W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

sport

Półmetek piłkarskich wakacji

Pierwszy miesiąc wakacji minął bardzo szybko. Dla dzieci i młodzieży, których pasją jest piłka nożna, a spędzają wakacje w mieście, atrakcyjną propozycję przygotowali pracownicy OSiR Hajnówka w ramach akcji "Piłkarskie Lato”.
Już od pierwszych dni wolnych od zajęć szkolnych dla grupy Orlików zorganizowana została Liga wakacyjna, w której aktywnie brało udział ponad 40 osób. Piłkarskie zmagania trwały przez cały lipiec, a w finale rywalizacji wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.
Poza meczami na trawie rywalizacja toczyła się również na boisku do piłki plażowej. Z uwagi na liczne niewówności na piasku gra była bardziej wymagająca. Mimo licznych problemów z operowaniem piłką, to zabawa była przednia, a śmiechu co niemiara.
Atrakcją pierwszego miesiąca lata była także wizyta piłkarek i piłkarzy z zaprzyjźnionego estońskiego miasta Suure-Jaani. Wspólnie spędzony czas na pewno zostanie na długo w pamięci wszystkim uczestnikom tego spotkania.
Równolegle z najmłodszymi grupami zajęcia wznowili Juniorzy Młodsi, którzy spotykali się cztery razy w tygodniu, szlifując technikę piłkarską i podnosząc na wyższy poziom swoją sprawność ogólną. Atrakcją i przerywnikiem w zajęciach była gra kontrolna z rezerwami Puszczy Hajnówka, w której nie wypadli najgorzej. Docenieniem umiejętności naszych Juniorów: bramkarza, 15-latka Michała Gagana i 16-latka Kuby Bowtruczuka, był ich debiut w sparingu hajnowskich seniorów przeciwko III-ligowemu Turowi Bielsk Podlaski.
Największą wartością tego miesiąca, oczywiście poza szlifowaniem piłkarskiej formy, była integracja, ponieważ pojawiła się spora grupa nowych adeptów piłki nożnej. Miejmy nadzieję, że nawiążą się nowe przyjaźnie i dzięki temu zostaną w Ośrodku na dłużej.
Ogołem w zajęciach brało udział ponad 80 młodych piłkarzy, a spotkania organizowali Andrzej Grygoruk, Adam Langa, Tomasz Dobosz i Marek Hanula. O graficzną stronę naszych spotkań, zadbała niezastąpiona Małgorzata Muszkatel.

Marek Hanula
fot. Tomasz Dobosz

{galeria}sport/0911{/galeria}

Czytaj więcej

 • Wakacyjne zmagania piłkarskie - I turniej Orlików
  • Wakacyjne zmagania piłkarskie - I turniej Orlików
  • Nadeszły długo oczekiwane przez  uczniów – wakacje. Po wyczerpującym zakończeniu roku szkolnego, egzaminach i testach nadszedł czas pełnego wypoczynku. Aby wolne dni od nauki nie upłynęły tylko na patrzeniu się w ekran telewizora czy komputera, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce przygotował  ciekawy program sportowy.

 • PIŁKARSKI PIKNIK z OSiR - 24 czerwca 2017r.
  • PIŁKARSKI PIKNIK z OSiR - 24 czerwca 2017r.
  •      

   Jak co roku w sobotę 24 czerwca 2017r na boisku Ośrodka Sportu w Hajnówce odbył się Piknik Piłkarski w ramach zakończenia młodzieżowego sezonu piłkarskiego 2016/2017.

 • Sukcesy zawodników KS Puszcza Parkiet Hajnówka na szczeblu Finału Gimnazjady województwa podlaskiego
  • Sukcesy zawodników KS Puszcza Parkiet Hajnówka na szczeblu Finału Gimnazjady województwa podlaskiego
  • Finał Wojewódzki Gimnazjady w Lekkiej Atletyce rozegrany został 3 czerwca 2017 r na stadionie BOSIR w Białymstoku przy ul. Wołodyjowskiego, gdzie bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Klubu Sportowego Puszcza Parkiet Hajnówka - uczniowie dwóch hajnowskich szkół a mianowicie Gimnazjum z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum w Dubinach i Narwi. 

 • Niesamowity Bieg
  • Niesamowity Bieg

  • W dniu 11 czerwca 2017 r. dwóch śmiałków z Hajnówki z Rekreacyjnego Klub Biegacza - Tadeusz Karanos oraz Jarosław Kiełbaszewski ukończyło kultowy XIV Bieg Rzeźnika.

kultura

Europejski Folklor w Amfiteatrze Miejskim! Podlaska Oktawa Kultur 2017

Już w najbliższą niedzielę 30 lipca godz. 17.00 w Amfitearze Miejskim będziemy mieli okazję spotkać się z zagranicznym folklorem.

