Stała wystawa “Historie utkane z nici” 24-11-2020

Z lewej strony zdjecia zawieszone sa trzy tkane kapy w kolorze różowym, filetowym i zielonym. , w tle widać inne eksopnaty oświetlone nisko zawieszonymi żarówkami.

Hajnówka wzbogaciła się o nową stałą ekspozycję - tkanego rękodzieła. Wystawę “Historie utkane z nici” przygotowało Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka.

Wystawa czynna jest od 24.09.2020 w budynku dawnego dworca, a dzisiaj stacji kultury “Hajnówka Centralna. Stacja kultury”.

Zapraszamy w środy /14.00-18.00/ i w soboty /godz. 10.00 – 12.00/

 

(31)
Hajnowskie solistki laureatkami Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej online w Krakowie 23-11-2020
Studio Piosenki HDK  laureatem  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Krakowie
 
"Każdy Polak gra i śpiewa Polsce" - pod takim hasłem odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej online w Krakowie. Spośród ponad 470 zgłoszonych nagrań jury jury wybrało laureatów, w tym nasz dziewczęta:(51)
Reprezentantki Studia Piosenki HDK z kolejnymi nagrodami 18-11-2020

Studio Piosenki HDK nieustannie bierze udział w licznych Festiwalach i Przeglądach piosenki, które w obecnej sytuacji epidemiologicznej odbywają się w formie ONLINE.(119)

Izabela Karczewska ze Studia Piosenki HDK laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki w Gdyni 16-11-2020
12 listopada odbył się Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Dźwięki wolności", którego tegoroczna edycja odbyła się ONLINE w Gdyni.(144)
Już za nami dwa spotkania autorskie on line 12-11-2020

Zrzut ekranu, logotyp projektu Hajnówka Dostępna i okienka pokazujące uczestników spotkania.

Miejska Biblioteka Publiczna elastycznie reaguje na rzeczywistość związaną z epidemią, i w warunkach niemożności spotkań w bibliotece, organizuje spotkania on line.

(149)
Białoruski mural w przestrzeni miasta Hajnówka 12-11-2020

Zdjecie przedstawia artysów podczas wykonywania muralu na hajnowskim muzeum białoruskim. Z lewej strony stoi dźwik, na podnośniku znajdują się  dwie osoby. Mural na budynku wykonany jest w połowie. Z prawej strony zdjęcia widać mężczyznę, stojącego na schodach budynku, obserwującego prace. Na budynku widać duży napis MUZEUM.

Pierwszy w Hajnówce białoruski mural pojawił się na frontowej ścianie Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Jest nawiązaniem do wzoru, który może nie każdy pamięta, ale był w tym samym miejscu kilkanaście lat temu, jednak uległ zniszczeniu. Muzeum od kilku lat myślało o jego odtworzeniu, w tym roku udało się pozyskać na ten cel fundusze i zrealizować mural. Natomiast w planach jest jeszcze realizacja kolejnych murali na ścianach Muzeum.(321)

Studio Piosenki HDK laureatem Konkursu Piosenki Ukraińskiej 12-11-2020
8 listopada odbył się Konkurs Piosenki Ukraińskiej, którego tegoroczna edycja odbyła się w wersji online.(123)
Kolejny sukces zespołu "Dzwonki" 09-11-2020

Na scenie BTSK w Białymstoku stoi 3 dziewczyny i 2 chłopaków, jeden z nich gra na akordeonie. Wszyscy ubrani są w ludowe stroje.

16 października 2020 r. w Białymstoku Teatralny Zespół „Dzwonki" z Hajnowskiego Domu Kultury w składzie: Paweł Tichoniuk, Anna Moroz, Zofia Filipiuk, Wiktoria Gawryluk, Rafał Prokopiuk brał udział w 41. konkursie małych form scenicznych  „Sceniczne Słowo" w języku białoruskim przedstawiając spektakl pt: „Dopyty na piaciorku" przygotowany przez Panią Wierę Masajło.

(205)
Plenerowa rzeźba w drewnie – Hajnówka 2020 na wystawie w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku 06-11-2020

Fragment rzeźby wykonanej w drewnie stojącej na trawniku. W tle inne rzeźby i drzewa.

Rzeźby z hajnowskich plenerów rzeźbiarskich od 17 października br. pojawią się na wystawie w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku.(198)

Wystawa „Ojcowie Niepodległości” dostępna 5 i 6 listopada 05-11-2020

Plakat promujący wystawę. Duży czerwony napis z tytułem wystawy "Ojcowie niepodległosci". Pod nim sześć czarno-białych zdjęć portretowych z podpisami: Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Witos, Korfanty, Daszyńki.

W Hajnowskim Domu Kultury została udostępniona wystawa IPN „Ojcowie Niepodległości”.

(144)
Plener malarsko- rzeźbiarski „Moja mała Ojczyzna” 05-11-2020

Na zdjęciu widnieje fragment rzeźby w drewnie - męska twarz. W tle widać inną rzeźbę przedstawiającą starca oraz zawieszone obrazy.

W ramach spóźnionej w tym roku Nocy Muzeów 30 października 2020 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce otwarta została wystawa podsumowująca plener malarsko -rzeźbiarski.

(230)
Muzealne węglem rysowanie 05-11-2020

Na zdjeciu widnieje dziewczynka, która pokazuje brudną od wękla dłoń. Obok stoi sztaluga z namalowanym węglem rysunkiem.

