Klub DĄB na Farmie Iluzji

33i

No i są wakacje!!!

Ten czas to laba dla dzieci, lecz trochę mniejsza dla ich rodziców, bo wiadoma sprawa – trzeba jakoś ten wakacyjny czas dzieciom zorganizować, zapewnić im atrakcje, a jeszcze do tego... nie stracić ich z oczu i pokazać, jak można fajnie spędzać czas.

 

W ramach wypoczynku letniego dzieci i młodzieży nasze Stowarzyszenie Abstynentów i Rodzin, Klub „DĄB" w Hajnówce, zorganizowało dzieciakom – pod opieką rodziców i fachowców - wyjazd do Farmy Iluzji czyli Parku Edukacji i Rozrywki, który znajduje się we wsi Mościska, koło Woli Życkiej, na przepięknej działce o urozmaiconej rzeźbie terenu, otoczonej z trzech stron gęstymi lasami.

Ten wyjazd był możliwy dzięki otrzymanemu dofinansowania przez Burmistrza Miasta Hajnówka naszego projektu na organizacje czasu wolnego podczas wakacji dla dzieci i młodzieży – Akcja Lato 2018, dzięki Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Hajnówce, oraz innym wspierających nasze stowarzyszenie, którym serdecznie dziękujemy. W tej formie wypoczynku wzięło udział 45-cioro dzieci i młodzieży.

Wyruszyliśmy z Hajnówki w sobotę- 21 lipca 2018 roku, około godziny 6.00 rano. Nikt nie marudził, że jest niewyspany; wszyscy czekali na atrakcje, które na nas czekały w Mościskach. Trasa była długa, ale nie było nudno, bo widoki za oknem autokaru zapierały dech w piersiach. W końcu dotarliśmy na miejsce – do Parku Edukacji i Rozrywki w Mościskach.

Farma Iluzji to miejsce wyjątkowych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Miejsca związane z iluzją to Latająca Chata Tajemnic - prawdopodobnie jedyny na świecie budynek o takiej konstrukcji, Opuszczona Kopalnia - super atrakcja, a do kopalni zjeżdża się najprawdziwszą górniczą windą, Tunel Zapomnienia – to tunel, w którym już po chwili zapomina się o całym świecie, Zakręcony Domek, w którym przeżyliśmy iluzję ruchu pozornego (zastanawialiśmy się, czy to my się kręcimy, czy jednak świat wokół nas), Muzeum Iluzji, w którym znajduje się zbiór bardzo ciekawych iluzji, Pokój Amesa - rodzaj pomieszczenia, w którym, dzięki specyficznemu układowi ścian, powstaje złudzenie optyczne, że dziecko może większe od rodziców, a żona od męża (jeśli oczywiście w rzeczywistości tak nie jest), Labirynt Luster, który ma setki niekończących się korytarzy, tylko nie wiadomo, które z nich są prawdziwe, Bajkowy Pałac Cieni, Mapping 3D (projekcja multimedialna, audiowizualny pokaz wykorzystujący efekt mapowania przestrzennego), Niemożliwy trójkąt - nierealna rzecz w realnym świecie, Głowa na talerzu - zabawa trochę makabryczna, ale efekt zaskoczenia gwarantowany, Studnia Nieskończoności, która daje możliwość zajrzenia do wnętrza ziemi, tylko trzeba uważać, aby nie wpaść do środka, Lewitujący Kran – tu woda leci z kranu, który nigdzie nie jest podłączony i Lewitujące Piłeczki - fascynująca zabawa z unoszącymi się w powietrzu plastikowymi piłkami, które naprawdę lewitują, Meble Olbrzyma – to kolekcja mebli w skali 4:1; tu można poczuć się jak krasnoludek, Ścieżka Złudzeń, zawierająca kilkanaście tablic z reprodukcjami różnych iluzji i Ogródek Olbrzyma, w którym znajdują się gigantyczne owoce i warzywa.

Miejsca związane z przygodą to Grobowiec Faraona i Muzeum Egipskie – to dawka wiedzy o starożytnym Egipcie, Przeprawa Tratwami (kawałek dżungli w środku parku i emocjonująca przeprawa na drugi brzeg), Szlak Trapera – to przygoda na mokradłach pełnych niespodzianek, Rezerwat Dzikich Smoków, które nie są aż tak groźne na jakie wyglądają, Zatoka Piratów to szansa na wypoczynek i zabawę w małego paleontologa, Wiklinowy Labirynt do przejścia i dodatkowe zadanie to odnalezienie w nim wskazówek koniecznych do rozwiązania pewnej zagadki, no i Wioska Kamiennych Stworów, w której można poznać jej urokliwych mieszkańców.

