Piosenka Białoruska 2018 – eliminacje centralne

DSC08555

11 lutego 2018 r.  w Hajnówce odbyły się eliminacje centralne XXV Ogólnopolskiego Festiwalu „PIOSENKA BIAŁORUSKA 2018”.

W ostatnim etapie festiwalu udział wzięło łącznie 65 jednostek wykonawczych. Na scenie Hajnowskiego Domu Kultury zaprezentowali się  soliści, duety, tercety, kwartety, zespoły wokalne oraz chóry z Białegostoku, Bielska Podlaskiego,  Białowieży, Hajnówki, Czyż, Koźlik, Łosinki, Makówki, Malennik, Moszczony Królewskiej, Orli, Ogrodniczek, Parcewa, Ryboł, Nurca Stacji, Lewkowa Starego, Siemiatycz, Supraśla, Studziwód, Wilanowa, Zbucza,  Załuk.  Najlepsi z nich 16 lutego wystąpią na Koncercie Galowym Festiwalu w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Organizatorem eliminacji był Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego w Białymstoku i Hajnowski Dom Kultury.

Wyniki eliminacji centralnych:

ŚPIEW A CAPPELLA
Soliści

  • I miejsce: Walentyna Korzeniewska z Supraśla
  • II miejsce: Wiera Niczyporuk z Malinnik, Jan Szymaniuk z Siemianówki
  • III miejsce: Walentyna Oreszuk z Orli, Katarzyna Tichoniuk ze Zbucza
  • wyróżnienie: Lidia Tymoszuk z Wilanowa

Duety, tercety, kwartety

  • I miejsce: Tercet Rodzinny „Triada” z Makówki
  • II miejsce: Duet: Małgorzata Mackiewicz, Urszula Oleksiak ze Studziwód

Zespoły wokalne

  • I miejsce: „Świtanak” z Białegostoku
  • II miejsce: „Żemerwa” ze Studziwód

Chóry mieszane

  • I miejsce: „Zahadka” z Supraśla

ŚPIEW Z AKOMPANIAMENTEM INSTRUMENTALNYM
Soliści

  • I miejsce: „Niemoralna Propozycja” z Białegostoku, Nina Szymańska z Orli
  • II miejsce: Mikołaj Woroniecki z Narewki
  • III miejsce: Helena Datczuk z Moszczony Królewskiej
  • wyróżnienie: Mikołaj Iwańczuk z Bielska Podlaskiego

Duety, tercety, kwartety

  • I miejsce: Tercet: Świetłana Kobus, Anna Popławska, Marek Chmur z Bielska Podlaskiego
  • II miejsce: Duet: Nina Szymańska, Walentyna Oreszuk z Orli; Duet: Wołodymir Rewa, Natalia Muzyczuk z Orli; „Lailand” z Białegostoku
  • III miejsce: Tercet: Konstanty Sielewonowicz, Marek Chmur, Anatol Niczyporuk z Bielska Podlaskiego

Zespoły wokalne

  • I miejsce: „Małanka” z Bielska Podlaskiego, grupa żeńska zespołu „Małanka” z Bielska Podlaskiego
  • II miejsce: „Reczańka” z Koźlik, „Werwaczki” z Orli, „Czyżowianie” z Czyż
  • III miejsce: grupa żeńska chóru „Cegiełki” z Lewkowa Starego, grupa żeńska zespołu „Czyżowianie” z Czyż, grupa żeńska chóru „Mikron” z Białegostoku

Chóry mieszane

  • I miejsce: „Cegiełki” z Lewkowa Starego, „Krynica” z Białegostoku
  • II miejsce: „Mikron” z Białegostoku, „Echo Puszczy” z Hajnówki
  • III miejsce: „Wasiloczki” z Bielska Podlaskiego, Chór Domu Kultury Prawosławnej w Bielsku Podlaskim
    jednorodne
  • II miejsce: „Kuranty” z Bielska Podlaskiego
  • III miejsce: grupa żeńska chóru „Echo Puszczy” z Hajnówki

ŚPIEW Z PODKŁADEM MUZYCZNYM
Soliści

  • I miejsce: Julita Wawreszuk z HDK w Hajnówce
  • II miejsce: Marlena Biegluk z HDK w Hajnówce, Magdalena Malisz z LO z BJN w Bielsku Podlaskim
  • III miejsce: Aleksandra Łożecka z LO z BJN w Bielsku Podlaskim
  • wyróżnienie: Karolina Mirek z HDK w Hajnówce

Duety, tercety, kwartety

  • I miejsce: „AS” z Białegostoku
  • II miejsce: Tercet: Zofia Uścinowicz, Katarzyna Sienkiewicz, Ala Kamieńska z Białegostoku

Zespoły wokalne

  • I miejsce: Studio Piosenki Estradowej HDK
  • II miejsce: „Kałaski” z Białegostoku, zespół absolwentów LO z BJN w Bielsku Podlaskim „Wianok”, „Spadczyna” z LO z BJN w Bielsku Podlaskim
  • III miejsce: „Omorfos” z Siemiatycz
  • wyróżnienie: grupa dziewczęca zespołu „Kałaski” z Białegostoku, „Pażarnyja Dziauczaty” z Parcewa

Chóry mieszane

  • I miejsce: „Harmoń” z Łosinki
  • II miejsce „Zniczka” z LO z DNJB w Hajnówce

źródło: Hajnowksi DOm Kultury


Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Hajnówka Biega


Rowerzysta na drodze


Lodowisko


Hajnowskie Morsy


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Klub Karate Tradycyjnego

Parkiet Hajnówka lekkoatletyka

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

  • judo
  • kulturystyka

 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.