W ciągu kilku dni październikowych 2020 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1, oraz Przedszkola Prawosławnego w Hajnówce miały okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Białoruskim w Hajnówce.

(212)
Kobiecy STAND-up w Muzeum 30-10-2020

W centrum zdjecia stoi kobieta, trzyma w rekach mikrofon.W tle wisi duży biały baner z czerwonym napisem: Stand up muzeum.

Kolejna, wyczekiwana odsłona stand up-u w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce już za nami. 16 października 2020 na "Scenie w Mozaikarni" po raz kolejny gościliśmy: Paulinę Potocką i Magdę Kubicką. Przybyłą widownię, tradycyjnie już, przywitał białoruski rock’n’roll, oczywiście z humorem …. A na scenie dziewczyny w nowych programach bardzo trafnie z humorem i ciętym językiem oceniały otoczenie i komentowały wydarzenia z życia.

(282)

Białorusko-kaszubsko-polski koncert „MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ” – „Музыка без засцярог” 30-10-2020

W centrum zdjecia widać gotarzystę, w tle stoi perkusja, a nad nią zawieszony baner z napisem w języku białoruskim: Muzyka bez zastrzeżeń

Ruszyła kolejna edycja klubowych koncertów pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń”. Pierwszy z tegorocznych koncertów odbył się w piątek 9 października 2020.

 

(206)
Etno warsztaty w Muzeum Białoruskim w Hajnówce 29-10-2020

Zdjęcie przedsztaweiające dzieci uczestniczące w warsztatach odbijania szablonami wzory białoruskie na koszulkach. siedmioro dzieci siedzi przy stołach, dwie opiekunki stoją obok.

Kolejne warsztaty w Muzeum. "Etnodizajn", czyli opowieść o tym jak wplatać ludowe akcenty we współczesne formy i jak zaszczepić w najmłodszych zainteresowanie wzornictwem tradycyjnym.

(197)

Promocja książki Wojciecha Konończuka pt. „Sztuka przetrwania" 29-10-2020

Po prawej stronie zdjęcia siedzi Wojciech Konończuk, z lewej zezpół Zbigniewa Budzyńskiego. W centrum widnieje duże czarno-białe zdjęcie wyświetlane na rzutniku.

W piątkowy wieczór 23 października w Domu Nauczyciela w Hajnówce odbyła się promocja książki Wojciecha Konończuka pt. „Sztuka przetrwania".(177)

Marysia Sawicka ze Studia Piosenki HDK laureatką Festiwalu Piosenki w Grójcu 28-10-2020
Laureatka stoi na zdjęciu w niebieskiej sukience. W rękach trzyma sttuetke i dyplom. W tle znajduje się scena i stojacy na niej fortepian.
Marysia Sawicka wyśpiewała I nagrodę w Festiwalu Piosenki "O złotą nutkę", który odbył się 20 października w Grójcu.(169)
Studio Piosenki HDK laureatem Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej 28-10-2020

Studio Piosenki laureatem Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej ŚPIEWAJMY PANU Podlasie 2020 edycja online.

(144)
Izabela Karczewska ze Studia Piosenki HDK laureatką Festiwalu im. Anny German 27-10-2020

Na zdjęciu stoi Izabela Karczewska. W rękach trzyma dyplom, różę i torbę z upominkiem.

Izabela Karczewska ze Studia Piosenki HDK otrzymała II nagrodę w eliminacjach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki im. Anny German, które odbyły się 17 października w Białymstoku.

(156)
Konkurs plastyczny „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem” został rozstrzygnięty! 08-10-2020

Zdjęcie przedstawia nagrodzoną pracę Aleksandry Żukowickiej-I miejsce w kategorii klasy I-III szkoły podstawowej. Na środku rysunku jest cerkiew, obok synagoga, kościół, domy, oraz na pierwszym planie rodzina. Nad nimi na ręczniku napis w języku białoruskim "Я нарадзіўся тут" co oznacza "Tu się urodziłem".

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zorganizowało drugą edycję konkursu plastycznego „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem”. Konkurs poświęcony został historii i kulturze Podlasia oraz zamieszkujących go od wieków mniejszości narodowych i etnicznych.

(521)
Prace z Pracowni Gobelinu HDK na XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Tkaniny Unikatowej w Bydgoszczy 07-10-2020

[zdjęcie przedstawia kolorową głowę konia wykonaną techniką gobelinu]

Aż 120 prac, utkanych ręcznie lub na krosnach przez 92 autorów było prezentowanych na wystawie XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Tkaniny Unikatowej w Bydgoszczy. Wśród najciekawszych gobelinów z całego kraju znalazły się również prace z Pracowni Gobelinu Hajnowskiego Domu Kultury: Justyny Bury ,,Patchworkowy koń”, Haliny Cegiełki ,,Słońce w witrażu” i Zeny Jakuć ,,Wisteria”.

(316)
Żuki- I tam żywuć ludzi - festyn 01-10-2020

Grafika. Na scenie w centrum zdjęcia stoją trzy sosby-zespół śpiewaczy z Dobrowowdy.

Pomimo trudności, jakie przyniósł rok 2020, kolejna odsłona festynów z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI" przesunięta została w czasie. Festyn w Żukach odbył się 20 września 2020 r. i było to czwarte w tym roku takie wydarzenie a 74 festyn licząc od 2009 roku, kiedy rozpoczęła się nasza przygoda. Od 12 lat Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce wędruje po Podlasiu po małych miejscowościach wschodniej Białostocczyzny, by promować białoruską kulturę.

