W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

sport

Drużyna "Orlików" Puszczy Hajnówka w finale wojewódzkim rocznika 2008

W środowe gorące popołudnie na stadionie w Pilikach orlicy KS Puszcza Hajnówka zakończyli swoje zmagania turniejowe w ramach rozgrywek Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Był to nasz szósty i ostatni turniej gdzie gospodarzem była Akademia Piłkarska Brylant Bielsk Podlaski.

Czytaj więcej

 • Oferta pracy Dyrektora OSiR - KONSERWATOR URZĄDZEŃ SPORTOWYCH
 • Małgorzata Karpiuk Mistrzem Polski LZS w biegu na 1500 m i 3000m
  • Małgorzata Karpiuk Mistrzem Polski LZS w biegu na 1500 m i 3000m
  • Kolejny weekend sportowy za nami. Tym razem Małgorzata Karpiuk uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS, które odbyły się w dniach 1 -2 czerwca 2019 r, na stadionie KS AGROS Zamość. Pierwszy dzień zawodów 1 czerwca 2019r (Dzień Dziecka) i pierwszy sukces Małgorzaty Karpiuk, która zwyciężyła na dystansie 1500 m z przewagą około 50 m, nad pozostałymi zawodniczkami.

 • Liga Młodzieżowa z 02.06.2019 roku
  • Liga Młodzieżowa z 02.06.2019 roku
  • Sporo emocji dostarczyła ostatnia kolejka w rozgrywkach Trampkarzy, Młodzików (2006) oraz Juniorów Młodszych. Zespoły Ośrodka nie były gościnne dla przyjezdnych, pewnie wygrywając swoje mecze. Juniorzy Młodsi w wyjazdowym spotkaniu urwali punkty dla lidera z Białegostoku. Najmłodsza grupa Żaków podczas turnieju w Gródku, kolejny raz udowodniła, że są wymagającym przeciwnikiem dla każdego.


   JUNIORZY MŁODSI

   Juniorzy Młodsi OSiR Hajnówka spłatali nie lada niespodzinkę, zasłużenie remisując w Białymstoku drużyną Włókniarza. Rywlizacja już od pierwszego gwizdka sędziego była emocjonująca z zaskakującymi zwrotami akcji. Dzięki temu, że Paweł Sieńczuk i Maciej Ignatowicz skutecznie wygrywali bój o dominację w środku pola, a obrona z Krzysztofem Masajło w bramce była monolitem, mogliśmy zaskakiwć gospodarzy szybkimi kontratakami, wyprowadzanymi z naszej połowy boiska. Z wielu klarownych sytuacji w polu karnym przeciwnika, Krystian Dutkowski zdobył 2 bramki a Stasiowi Artemiukowi ta sztuka udała się raz. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się także obrońca Marcel Tomaszuk, którego strzał z rzutu wolnego z odległości około 40 metrów nożna uznać za najładniejszą bramkę sezonu. Dzięki w podejściu grze bez respektu dla lidera, sprawiedliwy podział punktów stał się faktem. Kolejny mecz odbędzie się w Hajnówce w najbliższą niedzielę, a przeciwnikiem będzie zespół z Zabłudowa - Rudnia. Początek spotkania o godzinie 11:00.

   Włókniarz Białystok – OSiR Hajnówka 4:4 (1:2)

   Bramki dla OSiR: Krystian Dutkowski (6',38'), Marcel Tomaszuk (65'), Stanisław Artemiuk (67')

   Skład OSiR: Krzysztof Masajło, Julian Ostapczuk, Marcel Tomaszuk, Jakub Czarnocki, Piotr Wojciuk, Maciek Ignatowicz, Paweł Sieńczuk, Krzysztof Pieczarka, Stanisław Artemiuk, Daniel Chodakowski, Krystian Dutkowski, trener Marek Hanula


   TRAMPKARZE

   Ostatnim spotkaniem w tej rundzie był derbowy pojedynek z Kolejarzem Czeremcha. Pomimo że nasz zespół nie wystapił w najsilniejszym składzie, to chłopaki pokazali się z pozytywnej strony. Solidna gra w obronie i szybkie wyprowadzane kontrataki, pozwoliły czterokrotnie pokonać bramkarza gości. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół uplasował się w środku ligowej tabeli.

   OSiR Hajnówka – Kolejarz Czeremcha 4:1 (3:1)

   Bramki dla OSiR: Jakub Karpiuk (20', 59'), Mariusz Dobosz (28'), Tomasz Niepogoda (22')

   Skład OSiR: Dawid Bugwin, Rafał Wakuluk, Filip Mazur, Bartosz Sadowski, Karol Jakubowski, Mariusz Dobosz, Tomasz Niepogoda, Jakub Karpiuk, Mateusz Niczyporuk, Trener Marcin Sawczyński

   Tabela Trampkarzy grupy 4:

   Miejsce

   Nazwa Drużyny

   Mecze

   Bramki

   Punkty

   1

   AP Jagiellonia II Białystok

   8

   64:8

   24

   2

   Włókniarz Białystok

   8

   40:9

   18

   3

   Gryfik Gródek

   7

   46:13

   15

   4

   Orzeł II Siemiatycze

   8

   36:20

   13

   5

   OSiR Hajnówka

   8

   18:23

   12

   6

   Rudnia Zabłudów

   8

   18:38

   10

   7

   MKS Mielnik

   8

   14:36

   6

   8

   Kolejarz Czeremcha

   7

   6:60

   3

   9

   Magnat Juchnowiec

   8

   9:44

   3


   MŁODZIKI 2006

   W niedzielne przedpołudnie także podopieczni Marka Hanuli zakończyli rozgrywki ligowe. Ich rywalem był mocny zespół Pasji Kleosin. Bezpośredni pojedynek pomiędzy drużynami miał zadecydować, która ekipa zakończy sezon jako wicelider. Po fantastycznym spotkaniu drużyna gospodarzy nie dała szans przyjezdnym, wygrywając pewnie swoje spotkanie 5:0. Hajnowianie pokazali na boisku ogromne zaangażowanie i mądrość w grze. Wysoka wygrana nad wymagajacym przeciwnikiem, potwierdziła naszym zawodnikom, iż podstawą każdego sukcesu jest systematyczność i rzetelna praca podczas treningów.

   OSiR Hajnówka – Pasja Kleosin 5:0 (1:0)

   Bramki dla OSiR: Aleksander Janiel (13', 38', 50'), Jakub Owerczuk (37'), Kamil Moszczyński (54')

   Skład OSiR: Damian Jurczuk, Kamil Moszczyński, Patryk Niczyporuk, Krzysztof Kołecki, Piotr Romańczuk, Mateusz Artemiuk, Aleksander Janiel, Jakub Owerczuk, Bartosz Jerzyk Adrian Rogacki, Maciej German, trener Marek Hanula.

   Tabela końcowa Młodzików 2006 grupy 3:

   Miejsce

   Nazwa Drużyny

   Mecze

   Bramki

   Punkty

   1

   KS Michałowo

   6

   20:6

   15

   2

   OSiR Hajnówka

   6

   13:6

   13

   3

   MOSiR Bielsk Podlaski

   6

   19:8

   12

   4

   Gryfik Gródek

   6

   17:14

   9

   5

   Pasja Kleosin

   6

   18:12

   9

   6

   Rudnia Zabłudów

   6

   6:29

   3

   7

   COKiS Ciechanowiec

   6

   6:24

   1


   MŁODZIKI 2007

   Swoje rozgrywki zakończyła drużyna Młodzików z rocznika 2007. Zespół prowadzony przez Andrzeja Grygoruka w rozgrywkach sprawował się dobrze, tocząc wyrównane pojedynki. Minimalne różnice punktowe pomiędzy czołowymi zespołami w grupie świadczą o dużym potencjale drzemiącym w naszej drużynie. Końcowa tabela na dzień 04.06.2019r przedstawia sie nastepująco:

   Miejsce

   Nazwa Drużyny

   Mecze

   Bramki

   Punkty

   1

   KS Wasilków

   7

   21:4

   19

   2

   Ruch Wysokie Mazowieckie

   8

   36:11

   18

   3

   Petrus Łapy

   8

   20:7

   16

   4

   OSiR Hajnówka

   8

   27:14

   16

   5

   MŁKS II Łomża

   8

   17:13

   11

   6

   Skorpion Kalnica

   8

   14:32

   7

   7

   Sparta 1951 Szepietowo

   7

   6:15

   5

   8

   MKS Pogoń Łapy

   8

   9:26

   4

   9

   Magnat Juchnowiec

   8

   10:38

   2


   ŻAKI

   Rozgrywki Żaków też powoli zbliżają się ku końcowi. W niedzielę najmłodsza drużyna Ośrodka udała się do Gródka na swój przedostatni turniej ligowy. Tym razem zdobycz punktowa okazał się bardzo skromna lecz to nie było najważniejsze. Wiele składnych akcji, szybko wyprowadzane kontry, utrzymywanie się przy piłce, to mogliśmy zobaczyć w grze naszego zespołu. Młodzi hajnowianie kolejny już raz udowodnili, że są wymagającym przeciwnikiem dla każdego. Turniej kończący sezon piłkarski odbędzie się 7 czerwca w Pilikach.

   Wyniki OSiR na turnieju w Gródku:

   Brylant Bielsk Podlaski – OSiR Hajnówka 2:1

   Bramka dla OSiR: Tomasz Trojan

   Orzeł Siemiatycze – OSiR Hajnówka 0:0

   OSiR Hajnówka – Gryfik Gródek 1:2

   Bramka dla OSiR: Łukasz Żmieńko

   MOSiR Bieslk Podlaski – OSiR Hajnówka 2:0

   Skład OSiR: Arkadiusz Kalinowski, Janusz Sacharuk, Tomasz Trojan, Łukasz Żmieńko, Jakub Pieczarka, Jakub Walesiuk, Adam Szumarski, Gabriel Żabiński, Trener: Tomasz Dobosz, Dawid Wojciuk

