w Miejskiej Bibliotece Publicznej 22-03-2019

8

14 marca 2019 r. w Czytelni dla Dorosłych miało miejsce szkolenie bibliotekarzy „Kreatywny bibliotekarz". Organizatorami spotkania byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Białymstoku, przy wsparciu Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.(1677)

Studio Piosenki HDK laureatem Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej 08-03-2019

01i

W dniach 5-7 marca w Białymstoku odbył się Festiwal Twórczości Agnieszki Osieckiej

(539)
Podsumowanie konkursu plastycznego „Czujka Na Straży Twojego Bezpieczeństwa” 07-03-2019

Konkurs-19.02.2019-r

19 lutego 2019r. w sali narad Urzędu Miasta w Hajnówce odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Czujka Na Straży Twojego Bezpieczeństwa” i wręczenie nagród.

(624)
Wieczór autorski Wiesława Lickiewicza 07-03-2019

07

1 marca 2019 r. w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wieczór autorski Wiesława Lickiewicza. Poeta od lat znany jest w środowisku literatów i ludzi pióra w naszym mieście. Jest członkiem lokalnego Klubu Literackiego, z napisanych przez niego około 1000 wierszy, kilkadziesiąt było drukowanych w gazecie „Głos Białowieży". Otrzymał wyróżnienie w II edycji konkursu literackiego „Srebro nie złoto" za opowiadanie „16 lat na Dalekim Wschodzie – kartka z pamiętnika". Okazją do piątkowego spotkania było wydanie książki jego autorstwa pt. „Nie wierz łzom". Na publikację składa się kilkadziesiąt wierszy i wspomnienia rodzinne pisane prozą.(515)

Iza Karczewska - solistka Studia Piosenki HDK wystąpiła z orkiestrą Filharmonii Krakowskiej 06-03-2019

02i

W dniach 2-3 marca w Krakowie odbył się Koncert Galowy w hołdzie Żołnierzom Wyklętym w ramach V Festiwalu Wolnej i Niezawisłej. Koncert został zorganizowany przez Stowarzyszenie PASSIONART oraz IPN w Krakowie.(499)

Warsztaty rysunkowe Klubu Plastyka START z Hajnowskiego Domu Kultury 06-03-2019

18s

SYLWETKA CIENIA – ŻART ŚWIATŁA to lutowy motyw warsztatów rysunkowych "STARTU". Bez światła nie ma obrazu. Światło podkreśla formy, rozjaśnia przestrzeń, określa nastrój. Ciekawym środkiem wyrazu może być też cień. Konfrontacja przeciwieństw światło/cień jest pełna niespodzianek, a zwykły temat poprzez ciekawe oświetlenie wygląda jak przedstawienie teatralne.(847)

Historyjki podlaskie Haliny Maksymiuk 05-03-2019

01

Pierwsze w tym roku spotkanie literackie z cyklu „Cyrylicą pisane” już za nami. 20 lutego 2019 roku Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce gościliśmy Halinę Maksymiuk z prezentacją książki „Biêlśk, Knorozy, Ploski (i inšy vjoski). Historyjki podlaskie ilustrowane malarstwem Olega Kobzara”. Poza autorką gościem spotkania był także jej mąż Jan Maksymiuk i malarz i jednocześnie bard - Oleg Kobzar.(937)

Wernisaż Wystawy Klubu Plastyka START 28-02-2019

 

24w

15 lutego miało miejsce otwarcie IV Wystawy Klubu Plastyka START, które zgromadziło w galerii Hajnowskiego Domu Kultury kilkadziesiąt osób, głównie autorów wystawionych prac, ich przyjaciół i członków rodzin. Uroczystość miała charakter spotkania dobrze znanych sobie ludzi, których połączyła wspólna pasja – zamiłowanie do sztuki. Wśród okazanych prac znalazły się również te, które wyszły spod ręki śp. Jerzego Żukowskiego, zmarłego w 2018 roku członka Klubu Plastyka START, którego pamięć koledzy i koleżanki uczcili minutą ciszy i ciepłym wspomnieniem.(577)