(501)
Solistki Studia Piosenki HDK laureatkami Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej 29-09-2020

28 września  w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej.(301)

Słomiane warsztaty w Muzeum Białoruskim w Hajnówce 29-09-2020

Grafika. W centrum siedzi instruktor warsztatów Zoja Majstrowicz, która w rękach trzyma słomianą podstawkę, z lewej i prawej strony stoją  uczestnicy warsztatów ze słomą w rękach.

We wrześniu odbyły się kolejne ciekawe warsztaty w Muzeum nawiązujące do tradycji naszego regionu.

(350)
12 urodziny Żubra Pompika 28-09-2020

Grafika. Tomasz Samojlik - twórca żubra Pompika, autor wielu ksiązek dla dzieci stoi przed sceną w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury. Na scenie wyświetlane są okładki jego o Żubrze Pompiku.

25 września 2020r., żubr Pompik, niezwykle popularny bohater książek dr. Tomasza Samojlika, skończył 12 lat, bo dokładnie tyle czasu upłynęło od momentu wydania pierwszej części cyklu pt. „Żubr Pompik. Tropy na śniegu".

(315)
Wystawa „Fantazja i plastyczny warsztat" 28-09-2020

Grafika. Widok na prace plastyczne zawieszone na ścianach domu kultury.

Zapraszamy do Galerii Hajnowskiego Domu Kultury na wystawę FANTAZJA I PLASTYCZNY WARSZTAT, która jest podsumowaniem rocznej pracy Koła Plastycznego "Deformacja". (364)

39 Międzynarodowy Festiwal „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej” 22-09-2020

 Zdjęcie przedstawia piękne wnętrze cerkwii, w której publiczność słucha chóru dziecięcego. Nad publicznością zawieszony jest duży szklany krzyż. Całe wnętrze cerkwii pokryte jest freskami.

W dniach 14-19 września 2020 r. odbyła się 39. edycja Hajnowskich Dni Muzyki Cerkiewnej. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną jej formuła została nieco zmieniona, jednak nie ujęło to wyjątkowości tego wydarzenia. Z uwagi na problemy z dotarciem chórów zagranicznych organizatorzy wprowadzili tryb przesłuchań online, a wszystkie koncerty transmitowane były na żywo za pośrednictwem portalu Cerkiew.pl.

(547)
Stała wystawa “Historie utkane z nici” 22-09-2020

Zdjęcie przedstawia jedną z prac znajdujących się na wystawie "Historie utkane z nici"

Hajnówka wzbogaci się o nową stałą ekspozycję - tkanego rękodzieła. Wystawę "Historie utkane z nici" przygotowało Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka. Otwarcie już 24 września o godz. 17 w dawnym dworcu, a dzisiaj stacji kultury "Hajnówka Centralna."(389)

Hajnowianie laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej ONLINE 18-09-2020

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej zorganizował Ogólnopolski Festiwal Polskiej Piosenki Rozrywkowej ONLINE.

(426)

Reprezentantki Studia Piosenki HDK laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu PIOSENKI NASZYCH RODZICÓW 18-09-2020

 Na zdjęciu głównym dwie młode uśmiechnięte dzieczyny trzymają w rękach dyplomy.

12 września w Płochocinie (woj.mazowieckie) odbył się Ogólnopolski Konkurs "Piosenki naszych rodziców", do którego na podstawie nadesłanych nagrań demo, zakwalifikowały się Dorota Sztyler oraz Izabela Karczewska.

(317)

Narodowe Czytanie 2020 w Hajnówce 17-09-2020

Na zdjęciu głównym od lewej: Wójt Gminy Hajnówka Lucyna Smoktunowicz, Burmistrz Miasta Hajnówka i Wicestarosta Powiatu Hajnowskiego Joanna Kojło siedzą na krzesłach, prze nimi ustawione sa mikrofony. W rękach trzymają kartki. Za nimi plakat z napisem Narodowe Czytanie

5 września 2020 r., podczas 9. edycji prezydenckiej akcji Narodowego Czytania, lekturą było wybitne dzieło polskiego romantyzmu - „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie, wywarła ogromny wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

(432)
Babia Góra- I tam żywuć ludzi 17-09-2020

Na zdjęciu głównym stoją trzej starsi mężczyźni ubrani w stroje ludowe. Grają na instrmentach: tamburynie, talerzach, organach, przed nimi stoja mikrofony.

Pomimo trudności, jakie przyniósł rok 2020, kolejna odsłona festynów z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI" odbyła się, ale została przesunięta w czasie. Festyn w Babiej Górze odbył się 13 września 2020 r. i było to trzecie w tym roku takie wydarzenie, a 73. festyn licząc od 2009 roku, kiedy rozpoczęła się nasza przygoda. Od 11 lat Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce wędruje po małych miejscowościach wschodniej Białostocczyzny, by promować białoruską kulturę.

(345)
Spektakl DOMOWE MELODIE, CZYLI TYPOWA POLKA NA KWARANTANNIE w wykonaniu Studia Piosenki HDK 17-09-2020

Na zdjęciu widocznych jest pięć dziewczyn. Na ciemnym tle stoi łóżko, na któreym leży dziewczyna. Ma zamknięte oczy. Wokół niej cztery dziewczyny ubrane w czerwone sukienki w jasne kropki śpiewają do mikrofonów.