Są też miejsca związane z nauką. Rusz głową – to Lasek Doświadczeń, który jest początkiem kolekcji interaktywnych eksponatów do samodzielnego poznawania tajemnic fizyki, Strefa Drewnianych Gier, Giga Szachy i Chińczyk są okazją na partyjkę królewskiej gry lub grę w Chińczyka w niecodziennym wymiarze, Zagajnik Ślepych Zaułków (7 nietypowych labiryntów, a każdy z nich inny), Lejek Grawitacyjny (bardzo ciekawe doświadczenie, symulujące przyciąganie np. czarnych dziur w kosmosie), Muzyczna polana, na której znajduje się zestaw plenerowych instrumentów no i Oko Predatora (czy wiecie, że wystarczy tylko szybko dotknąć dłonią ściany, aby pozostał na niej ślad cieplny? Tu można zobaczyć niewidzialne).

Są tu też miejsca aktywności, gdzie można spędzić czas w mini parku trampolin, parku linowym, można zagrać w mini golfa (to świetna rodzinna zabawa!), na Ścieżce Zdrowia (są tu równoważnie, drabiny, poręcze), jest to Mini Tyrolka - szalony zjazd na linie, są tu: Strefa ochłody 1 (z brodzikiem i zjeżdżalniami wodne - tylko dla dzieci z opiekunami i Strefa ochłody 2 (basen 10x15m. 120 cm głęboki).

Są tu też miejsca związane stricte z zabawą - place zabaw: Linowy Plac Zabaw "Pajęczyna" (duża konstrukcja do wspinana i wspaniałej zabawy), Drewniany Plac Zabaw (klasyczny plac zabaw z drabinkami, mostkami i drewnianymi pojazdami), Plac Zabaw Kwiaty (kolorowy plac zabaw dla młodszych dzieci), Miasteczko Łowców Smoków (klimatyczny, drewniany plac zabaw), Pole Dmuchańców (kilka dużych konstrukcji pneumatycznych gwarantujących szaleństwo bez granic), Sala Zabaw (profesjonalna sala zabaw ze zjeżdżalniami i basenem wypełnionym tysiącami kolorowych piłeczek), Króliczkowo (zabawa w miasteczku króliczków - dla dzieci do 6 lat), Mega klocki (mega gratka dla małych budowniczych) oraz Kącik malucha (tu można pomalować sobie buzie, uwolnić swoje talenty artystyczne lub pobawić aktywnie z animatorami).

Jest tu też Strefa Czystej Zabawy: Kolejka Dragon, Wild West Express (przejażdżka westernowym pociągiem), Kolejka Wesołe Kaczuszki (przejażdżka przez pięknie zaaranżowany ogród), Karuzela Łańcuchowa, Karuzela podłogowa Dżungla, Statek Piracki (bujana klasyka), Drzewo spadania (gwarantujące duże emocje), Mini łódeczki (zabawa dla młodszych dzieci), jest też Klubik Filmowy (odpoczynek w klimatyzowanej sali kinowej, a na ekranie przygody królika iluzjonisty).

Jest tu też strefa mini ZOO. Są tu kucyki, jest zagroda króliczków, są kózki afrykańskie, papugi, kury i kaczki.

Jest strefa pokazów. Jest tu Balonowy Świat Fantazji (pokaz mistrzyni w kręceniu baloników), możliwe jest spotkanie z Sokolnikiem (co gwarantuje bliski kontakt z dziką naturą: sokołami, jastrzębiami, sowami), są pokazy iluzjonistów i możliwa jest wizyta w Krainie Mupetów.

W międzyczasie ... możliwe jest posilenie się dla odzyskania sił po tak licznych atrakcjach. Jest tu restauracja serwująca dania szybkie (zapiekanki i hot-dogi) i wolniejsze (zupy, pierogi, kotlety).

Jest też sklepik z pamiątkami i rekwizytami dla młodych iluzjonistów. Można tu nabyć pamiątki, ciekawe gadżety, zabawki edukacyjne i rekwizyty iluzjonistyczne.

Na terenie Parku jest kilka lokalizacji miejsc na ogniska i grille, co pozwala na przyjemność samodzielnego pieczenia kiełbasek.

Jest też Słodki Zakątek, w którym można nabyć gofry, lody i napoje.

Jest kuchnia polowa, gdzie serwowana jest prawdziwa wojskowa grochówka.

Są tu miejsca piknikowe, przygotowane na odpoczynek w przerwie lub po dniu pełnym wrażeń.

Z wielu atrakcji, które gwarantuje Farma Rozrywki skorzystaliśmy. Wrażeń było co nie miara! Trochę za krótko... trochę za mało czasu, by dokładnie zwiedzić cały Park. Obiecaliśmy jednak sobie, że tu wrócimy za rok – może na 2 dni? z noclegiem?

Zabawa z nutą edukacji podaną w bardzo ciekawej formie, aktywna zabawa, wypoczynek, to jest świetna forma spędzenia czasu tak dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

Wróciliśmy do Hajnówki późnym wieczorem, trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń. Warto było!

Mościska! Do zobaczenia - być może - za rok.

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

        Deklaracja dostępności

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Możliwość płatności kartą płatniczą

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.