W ramach jubileuszowego X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru Podlaska Oktawa Kultur na hajnowskiej scenie wystąpią zespoły z Bułgarii oraz Rosji. Przepiękne barwne stroje, wirujące w rytm rodzimej regionlanej muzyki. Poniżej przedsmak muzycznej folklorystycznej podróży:

CHUDESIYA (Pazardżik, BUŁGARIA)
lider zespołu, choreograf: Tanya Dimitrova nauczyciel tańca: Atanas Dimitrov


Grupa Chudesiya działa od 2005 roku przy Centrum Młodzieżowym w bułgarskim mieście Pazardżik. Na jej repertuar składają się opracowania taneczne ze wszystkich etnograficznych regionów Bułgarii, stworzone przez najsłynniejszych krajowych choreografów. Zespół z powodzeniem występuje na festiwalach w kraju i za granicą, zdobywał nagrody m.in. w Rumunii, Turcji i Albanii.
https://www.youtube.com/watch?v=qdAuU3lWsUg

ART-TRIO VOLNITSA (Moskwa, ROSJA)
dyrektor artystyczny: Tatiana Boykova, lider zespołu: Pavel Boykov


Volnitsa została założona w grudniu 1996 r. Specjalizuje się w niezwykłych aranżacjach folkloru, muzyki klasycznej, jazzu oraz muzyki współczesnej, a także światowych hitów. Muzycy zespołu są zawsze gotowi do twórczych eksperymentów, pamiętają przy tym o swoich korzeniach i każdego dnia udowadniają, że na rosyjskich instrumentach ludowych można zagrać wszystko. Zespół występował m.in. w Finlandii, Korei Południowej czy Nepalu.
https://www.youtube.com/watch?v=-WdR6a_YzRY.

Fotorelacja z Parady Zespołów oraz Koncertu Inauguracyjnego: https://photos.google.com/share/AF1QipM27T3Pb2QDgUFO5mpMSn2GQrMqImQ9rj6xrNT6kYR0Yw7U48_5tsdyNVcf3qqiZQ?key=LUVBS2hUd2tGSnZEcnJKLUx5YkJVSlN1VDE0NTFn. Źródło:www.oktawa.woak.bialystok.pl

ZAPRASZAMY!!

 

Czytaj więcej

 • XI Jarmark Żubra – „Rozsmakuj się w hajnowskim miodzie” 16 lipca 2017r.
  • XI Jarmark Żubra – „Rozsmakuj się w hajnowskim miodzie” 16 lipca 2017r.
  •          Tegoroczny Jarmark Żubra niewątpliwie można zaliczyć do udanych. Dopisała pogoda, ilość wystawców oraz odwiedzających stoiska, wśród których byli miejscowi, jak również turyści. Cieszy nas to bardzo, gdyż jest to dowodem na utrzymujące się duże zainteresowanie tym markowym dla naszego regionu wydarzeniem. W przeciągu jednego dnia, w jednym miejscu zgromadził się przekrój dziedzictwa kulturowego Podlasia – rękodzieło ludowe, rzemiosło, sztuka ludowa i kuchnia regionalna.

 • IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy „Wiara, nadzieja, miłość”
  • IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy „Wiara, nadzieja, miłość”
  • Po raz czwarty miłośnicy poetyckiej piosenki rosyjskiej spotkali się podczas kolejnej odsłony Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy. Jak co roku towarzyszyło mu szereg muzycznych spotkań, odbyły się koncerty towarzyszące - w Lublinie, Białymstoku, Szepietowie. Tradycyjnie zaś przesłuchania konkursowe i Koncert Galowy miały miejsce w Hajnówce. I to nasze miasto na ten jeden lipcowy weekend stało się „festiwalowym muzycznym sercem”, przepełnionym wiarą, miłością i nadzieją, wypływającymi z utworów rosyjskiego barda. Podczas tych wyjątkowych dni nie mogło zabraknąć honorowego gościa – Pani Olgi Okudżawy, małżonki nieżyjącego barda.

 • Studio Piosenki laureatem Festiwalu Piosenki Współczesnej w Dąbrowie Białostockiej
  • Studio Piosenki laureatem Festiwalu Piosenki Współczesnej w Dąbrowie Białostockiej
  • 25-go maja w Dąbrowie Białostockiej odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki. Nasze Studio reprezentowały solistki : Ola Leoniuk, Natalia Pietroczuk, Zofia Filipiuk, Magdalena Lunda, Katarzyna Drużba, Wanda Ginszt, Maria Sawicka, Izabela Karczewska i Dorota Sztyler oraz zespoły : LEMONKI i Małe HDK.
   Jury doceniło nasze dziewczęta przyznając im czołowe miejsca :
    
   I miejsce - LEMONKI
   I miejsce - MAŁE HDK
   I miejsce - Zofia Filipiuk
   II miejsce - Maria Sawicka
   II miejsce - Natalia Pietroczuk
   III miejsce - Ola Leoniuk
   III miejsce - Katarzyna Drużba
   wyróżnienie - Magda Lunda, Iza Karczewska i Dorota Sztyler
    
   Gratulujemy !

   Marta Gredel-Iwaniuk, Hajnowski Dom Kultury

    

 • Konkurs "Kultura od nowa - inicjatywy lokalne w Hajnówce" - rozstrzygnięty!
  • Konkurs
  • W dniu 27 czerwca odbyła się ocena projektów inicjatyw lokalnych złożonych w konkursie pn. „Inicjatywy lokalne w Hajnówce” w ramach projektu „Kultura od nowa – inicjatywy lokalne w Hajnówce” realizowanego przez Hajnowski Dom Kultury, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017.

Sport

1park

Ośrodek Sportu i Rekreacji


Park Wodny


Skatepark


Street Workout


Korty tenisowe


Basen odkryty


Orliki


Lodowisko


Rowerzysta na drodze


KLUBY SPORTOWE:

Boks UKS Unia

Piłka Siatkowa

KS Puszcza

HKS ŻUBR

 • judo
 • kulturystyka

Klub Karate Tradycyjnego


 

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                     Kontakt do referatów

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek godz. 8:00-16.00; wtorek-piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna: pn: 8:00-15.30, wt.-pt. 8.00-15.00; przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.