12 kobiet, 12 różnych osobowości .. każda inna, a jednak coś je łączy.

(224)
Wystawy organizowane w ramach XXXIX Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej Hajnówka 17-09-2020

Ksiądz Marek Jurczuk, w tle wystawa zdjęć w Hajnowskim Domu Kultury.

Jak co roku organizatorzy Festiwalu starają się zapewnić wysoki poziom artystycznych i duchowych przeżyć wszystkim odbiorcom. W tej edycji hajnowskich spotkań z muzyką cerkiewną zorganizowano aż 5 wystaw fotograficznych. Otwarcie wszystkich ekspozyji miało miejsce we wtorek 15 września 2020. Dwie z nich można oglądać w Hajnowskim Domu Kulury przy ul. Tamary Sołowniewicz 4, dwie kolejne będą udostępnione zwiedzającym w dolnej cerkwi Soboru Św. Trójcy w Hajnówce. Natomiast jedna z nich dostępna będzie przy ul. Ks. Dziewiatowskiego 15. (201)
Pasieczniki- I tam żywuć ludzi 16-09-2020

Na zdjęciu białoruski chór w tradycyjnych strojach. Z prawej strony stoją dwaj mężczyźni w kapeluszach. Jeden ma akordeon. W tle widać pole.

Pomimo trudności, jakie przyniósł rok 2020, kolejna odsłona festynów z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI" przesunięta została w czasie. Festyn w Pasiecznikach Dużych odbył się 6 września 2020 r. i było to drugie w tym roku takie wydarzenie a 72 festyn licząc od 2009 roku, kiedy rozpoczęła się nasza przygoda. Od 11 lat Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce wędruje po Podlasiu po małych miejscowościach wschodniej Białostocczyzny, by promować białoruską kulturę.(352)

Makówka - I tam żywuć ludzi 16-09-2020

Na zdjęciu dwie śpiewające wokalistki ubrane w ludowe stroje. W tle fragment białoruskiego napisu i herb Startostwa Powiatowego w Hajnówce.

Pomimo trudności, jakie przyniósł rok 2020, kolejna odsłona festynów odbyła się na przełomie sierpnia i września. Festynem w Makówce Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce rozpoczęło 12. edycję białoruskich festynów z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI". Od 11 lat wędrujemy po Podlasiu po małych miejscowościach wschodniej Białostocczyzny, by promować białoruską kulturę. To był już 71 festyn licząc od 2009 roku, kiedy rozpoczęła się nasza przygoda. Festyn odbył się 30 sierpnia 2020r.(279)

Jesienne warsztaty garncarskie w Muzeum Białoruskim w Hajnówce 16-09-2020

Na zdjęciu prowadzący pokazuje jak na kole powstają naczynia z gliny. W tle siedzi sześcioro dzieci, które przyglądają się pracy garncarza.

Wiosną Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce rozpoczął realizację projektu „PRZYGRANICZNY ALIANS ETNICZNY". To projekt, który ma za zadanie pokazać lokalną tradycję i sztukę poprzez edukację i wspólną zabawę. Na przestrzeni roku odbywa się wiele działań animujących lokalną społeczność-nie tylko dzieci ale i dorosłych- w myśl idei PRZYMIERZA kulturowego na pograniczu etnicznym jakim jest Podlasie i ziemia hajnowska. (196)

Inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 16-09-2020

Przed zebraną w świątyni publicznością stoi Chór Soboru Świętej Trójcy z Hajnówki. Przed nimi Dyrygent. W tle widnieje duży, szklany, zdobiony witrażami krzyż.

W poniedziałkowe popołudnie 14 września 2020 roku już po raz XXXIX w hajnowskim Soborze Św. Trójcy rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju festiwal musiał zostać przesunięty ze standardowego majowego terminu na wrzesień.

(253)
Plener Rzeźbiarski 2020 - podsumowanie 02-09-2020

21

29 sierpnia, w sobotnie popołudnie, na terenie Nadleśnictwa Hajnówka odbył się poplenerowy wernisaż tegorocznej edycji Pleneru Rzeźbiarskiego. Temat przewodni to „Tajemnicza Puszcza Białowieska”.

(834)
U Sióstr Klarysek gościła grupa teatralno-artystyczna Les Femmes z Gdańska 25-08-2020

4

W niedzielę 16.08.2020r. o godzinie 19.00 w kościele Sióstr Klarysek w Hajnówce miał miejsce koncert grupy teatralno-artystycznej Les Femmes z Gdańska, gdzie mieliśmy przyjemność wysłuchać wykonania utworów Ave Maria kompozytorów różnych epok w klasycznym wykonaniu wokalistek przy akompaniamencie pianina oraz skrzypiec.(476)

18 Plener Rzeźby w Drewnie, Tajemnicza Puszcza Białowieska 25-08-2020

20.08.25 plener

Już po raz 18. artyści rzeźbiarze stworzą z drewna prawdziwe dzieła sztuki. Tym razem w okresie od 10 do 29 sierpnia 2020 to teren Nadleśnictwa Hajnówka jest pracownią rzeźbiarską na powietrzu.(468)

"Piosenki z Aniołami w tle" 20-08-2020

00

Hajnowska Fundacja Muzyki Kameralnej i Organowej, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka i Starostwa Powiatu Hajnowskiego organizuje cykl koncertów.