"Baśń o dwunastu miesiącach" w Dziecięcym Klubie Książki 27-02-2019

3d

23 lutego 2019r. w Czytelni dla Dzieci MBP w Hajnówce spotkali się na DKK mali miłośnicy książek. Po przywitaniu i zapoznaniu się z nowymi uczestnikami Hanią i Kaliną, dzieci zajęły się czytaniem książki Pani Karczmarskiej-Strzebońskiej Alicji - "Baśń o dwunastu miesiącach". Po przeczytaniu baśni, klubowicze przeszli do dyskusji. Wszyscy zgodnie, doszli do wniosku, że grzeczność, dobre serce zostają wynagrodzone, a za lenistwo, złośliwość spotyka człowieka zasłużona kara.(408)

Solistki Studia Piosenki HDK otrzymały Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego 27-02-2019

02s

21 lutego w Operze Podlaskiej odbyła się Gala rozdania certyfikatów potwierdzających otrzymanie Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego uczniom uzdolnionym artystycznie.

(447)
Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Warszawie 25-02-2019

13

Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej wybrali się z wizytą do stolicy naszego kraju, czyli Warszawy.(512)

Studio Piosenki HDK nagrodzone w Goniądzu 19-02-2019

04g

16. lutego w Goniądzu odbył się Konkurs Piosenki Walentynkowej. Studio Piosenki reprezentował zespół Małe HDK oraz solistki: Aleksandra Wołczyk, Martyna Białowieżec, Izabela Karczewska, Maria Sawicka i Katarzyna Drużba.

(477)
Festiwal Filmów Rosyjskich „XII Sputnik nad Polską" 15-02-2019

01a

„Sputnik nad Polską" jest znanym Festiwalem Filmów Rosyjskich o zasięgu ogólnokrajowym.(595)

Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną 2019r. 14-02-2019

07k

Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną od wielu lat znajdują się w kanonie kulturalnych imprez miasta Hajnówka. W tym roku przesłuchania odbyły się 10 i 11 stycznia. Wzięły w nich udział 692 osoby: pięćset czterdzieścioro dzieci oraz sto pięćdziesiąt dwie osoby dorosłe.(564)

Wykład pani Małgorzaty Cetry dotyczący imion chrzestnych w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce (1923-2013) 11-02-2019

5c

Dnia 8 lutego 2019 roku, w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wykład pani Małgorzaty Cetry, absolwentki Uniwersytetu Warszawskiego, kierunku filologii polskiej.(726)

Anioły w HDK 11-02-2019

22

Warsztaty ikonograficzne to jedna z wielu ofert Hajnowskiego Domu Kultury na spędzenie niesztampowo tegorocznych ferii zimowych. W warsztatach wzięło udział 22 uczestników w wieku 8-16 lat.

(519)
Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce 07-02-2019

16f

W ferie zimowe w hajnowskiej bibliotece jak zwykle nie zabrakło ciekawych propozycji dla dzieci. Dwutygodniowa oferta zajęć, zaspokoiła potrzeby nawet najbardziej wymagających dzieci, a liczna frekwencja była tego najlepszym potwierdzeniem.(835)

Ferie z Hajnowskim Domem Kultury 07-02-2019

26f

Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska przy współpracy z Hajnowskim Domem Kultury zorganizowało „Wesołe Ferie z Kulturą”. Od 22 stycznia do 2 lutego dzieci mogły wziąć czynny udział w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez instruktorów lub w charakterze widzów uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach odbywających się na scenie HDK: koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka, spektakl teatralny „Czarownica u dentysty” czy XXX Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się doroczna zabawa karnawałowa dla najmłodszych – „Bal u Króla Lula”, na której dzieci mogły wystąpić w karnawałowych przebraniach, tańczyć do woli oraz brać udział w zabawach i konkursach, w których przewidziano nagrody.(762)

30.Wojewódzkie Spotkania Zespołów Kolędniczych 05-02-2019

02k

27 stycznia odbyły się w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury XXX Wojewódzkie Spotkania Zespołów Kolędniczych organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury oraz HDK. Na trzydziestej, jubileuszowej edycji zaprezentowało się 17 grup kolędniczych. Czteroosobowa komisja w składzie: dr Artur Gaweł, dr Cezary Jan Mielko, Mariusz Żwierko i Marta Szałkiewicz, wyróżniła, aż 12 zespołów, co świadczy o wysokim poziomie wykonawczym uczestników.(789)

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.