IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy „Wiara, nadzieja, miłość”

DSC 1102

Po raz czwarty miłośnicy poetyckiej piosenki rosyjskiej spotkali się podczas kolejnej odsłony Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy. Jak co roku towarzyszyło mu szereg muzycznych spotkań, odbyły się koncerty towarzyszące - w Lublinie, Białymstoku, Szepietowie. Tradycyjnie zaś przesłuchania konkursowe i Koncert Galowy miały miejsce w Hajnówce. I to nasze miasto na ten jeden lipcowy weekend stało się „festiwalowym muzycznym sercem”, przepełnionym wiarą, miłością i nadzieją, wypływającymi z utworów rosyjskiego barda. Podczas tych wyjątkowych dni nie mogło zabraknąć honorowego gościa – Pani Olgi Okudżawy, małżonki nieżyjącego barda.


8 lipca w Hajnowskim Domu Kultury od godz. 10.00 trwały przesłuchania konkursowe. Wykonawcom przysłuchiwało się jury pod przewodnictwem Joanny Rawik. Niedziela (9 lipca) upłynęła pod znakiem uroczystego spotkania w Parku Miejskim przy miejscu poświęconym pamięci Bułata Okudżawy. Przyjaciele, fani pieśniarza oraz władze miasta symboliczną pieśnią i miłymi słowami uczcili jego osobę. Punktem wieńczącym całość festiwalu był Koncert Galowy w Amfiteatrze Miejskim (początek godz. 18.00). Gościli na nim przedstawiciele samorządu lokalnego, wojewódzkiego tj. Andrzej Skiepko Zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka, Maciej Żywno Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Radni Sejmiku Województwa Podlaskiego - Włodzimierz Pietroczuk, Mikołaj Janowski oraz inne osobowości wspierające organizację festiwalu.
Koncert rozpoczął zwycięski duet ubiegłorocznej edycji – Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski. Następnie usłyszeliśmy osoby wyróżnione i nagrodzone w roku 2017. Jury przyznało dwa wyróżnienia:
I wyróżnienie – Zespół Sweet Hilo Night z Białegostoku,
II wyróżnienie – Dana Markiewicz-Kraśko z Warszawy .
Nagrody otrzymali:
I nagroda – Wasyl Łuczynko z Warszawy
II nagroda – Jan Siebieszuk z Hajnówki
III nagroda – Jakub Zuckerman z Krakowa.
    Druga część koncertu to czas spędzony na wspomnieniach związanych z Bułatem Okudżawą opowiadanych przez Anatola Borowika, wplecionych  pomiędzy przepiękne pieśni wykonywane przez przybyłych gości m.in. „Trzeci Oddech Kaczuchy”, Wasyla Wodkę z Gdańska, sympatyków barda z zagranicy (np. Białorusi).
Prócz muzycznych wrażeń, festiwalowi przyświeca szczytny cel – zebrane przez wolontariuszy datki zostaną przeznaczone na rzecz Hospicjum Onkologicznego w Nowej Woli i Lublinie.
Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy stał się flagowym wydarzeniem kulturalnym w Hajnówce, budującym markę naszego miasta jako otwartego, przyjaznego. Oby trwał nadal, a wraz z nim pamięć o znamienitym rosyjskim bardzie Bułacie Okudżawie.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Granie Bez Granic”, Województwo Podlaskie, Miasto Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Hajnowski Dok Kultury.
Patronat Honorowy nad festiwalem sprawuje: Olga Okudżawa, Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski, Zarząd Główny Związku Literatów Polskich, Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Lublin.

Emilia Korolczuk

fot. Emilia Korolczuk, Andrzej Janiuk

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.