(361)
„E” - EKSPRESJA i EMOCJE - zajęcia plastyczne w HDK 20-08-2020

04ab

Dzieci uwielbiają się brudzić, chodzić po kałużach, "babrać się” w błocie. Znane jest powiedzenie: "Brudne dzieci to szczęśliwe dzieci”.(326)

PTAKI W LOCIE - "szkicowanie" w przestrzeni drutem 19-08-2020

11p

PTAKI W LOCIE - "szkicowanie" w przestrzeni drutem - warsztaty mł. grupy plastycznej "Deformacja" 29.08.2020r.(312)

"D" jak DRUK to kolejna literka z wakacyjnych warsztatów "Plastyczne ABC" 19-08-2020

07p

Kolorowe papryki, cytryna, jabłka, pieczarki, kapusta pekińska a nawet cebula w prosty sposób mogą stać się gotowymi matrycami do druku. Przecięte, pomalowane farbą i odbite na papierze zamieniają się w fantastyczne wzory. Ta niekonwencjonalna technika plastyczna jest jednocześnie wspaniałą zabawą, która sprzyja poznawaniu kolorów, faktur, zapachów a nawet smaków. 4.08.2020 r. Hajnowski Dom Kultury.(304)

Izabela Karczewska ze Studia Piosenki HDK laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej 19-08-2020

04i

Izabela Karczewska - solistka Studia Piosenki HDK wyśpiewała II nagrodę w wysokości 3000 zł w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Legionowej w Ząbkach.

(335)
Letnie działania Hajnówki dostępnej 12-08-2020

73BF8DD857694B91A016919E96EFBEEA

[zdjęcie: duża liczba widzów kina plenerowego siedąca na krzesłach i leżakach rozstawionych na placu. Na zewnętrz panuje już półmrok. Z tyłu widać element placu zabaw oraz rozstawiony namiot. Wokół rosną drzewa. Na tle jednego z nich znajduje się świecąca lampa uliczna]

Partnerzy projektu „Hajnówka dostępna” nie odpoczywają nawet w wakacje. W ramach działań projektowych mają miejsce wydarzenia kulturalne dostosowane do osób z niepełnosprawnościami. Tegoroczna XII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep odbyła się pod hasłem „dostępność”. Podczas tej imprezy kulturalnej każdy bez wyjątku mógł bez żadnych barier doświadczyć teatralnych wrażeń.

(563)
Plener malarski - Jagodniki 2020 29-07-2020

21p

"Jeśli chcecie się nauczyć malować przyrodę, musicie się udać na nauki do największego mistrza. Nazywa się Natura i możecie go znaleźć wszędzie."(856)

"Podlasie i góry - nasze dwa światy" wystawa fotografii M. J. Patrzykontów w pawilonie edukacyjnym w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego 27-07-2020

1w

Wystawa "Podlasie i góry - nasze dwa światy" Państwa Mirki i Jacka Patrzykontów składa się z 50 fotografii, głównie o formacie 50 x 65 cm. Głównym motywem łączącym zdjęcia jest przyroda.(362)

Pracownia Gobelinu Hajnowskiego Domu Kultury zakończyła kolejny rok swojej działalności 23-07-2020

00

25 czerwca 2020r. Pracownia Gobelinu Hajnowskiego Domu Kultury zakończyła kolejny rok swojej działalności.

(465)
Wakacyjne warsztaty koła plastycznego "Deformacja" 22-07-2020

lipiec1

Hajnowski Dom Kultury informuje, że w lipcu odbywają się wakacyjne warsztaty koła plastycznego "Deformacja".(423)

Solistki Studia Piosenki HDK nagrodzone w Sosnowcu 22-07-2020

Karczewska

Międzynarodowy Festiwal Piosenki WORLD SONG w Sosnowcu to prestiżowe wydarzenie muzyczne, które skupia młodych zdolnych wokalistów z Polski i z za granicy.(372)

BARWY KRAJOBRAZU - fotografia przyrodnicza Katarzyny Gubrynowicz – nowa wystawa czasowa w Muzeum BPN 21-07-2020

4

Od 17 lipca 2020 r. w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży można obejrzeć wystawę fotograficzną pt. „Barwy krajobrazu". Wystawa składa się z 46 fotografii prezentujących piękno krajobrazu polskich gór (Bieszczady, Tatry, Pieniny, Beskid Żywiecki, Karkonosze), krajobrazów leśnych nizinnych Parków Narodowych (Kampinoski PN, Wigierski PN, Białowieski PN, Ojcowski PN) oraz krajobrazy Islandii. Wystawa ma ogromny walor edukacyjny, bowiem każde zdjęcie zostało opatrzone autorskim komentarzem, który składa się z dwóch aspektów: kontekstu przyrodniczego oraz fotograficznego. Wystawę można oglądać codziennie, do końca września 2020 r. w godzinach:poniedziałek – piątek 9.00 – 16.30, sobota – niedziela 9.00 – 17.00.

(444)

Ogólnopolski Festiwal Piosenki NUTY PRZYJAŹNI 20-07-2020

20.07.20 nuty

Hajnówka – niewielkie, malownicze miasteczko położone w otulinie Puszczy Białowieskiej. To tutaj co roku odbywa się Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej NUTY PRZYJAŹNI, którego organizatorem jest Hajnowski Dom Kultury.(469)

"Hajnówka Centralna - Przesiadkowa Stacja Kultury" w Hajnówce! poszukuje wolotariuszy 25-06-2020

Cool Creative Team! 