   Tomasz Dobosz

   {galeria}sport/1107{/galeria}

 • Zagrali na stadionie "JAGI" - pasjonaci spełnili piłkarskie marzenie
  • Zagrali na stadionie
  • Piłkarskie wydarzenie zorganizowane przez "Akademię Malucha" na stadionie Jagielloni przeszło do historii.

kultura

Rosną młodzi architekci

Tegorocznej edycji konkursu ,,MÓJ PAMIĘTNIK” organizowanego przez Galerię Sleńdzińskich w Białymstoku przewodziło hasło ,,Mój pomysł na wnętrze”. Uczestnicy konkursu zaproszeni zostali do plastycznego zilustrowania mieszkania lub dowolnego pokoju w ulubionej estetyce: klasycznej bądź nowoczesnej. Liczyła się kreatywność i nietuzinkowe koncepcje wnętrzarskie. Na konkurs nadesłano 280 prac z ośrodków edukacyjnych z terenu województwa podlaskiego oraz Białorusi. Z radością zawiadamiamy, iż wśród laureatów znaleźli się uczestnicy koła plastycznego ,,Deformacja” z Hajnowskiego Domu Kultury. Jury, w którego skład weszli artyści oraz architekci wnętrz przyznało NAGRODY: dla Mikołaja Keczyńskiego 15 lat, Wiktorii Wiejkowskiej 15 lat oraz WYRÓŻNIENIA dla

Olgi Jakoniuk 10 lat, Marii Ryszczuk 10 lat, Kingi Trusiewicz 12 lat i Gabrieli Kiczkajło 16 lat.

Uroczystość podsumowania Konkursu odbyła się 1 czerwca 2019r. w Hali Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Jury postanowiło nagrodzić również instruktorkę ,,Deformacji” Zenaidę Jakuć za opiekę artystyczną. Wystawę można oglądać do 14 czerwca w godzinach pracy Wydziału. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Hajnowski Dom Kultury

{galeria}miasto/1482{/galeria}

Czytaj więcej

 • Letnie Kino Plenerowe przy Hajnowskim Domu Kultury
  • Letnie Kino Plenerowe przy Hajnowskim Domu Kultury
  • 1 czerwca odbył się pierwszy pokaz w ramach Letniego Kina Plenerowego przy Hajnowskim Domu Kultury.

 • Koło Deformacja na półfinałach XX Ogólnopolskiego Konkursu "Nasza Ziemia" w Warszawie
  • Koło Deformacja na półfinałach XX Ogólnopolskiego Konkursu
  • W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem "Potęga żywiołów Ziemi", a organizatorem jest Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB). Przewodnie hasło konkursu ukazuje spojrzenie na przyszłość naszej planety poprzez pryzmat procesów, które kształtowały jej środowisko w przeszłości oraz poprzez obecną działalność człowieka. Konkurs przeprowadzany jest równocześnie w całym kraju przez ośrodki organizatora według podziału regionalnego.

 • I gala Disco Polo Osób Niepełnosprawnych
  • I gala Disco Polo Osób Niepełnosprawnych
  • To właśnie dziś w Hajnowskim Domu Kultury odbyła się I Gala Disco Polo Osób Niepełnosprawnych.

 • Hajnowianka Marysia Tichoniuk po raz trzeci finalistką Bazgroła
  • Hajnowianka Marysia Tichoniuk po raz trzeci finalistką Bazgroła
  • Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż najnowsza książka Marysi Tichoniuk – hajnowianki uczącej się w 7 klasie szkoły podstawowej - ponownie zdobyła uznanie jurorów 10. Jubileuszowego ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego „Bazgroł 2019”. W komisji konkursowej zasiadali m.in. Jurek Owsiak, Marek Michalak- były Rzecznik Praw Dziecka, Grzegorz Kasdepke - wieloletni redaktor naczelny magazynu „Świerszczyk”, Jerzy Rzymkowski - redaktor naczelny miesięcznika „Nowa Fantastyka”, Anna Szymborska - ilustratorka, oraz Grzegorz Raczek - właściciel i redaktor naczelny portalu duże Ka i Papierowy Pies - organizator Bazgroła.

KONTAKT

border video

   ul. Aleksego Zina 1, 17-200 Hajnówka

   tel. 85 682 21 80,  fax 85 674 37 46

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

                  KONTAKT DO REFERATÓW

  ADMINISTRATOR Emilia Rynkowska

        PUBLIKACJE na www.hajnowka.pl

        Klauzula RODO

 

 NA SKRÓTY

border video

  Godziny otwarcia:  poniedziałek - piątek 7.30-15.30

  Godziny przyjęć Burmistrza: poniedziałek 13.00-17.00

  Kasa UM czynna:  8:00-15.00, przerwa 10.30-11.30

  Rachunek bankowy do bezgotówkowej zapłaty opłaty skarbowej: 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   Nr IBAN: PL 46 1020 1332 0000 1602 0276 4058

   NIP 543-00-10-446                  SWIFT: BPKOPLPW

   NIP Gminy Miejskiej Hajnówka NIP 603-00-06-341

border video

   herb UMHerb Miasta Hajnówka do pobrania

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.