Szukamy dzielnych wolontariuszy, którzy pomogą odbudować i tchnąć nowe życie w były budynek dworca - "Hajnówka Centralna - Przesiadkowa Stacja Kultury" w Hajnówce!

(832)
Płaskorzeźby autorstwa Jarosława Perszko ozdobią Rynek Sienny w Białymstoku 24-06-2020

01jp

Tonący w zieleni skwer ma przede wszystkim godnie upamiętnić pochowanych tu białostoczan.

(724)
ABERRACJE Stanisława Żywolewskiego tylko do końca lipca 2020r. 24-06-2020

2z

Informujemy, że wystawę malarstwa pt. "Aberracje" Stanisława Żywolewskiego, hajnowskiego artysty można oglądać do końca lipca 2020r.(672)

Studio Piosenki laureatem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki PODLASKA NUTA 19-06-2020
20.06.19 SPE

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki PODLASKA NUTA organizowanego przez Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim odbyła się w formie online.(558)

Lena Iwaniuk ze Studia Piosenki HDK wygrała Wojewódzki Konkurs Recytatorski 17-06-2020

20.06.17 lena
"Domowe wierszowanie" to Konkurs Recytatorski online zorganizowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Reprezentantka Studia Piosenki HDK - 6 letnia Lena Iwaniuk zdobyła I nagrodę recytując wierszyk LEŃ Jana Brzechwy.(594)

Studio Piosenki laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego online NAGRAJ i WYGRAJ 10-06-2020

Fundacja Estradowej Twórczości Dzieci i Młodzieży EDA ART jest organizatorem Konkursu Wokalnego online, w którym uczestniczyły reprezentantki Studia Piosenki HDK.(558)

Oliwia Kozak ze Studia Piosenki HDK laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki online 10-06-2020

20.06.10 oliwka

Oliwka Kozak ze Studia Piosenki HDK zdobyła II nagrodę w I Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Piosenki WOKALARIUM, organizowanym przez MDK Kielce. Oliwka zaśpiewała utwór "Piosenka o moim króliku" .(567)

Zgłoś się do 16. ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa” 27-05-2020

Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy- zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

(914)
Montaż muzyczny z okazji DNIA MATKI w wykonaniu uczestniczek Studia Piosenki HDK 26-05-2020

20.05.26 spe

Montaż muzyczny z okazji DNIA MATKI  w wykonaniu uczestniczek Studia Piosenki HDK  to forma koncertu online  pt. "Mama.... po prostu MAMA" dedykowanego wszystkim mamom (i nie tylko).(750)

„Jeździmy wirtualnie - widzimy się realnie” - objazd mickiewiczowski w sieci 25-05-2020

„Objazd mickiewiczowski w sieci” to program, który Teatr Wierszalin skierował do nauczycieli humanistów i uczniów klas humanistycznych z regionu Polski wschodniej.

(561)
Oliwia Kozak ze Studia Piosenki HDK wyróżniona w wokalnym Festiwalu Piosenki ONLINE 15-05-2020

20.05.15 oliwka

10 maja odbył się Festiwal Piosenki "Piosenka przekracza bariery", którego tegoroczna edycja odbyła się online.

(764)
Montaż słowno-muzyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 03-05-2020

Studio Piosenki Estradowej w Hajnówce zaprasza na montaż słowno-muzyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.(810)

Warsztaty garncarskie w Muzeum Białoruskim w Hajnówce 24-04-2020

12

W lutym Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce rozpoczął realizację projektu „PRZYGRANICZNY ALIANS ETNICZNY". To projekt, który ma za zadanie pokazać lokalną tradycję i sztukę poprzez edukację i wspólną zabawę. Na przestrzeni roku będzie odbywać się wiele działań animujących lokalną społeczność-nie tylko dzieci ale i dorosłych- w myśl idei PRZYMIERZA kulturowego na pograniczu etnicznym jakim jest Podlasie i ziemia hajnowska.(849)

Prezydent RP nadał stopień profesora sztuki dr hab. Jarosławowi Perszko 16-04-2020

20.04.16 perszko

Grono akademickie Politechniki Białostockiej powiększyło się o trzech nowych profesorów. Dr hab. inż. Joanna Ejdys otrzymała stopień profesora nauk społecznych, dr hab. Jarosław Perszko – stopień profesora sztuki, trzecią osobą z belwederską profesurą jest Katarzyna Ignatowicz - profesor nauk inżynieryjno-technicznych.

(832)

III Wydanie folderu promocyjnego "Hajnówka. Duchowa Witalność" 17-04-2020
20.04.17 kraina prastarej puszczy
 
Sezon wiosenny, chociaż inny niż dotychczas, nieco spokojniejszy, refleksyjny, bez większych planów wyjazdowych. Jednak my właśnie chcielibyśmy zaprezentować nową odsłonę miejskiego folderu promocyjnego.(818)
Izabela Karczewska ze Studia Piosenki HDK wygrała Festiwal Twórczości Agnieszki Osieckiej 16-03-2020

01sp

4 marca w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku  odbył się Festiwal Twórczości Agnieszki Osieckiej, w którym wystąpił zespół Małe HDK oraz solistki: Maria Sawicka, Izabela Karczewska i Dorota Sztyler.(1036)

ABERRACJE Stanisława Żywolewskiego 06-03-2020

09z

Dnia 5 marca 2020 r. w Galerii Hajnowskiego Domu Kultury w Hajnówce odbył się wernisaż znanego artysty Stanisława Żywolewskiego.(1231)

Koncert Zespołu 5/6 26-02-2020

6k

Grupa wokalistów z różnych zakątków Polski, składająca się ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, wystąpiła w Hajnówce. Zespół wykonał m.in. takie utwory jak  When You Wish Upon A Star, Titanium, Merrily We Roll Along, Nada nada oraz wiele innych.(1221)

„Postrzyżyny” – monodram aktorki Teatru Muzeum Białoruskiego 25-02-2020

03p

Monodram, w którym wystąpiła Dominika Puc z Teatru Muzeum Białoruskiego w Hajnówce został stworzony na podstawie opowiadania „Postrzyżyny" autorstwa czeskiego pisarza Bohumila Hrabala. Klasyka literatury europejskiej została zagrana w przekładzie na język podlaski, czyli po-svojomu. Przekład z oryginału wykonał Jan Maksymiuk.

(1030)
Studio Piosenki HDK na podium Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Białoruskiej 20-02-2020

1b

16 lutego w Białymstoku odbył się II etap Festiwalu Piosenki Białoruskiej. Nasze dziewczęta zostały wysoko ocenione przez jury:(1068)

Studio Piosenki nagrodzone w Goniądzu 20-02-2020

04s

15 lutego w Goniądzu odbył się Konkurs Piosenki Walentynkowej, w którym wystąpiły solistki Studia Piosenki. Wszystkie nasze dziewczęta zostały docenione przez jury:(898)

Prezentacja Muzeum Wojska 19-02-2020

10

Muzeum Wojska z siedzibą w Białymstoku rozpoczęło projekt prezentacji swej działalności poza Białymstokiem.(983)

Wernisaż wystawy Piotra Gagana 19-02-2020

04g

W piątkowy wieczór, 7 lutego 2019 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce odbył się wernisaż wystawy malarstwa Piotra Gagana.(1033)

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Najciekawsza książka przeczytana w 2019 roku" 19-02-2020

7

31 stycznia 2020 roku, w ostatni dzień ferii zimowych, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci pod hasłem „Najciekawsza książka przeczytana w 2019 roku".(908)

Zwycięskie prace Patrycji Radosiuk 19-02-2020

1pr

Z radością informujemy, że hajnowianka Patrycja Radosiuk, uczestniczka (od 2015r.) Koła Plastycznego Deformacja z Hajnowskiego Domu Kultury, uczennica VIII klasy SP Nr 2 w Hajnówce została laureatką konkursu plastycznego pt. Autoportret. Adresatami konkursu organizowanego co roku przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu byli wyłącznie uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej.(4487)

Koncert Noworoczny 04-02-2020

06kn
W niedzielne popołudnie 19 stycznia 2020r. w Hajnowskim Domu Kultury odbył się Koncert Noworoczny. Przed hajnowską publicznością wystąpił Michał Skiepko  i jego goście -  Artyści warszawskiej sceny operowej i operetkowej: Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy i Jan Zakrzewski - tenor.(999)

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka 04-02-2020

08

W dniu 22 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka, uczestnicy zespołów artystycznych Hajnowskiego Domu Kultury przygotowali swoim babciom i dziadkom wspaniały koncert. Na scenie domu kultury swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy z zespołów tanecznych: Tańca Nowoczesnego „Abrakadabra" (3 grupy wiekowe), w wykonan

(1023)
Warsztaty Klubu Plastyka HDK pt.METAFORA 03-02-2020

02w

21.01.2020r. odbyły się pierwsze w nowym roku warsztaty Klubu Plastyka HDK pt.METAFORA.

(722)
Nastrojowe pejzaże Uładzimira Vilenchytsa 03-02-2020

07

W Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce udostępniona została wystawa malarstwa Uładzimira Vilenchytsa, artysty pochodzącego z Białorusi, mieszkającego od 30 lat w Olesznej Podgórskiej pod Lubomierzem w Karkonoszach.(700)

DZIEŃ JAPOŃSKI w Hajnówce 22-01-2020

04j
Pierwszy dzień ferii zimowych hajnowska młodzież spędziła na nauce języka japońskiego, smakowaniu kuchni japońskiej (piliśmy zieloną herbatę, degustując japońskie dania próbowaliśmy utrzymać pałeczki). Świat kultury japońskiej przybliżył młodzieży pan Zbigniew Kiersnowski - japonista, tłumacz pochodzący z Hajnówki, który studiował i pracował w Japonii. Po spotkaniu z panem Zbigniewem dowiedzieliśmy się co nas czeka jeśli wybierzemy się do Japonii na rowerze. O swojej "rowerowej tułaczce" opowiedział Grzegorz Kurzejamski - miłośnik kultury japońskiej, karateka i muzyk amator.(1382)

Koncert Świąteczny przygotowany przez uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej 21-01-2020

3sm

Dnia 16.01.2020r. o godz.17.00 w Hajnowskim Domu Kultury odbył się doroczny Koncert Świąteczny przygotowany przez uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej.(1020)

Różnorodna Hajnówka 16-01-2020

20.01.16 spacery

"Aby mierzyć drogę przyszłą

trzeba wiedzieć skad się wyszło" (C.K. Norwid)(1308)

Słomiany pokaz w Muzeum Białoruskim w Hajnówce 15-01-2020

15

Na Podlasiu do tej pory zachowało się tradycyjne rzemiosło związane z obróbką słomy. Pani Zoja Majstrowicz - artystka ludowa, poetka, miłośniczka i zbieraczka miejscowego folkloru, instruktor i specjalista w dziedzinie słomianego rękodzieła – jest tego świetnym przykładem. Słoma – materiał wykorzystywany przez naszych przodków w życiu codziennym- dziś powraca jako materiał dekoracyjny, czasami użytkowy. Muzeum stawia na tradycję, dlatego dzieci uczyły się jak wykonać białoruskie tradycyjne kosze słomiane tzw. „korobki". Mistrzynią w tej dziedzinie jest pani Zoja Majstrowicz.

(1025)
Muzealne węglem rysowanie 15-01-2020

13

W ostatnie dni grudnia 2019 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Hajnówce, miały okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Białoruskim w Hajnówce. Warsztaty prowadził muzealny historyk sztuki - Agnieszka Tichoniuk.

(834)
Wycinanka w Muzeum 14-01-2020

24

W Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbyły się pokaz tradycyjnej wycinanki papierowej połączony z warsztatami dla dzieci.

(874)
Hajnowskie „Historie utkane z nici” 13-01-2020

2p

Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” w styczniu przekaże Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce kolejną partię dokumentacji dotyczącej tkackich tradycji regionu Puszczy Białowieskiej. Będą to fotografie i nagrania video, stanowiące podsumowanie projektu „Historie utkane z nici – tradycyjne rękodzieło dla przyszłości”.(814)

Plener rzeźbiarski „Moja mała Ojczyzna” 30-12-2019

54

22 grudnia 2019 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce otwarta została wystawa podsumowująca plener. W wernisażu wzięli udział przedstawiciele Rady Miasta Hajnówka, artyści oraz media. Był to pierwszy plener rzeźbiarski, zorganizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Tybel. Stowarzyszenie do tej pory znane było z Festiwalu Rockowisko Hajnówka, czy wydania płyty „Inny” zespołu Błękitny Nosorożec. Zadanie naszego stowarzyszenia to łączenie- podobnie jak dawniej tybel w budynku drewnianym łączył części- tak my dziś spajamy poprzez kulturę i sztukę społeczeństwo, łączymy kultury w różnych dziedzinach sztuki.(1036)

Spotkanie z Leonardem Kulwanowskim, autorem książki „Żegnaj piątko” 19-12-2019

16

12 grudnia w Domu Nauczyciela w Hajnówce odbyło się spotkanie z Leonardem Kulwanowskim, autorem książki „Żegnaj piątko”. Wydawcą tej publikacji jest Urząd Miasta Hajnówka, a wieczór autorski odbył się pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej, która wspiera autora w promowaniu publikacji.(1207)

15. jubileuszowy konkurs fotograficzny „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa” rozstrzygnięty 17-12-2019

 50

Piętnasta edycja ogólnopolskiego konkursu za nami. W tym roku zgłosiła sięrekordowa liczba 102 osób, nadsyłając około 300 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski, z przewagą osób z województwa podlaskiego.(1089)

„Rzepka” Juliana Tuwima w wykonaniu uczestników świetlicy podwórkowej 17-12-2019

3r

W dniu 5 grudnia 2019 roku w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce, wspaniali aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności w przedstawieniu pt. „Rzepka”.(909)

Świąteczna atmosfera na I Jarmarku Bożonarodzeniowym w Hajnówce 16-12-2019

01j

W niedzielę 15 grudnia w świątecznej stolicy Regionu Puszczy Białowieskiej panował szczególny przedświąteczny klimat. Skwer im. plut. Bierwiaczonka w Hajnówce ożył za sprawą wspaniałych, pięknie przystrojonych stoisk i muzycznych akcentów! Wiele lokalnych podmiotów z regionu pokazało swój potencjał, jaki ma na Święta Bożego Narodzenia. Pięknie prezentowały się świątecznie dekoracje, wspaniale wybrzmiewały kolędy i pastorałki. Zainteresowanie jarmarkiem kupujących i odwiedzających przerosło oczekiwania organizatorów.

(1551)
Mikołajki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce 16-12-2019

02m

Wraz z nadejściem grudnia wszyscy dajemy ponieść się atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza dzieci wyczekują pierwszych prezentów, które jak co roku przynosi im Święty Mikołaj. Podtrzymując tę piękną tradycję obdarowywania się drobnymi upominkami, 6 grudnia 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce wraz z uczniami klasy II ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hajnówce zorganizowała zajęcia pod hasłem „W oczekiwaniu na święta...".

(931)
Inscenizacja „Rzepka Juliana Tuwima na wesoło" w Miejskiej Bibliotece Publicznej 16-12-2019

03rz

5 grudnia 2019 r. na chwilę wnętrze Czytelni dla Dorosłych zamieniło się w teatralną scenę. I choć warunki nie do końca spełniały standardy sceniczne, to i tak czuło się w powietrzu emocje towarzyszące teatralnym premierom. W rolę aktorów wcieliły się dzieci biorące udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce ph. „Nie jesteś sam - świetlica podwórkowa".

(826)
Polskie rzeki w malarstwie młodych 13-12-2019

1rz

Tematem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji" były polskie rzeki – przedstawienie ich piękna i majestatu w różnych porach roku, a także znaczenia kulturowego i historycznego.

(818)

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

       Koordynator do spraw dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.